*

Αποστολέας Θέμα: Απόφαση για διορισμό 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 164460 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #294 στις: Ιούνιος 06, 2019, 04:38:27 μμ »
Τh1 σε παρακαλώ να μη μου μιλάς καθόλου. Δε συζητάω μαζί σου. Έχεις γράψει 30 σελίδες μηνύματα όπου λες ακριβώς το ίδιο πράγμα σε όλα τα νήματα που τρέχουν στο φόρουμ. Αν δεν είσαι ρομπότ είσαι τουλάχιστον κρίπι. Κρίπι ρόμποτ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:32:22 »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #295 στις: Ιούνιος 06, 2019, 04:47:03 μμ »
Η εργασια σε ιδ τομεα ειναι απολυτως απαραιτητη προκειλενου το ατομο να μπορει να αντιληφθει πολλα πραγματα που αλλιως δυσκολευεται να τα καταλαβει.
Και γι αυτο πολλοι και πολλες δεν μπορουν να καταλαβουν τετοια πραγματα και νομιζουν οτι κανουν χαρη στην κοινωνια πηγαινοντας αναπληρωτες
Νοοτροπιες...
Θνησιγενεις ομως

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #296 στις: Ιούνιος 06, 2019, 04:50:46 μμ »
Η εργασια ως αναπληρωτής ειναι απολυτως απαραιτητη προκειλενου το ατομο να μπορει να αντιληφθει πολλα πραγματα που αλλιως δυσκολευεται να τα καταλαβει.
Και γι αυτο πολλοι και πολλες δεν μπορουν να καταλαβουν τετοια πραγματα και νομιζουν οτι θα καταξιωθούν στην κοινωνια πηγαινοντας αναπληρωτες
Νοοτροπιες...
Θνησιγενεις ομως

Αποσυνδεδεμένος lefkadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #297 στις: Ιούνιος 06, 2019, 05:44:33 μμ »
Φίλε th1.
Νομίζω ότι τα βλέπεις κάπως μονόπλευρα τα πράγματα.
Με 7 χρόνια εργασίας στην πλάτη μου στον ιδιωτικό τομέα, με συνθήκες 400 ευρώ κ 10ωρα, όπως τα περιγράφεις, έδωσα στο ΑΣΕΠ του 2008, πέτυχα, αλλά δεν διορίστηκα, λόγω του ότι η σχολή μου δεν παρέχει παιδαγωγική επάρκεια. Έκανα μεταπτυχιακό, απέκτησα την επάρκεια, ενώ συνέχισα να εργάζομαι στον ιδιωτικό, κ 2 χρόνια μετά με κάλεσαν πρώτη φορά αναπληρώτρια.
Δέχθηκα με χαρά. Υπηρέτησα 2 χρονιές μακριά από τη διαμονή μου. Τότε δεν είχα υποχρεώσεις.
Όμως στα πλάνα μου ήταν η δημιουργία οικογένειας.
Την επόμενη χρονιά αρνήθηκα την πρόσληψή μου σαν αναπληρώτρια, πάλι μακριά, για ν αφοσιωθώ σε αυτό, κ δούλεψα με σύμβαση σε άλλη υπηρεσία στην πόλη μου.
Έληξε η σύμβαση κ την επόμενη χρονιά δέχτηκα να πάω αναπληρώτρια σε δυσπρόσιτο 7 μηνών έγκυος.
Φυσικά πήρα άδεια άνευ αποδοχών κ με μωρό κ σύζυγο άνεργο μόλις που τα βγάλαμε πέρα οικονομικά.
Πέρσι το καλοκαίρι μετά την απόλυσή μου, κι εφόσον δε γινόταν ν αφήνω το μωρό κ να μεταναστεύω κάθε χρόνο, ξανάπιασα δουλειά στον ιδιωτικό.
Έλα όμως που τα μόρια από το δυσπρόσιτο με βοήθησαν να με πάρουν φέτος αναπληρώτρια κοντά στο σπίτι μου...
Φέρθηκα αντιεπαγγελματικά. Ο πειρασμός ήταν μεγάλος. Παρατάω τον ιδιωτικό κ ξαναπάω αναπληρώτρια. Τώρα που απολύομαι 30/6, κ μ όλα αυτά που ακούγονται, να ξαναπάω το καλοκαίρι στον ιδιωτικό; Τι λες?
Θα με πάρουν του χρόνου στο νομό μου; Αν πρέπει να ξαναδώσω ΑΣΕΠ, με μωρό 17 μηνών δεν έχω χρόνο προετοιμασίας.
Βέβαια πρέπει να δοθούν ευκαιρίες κ στους νέους.
Αλλά κ περιπτώσεις σαν τη δική μου, πώς θα ήταν δίκαιο να αντιμετωπιστούν;
Σας αφήνω, πρέπει να συνεχίσω το ψάξιμο για το summer job, το οποίο, πάνω που θα αρχίσω να το συνηθίζω, θα με καλέσουν αναπληρώτρια, κ φυσικά, θα πρέπει να πάω αν θέλω να παραμείνω ανταγωνιστική στους πίνακες.
Άλλη το χειμώνα, άλλη το καλοκαίρι...
Δεν ξέρω ααααύριο πού θαααα 'μαι...
Μια αναπληρώτρια κ ιδιωτική υπάλληλος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:32:22 »

