*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 996310 φορές)

0 μέλη και 30 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1008 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:33:09 μμ »
Συριζα.Η Συρια ερχεται.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1009 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:38:27 μμ »
mathstavros το κράτος μας δεν είναι σοβαρό. Οι προσλήψεις επί χρόνια γινόταν με αδιαφανείς διαδικασίες και ευνοούνταν όσοι είχαν μπάρμπα. Για αυτό χρειάστηκε να προσφύγουν στη δικαιοσύνη κάποια άτομα, για να διεκδικήσουν τα δικαιώματά τους. Θίγονταν και δεν τους υπολόγιζε κανείς και τώρα που τους δικαιώνει το ΣτΕ, τους λένε πώς θα αφήσετε άνεργους αυτούς που δούλευαν τόσα χρόνια... Έχεις σκεφτεί ότι πολλοί από αυτούς που δούλευαν τόσα χρόνια, άφησαν άνεργους αρκετούς από εκείνους που θα έπρεπε να δουλεύουν στα σχολεία; Για αυτό τι έχεις να πεις;

Αν οι διορισμοί και οι προσλήψεις αναπληρωτών γινόταν μετά τη μεταβατική του Αρσένη μέσω ΑΣΕΠ από το 2002, τότε αυτοί που τώρα έχουν απαιτήσεις επειδή έχουν μεγάλη προϋπηρεσία δε θα κουνούσαν το δάχτυλο, γιατί απλώς δε θα είχαν προϋπηρεσία!

Βλέπεις πάντα υπάρχει και η άλλη οπτική. Απλώς πρέπει να βρεθεί κάποιος για να μας βοηθήσει να τη διακρίνουμε!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1010 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:40:34 μμ »
Δηλαδή εσύ θεωρείς σοβαρό κράτος που σε απασχολεί και σε κρίνει άξιο να διδάσκεις 8,9,10,...χρόνια ως αναπληρωτής να σου έχει κλείσει το μάτι ότι θα διοριστείς και μετά να σου λέει έλα να σε ξανακρίνω αν είσαι άξιος;Μην οχυρώνεσαι πίσω από τις δικαστικές απόφάσεις. θα πίστευα αυτό που λες ότι δεν θα σε πείραζε απόφαση της δικαιοσύνης και ας μη διοριζόσουν αν ήσουν στην 5η δεκαετία τουλάχιστον της ζωής σου,με οικογένεια, έχοντας δώσει και ξαναδώσει ασεπ επιτυχώς και μη έχοντας κανένα άλλο εισόδημα πλην της εργασίας σου ως αναπληρωτής.

