*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 62420 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 26, 2017, 07:30:55 μμ »
αυτή τη στιγμή αυτα ισχύουν στον υπόλοιπο τομέα εκτός εκπαίδευσης.

 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
(Αριθμός 12Κ/2017)
Πλήρωσης με σειρά προτεραιότητας είκοσι έξι
(26) θέσεων προσωπικού με σχέση εργασίας
Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου Πανεπι-
στημιακής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
στη ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ Α.Ε.
(ΔΕΗ Α.Ε.).
ΤΟ ΑΝΩΤΑΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

σύμφωνα με Ν. 4440/2016 (ΦΕΚ Α’ 224/02.12.2016)
Άρθρο 25
Ανακατανομή ποσοστών ειδικών κατηγοριών στο σύστημα προσλήψεων του Ν. 2190/1994

α) πολυτέκνων και τέκνων πολυτέκνων,

β) γονέων με τρία τέκνα και τέκνων αυτών,

γ) παλιννοστούντων Ποντίων ομογενών και ομογενών του Ν. 2790/2000,

δ) ατόμων με αναπηρία με ποσοστό αναπηρίας τουλάχιστον πενήντα τοις εκατό (50%) και

ε) ατόμων που έχουν τέκνο, αδελφό ή σύζυγο, καθώς και των τέκνων ατόμων με αναπηρία με ποσοστό αναπηρίας εξήντα επτά τοις εκατό (67%) και άνω,

Τα ακριβή ποσοστά που αντιστοιχούν στο δεκαπέντε τοις εκατό (15%), δέκα τοις εκατό ( 10%), δύο τοις εκατό (2%), δέκα τοις εκατό (10%), πέντε τοις εκατό (5%) εκφρασμένα σε ακέραιο αριθμό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:57:45 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 26, 2017, 08:15:18 μμ »
Μια σημερινή πρωινή πρόσκληση                                                                                                                         
...
Γι΄αυτό σας λέω στείλτε mail διαμαρτυρίας όπου μπορείτε, η φωνή μας πρέπει να ακουστεί. Επίσης, πρέπει να το παλέψουμε και δια της δικαστικής οδού. wotanmetal περιμένουμε ενημέρωση...
                                                                                                                                           

και....... δυο σημερινά σχόλια-απαντήσεις από το ίδιο πρόσωπο με διαφορά ολίγων ωρών.
Με εντυπωσιάζει πάντως το γεγονός πως κανένας από τους εμφανιζόμενους ως αδικημένους δεν σχολίασε κάτι....αλλά ασμένως εκφράζουν την ικανοποίηση τους κλπ για την πληροφόρηση!!!
Τα συμπεράσματα δικά σας.


Εδώ είμαι. Δεν έχω ακόμα ενημέρωση γιατι ο δικηγόρος μάλλον είναι ζαμανφού! Ξαναεπικοινώνησα σήμερα και ελπίζω να έχω νέα το συντομότερο.

Λοιπόν παιδιά η ενημέρωση που είχα από τον δικηγόρο είναι η εξής:
Ίσως μπορούμε να πιαστούμε από το άρθρο 4 του συντάγματος. Η συγκεκριμένη υπόθεση θέλει πολύ καλό δικηγόρο και δεν είναι μία υπόθεση που απλά διαπιστώνουμε κάτι και το αναφέρουμε. Χρειάζεται να προσβάλλουμε κάποια συγκεκριμένη πράξη (πχ κάποιο διορισμό ή ανάθεση), να δούμε αν υπάρχουν στη διάθεση μας οι απαιτούμενες προθεσμίες, και το βασικότερο, εφόσον φτάσουμε στο δικαστήριο, να το καταλάβει και αυτό ότι πρόκειται περί αδικίας. Γενικά απαιτεί γάτο δικηγόρο. Δύσκολη υπόθεση όμως δεν είναι τελείως άχαστη.
Τέλος μου είπε ότι συνεχίζει να το κοιτάζει και για οτιδήποτε νεότερο θα με ενημερώσει.

