*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3345363 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #574 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:09:56 μμ »
Εμένα στην Ειδική ήταν πχ 0,9 έβαλα 1 και το δέχτηκε . Επιπλέον ο ΑΣΕΠ (πάλι έχοντας γνώμονα την ειδική αγωγή) κάνει μόνος του τις διορθώσεις με βάση το Οπσυδ.

Και εγώ είχα 0.9 και δεν το εβαλα..Είχα ακούσει πως είναι αποκλειστικά ευθύνη του υποψηφίου η σωστή συμπλήρωση και μπορεί να σου ακυρώσουν ακόμη και την αίτηση και φοβήθηκα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:41:09 »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #575 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:13:31 μμ »
Θα μου επιτρέψεις: κανένας 40άρης ή 50 άρης που σήμερα καλείται ως αναπληρωτής, δεν έχει καβατζώσει (όπως γράφεις) καμία θέση στο δημόσιο σχολείο και φυσικά δεν "παίζονται" όλα στην προυπηρεσία!
Υπάρχουν αξιόλογοι συνάδελφοι (διάβασα εδώ, πριν λίγες μέρες την περίπτωση ενός φυσικού), ακόμη και με διδακτορικά, με δεύτερα μεταπτυχιακά και δεύτερα πτυχία, που επιθυμούν να διοριστούν στη δημόσια εκπαίδευση. Ακόμη, υπάρχει ο βαθμός του/των πτυχίου/-χίων, που δεν μπορεί να είναι ίδιος για όλους και η ύπαρξη τέκνων, που μοριοδοτείται, η κατοχή σεμιναρίων, ξένων γλωσσών και λοιπών πιστοποιητικών (Η/Υ κλπ.), που μοριοδοτούνται κι αυτά. 'Αρα, δεν είναι λογικό να προεξοφλεί ή να προδικάζει κανένας τίποτε και κατά τη γνώμη μου, αν η ζήτηση για τις 5200 μόνιμες θέσεις είναι τεράστια (π.χ. 150.000 εκπαιδευτκοί), τότε θα γίνει πραγματική σφαγή, σε υψηλό πάντα επίπεδο μορίων!
Και μην ξεχνάτε: αναμένονται και δικαστικές αποφάσεις...!

Συγνώμη συνάδελφε, αλλά αυτά είναι άλλα λόγια να αγαπιομαστε.
Καταντάει λίγο αηδία να κοροιδευουμε τους καινούριους και εγώ πήρα χαμπάρι τι γίνεται μόλις πέρυσι!?!?
Και έχω κ διδακτορικό (με υποτροφία έξω) και καμία ελπίδα δεν έχω!!!

Στατιστική απλή είναι!!?!?

Σε ένα  πίνακας π.χ. ΠΕ02

1) Πόσοι από το δείγμα υποψ. θα έχουν lower ή prof?

2) Πόσοι θα έχουν μεταπτυχιακό? (αγορασμένο από Κυπροιταλοβουλγαρίες ή κανονικό-έχουν πάντως)

3) Πόσοι θα έχουν ECDL?

4) Πόσοι 30-55 έχουν 1-2 παιδιά?

5) πόσοι τα έσκασαν από περυσι που βγήκε ο νόμος Γαβρ. για σεμινάρια και πόσοι τα είχαν ήδη για ειδική κ θα τα καταθεσουν κ τώρα??!

5) ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΥΠ, 80-100-120 ΜΟΡΙΑ ΠΡΟΥΠ????
ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΩΡΙΝΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ-ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΗΝ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΠΤΟ ΑΣΕΠ!!ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΕΣΩ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ,παλι  ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΑΠΤΟ ΑΣΕΠ!!

Αυτοι θα διοριστούν, αυτοό θα πηγαίνουν αναπληρωτές!!  μετρμενα κουκια είναι, τι να κάνουμε !?!?

ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕ ΠΡΟΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΑΒΑΝΙ 120 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΥΠ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?=ΣΕ ΚΑΜΙΑ.

|Οι αναπληρωτες μηδενικής, οι εκπαιδευτικοι στα φροντ, στην Γθμια κοιμαστε τον υπνο του δικαίου.

Και οι περισσότεροι είναι τόσο στον κόσμο τους, όπως ήμουν κι εγώ, που ΧΑΜΠΑΡΙ δεν έχουν πάρει και ρωτάνε για το παράβολο, γιατί το έχουν άγχος κ για τη μετάφραση του Lower!??

Δουλευει ο άλλος στο φροντ. κανει μαθηματικά κατευθ. και δεν μετράει ΤΙΠΟΤΑ!

Δουλευει σε ΑΕΙ-ΤΕΙ, κάνει μαθηματικά και πάλι δεν μετράει τίποτα!

Μια είναι η προυπ. η καλή, Αθμια + Βθμια  ;D

Ασχέτως ότι πολλοί από αυτούς που την έχουν, δεν πέρασαν την μοναδική μορφή αξιογσης που υπηρξε ποτέ στο Ελλάντα=γραπτός ΑΣΕΠ.





Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #576 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:19:27 μμ »
PEA.T, για το διάστημα 5/6/2019 έως 30/6/2019 έχει ήδη προσκομιστεί η βεβαίωση της προ'υ'΄πηρεσίας του Ιούνη, όταν έκαναν ανάληψη υπηρεσίας οι αναπληρωτές.  Κάθε χρόνο προσκομίζουμε όλες τις προ'υ'πηρεσίες, όταν παρουσιαζόμαστε.  Συνεπώς, δε χρειάζεται εκ νέου, εφόσον την έχουν στο φάκελο του εκάστοτε αναπληρωτή. Την ίδια απορία είχα και εγώ. Από τη Διεύθυνση μου είπαν ό,τι έγραψα παραπάνω. ''Όλα τα μόρια της προ'υ'πηρεσίας θα περαστούν αυτόματα στο OSPYD'', μου είπε ο υπάλληλος.

Αυτό λύνει το πρόβλημα της προηγούμενης χρονιάς. Η φετινή προϋπηρεσία θα περαστεί ομοίως στο ΟΠΣΥΔ.
Οι αιτήσεις στο ΑΣΕΠ όμως έχουν καταληκτική ημερομηνία 24/2. Επομένως οι ΔΔΕ πώς θα έχουν περάσει στο σύστημα την προϋπηρεσία έως και τη συγκεκριμένη ημερομηνία, τη στιγμή που θα έχουν ήδη υποβληθεί ηλεκτρονικά οι αιτήσεις στο ΑΣΕΠ; Δεν είναι λογικό να υπολογιστεί η προϋπηρεσία μέχρι και 24/2 και να δοθεί προκαταβολικά στους υποψήφιους; Διαφορετικά θα πρέπει να την υπολογίσει ο κάθε υποψήφιος μόνος, πράγμα το οποίο ούτε είναι επίσημο και ελλοχεύει τον κίνδυνο λαθών.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #577 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:23:43 μμ »
@ Δάφνη87 ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕ ΠΡΟΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΑΒΑΝΙ 120 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΥΠ. ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?=ΣΕ ΚΑΜΙΑ.

Όντως δεν υπάρχει. Αυτό είναι "δώρο", πρωτίστως στους συναδέλφους των ιδιωτικών σχολείων που βρίσκονται ήδη στην κορυφή των πινάκων αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:41:09 »