Δυστυχώς, αντίστοιχη περίπτωση με αυτή που λες, μπορείς να βρεις σε κάθε κατηγορία, 50αρης δηλαδή με οικογένεια: 1 που έχει 60 μήνες προϋπηρεσία και μόνο αυτή. Ένας που έχει δώσει 1 φορά ΑΣΕΠ και έχει επίσης 60 μήνες προϋπηρεσία. Ένας που έχει δώσει 4 φορές ΑΣΕΠ και έχει επίσης 60 μήνες. Ένας που έχει δώσει 4 φορές και έχει 0 μήνες προϋπηρεσία. Αν το πας κατά περίπτωση, σύστημα δε θα βγάλεις ποτέ. Και ποτέ μου δεν αναγνώρισα (και πιστεύω ούτε θα αναγνωρίσω στο μέλλον) το ηθικό πλεονέκτημα του μεγαλύτερου σε ηλικία οικογενειάρχη σε σχέση με έναν που μόλις πήρε το πτυχίο του. Ανάγκες έχει ο ένας, ανάγκες έχει και ο άλλος. Απλά διαφορετικές ανάγκες. Το ποιες είναι πιο σημαντικές, εξαρτάται από την οπτική γωνία. Ο ένας έχει οικογένεια, ο άλλος θέλει να φτιάξει οικογένεια. Ο ένας μπορεί να έχει δικό του σπίτι, ο άλλος θέλει να αποκτήσει δικό του σπίτι.
Αυτό το "περίμενε κι εσύ τη σειρά σου, γιατί κι εμείς περιμέναμε", τουλάχιστον από επιτυχόντες ΑΣΕΠ και υπερμάχους του ΑΣΕΠ, θεωρώ ότι είναι ανεπίτρεπτο να ακούγεται. Γιατί κι αυτοί όταν έδωσαν ΑΣΕΠ το 2000 και το 2002, είχαν άτομα με επετηρίδα και προϋπηρεσία, πολύ μεγαλύτερα, τα οποία όμως "προσπερνούσαν" μέσω του ΑΣΕΠ. Και το λογικό αυτό είναι. Ένα σύστημα διορισμών, δεν είναι σύστημα επαγγελματικής αποκατάστασης των αποφοίτων των καθηγητικών σχολών. Είναι σύστημα επιλογής προσωπικού. Άρα σκοπός του είναι να επιλέγει την εκάστοτε χρονική στιγμή, τους καταλληλότερους, πάντα βέβαια σε συμφωνία με το σύνταγμα και τις δικαστικές αποφάσεις. Δεν είναι να κάνει κοινωνική πολιτική. Όσο κι αν αυτό μπορεί να μη μας βολεύει κάποιες στιγμές.
Μπορεί να θεωρείς ότι οχυρώνομαι πίσω από δικαστικές αποφάσεις, αλλά οι δικαστικές αποφάσεις είναι κάτι πιο αντικειμενικό, από την προσωπική ιστορία του καθενός. Γιατί μετά καλούμαστε να βάλουμε σε ζυγαριά ζωές και ανάγκες ανθρώπων: Ο έχων 2 παιδιά έχει προτεραιότητα έναντι ενός που δε μπορεί να κάνει παιδιά, ο παντρεμένος έναντι του ανύπαντρου κλπ. Εκεί η αρχή της ισότητας πάει περίπατο.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1011 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:41:16 μμ »
Δηλαδή εσύ θεωρείς σοβαρό κράτος που σε απασχολεί και σε κρίνει άξιο να διδάσκεις 8,9,10,...χρόνια ως αναπληρωτής να σου έχει κλείσει το μάτι ότι θα διοριστείς και μετά να σου λέει έλα να σε ξανακρίνω αν είσαι άξιος;Μην οχυρώνεσαι πίσω από τις δικαστικές απόφάσεις. θα πίστευα αυτό που λες ότι δεν θα σε πείραζε απόφαση της δικαιοσύνης και ας μη διοριζόσουν αν ήσουν στην 5η δεκαετία τουλάχιστον της ζωής σου,με οικογένεια, έχοντας δώσει και ξαναδώσει ασεπ επιτυχώς και μη έχοντας κανένα άλλο εισόδημα πλην της εργασίας σου ως αναπληρωτής.

Α)
ο υπουργός Παιδείας Νίκος Φίλης σημείωσε ότι «τα  προβλήματα θα προκύψουν από το γεγονός ότι για πρώτη φορά δημιουργείται νομολογία στο Συμβούλιο της Επικρατείας, σύμφωνα με την οποία οι προσλήψεις αναπληρωτών πρέπει να έχουν ως ελάχιστο κριτήριο και προϋπόθεση τη συμμετοχή τους στους μέχρι τούδε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ, δηλαδή το να βρίσκονται στην κατηγορία των εκπαιδευτικών οι οποίοι αξιολογήθηκαν από τους διαγωνισμούς και κρίθηκαν ότι μπορούν να διοριστούν».

Β) Ο Νόμος 3848/2010 ορίζει ότι Μετρούν 3 ΑΣΕΠ. Ο Τρέχων και οι 2 Προηγούμενοι.

Μονάδες από το διαγωνισμό:
Υπολογίζεται η συνολική βαθμολογία που συγκέντρωσε ο υπο-
ψήφιος στο διαγωνισμό ή σε έναν από τους δύο προηγούμενους
διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ.