Αποσυνδεδεμένος th1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 494
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #298 στις: Ιούνιος 06, 2019, 05:53:17 μμ »
Φίλε th1.
Νομίζω ότι τα βλέπεις κάπως μονόπλευρα τα πράγματα.
Με 7 χρόνια εργασίας στην πλάτη μου στον ιδιωτικό τομέα, με συνθήκες 400 ευρώ κ 10ωρα, όπως τα περιγράφεις, έδωσα στο ΑΣΕΠ του 2008, πέτυχα, αλλά δεν διορίστηκα, λόγω του ότι η σχολή μου δεν παρέχει παιδαγωγική επάρκεια. Έκανα μεταπτυχιακό, απέκτησα την επάρκεια, ενώ συνέχισα να εργάζομαι στον ιδιωτικό, κ 2 χρόνια μετά με κάλεσαν πρώτη φορά αναπληρώτρια.
Δέχθηκα με χαρά. Υπηρέτησα 2 χρονιές μακριά από τη διαμονή μου. Τότε δεν είχα υποχρεώσεις.
Όμως στα πλάνα μου ήταν η δημιουργία οικογένειας.
Την επόμενη χρονιά αρνήθηκα την πρόσληψή μου σαν αναπληρώτρια, πάλι μακριά, για ν αφοσιωθώ σε αυτό, κ δούλεψα με σύμβαση σε άλλη υπηρεσία στην πόλη μου.
Έληξε η σύμβαση κ την επόμενη χρονιά δέχτηκα να πάω αναπληρώτρια σε δυσπρόσιτο 7 μηνών έγκυος.
Φυσικά πήρα άδεια άνευ αποδοχών κ με μωρό κ σύζυγο άνεργο μόλις που τα βγάλαμε πέρα οικονομικά.
Πέρσι το καλοκαίρι μετά την απόλυσή μου, κι εφόσον δε γινόταν ν αφήνω το μωρό κ να μεταναστεύω κάθε χρόνο, ξανάπιασα δουλειά στον ιδιωτικό.
Έλα όμως που τα μόρια από το δυσπρόσιτο με βοήθησαν να με πάρουν φέτος αναπληρώτρια κοντά στο σπίτι μου...
Φέρθηκα αντιεπαγγελματικά. Ο πειρασμός ήταν μεγάλος. Παρατάω τον ιδιωτικό κ ξαναπάω αναπληρώτρια. Τώρα που απολύομαι 30/6, κ μ όλα αυτά που ακούγονται, να ξαναπάω το καλοκαίρι στον ιδιωτικό; Τι λες?
Θα με πάρουν του χρόνου στο νομό μου; Αν πρέπει να ξαναδώσω ΑΣΕΠ, με μωρό 17 μηνών δεν έχω χρόνο προετοιμασίας.
Βέβαια πρέπει να δοθούν ευκαιρίες κ στους νέους.
Αλλά κ περιπτώσεις σαν τη δική μου, πώς θα ήταν δίκαιο να αντιμετωπιστούν;
Σας αφήνω, πρέπει να συνεχίσω το ψάξιμο για το summer job, το οποίο, πάνω που θα αρχίσω να το συνηθίζω, θα με καλέσουν αναπληρώτρια, κ φυσικά, θα πρέπει να πάω αν θέλω να παραμείνω ανταγωνιστική στους πίνακες.
Άλλη το χειμώνα, άλλη το καλοκαίρι...
Δεν ξέρω ααααύριο πού θαααα 'μαι...
Μια αναπληρώτρια κ ιδιωτική υπάλληλος.

