*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.  (Αναγνώστηκε 488895 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1456 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:34:39 μμ »
τα κριτήρια τοποθέτησης είναι ίδια με τα ισχύοντα της γενικής τώρα που καταργηθηκε ο α πίνακας;
αυτά εννοώ:
α) οι γονείς τεσσάρων παιδιών, που είναι ανήλικα ή σπουδάζουν ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία,

β) οι πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία,

γ) οι γονείς με τρία ή δύο ή ένα παιδί,

δ) οι έγγαμοι χωρίς παιδιά και

ε) οι έχοντες τα περισσότερα μόρια. Μεταξύ των ανηκόντων στην ίδιο κατηγορία, που προέρχονται από τον πίνακα Β' προτιμώνται οι έχοντες και εντοπιότητα»

Ναι αυτά εξακολουθούν να ισχύουν γκαι καλύπτουν όλους, ειδικης, γενικής κλπ.
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:40 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1457 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 01:52:23 μμ »
Ας μου εξηγήσει ένας άνθρωπος γιατί ο παντρεμένος χωρίς κανένα παιδί πρέπει να προηγείται στην τοποθέτηση από τον ανύπαντρο.

Αποσυνδεδεμένος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1458 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 02:05:32 μμ »
Ας μου εξηγήσει ένας άνθρωπος γιατί ο παντρεμένος χωρίς κανένα παιδί πρέπει να προηγείται στην τοποθέτηση από τον ανύπαντρο.
δεν νομιζω στους αναπληρωτες να ισχυει αυτο. στους μονιμους μονο. αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1459 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 02:06:12 μμ »
δεν νομιζω στους αναπληρωτες να ισχυει αυτο. στους μονιμους μονο. αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.
Νομίζω ισχύει και στους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:40 »

Αποσυνδεδεμένος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1460 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 02:07:22 μμ »
Νομίζω ισχύει και στους αναπληρωτές.
ειδες κατι στους πινακες? αν ναι σε ποιους?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1461 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 02:29:40 μμ »
δεν νομιζω στους αναπληρωτες να ισχυει αυτο. στους μονιμους μονο. αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

ότι ισχύει στην Γενική ισχύει και στην Ειδική εκτός και αν ορίζεται διαφορετικά με ειδικές διατάξεις

αυτό ισχύει και στην Ειδική

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1462 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 02:39:00 μμ »
 ΘΕΜΑ : Τοποθέτηση προσλαμβανομένων αναπληρωτών σε λειτουργικά κενά

Με αφορμή ερωτήματα για την τοποθέτηση των προσλαμβανομένων αναπληρωτών σε λειτουργικά κενά των σχολικών μονάδων της περιφερείας σας κάνουμε γνωστά τα ακόλουθα:

1. Στις διατάξεις του άρθρου 8 παρ 3 της αριθ. 35557/Δ2/9.4.2003 (ΦΕΚ.465/17.4.2003 τ.Β) Ρυθμιστικής Απόφασης ορίζεται ότι: « Η τοποθέτηση των προσλαμβανομένων αναπληρωτών σε σχολικές μονάδες  γίνεται με απόφαση του διευθυντή εκπαίδευσης, ύστερα από δήλωση των προσλαμβανομένων για την τοποθέτησή τους στα λειτουργικά κενά. … Κατά την τοποθέτηση σε σχολεία της διεύθυνσης εκπαίδευσης των προερχομένων από τον πίνακα Β΄ προτιμώνται κατά σειρά:

α) οι γονείς τεσσάρων παιδιών, που είναι ανήλικα ή σπουδάζουν ή υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία

β) οι πάσχοντες από ομόζυγη μεσογειακή αναιμία

γ) οι γονείς με τρία ή δύο ή ένα παιδί

δ) οι έγγαμοι χωρίς παιδιά και

ε) οι έχοντες τα περισσότερα μόρια. Μεταξύ των ανηκόντων στην ίδια κατηγορία που προέρχονται από τον πίνακα Β΄ προτιμώνται οι έχοντες και εντοπιότητα.
Νομίζω ισχύει και στους αναπληρωτές.
Ισχυει και για τους αναπληρωτες..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2015, 02:42:59 μμ από tolakis »

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1463 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 03:14:46 μμ »
Ας μου εξηγήσει ένας άνθρωπος γιατί ο παντρεμένος χωρίς κανένα παιδί πρέπει να προηγείται στην τοποθέτηση από τον ανύπαντρο.
Την ίδια απορία έχω κι εγώ!!!!!!! σε τι διαφέρει δηλαδή ένας απλός γάμος από μια σχέση ή από έναν αρραβώνα ή από καμία σχέση στην τελική...

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1464 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 03:42:50 μμ »
Την ίδια απορία έχω κι εγώ!!!!!!! σε τι διαφέρει δηλαδή ένας απλός γάμος από μια σχέση ή από έναν αρραβώνα ή από καμία σχέση στην τελική...

Ο παντρεμένος είναι προκομένος ενώ ο ανύπαντρος ανεπρόκοπος και οι προκομένοι προηγούνται σε τούτη την κοινωνία! :P
Σοβαρά τώρα, όποιος ξέρει πού το στηρίζουν, ας μας διαφωτίσει!