________________________________________________________________


Απο Α,Β => 2002 , 2006, 2008 ΑΣΕΠ , είναι μέσα.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1012 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:52:23 μμ »
Α)
ο υπουργός Παιδείας Νίκος Φίλης σημείωσε ότι «τα  προβλήματα θα προκύψουν από το γεγονός ότι για πρώτη φορά δημιουργείται νομολογία στο Συμβούλιο της Επικρατείας, σύμφωνα με την οποία οι προσλήψεις αναπληρωτών πρέπει να έχουν ως ελάχιστο κριτήριο και προϋπόθεση τη συμμετοχή τους στους μέχρι τούδε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ, δηλαδή το να βρίσκονται στην κατηγορία των εκπαιδευτικών οι οποίοι αξιολογήθηκαν από τους διαγωνισμούς και κρίθηκαν ότι μπορούν να διοριστούν».

Β) Ο Νόμος 3848/2010 ορίζει ότι Μετρούν 3 ΑΣΕΠ. Ο Τρέχων και οι 2 Προηγούμενοι.

Μονάδες από το διαγωνισμό:
Υπολογίζεται η συνολική βαθμολογία που συγκέντρωσε ο υπο-
ψήφιος στο διαγωνισμό ή σε έναν από τους δύο προηγούμενους
διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ.

________________________________________________________________


Απο Α,Β => 2002 , 2006, 2008 ΑΣΕΠ , είναι μέσα.

Εμένα δε με επηρεάζει προσωπικά να μετρήσουν και οι 3 τελευταίοι ΑΣΕΠ. Αλλά η 527 λέει ρητά ότι δε μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ διαφορετικών ΑΣΕΠ και ότι πρέπει να μετράει ο τρέχων (τελευταίος) ΑΣΕΠ. Εσείς δηλαδή, αν είχατε επιτυχία 55.01 στον ΑΣΕΠ του 2008 και σας περνούσαν 100 άτομα με επιτυχία στους προηγούμενους ΑΣΕΠ και με δεδομένη την 527, δε θα κάνατε προσφυγή;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1013 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:53:10 μμ »

Lasid, δυστυχώς ο χρόνος δε γυρίζει πίσω. Κι εγώ αν ήξερα πως ισχύει ο νόμος Αρσένη πιθανότατα δεν θα έκανα πολλές από τις επιλογές που έκανα. Ας μου δώσει κάποιος το χαμένο χρόνο μου και στα τσακίδια η δημόσια εκπαίδευση και η προυπήρεσία και ο διορισμός.Μπορεί κάποιος να μου τα δώσει πίσω; Γιατί διαφορετικά ακολουθώντας του νόμους, δίνοντας ασεπ, και στο τέλος να νιώθω σαν εξαπατημένος σύζηγος, εγώ και χιλιάδες σαν εμένα είμαστε τα μεγαλύτερα θύματα. Μπορεί να σου φαίνεται σαν προσωπική ιστορία μελό αν δεν τη ζήσεις όμως δεν μπορείς να καταλάβεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:56:03 μμ από mathstavros »

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1014 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:56:54 μμ »
 ???
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2016, 08:16:56 μμ από lilypad »

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1015 στις: Φεβρουάριος 29, 2016, 11:59:27 μμ »
Εμένα δε με επηρεάζει προσωπικά να μετρήσουν και οι 3 τελευταίοι ΑΣΕΠ. Αλλά η 527 λέει ρητά ότι δε μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ διαφορετικών ΑΣΕΠ και ότι πρέπει να μετράει ο τρέχων (τελευταίος) ΑΣΕΠ. Εσείς δηλαδή, αν είχατε επιτυχία 55.01 στον ΑΣΕΠ του 2008 και σας περνούσαν 100 άτομα με επιτυχία στους προηγούμενους ΑΣΕΠ και με δεδομένη την 527, δε θα κάνατε προσφυγή;

Υπάρχει μια πολύ απλή Λύση:

Ας κάνουν ένα πίνακα ως εξής ( Όπου προηγούνται οι α και έπονται β και γ)
α) Επιτυχόντες 2002 . Με σειρά γραπτού + προϋπηρεσία + ΠΤΥΧΙΑ + ΑΣΕΠ
β) Επιτυχόντες 2006.  Με σειρά γραπτού + προϋπηρεσία + ΠΤΥΧΙΑ +ΑΣΕΠ
γ) Επιτυχόντες 2008.  Με σειρά γραπτού + προϋπηρεσία + ΠΤΥΧΙΑ +ΑΣΕΠ

problem Solved.