Λοιπόν ακούω τις απόψεις σας σχετικά με το πως θα μπορούσαμε να συντονιστούμε επί του θέματος. Θεωρώ ότι αν πιστεύεται ότι αξίζει να το κυνηγίσουμε και υπάρχει διάθεση να γίνει κάτι, καλό θα ήταν να γίνει μια συνάντηση μεταξύ μας σε πρώτη φάση με κάποιο τρόπο γιατί μέσω του forum θα χαθούμε.
Όλες οι τοποθετήσεις δεκτές για συζήτηση..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2017, 11:13:32 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 26, 2017, 08:47:21 μμ »
Οι συναδελφοι αυτοι πρεπει να καταλαβουν οτι ο κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω τους. Επι Καραμανλη καταφεραν και πετυχαν διορισμους μονο λογω πολυτεκνικης ιδιοτητας, εχοντας τις πλατες της εκκλησιας. Και μαλιστα με οργανικη απεναντι απο το σπιτι τους Η κριση τους ζορισε λιγο δε λεω, εχασαν το παραπανω προνομιο. Η απολυτη προταξη που εχουν ομως ομως και Οι υπολοιπες ειδικες κατηγοριες δημιουργει σοβαροτατες αδικιες. Δεν αμφισβητω την επιστημονικη τους καταρτιση, αλλα το δικαιωμα της απολυτη προταξης. Οι θεσεις ειναι μετρημενες. Για καθεναν απο ειδικες κατηγοριες που μπαινει καποιος θα χασει τη δουλεια του, και ας εχει χρονια προυπηρεσιας. Αυτοι δεν ειναι συναδελφοι αραγε κι ας μην εχουν παιδια ή εως 3; Τι θα πρεπει να κανουν σε ηλικια 45+;
Σωστά. Έχετε μήπως ξεχάσει ότι επί Καραμανλή διορίστηκαν στην εκπαίδευση όλοι οι πολύτεκνοι και είχαν στην αρχή τραγικά για τους  υπόλοιπους προνόμια όπως ότι δεν έκαναν καθόλου εξωδιδακτικές εργασίες και εφημερίες, δικαιούνταν βολικά προγράμματα χωρίς καθόλου κενά και το χειρότερο όλων έπαιρναν όποια οργανική ήθελαν δίπλα στο σπίτι τους και έστελναν το "συνάδελφο" να ψάχνει να βρει οργανική; Ήταν αυτή συναδελφική συμπεριφορά; Και επειδή όλα αυτά ήταν πραγματικά τραγικά πάτησαν πόδι οι μόνιμοι και σταμάτησαν σχετικά νωρίς. Κάτι παρόμοιο θα γίνει και τώρα αρέσει δεν αρέσει σε μερικούς.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 12:46:41 πμ »
Νομίζω πως αν θέλουμε να συντονίσουμε καλύτερα τις κινήσεις μας, να ανοίξουμε για αρχή ένα άλλο θέμα όπου να καλούμε όσους θέλουν να συμμετάσχουν σε αυτή την προσπάθεια. Εδώ είναι πολλά τα μηνύματα που αποπροσανατολίζουν, καθώς δεν εστιάζουν στην ουσία του θέματος αλλά σε ανταλλαγή απόψεων-πυρών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:57:45 »

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 09:09:59 πμ »
Αυτό να κάνουμε και ό,τι άλλο χρειάζεται. Έφτασε ο κόμπος στο χτένι σε ορισμένες ειδικότητες. Δε χαρίζουμε τους κόπους μας ούτε το ψωμί των παιδιών μας. Κάποιοι εδώ λειτουργούν αποπροσανατολιστικά για ευνόητους λόγους. Μη δίνετε σημασία.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 12:16:56 μμ »
Ο αυτοπροσδιορισμός έγινε σκοπίμως καθώς τυχαία διάβασα τα μηνύματα σας και η αλήθεια είναι ότι εξεπλάγη με τα γραφόμενα. Όπως κατάλαβες μέλος έγινα για να απαντήσω. Προσωπικά το θέμα σας δε με αφορά αφού έχω διοριστεί εδώ και χρόνια ως επιτυχούσα Ασεπ και έχουσα μεταπτυχιακό και διδακτορικό, πολύ πριν γίνω ria3, όταν ήμουν ria0. Άπλα είναι στενάχωρο να μιλάμε έτσι για ανθρώπους που έχουν παιδιά, ανθρώπους συναδέλφους που φοίτησαν σε ίδιες σχολές με έμας.

αν ήσασταν στην θέση των συναδέλφων που "πάρα τρίχα" δεν εργάζονται φέτος μόνο και μόνο επειδή δεν έχουν από 3 και πάνω παιδιά, είμαι απολύτως σίγουρη ότι δεν θα ήσασταν τόσο "γενναιόδωρη".
Θα δεχόμουν την όποια άποψη σας, αν είχατε παρατηθεί από την μόνιμη θέση σας για να την χαρίσετε σε κάποιον που έχει περισσότερη ανάγκη ;).
Πάντα υπάρχει κάποιος που έχει περισσότερη ανάγκη, έτσι δεν είναι; 

Επίσης, (χωρίς να διαβάσω βέβαια όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου θέματος), δεν είδα κάποιον να "μιλάει έτσι" για ανθρώπους που έχουν παιδιά.
Είδα μόνο ανθρώπους που εξέφρασαν ίσως με έντονο τρόπο κάποιες αλήθειες περί αξιοκρατίας ακριβώς επειδή φοίτησαν σε ίδιες σχολές με κάποιους άλλους, αλλά δεν τους δίνεται καμία ευκαιρία για άσχετους με την εκπαίδευση λόγους. 