Φιλε lefkadi
Συγχαρητηρια και καλη τυχη σε οτι κανεις
Να εισαι σιγουρη οτι σε καταλαβαινω..ομως αυτο δεν αλλαζει την πραγνατικοτητα.
Δηλαδη δεν αλλαζει το γεγονος οτι δεν ειναι δυνατον να  αφαιρουνται οι ευκαιριες απο τους νεοτερους για να δινονται στους εχοντες προυπηρεσια κατ αποκλειστικοτητα.
Σχετικα με τα ρητορικα - θελω να πιστευω- ερωτηματα που διατυπωνετε....τι να σας πω
Ενεργηστε οπως νομιζετε οτι ειναι καλυτερα για εσας.
Ενηλικη ειστε κάντε οπως νομιζετε.

Υ.γ. για την απουσια διορισμων δεν σας φταιω εγω η καποιος αλλος εδω μεσα...
Φταινε οι διαχρονικες επιλογες της πλειοψηφιας των κατοικων της χωρας.
Αυτη ειναι οι κατασταση και απαντες προσαρμοζομαστε αναλογως....

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #299 στις: Ιούνιος 06, 2019, 06:23:55 μμ »
Ρε φίλε ειλικρινά τώρα... άλλη δουλειά δεν έχεις να κάνεις όλη μέρα; Από το πρωί στο μετερίζι να γράφεις τις ίδιες.... όλη μέρα;;;
Κανένας διαχειριστής ασχολείται καθόλου;;;
Αν γράψω ότι θα ψηφίσω π. χ. ΧΑ έχω καμια ελπίδα να μπουν στο νήμα και να ασχοληθούν λίγο με τα τρολ της κακιάς ωρας;;;

Αποσυνδεδεμένος neverendingtale

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #300 στις: Ιούνιος 06, 2019, 06:29:04 μμ »
Γραπτο ασεπ για αναπληρωτες δε θα κανει μου το ειπε βουλευτης της νεας δημοκρατιας θα νομοθετησουν μου ειπε μετα απο 2 χρονια μεχρι τοτε θα παμε με τους ισχυοντες πινακες

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #301 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:07:01 μμ »
Γραπτο ασεπ για αναπληρωτες δε θα κανει μου το ειπε βουλευτης της νεας δημοκρατιας θα νομοθετησουν μου ειπε μετα απο 2 χρονια μεχρι τοτε θα παμε με τους ισχυοντες πινακες
Λογικα δεν ξερει αποφασεις ΣτΕ οποτε η πηγη σου ειναι...

Αποσυνδεδεμένος neverendingtale

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #302 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:17:50 μμ »
Tι θα πει το στε?οτι δε θα παμε με τους παλιους πινακες?Το λεει ο νομος...Παμε τωρα για κλειδωμενους πινακες για 2 χρονακια για να εδραιωσουμε τη θεση μας και εμεις οι παλιοι για να μην τρεχουμε αλλο στα κορφοβουνια..κ μετα βλεπουμε... 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #303 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:21:36 μμ »
Άλλο ο νόμος άλλο το Σύνταγμα.Έτσι έφτιαξαν και την ρύθμιση 60%-40% οι υπουργοί και από τότε που βγήκε αντισυνταγματική η ρύθμιση ΟΥΔΕΙΣ προϋπηρεσιούχος διορίστηκε έκτοτε.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #304 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:22:48 μμ »
*πλεονασμός το έκτοτε.😉

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #305 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:23:44 μμ »
Tι θα πει το στε?οτι δε θα παμε με τους παλιους πινακες?Το λεει ο νομος...Παμε τωρα για κλειδωμενους πινακες για 2 χρονακια για να εδραιωσουμε τη θεση μας και εμεις οι παλιοι για να μην τρεχουμε αλλο στα κορφοβουνια..κ μετα βλεπουμε... 8) 8) 8) 8)
Α οκ χαχα.Εγω θελω να διοριστω οποτε θα διοριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2019, 07:27:03 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #306 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:33:29 μμ »
Λογικα δεν ξερει αποφασεις ΣτΕ οποτε η πηγη σου ειναι...