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #578 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:26:06 μμ »
Αυτό λύνει το πρόβλημα της προηγούμενης χρονιάς. Η φετινή προϋπηρεσία θα περαστεί ομοίως στο ΟΠΣΥΔ.
Οι αιτήσεις στο ΑΣΕΠ όμως έχουν καταληκτική ημερομηνία 24/2. Επομένως οι ΔΔΕ πώς θα έχουν περάσει στο σύστημα την προϋπηρεσία έως και τη συγκεκριμένη ημερομηνία, τη στιγμή που θα έχουν ήδη υποβληθεί ηλεκτρονικά οι αιτήσεις στο ΑΣΕΠ; Δεν είναι λογικό να υπολογιστεί η προϋπηρεσία μέχρι και 24/2 και να δοθεί προκαταβολικά στους υποψήφιους; Διαφορετικά θα πρέπει να την υπολογίσει ο κάθε υποψήφιος μόνος, πράγμα το οποίο ούτε είναι επίσημο και ελλοχεύει τον κίνδυνο λαθών.

η δήλωση προϋπηρεσίας στον ΑΣΕΠ γίνεται με ευθύνη του υποψηφίου. Ο ΑΣΕΠ δεν είναι υποχρεωμένος να τραβάει τα προσόντα από κάποιο σύστημα. Στον ΑΣΕΠ πχ δηλώνουμε και το πτυχίο μας και δεν το τραβάει αυτόματα από τον opsyd. Μετά θα γίνει ο έλεγχος. Σε ένα extreme σκηνικό: Οπότε απλά μπορούμε να δηλώσουμε 120 στο πεδίο προϋπηρεσία και να ελέγξει ο ΑΣΕΠ πόση έχουμε.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #579 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:27:23 μμ »
όχι, δεν μετράει η προϋπηρεσία στα ΚΔΒΜ .Μετράει μόνο απο Αθμια κ Βθμια καθώς κ απο τα ΣΔΕ (μέχρι 8 ώρες την εβδομάδα)

Στα ΣΔΕ η προϋπηρεσία μετράει με βάση την νομοθεσία και αλλάζει ανάλογα την χρονιά που αποκτήθηκε.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #580 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:29:32 μμ »
η δήλωση προϋπηρεσίας στον ΑΣΕΠ γίνεται με ευθύνη του υποψηφίου. Ο ΑΣΕΠ δεν είναι υποχρεωμένος να τραβάει τα προσόντα από κάποιο σύστημα. Στον ΑΣΕΠ πχ δηλώνουμε και το πτυχίο μας και δεν το τραβάει αυτόματα από τον opsyd. Μετά θα γίνει ο έλεγχος. Σε ένα extreme σκηνικό: Οπότε απλά μπορούμε να δηλώσουμε 120 στο πεδίο προϋπηρεσία και να ελέγξει ο ΑΣΕΠ πόση έχουμε.

Καλό και ελπιδοφόρο, αυτό συνάδελφε. 120 μήνες προϋπηρεσία για όλους μας! :)

Αποσυνδεδεμένος elenifka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #581 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 01:52:58 μμ »
Πήγες νωρίς πριν προλάβουν να κόψουν και τη βασιλόπιτα. Το πρόβλημα στην Ελλάδα είναι πως κανένας υπάλληλος δεν είναι ενημερωμένος ο κάθε ενδιαφερόμενος πρέπει από μόνος του να γνωρίζει και να απαιτήσει από τον αρμόδιο να δουλέψει σωστά.
Στην προκήρυξη το γράφει ξεκάθαρα θα γίνει έλεγχος και θα περαστούν τα προσόντα στο οπσυδ μετά μπορούμε να τα ελέγξουμε αν είναι σωστά και να υποβάλουμε αίτηση στον ασεπ. Αν συμπληρωθεί σωστά η αίτηση τότε προφανώς και θα μετρήσουν όλα τα μόρια κι αν υπάρχει κάποιο λάθος θα γίνει ένσταση για να διορθωθεί. ( Από τον ασεπ θα διασταυρώσουν αν όσα δηλώσαμε ισχύουν κάνοντας σύγκριση με το οπσυδ)Αν ήθελε πρόσφατη επικύρωση θα το έγραφε στην προκήρυξη
Αυτό έχω καταλάβει κι εγώ, ο ΑΣΕΠ δε θα παραλάβει δικαιολογητικά οπότε υπεύθυνες για τον έλεγχο/απόρριψη των δικαιολογητικών θα είναι αποκλειστικά οι διδε.

