*

Αποστολέας Θέμα: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ  (Αναγνώστηκε 125203 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #364 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 07:35:36 μμ »
ποιοι επιτυχόντες ακριβώς....του 60 προ δεκαετιας? για να παμε σε ενα γραπτο ......να δουμε θα ξαναμιλησουν οι ΄επιασα 60 αλλα και παλι επιτυχουσα ειμαι΄
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει περι τινος προκειται.. Δεν ζητουν δικαιωση καποιοι επιτυχοντες που απλως περασαν τη βαση. Ειμαστε πολλοι που η σειρα επιτυχιας μας ηταν πολυ κοντα στον τελευταιο διοριστεο και που ποτε δεν διοριστηκαμε διοτι το υπουργειο δεν εφαρμοσε ως ωφειλε το 60- 40. Δηλ. προσληψεις 60% νε ασεπ κσι 40% με προυπηρεσια. Δηλ. το εφαρμοσε αλλα μονο τον πρωτο χρονο. Μετα τα ποσοστα γυρισαν αναποδα.  Το οτι τα δικαστηρια για την υποθεση αυτη κρατανε χρονια δεν σημαινει οτι: τι θυμαστε τωρα μετα απο τοσα χρονια... το αδικημα παραγραφεται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:25 »

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #365 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 09:10:55 μμ »
Δεν υπάρχει λόγος να τό συνεχίζετε όλο αυτό , ήταν όλο μελετημένο γι'αυτό καί ο Γαβρογλου διόρισε τούς λίγους μετά τή ψήφιση τού νόμου ώστε νά πάψει η ισχύ τού προηγούμενου καί νά μήν υπάρχει αντίδραση, γι'αυτό και η σημερινή νεαρά υφυπουργός καλεί σέ διορισμό Με βάση ένα νόμο πού καταψήφισε ως αντιπολίτευση , ούτε χαμένα τα έχουν ούτε μπερδεμένα ξέρουν πολύ καλά ότι η μεγάλη δεξαμενή ψήφων δεν ήταν ποτέ ο γραπτός διαγωνισμός εκεί ανήκει τό ποσοστό αυτών πού είναι ανεξάρτητοι ή παλεύουν για αυτό είναι τό 509% τής αποχής πού προτιμά νά διαγωνίζεται καί όχι νά πηγαίνει στα γραφεία.αυτη είναι η ελληνική πραγματικότητα . τέλος καί πολύ καλά κάνει πού τό τελειώνει νά μήν πάνε χαμένα καί λεφτά στους δικηγόρους.καλη χρόνια Ελλάς τό μεγαλείο Σου 2020!

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #366 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 10:07:19 μμ »
Έπιασες σε κάποιον διαγωνισμό 60 να δείς πώς είναι ή ανήκεις στο 80% που πάτωσαν 30 με το ζόρι; Είναι πολύ σπαστικό να βρίζει και να απαξιώνει κάποιος τον Μέσι, γιατί ο ίδιος έχει δύο αριστερά ποδάρια και σκοντάφτει μόνος του, αυτό συμβαίνει με εσάς που απαξιώνετε τους γραπτούς διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, φτάνει μην το κάνετε άλλο γιατί καταντάτε να μην πώ τι.... 8)

Συνάδελφε, δε νομίζω ότι συνάγεται αυτό το συμπέρασμα. Απλώς την αγνοούμε.
Πάντως έχει εμμονή με τον αριθμό εξήντα (60).
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2019, 10:11:03 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Daira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #367 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 10:17:20 μμ »
Επιμένω.Το υπουργείο δείχνει να βιάζεται.Αλλά οι διορισμοί κατά την εκτίμησή μου θα ξεκινήσουν το τέλος του 20 στοχευμένα σε κάποιες ειδικότητες.Αυτό θα συνεχίσει και το 21. Λίγοι και μετρημένοι διορισμοί.Οι ασεπίτες θεωρώ ότι κάποια δικόγραφά τους θα γίνουν δεκτά από το ΣτΕ.Έτσι η κυβέρνηση θα έχει ευχαριστημένους και τους δύο,όσο γίνεται.Η εμπειρία μου λέει ότι το μαχαίρι στο κόκκαλο δεν θα τολμήσει να το βάλει κανείς, γιατί έχει κόστος.Α και κάτι για το εύλογο,θεωρώ ότι η απόφαση θα είναι ικανοποιητική για τους ασεπίτες με το δικό του τρόπο και διατύπωση.Η ζωή έστω και αργά αποκαθιστά τις αδικίες σε μας αλλά και σε όσους απαρνήθηκαν το σπίτι τους και την οικογένειά τους.Μετράω πολύ τα λόγια μου και ξέρω τι γράφω, γιατί ο διχασμός μας έφερε εδώ.. Λοιπόν εύχομαι και πιστεύω ότι τη νέα χρονιά θα ξεκαθαρίσει το τοπίο για όλους μας.Καλή τύχη σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:25 »

