*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3347520 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1386 στις: Φεβρουάριος 08, 2020, 07:10:26 μμ »
Συμφωνω οτι δεν υπαρχει ασαφεια...εγραψα κατι που βγηκε απο το στομα της κυριας κεραμεως-ζαχαρακη και λοιπων απο τους 300.Εδω ομως μιλαμε για διορισμους και καποιοι συναδελφοι θα χασουν διορισμο απο την μεγαλοψυχια της ανεξαρτητης αρχης.Αληθεια τι θα γινει αν στην προκηρυξη γενικης υπαρξει πληρωμη διμηνου απο δεκαδες εκπαιδευτικους;;;;θα δειξει ο ασεπ την ιδια μεγαλοψυχια η' θα πει κυριοι συγνωμη τωρα γνωριζατε για σας ακυρο
Αν υπάρξουν εκπαιδευτικοί που μετά από οσα εγιναν στην ειδική, αφήσουν πάλι να λήξει η προθεσμία των αιτήσεων και πληρώσουν μετά τα 3 Ευρω, ε μάλλον είναι άξιοι της μοιρας τους. Δε νομίζεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:46:38 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1387 στις: Φεβρουάριος 08, 2020, 07:12:33 μμ »
Αν υπάρξουν εκπαιδευτικοί που μετά από οσα εγιναν στην ειδική, αφήσουν πάλι να λήξει η προθεσμία των αιτήσεων και πληρώσουν μετά τα 3 Ευρω, ε μάλλον είναι άξιοι της μοιρας τους. Δε νομίζεις;
εδω υπάρχουν εκπαιδευτικοί που έχουν πληρώσει παράβολο των 20 ευρώ...
και όταν θα τους ακυρώσουν θα αναρωτιούνται γιατί ...

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1388 στις: Φεβρουάριος 08, 2020, 07:16:08 μμ »
εδω υπάρχουν εκπαιδευτικοί που έχουν πληρώσει παράβολο των 20 ευρώ...
και όταν θα τους ακυρώσουν θα αναρωτιούνται γιατί ...
Φίλε μου ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται..
Κι εγώ θα την έκανα την ενσταση στη θέση τους..
Απο απελπισία και μονο!

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1389 στις: Φεβρουάριος 08, 2020, 08:02:16 μμ »
εδω υπάρχουν εκπαιδευτικοί που έχουν πληρώσει παράβολο των 20 ευρώ...
και όταν θα τους ακυρώσουν θα αναρωτιούνται γιατί ...
Φυσικα και θα αναρωτιουνται....εκαναν κατι γιατι θεωρουν οτι ειναι δικαιο αλλα και νομιμο.Μια προκηρυξη ειναι νομος και φυσικα δεν επιδεχεται καμμια αλλη ερμηνεια περαν αυτης που αναφερει.Αληθεια τι ειδους ερμηνεια ειναι αυτη απο ΑΣΕΠ δεν γνωριζαν ας τους συγχωρεσω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:46:38 »

Αποσυνδεδεμένος Aquarius

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ18.02
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1390 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 06:17:50 πμ »
Παιδιά στην επισημάνση 2 της Υποενότητας Ι και της Υποενότητας ΙΙ αναφέρεται:
''Στη Στήλη «Προσόν/Κριτήριο/Ιδιότητα» καταγράφεται, ανά δικαιολογητικό, το τυπικό προσόν του άρθρου 57 του ν.4589/2019 για το οποίο επιθυμεί να λάβει τη σχετική μοριοδότηση ο υποψήφιος.''

Συμφωνα με αυτό εγώ καταλαβαίνω οτι η πιστοποίηση στοιχείων ταυτοτητας δεν μπορει να μπει ουτε στη μια ουτε στην άλλη Υποενότητα. Δεν ειναι στοιχείο μοριοδότησης η ταυτοποίηση των στοιχείων καποιου υποψηφίου.
Βέβαια μετά απο αυτό γεννάται το ερώτημα που θα καταχωρήσει κάποιος τη φωτοτυπία ταυτότητας εαν καταθέτει πρωτη φορά δικαιολογητικά στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης. Δε ξέρω υπάρχει κενό στην διατύπωση ή μου διαφέυγει κάτι εμένα;