Το δημογραφικό πρόβλημα στο οποίο αναφέρονται πολλοί, δεν πρόκειται να βελτιωθεί με προνόμια σε σχέση με θέσεις εργασίας. Είναι γενικότερο πρόβλημα ολόκληρης της Ευρώπης και είναι εκτός του θέματός μας. Σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες, οι πολύτεκνοι μπορούν ακόμα και να ζήσουν σχεδόν χωρίς να εργάζονται μόνο και μόνο με τα επιδόματα αλλά παρ όλα αυτά, δεν έχει παρατηρηθεί κάποια βελτίωση.


   
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2017, 12:45:09 μμ από Παυλινα »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 12:39:21 μμ »
Ψάξτε τους:



Που είναι;

Και οι "επόμενοι";

Καθόλου άσχετο.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 03:12:00 μμ »
 
 AMBER Alert


Γαβρόγλου:  Προτεραιότητα οι μόνιμοι διορισμοί εκπαιδευτικών

http://www.ipaideia.gr/paideia/gavroglou-proteraiotita-oi-monimoi-diorismoi-ekpaideutikon

Φίλης:«20.000 διορισμοί εκπαιδευτικών σε βάθος τριετίας»
https://www.thepressroom.gr/politiki/filis20000-diorismoi-ekpaideytikon-se-vathos

Δέσμευση για επαναφορά του ωραρίου των καθηγητών
Αυξήθηκε κατά δύο ώρες διδασκαλίας από το έτος 2013
https://www.esos.gr/arthra/36778/desmeysi-gia-epanafora-toy-orarioy-ton-kathigiton

"Όσον αφορά στο θέμα του ωραρίου εμείς λέμε πάρα πολύ καθαρά ότι ως ΣΥΡΙΖΑ θα επαναφέρουμε το ωράριο".
Αυτό  είχε ξεκαθαρίσει στη Βουλή ο Αναπληρωτής υπουργός Παιδείας Τάσος Κουράκης, ως  τομεάρχης παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ Βουλευτής, κατά τη διάρκεια συζήτησης πρότασης νόμου του ΣΥΡΙΖΑ για τη λειτουργία των ΑΕΙ.



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 27, 2017, 03:58:16 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Συνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 03:21:06 μμ »
ελα μη μου θίγεται  τη γιαννακου και το μπουλη ....

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 03:46:28 μμ »
Πολύτεκνοι, μη-πολύτεκνοι, με παιδιά, χωρίς παιδιά, τρίτεκνοι, μη-τρίτεκνοι, ασεπίτες, μη-ασπίτες, με προϋπηρεσία, χωρίς προϋπηρεσία, ΟΑΕΔίτες, Υπουργείου Παιδείας, ΑΕΙ, ΤΕΙ, βασικές ειδικότητες, μη-βασικές ειδικότητες και χίλιες δυο άλλες κατηγορίες. Η μια κατηγορία απέναντι στην άλλη, με λογικά επιχειρήματα πάντα. Τη στιγμή όμως που μειώνονται οι ώρες, αυξάνεται το ωράριο, δεν γίνεται ΑΣΕΠ, δεν γίνονται διορισμοί, παγιώνεται ο θεσμός των χιλιάδων αναπληρωτών, στοιβάζονται 25+ μαθητές σε ένα τμήμα, το λογικότερο επιχείρημα θα ήταν όλες οι παραπάνω κατηγορίες να κάναμε επιτέλους κάτι και όχι να  στρεφόμαστε ο ένας απέναντι στον άλλο για το ποιος θα χωρέσει στο ζωνάρι που σφίγγει όλο και περισότερο. Πότε κινητοποιηθήκαμε όλοι μαζί για κάτι από τα παραπάνω; Μόνο τη φαγωμάρα ξέρουμε σε αυτό τον τόπο!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 09:27:20 μμ »
  Φαγωμάρα επικρατεί γιατί στην ελλάδα ισχύει αυτό που έλεγε ο Βουτσάς σε μια ταινία: "να βρω μια τρύπα να τρυπώσω. Άμα τρυπώσω, τρύπωσα''. Ειδικής, πολύτεκνοι, αποτυχότωντες ασεπ, ιδιωτικοί κλπ κλπ είναι λάτρεις αυτής της φράσης. Το χουν κάνει σημαία. Αρκετά με αυτούς τους "συναδέλφους" που θα ήταν πολύ καλοί ως πρωταγωνιστές της γνωστης διαφήμισης "Δεν θέλει κόπο , αλλά τρόπο"!!!! Αλήθεια αυτοί οι εκπαιδευτικοί αν πιάσουν μαθητή τους να αντιγράφει τι θα τους πουν; Ότι δεν είναι σωστό γιατί κάποιοι συμμαθητές τους κόπιασαν διαβάζοντας;