Αποσυνδεδεμένος KLOSSA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #368 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 10:39:05 μμ »
Έπιασες σε κάποιον διαγωνισμό 60 να δείς πώς είναι ή ανήκεις στο 80% που πάτωσαν 30 με το ζόρι; Είναι πολύ σπαστικό να βρίζει και να απαξιώνει κάποιος τον Μέσι, γιατί ο ίδιος έχει δύο αριστερά ποδάρια και σκοντάφτει μόνος του, αυτό συμβαίνει με εσάς που απαξιώνετε τους γραπτούς διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ, φτάνει μην το κάνετε άλλο γιατί καταντάτε να μην πώ τι.... 8)
ω ναι..έπιασα...αλλά αποτυχία είναι επειδή δεν ήμουν στους διοριστέους...οσο για την εμμονή με το 60  είναι γιατί τόσο πιασαμε Ρεα

Αποσυνδεδεμένος KLOSSA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #369 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 10:43:15 μμ »
ω ναι..έπιασα...αλλά αποτυχία είναι επειδή δεν ήμουν στους διοριστέους...οσο για την εμμονή με το 60  είναι γιατί τόσο πιασαμε Ρεα
στον τελευταίο πατώσαμε βεβαια.....αλλα ελπίζω να μπορέσουμε να δείξουμε στο μέλλον τις ικανότητες μας  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #370 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 11:13:00 μμ »
Ο γραπτός ΑΣΕΠ είναι η μεγαλύτερη κομπίνα όλων των εποχών στην παιδεία, κατόρθωσαν καί μπήκαν στη εκπαίδευση άτομα που με την επετηριαδυ καί με γραπτό ακόμα καί σήμερα θά ήταν εκτός, αυτό μόνο τά κόμματα καί τούς πελάτες βόλευε.δεν είναι δυνατόν νά βλέπετε όλοι έναν υπουργό νά ψηφίζει νόμο καταργώντας Με αυτή την κίνηση τόν προηγούμενο καί αμέσως μετά νά διορίζει βάση δικαστικών αποφάσεων λίγους που στηρίζονταν στον προηγούμενο καταργηθέντος νόμο, δεν είναι δυνατόν νά μήν βλέπει κανείς μία πολιτικό πού καλεί σέ διορισμό βάση ενός νόμου πού καταψήφισε ως αντιπολίτευση δηλώνοντας πώς οτιδήποτε έχει σχέση Με προηγούμενους διαγωνισμούς δυστυχώς ετελειωσε λόγο του νέου νόμου που τον είχαμε καταψηφίσει αλλά..... όλα δείχνουν το μέγεθος τής πονηριάς ενός κράτους πού έχει αντίστοιχο ποσοστό ΣΤΗΝ κοινωνία... πονηριά καί κακία δυστυχώς.και ακόμα χειρότερα αυτό το βαφτίζουν αριστεία , πολιτισμό αξιοκρατία, Ελλάς τό μεγαλείο Σου 2020.

karagiorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #371 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 11:56:38 μμ »
Ερώτηση: Στη νέα προκύρηξη τα μόρια του ΑΣΕΠ 2008 είναι εκτός μοριοδότησης. Άρα όσοι ήταν επιτυχόντες δεν θα μετρηθούν τα μόριά τους για την πρόσληψη αναπληρωτών το σχολικό έτος 2020-2021. Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος ath79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #372 στις: Δεκέμβριος 29, 2019, 11:58:53 μμ »
Ερώτηση: Στη νέα προκύρηξη τα μόρια του ΑΣΕΠ 2008 είναι εκτός μοριοδότησης. Άρα όσοι ήταν επιτυχόντες δεν θα μετρηθούν τα μόριά τους για την πρόσληψη αναπληρωτών το σχολικό έτος 2020-2021. Σωστά;
Σωστά. Αν και κατά τη γνώμη μου οι νέοι πίνακες θα διαμορφωθούν μετά το Σεπτέμβρη του 2020 γιατί δεν θα προλάβουν να τους ετοιμάσουν.