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #582 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 02:31:54 μμ »

Καταρχήν θέλω να συγχαρώ το φόρουμ για την πρόσβαση που δίνει στον εκπαιδευτικό κόσμο να αλληλεπιδρά και να εκφράζει τις ανησυχίες και τις απορίες του. 
Παρακολουθώ τις συζητήσεις αρκετό καιρό και ειδικά εκείνες που αφορούν τους διορισμούς στην εκπαίδευση.
Παρατηρώ ότι αν και θίγεται πολλές φορές  ο υπερκορεσμός ζήτησης για εργασίας στην εκπαίδευση δεν τονίζεται με στατιστικά δεδομένα επαρκώς. Δεν αναφέρονται ποτέ σχεδόν στοιχεία για τους πτυχιούχους που δυνητικά μπορούν να εργαστούν στην δημόσια εκπαίδευση.
Για να κάνω απλώς μια νύξη, θα πω ότι η εκτίμηση αφορά μερικές εκατοντάδες χιλιάδες πτυχιούχους εκ' των οποίων περίπου το 40% είναι άνεργοι.
Θα προσπαθήσω να συμμαζέψω τα νούμερα με επίσημα έγγραφα ώστε να αποτυπωθούν αντικειμενικά.
Μόνο με αριθμητικά δεδομένα αληθή και όχι "πειραγμένα" μπορούμε να κάνουμε μια συζήτηση που θα οδηγήσει σε κάποια συμπεράσματα.
Σκεφτείτε για παράδειγμα τι σημαίνει ο αριθμός 90.000 πτυχιούχων φιλολογίας ή 25.000 φυσικών ή 60.000 νομικών, για την προοπτική εργασίας στην εκπαίδευση αυτών των κλάδων.
Ας σκεφτούμε τι σημαίνει δημόσια εκπαίδευση με 160 ειδικότητες , σχεδόν όλων των τίτλων, για την οργάνωση προγράμματος σπουδών στην μέση εκπαίδευση. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2020, 02:36:46 μμ από MiVaLo »

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #583 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 02:49:26 μμ »
badtouch, επειδή πολλοί συνάδελφοι ανέφεραν αυτό που λες και εσύ, έχω αρχίσει να πιστεύω πως το Βρετανικό Συμβούλιο ψάχνει για κορόιδα, για να βγάλει χρήμα...Είμαι πολύ μπερδεμένη...
Ίρμα πάντως στον δικό μου τον ΟΠΣΥΔ έχει περαστεί κανονικότατα το πτυχίο ξένης γλώσσας και μοριοδοτήθηκε  το  για την Ειδική. Η μετάφραση γίνεται μία φορά , οι επικυρώσεις πρέπει να είναι σχετικά πρόσφατες.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #584 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 02:51:41 μμ »
Καταρχήν θέλω να συγχαρώ το φόρουμ για την πρόσβαση που δίνει στον εκπαιδευτικό κόσμο να αλληλεπιδρά και να εκφράζει τις ανησυχίες και τις απορίες του. 
Παρακολουθώ τις συζητήσεις αρκετό καιρό και ειδικά εκείνες που αφορούν τους διορισμούς στην εκπαίδευση.
Παρατηρώ ότι αν και θίγεται πολλές φορές  ο υπερκορεσμός ζήτησης για εργασίας στην εκπαίδευση δεν τονίζεται με στατιστικά δεδομένα επαρκώς. Δεν αναφέρονται ποτέ σχεδόν στοιχεία για τους πτυχιούχους που δυνητικά μπορούν να εργαστούν στην δημόσια εκπαίδευση.
Για να κάνω απλώς μια νύξη, θα πω ότι η εκτίμηση αφορά μερικές εκατοντάδες χιλιάδες πτυχιούχους εκ' των οποίων περίπου το 40% είναι άνεργοι.
Θα προσπαθήσω να συμμαζέψω τα νούμερα με επίσημα έγγραφα ώστε να αποτυπωθούν αντικειμενικά.
Μόνο με αριθμητικά δεδομένα αληθή και όχι "πειραγμένα" μπορούμε να κάνουμε μια συζήτηση που θα οδηγήσει σε κάποια συμπεράσματα.
Σκεφτείτε για παράδειγμα τι σημαίνει ο αριθμός 90.000 πτυχιούχων φιλολογίας ή 25.000 φυσικών ή 60.000 νομικών, για την προοπτική εργασίας στην εκπαίδευση αυτών των κλάδων.
Ας σκεφτούμε τι σημαίνει δημόσια εκπαίδευση με 160 ειδικότητες , σχεδόν όλων των τίτλων, για την οργάνωση προγράμματος σπουδών στην μέση εκπαίδευση. 