Αποσυνδεδεμένος SPINOZA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
  • sub specie aeternitatis
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1465 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 04:30:11 μμ »
Σήμερα για να πάρω γνωμάτευση παθολόγου από δημόσιο νοσοκομείο μου ζήτησαν γενική αίματος, ούρων και ακτινογραφία θώρακος. Χρειάστηκαν όλες αυτές οι εξετάσεις για να πάρετε γνωμάτευση;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1466 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 04:50:49 μμ »
Σήμερα για να πάρω γνωμάτευση παθολόγου από δημόσιο νοσοκομείο μου ζήτησαν γενική αίματος, ούρων και ακτινογραφία θώρακος. Χρειάστηκαν όλες αυτές οι εξετάσεις για να πάρετε γνωμάτευση;
Είχα πάει στο ΙΚΑ και μου ζήτησαν όλα αυτα που γράφεις. Επίσης η ψυχίατρος του ΙΚΑ μου ζήτησε τοξικολογικές εξετάσεις και άλλες που δεν τις θυμάμα τώρα. Για αυτο λοιπόν και εγώ πήγα σε ιδιωτικούς (παθολόγο και ψυχίατρο), πλήρωσα συνολικά 50 € και τα πήρα μέσα σε ενα απόγευμα, φεύγοντας σαν κυρία!!!!
Δεν ήμουν διατεθειμένη να υποστώ τέτοια ταλαιπωρία αλλα ούτε και να πάρω ακτινοβολία. Σημειωτέον οτι το πιστοποιητικό διαρκεί 2 χρόνια. Δηλαδή ανά 2 χρόνια θα κάνουμε ακτινογραφία χωρίς λόγο;;;;
Έλεος...

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1467 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 04:56:39 μμ »
Σήμερα για να πάρω γνωμάτευση παθολόγου από δημόσιο νοσοκομείο μου ζήτησαν γενική αίματος, ούρων και ακτινογραφία θώρακος. Χρειάστηκαν όλες αυτές οι εξετάσεις για να πάρετε γνωμάτευση;

Απλές βεβαιώσεις παθολόγου και ψυχιάτρου ζητούνται. Τις οποίες μπορείς να πάρεις και από ιδιωτικό ιατρείο. Απλά ο κάθε παθολόγος (στο νοσοκομείο) μπορεί να ζητήσει ό,τι θέλει (ό,τι κρίνει απαραίτητο) για να σου τη δώσει.

Αποσυνδεδεμένος SPINOZA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
  • sub specie aeternitatis
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1468 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 05:14:56 μμ »
Είχα πάει στο ΙΚΑ και μου ζήτησαν όλα αυτα που γράφεις. Επίσης η ψυχίατρος του ΙΚΑ μου ζήτησε τοξικολογικές εξετάσεις και άλλες που δεν τις θυμάμα τώρα. Για αυτο λοιπόν και εγώ πήγα σε ιδιωτικούς (παθολόγο και ψυχίατρο), πλήρωσα συνολικά 50 € και τα πήρα μέσα σε ενα απόγευμα, φεύγοντας σαν κυρία!!!!
Δεν ήμουν διατεθειμένη να υποστώ τέτοια ταλαιπωρία αλλα ούτε και να πάρω ακτινοβολία. Σημειωτέον οτι το πιστοποιητικό διαρκεί 2 χρόνια. Δηλαδή ανά 2 χρόνια θα κάνουμε ακτινογραφία χωρίς λόγο;;;;
Παιδιά, είναι τόσο εκνευριστική η όλη κατάσταση, μας ταλαιπωρούν τόσο πολύ με την αναμονή των προσλήψεων, μας κάνουν και τα νεύρα κρόσσια με όσα ζητάνε καταχρηστικά από τα παράσιτα τους αναπληρωτές, ενώ οι μόνιμοι ούτε γνωματεύσεις καταθέτουν κάθε εννιάμηνο, ούτε μετακομίσεις είναι υποχρεωμένοι να κάνουν, ούτε να μένουν άνεργοι για 4 μήνες. Όταν ζήτησα μία απλή βεβαίωση, δήλωσαν ότι είμαι υποχρεωμένη να περάσω όλη αυτή την αλυσίδα εξετάσεων. Σε ένα νοσοκομείο-τέρας, που έχει παθολόγο 2 μέρες την εβδομάδα!!! Σε αστικό κέντρο, 100000 κάτοικοι υποτίθεται!!! Απόλυτος εκνευρισμός!!!!

Αποσυνδεδεμένος ioudas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • εις εκ των αρίστων
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ε.Α. Β/θμιας 2015-2016.
« Απάντηση #1469 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 05:42:58 μμ »
Ας μου εξηγήσει ένας άνθρωπος γιατί ο παντρεμένος χωρίς κανένα παιδί πρέπει να προηγείται στην τοποθέτηση από τον ανύπαντρο.
εξήγηση πρώτη : άλλο πράγμα είναι το κενό σύνολο και άλλο πράγμα ένα σύνολο με μοναδικό του στοιχείο το κενό σύνολο
εξήγηση δεύτερη : υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις για το αν το μηδέν είναι αριθμός ή όχι

σοβαρά τώρα , ο παντρεμένος στο τέλος της ημέρας πρέπει να γυρίσει σπίτι , ενώ ο ανύπαντρος κοιμάται και στη συνάδελφο που μένει κοντά στο σχολείο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 189
Σύνολο: 196

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.