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί αναπαράγονται ανακρίβειες. Η αποφαση του ΣτΕ αφορά την παράταση στη μεταβατική του 3848. Όχι το νέο νόμο. Η χρήση των παλαιών πινάκων για τους αναπληρωτες το '19 ειναι οκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2019, 07:39:33 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος tskgk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #307 στις: Ιούνιος 06, 2019, 07:48:14 μμ »
Ντε ζα βου... 8)


Φίλε th1.
Νομίζω ότι τα βλέπεις κάπως μονόπλευρα τα πράγματα.
Με 7 χρόνια εργασίας στην πλάτη μου στον ιδιωτικό τομέα, με συνθήκες 400 ευρώ κ 10ωρα, όπως τα περιγράφεις, έδωσα στο ΑΣΕΠ του 2008, πέτυχα, αλλά δεν διορίστηκα, λόγω του ότι η σχολή μου δεν παρέχει παιδαγωγική επάρκεια. Έκανα μεταπτυχιακό, απέκτησα την επάρκεια, ενώ συνέχισα να εργάζομαι στον ιδιωτικό, κ 2 χρόνια μετά με κάλεσαν πρώτη φορά αναπληρώτρια.
Δέχθηκα με χαρά. Υπηρέτησα 2 χρονιές μακριά από τη διαμονή μου. Τότε δεν είχα υποχρεώσεις.
Όμως στα πλάνα μου ήταν η δημιουργία οικογένειας.
Την επόμενη χρονιά αρνήθηκα την πρόσληψή μου σαν αναπληρώτρια, πάλι μακριά, για ν αφοσιωθώ σε αυτό, κ δούλεψα με σύμβαση σε άλλη υπηρεσία στην πόλη μου.
Έληξε η σύμβαση κ την επόμενη χρονιά δέχτηκα να πάω αναπληρώτρια σε δυσπρόσιτο 7 μηνών έγκυος.
Φυσικά πήρα άδεια άνευ αποδοχών κ με μωρό κ σύζυγο άνεργο μόλις που τα βγάλαμε πέρα οικονομικά.
Πέρσι το καλοκαίρι μετά την απόλυσή μου, κι εφόσον δε γινόταν ν αφήνω το μωρό κ να μεταναστεύω κάθε χρόνο, ξανάπιασα δουλειά στον ιδιωτικό.
Έλα όμως που τα μόρια από το δυσπρόσιτο με βοήθησαν να με πάρουν φέτος αναπληρώτρια κοντά στο σπίτι μου...
Φέρθηκα αντιεπαγγελματικά. Ο πειρασμός ήταν μεγάλος. Παρατάω τον ιδιωτικό κ ξαναπάω αναπληρώτρια. Τώρα που απολύομαι 30/6, κ μ όλα αυτά που ακούγονται, να ξαναπάω το καλοκαίρι στον ιδιωτικό; Τι λες?
Θα με πάρουν του χρόνου στο νομό μου; Αν πρέπει να ξαναδώσω ΑΣΕΠ, με μωρό 17 μηνών δεν έχω χρόνο προετοιμασίας.
Βέβαια πρέπει να δοθούν ευκαιρίες κ στους νέους.
Αλλά κ περιπτώσεις σαν τη δική μου, πώς θα ήταν δίκαιο να αντιμετωπιστούν;
Σας αφήνω, πρέπει να συνεχίσω το ψάξιμο για το summer job, το οποίο, πάνω που θα αρχίσω να το συνηθίζω, θα με καλέσουν αναπληρώτρια, κ φυσικά, θα πρέπει να πάω αν θέλω να παραμείνω ανταγωνιστική στους πίνακες.
Άλλη το χειμώνα, άλλη το καλοκαίρι...
Δεν ξέρω ααααύριο πού θαααα 'μαι...
Μια αναπληρώτρια κ ιδιωτική υπάλληλος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159903
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.