Νομίζω, το ότι η κατάσταση είναι τραγική το γνωρίζουμε όλοι. Τα στατιστικά απλώς την επιβεβαιώνουν. Όσοι βρίσκονται μέσα στον "κυκλώνα" δεν τα χρειάζονται, αφού βιώνουν το χάος. Οι στατιστικές αναλύσεις, κατά τη γνώμη μου, απευθύνονται σε όσους βρίσκονται εκτός εκπαίδευσης.

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #585 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 03:05:21 μμ »
Νομίζω, το ότι η κατάσταση είναι τραγική το γνωρίζουμε όλοι. Τα στατιστικά απλώς την επιβεβαιώνουν. Όσοι βρίσκονται μέσα στον "κυκλώνα" δεν τα χρειάζονται, αφού βιώνουν το χάος. Οι στατιστικές αναλύσεις, κατά τη γνώμη μου, απευθύνονται σε όσους βρίσκονται εκτός εκπαίδευσης.

Σίγουρα το βιωματικό συμπέρασμα διαφέρει από το νοητικό, είναι χρήσιμο να αποφορτίζει κάποιος μια "τραγική κατάσταση" εκλογικεύοντας την.
Οι στατιστικές αναλύσεις αφορούν και όσους βρίσκονται εκτός εκπαίδευσης που παρακολουθούν τις συζητήσεις εδώ στο φόρουμ. Και μάλιστα θα τους είναι ιδιαίτερα χρήσιμες για να αντιληφθούν το μέγεθος του προβλήματος.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #586 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 03:10:21 μμ »
@ Οι στατιστικές αναλύσεις αφορούν και όσους βρίσκονται εκτός εκπαίδευσης που παρακολουθούν τις συζητήσεις εδώ στο φόρουμ. Και μάλιστα θα τους είναι ιδιαίτερα χρήσιμες για να αντιληφθούν το μέγεθος του προβλήματος.

Συμφωνώ: οι στατιστικές είναι χρήσιμες για όσους νέους "ονειρεύονται" μια θέση στην εκπαίδευση, ιδιαιτέρως τη δευτεροβάθμια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2020, 03:12:56 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #587 στις: Ιανουάριος 05, 2020, 03:20:08 μμ »
Τα όνειρα μπορούν να διαβαθμίζονται μεταξύ ευσεβών πόθων και φαντασιώσεων.
Ας έχει πάντα ο καθένας μας ο,τι και να ονειρεύεται στο βάθος την λογική.
Στην φάση που οι μαθητές της γ λυκείου επιλέγουν να σπουδάσουν πολλές φορές το συναίσθημα επιβάλλεται.
Ακολούθως ένα άκαμπτο σύστημα μπορεί να τους εγκλωβίσει.
Ποτέ δεν είναι αργά να αλλάξει κάποιος σχέδια αρκεί να πείθεται ότι η επιμονή είναι αδιέξοδη. Ειδάλλως θα παλεύει για κάποιου είδους ανταμοιβή των κόπων του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159633
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 482
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.