@endelexeia Για εμάς που δεν έχουμε μπάρμπα , ευτυχώς το μόνο που υπάρχει είναι η Δικαιοσύνη. (Δεν σε κατακρίνω προσωπικά, γιατί δεν γνωριζόμαστε. Γενικά το λέω.)

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2016, 12:03:13 πμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1016 στις: Μάρτιος 01, 2016, 12:01:25 πμ »
Lasid, δυστυχώς ο χρόνος δε γυρίζει πίσω. Κι εγώ αν ήξερα πως ισχύει ο νόμος Αρσένη πιθανότατα δεν θα έκανα πολλές από τις επιλογές που έκανα. Ας μου δώσει κάποιος το χαμένο χρόνο μου και στα τσακίδια η δημόσια εκπαίδευση και η προυπήρεσία και ο διορισμός.Μπορεί κάποιος να μου τα δώσει πίσω; Γιατί διαφορετικά ακολουθώντας του νόμους, δίνοντας ασεπ, και στο τέλος να νιώθω σαν εξαπατημένος σύζηγος, εγώ και χιλιάδες σαν εμένα είμαστε τα μεγαλύτερα θύματα. Μπορεί να σου φαίνεται σαν προσωπική ιστορία μελό αν δεν τη ζήσεις όμως δεν μπορείς να καταλάβεις.

Δε με καταλαβαίνεις. Εγώ δε σου είπα ότι δεν έχεις δίκιο. Εγώ σου είπα ότι μπορείς να βρεις άτομα από όλες τις άλλες κατηγορίες που ανέφερα που να έχουν εξίσου δίκιο. Και ο επιτυχών που δε δούλεψε ποτέ, δίκιο έχει. Και ο έχων μόνο προϋπηρεσία 10 χρόνων, δίκιο έχει. Και ο νέος πτυχιούχος, δίκιο έχει. Κάποιος καλείται όμως να βγάλει ένα σύστημα που να ισχύει για όλους. Άρα ποιανού το δίκιο είναι πιο πάνω από τους άλλους; Εκεί αναγκαστικά στρέφεσαι στους νόμους και το σύνταγμα, για να λυθεί το αδιέξοδο. Προφανώς κάποιοι θα "αδικηθούν". Αλλά αυτό θα γίνει έτσι κι αλλιώς. Σημασία για μένα έχει ότι αυτοί που θα καταλήξουν να διοριστούν, θα μπορούν να είναι σίγουροι για το διορισμό τους και δε θα ανησυχούν μήπως στο μέλλον κριθεί αντισυνταγματικός.

Υπάρχει μια πολύ απλή Λύση:

Ας κάνουν ένα πίνακα ως εξής ( Όπου προηγούνται οι α και έπονται β και γ)
α) Επιτυχόντες 2002 . Με σειρά γραπτού + προϋπηρεσία + ΑΣΕΠ
β) Επιτυχόντες 2006.  Με σειρά γραπτού + προϋπηρεσία + ΑΣΕΠ
γ) Επιτυχόντες 2008.  Με σειρά γραπτού + προϋπηρεσία + ΑΣΕΠ

problem Solved.