Αποσυνδεδεμένος MARIAN03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 09:49:01 μμ »
Πολύτεκνοι, μη-πολύτεκνοι, με παιδιά, χωρίς παιδιά, τρίτεκνοι, μη-τρίτεκνοι, ασεπίτες, μη-ασπίτες, με προϋπηρεσία, χωρίς προϋπηρεσία, ΟΑΕΔίτες, Υπουργείου Παιδείας, ΑΕΙ, ΤΕΙ, βασικές ειδικότητες, μη-βασικές ειδικότητες και χίλιες δυο άλλες κατηγορίες. Η μια κατηγορία απέναντι στην άλλη, με λογικά επιχειρήματα πάντα. Τη στιγμή όμως που μειώνονται οι ώρες, αυξάνεται το ωράριο, δεν γίνεται ΑΣΕΠ, δεν γίνονται διορισμοί, παγιώνεται ο θεσμός των χιλιάδων αναπληρωτών, στοιβάζονται 25+ μαθητές σε ένα τμήμα, το λογικότερο επιχείρημα θα ήταν όλες οι παραπάνω κατηγορίες να κάναμε επιτέλους κάτι και όχι να  στρεφόμαστε ο ένας απέναντι στον άλλο για το ποιος θα χωρέσει στο ζωνάρι που σφίγγει όλο και περισότερο. Πότε κινητοποιηθήκαμε όλοι μαζί για κάτι από τα παραπάνω; Μόνο τη φαγωμάρα ξέρουμε σε αυτό τον τόπο!

 :) " Διαίρει και βασίλευε" ! Μια χαρά μας παίζουν ! Και θέλουμε να διαμορφώσουμε και τους αυριανούς πολίτες!

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 10:10:28 μμ »
Αυτοί μόνο μας παίζουν;; εμείς τι κάνουμε;; εύκολο να ρίχνουμε αλλού την ευθύνη. Αυριανούς πολίτες δεν μπορούν να μορφώσουν οι ευθυνόφοβοι κα χωρίς προσωπικότητα άνθρωποι-δεν το λέω για σένα για να μην παρεξηγηθώ- σχόλιο κάνω απλώς.   Όταν κοιτάς μόνο τη  πάρτη σου και πως ιθα βολευτείς εσύ -όπως οι προαναφερθείσες ΄ομάδες, ήθελα να ξέρα πως θα εμπνεύουν τη συνεργασία στους μαθητές τους. Όταν θα τους καλούν να συνεργαστούν δεν θα τους πιάνουν ταυτόχρονα τα γέλια;;;Αλλά απψιλά γράμματα για μερικούς-μερικούς. Αυτή η ταύτιση της κουτοπονηριάς με την εξυπνάδα!!!!

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 27, 2017, 10:18:51 μμ »
Αυτοί μόνο μας παίζουν;; εμείς τι κάνουμε;; εύκολο να ρίχνουμε αλλού την ευθύνη. Αυριανούς πολίτες δεν μπορούν να μορφώσουν οι ευθυνόφοβοι κα χωρίς προσωπικότητα άνθρωποι-δεν το λέω για σένα για να μην παρεξηγηθώ- σχόλιο κάνω απλώς.   Όταν κοιτάς μόνο τη  πάρτη σου και πως ιθα βολευτείς εσύ -όπως οι προαναφερθείσες ΄ομάδες, ήθελα να ξέρα πως θα εμπνεύουν τη συνεργασία στους μαθητές τους. Όταν θα τους καλούν να συνεργαστούν δεν θα τους πιάνουν ταυτόχρονα τα γέλια;;;Αλλά απψιλά γράμματα για μερικούς-μερικούς. Αυτή η ταύτιση της κουτοπονηριάς με την εξυπνάδα!!!!

Απλά ΑΔΥΝΑΤΟΝ.
ΚΑΙ με τους μεν
ΚΑΙ με τους δεν:


Ν. Κεραμεως: Αρμοδιότητα των Σχολικών Συμβούλων η αξιολόγηση και η επιμόρφωση των εκπαιδευτικών
“Στις προθέσεις μας είναι η αναβάθμιση του θεσμού και η βέλτιστη αξιοποίηση των προσοντούχων αυτών στελεχών της εκπαίδευσης”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159613
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.