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμπρός καλά μου στρουμφάκια...

Αποσυνδεδεμένος Εpityxon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #373 στις: Δεκέμβριος 30, 2019, 12:00:01 πμ »
Συμφωνώ απόλυτα! Υπάρχει νόμος του '68, σύμφωνα με τον οποίο ο ευλογος χρόνος διεκδίκησης μιας θέσης από τη διοίκηση είναι τα 5 χρόνια. https://analuseto.gr/anaklisi-paranomon-diikitikon-praxeon/. Επίσης ο νέος νόμος δεν λέει πουθενά ότι αν προκύψουν στο μέλλον δικαιωθέντες δεν πρόκειται να διοριστούν. Αν το έλεγε θα ήταν αντισυνταγματικός! Το Στε θα μας δικαιώσει!

karagiorgos

  • Επισκέπτης
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #374 στις: Δεκέμβριος 30, 2019, 12:03:15 πμ »
Σωστά. Αν και κατά τη γνώμη μου οι νέοι πίνακες θα διαμορφωθούν μετά το Σεπτέμβρη του 2020 γιατί δεν θα προλάβουν να τους ετοιμάσουν.

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και μπορεί ορισμένοι να βρεθούν και στον πίνακα εκτός προϋπηρεσίας. Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #375 στις: Δεκέμβριος 30, 2019, 12:10:16 πμ »
 Το είπε ήδη, όσο έχουν δικαιωτικες μέχρι προ τής ψήφισης τού νέου νόμου , ίσως δηλαδή μερικοί ακόμη, οι πολλοί όμως που είδαν το αισχος νά διορίζονται 1000 θέσεις πάνω από αυτούς δεν θά μπορέσουν ποτέ λόγο ψήφισης νέου νόμου,η πονηριά τού Γαβρογλου τού υπουργείου συνολικά καί τής νέας δεξιάς διακυβέρνησης πού καλεί σέ διορισμό Με νόμο που καταψήφισε , κόλπο γκρόσο ΣΤΗΝ παιδεία, πολιτικοί απατεώνες τού αιώνα

Αποσυνδεδεμένος ath79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #376 στις: Δεκέμβριος 30, 2019, 12:13:40 πμ »
Και μπορεί ορισμένοι να βρεθούν και στον πίνακα εκτός προϋπηρεσίας. Σωστά;
Εφόσον δούλευαν θα έχουν τα μόρια της προϋπηρεσίας. Αν δεν δούλευαν θα έχουν τα μόρια από τα προσόντα τους. Οι νέοι πίνακες νομίζω δεν θα έχουν μηδενικής προϋπηρεσίας αν αυτό εννοείς αφού όλοι θα καταταχθουν ανάλογα με τα προσόντα που έχουν.

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμπρός καλά μου στρουμφάκια...

Αποσυνδεδεμένος cristty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Εύλογος χρόνος απόφασης 527/2015 ΣΤΕ
« Απάντηση #377 στις: Δεκέμβριος 30, 2019, 01:21:13 πμ »
Το είπε ήδη, όσο έχουν δικαιωτικες μέχρι προ τής ψήφισης τού νέου νόμου , ίσως δηλαδή μερικοί ακόμη, οι πολλοί όμως που είδαν το αισχος νά διορίζονται 1000 θέσεις πάνω από αυτούς δεν θά μπορέσουν ποτέ λόγο ψήφισης νέου νόμου,η πονηριά τού Γαβρογλου τού υπουργείου συνολικά καί τής νέας δεξιάς διακυβέρνησης πού καλεί σέ διορισμό Με νόμο που καταψήφισε , κόλπο γκρόσο ΣΤΗΝ παιδεία, πολιτικοί απατεώνες τού αιώνα

Μα δικαιωτικές προ του νέου νόμου έχουν ΜΟΝΟ αυτοι που διορίστηκαν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159731
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.