Μόλις σου είπα ότι η 527 λέει ότι δε μπορεί να προηγείται κάποιος με βάση τη βαθμολογία του σε προηγούμενο ΑΣΕΠ έναντι κάποιου που πέρασε στον τελευταίο και εσύ μου βάζεις να προηγείται ο πιο παλιός από όλους και μου λες και problem solved...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1017 στις: Μάρτιος 01, 2016, 12:02:16 πμ »
Καταλαβαίνω mathstavros ... Έχω γνωρίσει αναπληρωτές που δουλεύουν επί χρόνια και έχουν επενδύσει στη δημόσια εκπαίδευση.
Αλλά κάποια στιγμή έρχεται η αλλαγή. Όταν έληξε η ισχύς της επετηρίδας, δεν πάλεψαν εκείνοι που ήθελαν να συνεχίσουν;
Αν ο ΑΣΕΠ είναι προϋπόθεση, τότε όσοι τη θέλουν αυτή τη δουλειά ας δείξουν τις γνώσεις τους και την εμπειρία τους.

Για κανέναν δε γυρίζει πίσω ο χρόνος, ούτε για εκείνους που δεν προσλήφθηκαν ποτέ ως αναπληρωτές και δεν τους δόθηκε η ευκαιρία να αλλάξουν πίνακα. Άλλοι δούλευαν στη θέση τους και τώρα μπορεί να δικαιώνονται στην 5η δεκαετία της ζωής τους!
Τι να το κάνεις τόσο αργά; Σωστά το λες. Ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω, για αυτό πολλές φορές εγκρίνεται αναδρομικός διορισμός!

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1018 στις: Μάρτιος 01, 2016, 12:09:44 πμ »
lasid στις 2 τελευταίες αναρτήσεις σου τα είπες ΟΛΑ +++

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1019 στις: Μάρτιος 01, 2016, 12:16:54 πμ »
Μόλις σου είπα ότι η 527 λέει ότι δε μπορεί να προηγείται κάποιος με βάση τη βαθμολογία του σε προηγούμενο ΑΣΕΠ έναντι κάποιου που πέρασε στον τελευταίο και εσύ μου βάζεις να προηγείται ο πιο παλιός από όλους και μου λες και problem solved...

Μα το θέμα είναι όχι μόνο να Απονεμηθεί Δικαιοσύνη αλλά και να Αποζημιωθούν αυτοί που αδικήθηκαν .

α) Ή Θα κάνει τους Πίνακες όπως Ενδεικτικά έδειξα παραπάνω.
β) Ή Μας Δίνει Αναδρομικά Χαμένα Μόρια - Χρήματα.
γ) Ή Θα μας - τους , Διορίσει ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΟΛΟΥΣ.

Βλέπεις κάποια άλλη Λύση?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2016, 12:19:51 πμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1020 στις: Μάρτιος 01, 2016, 12:22:45 πμ »
mpi το α και το β δεν "παίζουν"! Ποντάρω στο γ, αλλά όχι για όλους. Μόνο για εκείνους που θα ήταν διοριστέοι, αν όλοι οι διορισμοί γινόταν μέσω ΑΣΕΠ. Όσοι επιτυχόντες είχαν καλή σειρά στον ΑΣΕΠ το κατάλαβαν και καλά έκαναν και προσέφυγαν!

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #1021 στις: Μάρτιος 01, 2016, 12:28:09 πμ »
mpi το α και το β δεν "παίζουν"! Ποντάρω στο γ, αλλά όχι για όλους. Μόνο για εκείνους που θα ήταν διοριστέοι, αν όλοι οι διορισμοί γινόταν μέσω ΑΣΕΠ. Όσοι επιτυχόντες είχαν καλή σειρά στον ΑΣΕΠ το κατάλαβαν και καλά έκαναν και προσέφυγαν!

Έχεις δίκιο για το γ.

Για τους Αναπληρωτές αν ίσχυε το 100% ΑΣΕΠ δεν θα δουλεύαμε πολλοί απο την πρώτη φάση (Εφόσον στις περιοχές που Δηλώναμε είχε Κενα)? Άρα γιατί να μην μας αποζημιώσει και εμάς με αναδρομική προϋπηρεσία?
Κουτάκι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 762

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.