Ειδικά για αυτούς που έχουν λογαριασμό στο ΟΠΣΥΔ και τα στοιχεία τους είναι ήδη καταχωρημένα μου φαίνεται κάπως το να επικαλείται κανεις πάλι την ταυτότητα του την ιδια, η οποία έχει ήδη καταχωρηθεί στο ΟΠΣΥΔ. Τι να πω αντί να γίνονται πιο απλές οι διαδικασίες συμβαίνει το αντίθετο μου φαίνεται, παντού σημεία σύγχυσης.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1391 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 08:20:02 πμ »
Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Εχω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Μετέφρασα το πτυχιο των αγγλικών μου στη μεταφραστική υπηρεσία του Υπ.Εξ. μετα απο 2 λαθη δικα τους (σε ονομα και δική τους καθυστέρηση λόγω λαθος συνεννόησης μεταξυ τους) Απο 21/01 που τα πηγα και πληρωμή για επείγουσα παραλαβη  τα παρέλαβα έτοιμα 04/02. Οπότε το έγγραφο γράφει μπροστά μεταφράστηκε 24/1. Το πρόβλημα είναι ότι λόγω των λαθών τους πίσω εχει σφραγίδα ότι έγινε επικύρωση του γνήσιου της μετάφρασης 04/02 οπως εγινε και η παραλαβη εκείνη την ημέρα. Επίσης έχει και στρογγυλή σφραγίδα με υπογραφή στη συγκεκριμένη ημερομηνία. Η προκυρηξη γράφει πως δε θα λαμβάνονται υπόψη εγγραφα τα οποία εκδόθηκαν μετα της 03/02 όπου λήγει και η ηλεκτρονική αίτηση. Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα εψω προβλημα σας Παρακαλω;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 09, 2020, 08:45:45 πμ από Mixalis92 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1392 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 09:29:03 πμ »
Η προκυρηξη γράφει πως δε θα λαμβάνονται υπόψη εγγραφα τα οποία εκδόθηκαν μετα της 03/02 όπου λήγει και η ηλεκτρονική αίτηση. Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα εψω προβλημα σας Παρακαλω;
Που το γράφει ?
Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση είναι η 12η Φεβρουαρίου 2020.
Αν το είχες δηλώσει στην αίτηση που είχες κάνει στο ασεπ  προλαβαίνεις να πας την πρωτοβάθμια για να το προσθέσεις, θα ενημερωθεί ο φάκελος σου στο οπσυδ και δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1393 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 09:33:00 πμ »
Που το γράφει ?
Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής δικαιολογητικών για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση είναι η 12η Φεβρουαρίου 2020.
Αν το είχες δηλώσει στην αίτηση που είχες κάνει στο ασεπ  προλαβαίνεις να πας την πρωτοβάθμια για να το προσθέσεις, θα ενημερωθεί ο φάκελος σου στο οπσυδ και δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
To γράφει καθαρά: Όλα τα έγγραφα που αποδεικνύουν προσόντα, θα πρέπει να έχουν ημερομηνία έως 03/02 για να ληφθούν υπόψη σε αυτή την προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1394 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 09:53:25 πμ »
To γράφει καθαρά: Όλα τα έγγραφα που αποδεικνύουν προσόντα, θα πρέπει να έχουν ημερομηνία έως 03/02 για να ληφθούν υπόψη σε αυτή την προκήρυξη.
Το μόνο που βρήκα είναι αυτό:
Να κατέχουν τα απαραίτητα προσόντα/ιδιότητες/κριτήρια (π.χ. πτυχίο, ξένη γλώσσα), όπως και τα απαιτούμε-να πιστοποιητικά αναγνώρισης και ισοτιμίας των πτυχίων τους -εφόσον τα τελευταία αποκτήθηκαν στην αλλοδαπή, μέχρι την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής της ηλεκτρονικής αιτήσεως συμμετοχής.

Το υπουργείο παιδείας όμως έβγαλε ανακοίνωση πως τα δικαιολογητικά θα τα παραλαμβάνουν εως 12/2. Γιατί να χάσει τα μόρια ? Δεν το απέκτησε αργότερα η μετάφραση έχει ημερομηνία 4/2.
Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να ζητήσει από την πρωτοβάθμια να το συμπληρώσουν στα δικαιολογητικά για να έχει το δικαίωμα ένστασης όταν  βγουν τα αποτελέσματα

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1395 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:00:03 πμ »
Κώστα, γράφει στη σελίδα 1122 του ΦΕΚ κάτω-κάτω:

Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων συμμετοχής αρχίζει στις 5 Φεβρουαρίου, ημέρα
Τετάρτη και λήγει στις 24 Φεβρουαρίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα 14:00.
Το εμπρόθεσμο της αίτησης κρίνεται με βάση την ημερομηνία της ηλεκτρονικής υποβολής της στο ΑΣΕΠ


Ναι ξέρω, δεν γίνεται αυτονόητο και ίσως ερμηνευτεί διαφορετικά από διεύθυνση σε διεύθυνση. Πιο κάτω γράφει για παράδειγμα πως το παράβολο θα πρέπει να πληρωθεί εντός αυτής της προθεσμίας. Επίσης η διευκρίνηση που δόθηκε για τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης θα πρέπει να έχουν εκδοθεί έως 03.02.2020 (προσοχή: εδώ μιλώ για πρωτοβάθμια και δεν θέλω να προκαλέσω πανικό! Για την βθμια είναι έως 24.02.2020)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1396 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:08:54 πμ »
Το μόνο που βρήκα είναι αυτό:
Να κατέχουν τα απαραίτητα προσόντα/ιδιότητες/κριτήρια (π.χ. πτυχίο, ξένη γλώσσα), όπως και τα απαιτούμε-να πιστοποιητικά αναγνώρισης και ισοτιμίας των πτυχίων τους -εφόσον τα τελευταία αποκτήθηκαν στην αλλοδαπή, μέχρι την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής της ηλεκτρονικής αιτήσεως συμμετοχής.
Άρα το λέει καθαρά - έως 24.02.2020 για βθμια και 03.02 για αθμια θα πρέπει να έχουν αποκτηθεί τα προσόντα.
Το υπουργείο παιδείας όμως έβγαλε ανακοίνωση πως τα δικαιολογητικά θα τα παραλαμβάνουν εως 12/2. Γιατί να χάσει τα μόρια ? Δεν το απέκτησε αργότερα η μετάφραση έχει ημερομηνία 4/2.
Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να ζητήσει από την πρωτοβάθμια να το συμπληρώσουν στα δικαιολογητικά για να έχει το δικαίωμα ένστασης όταν  βγουν τα αποτελέσματα
Αν το δεχτούν. Κάποιες δεν δέχονται τα εκπρόθεσμα και εδώ βλέπω να δημιουργούνται αδικίες. Πιθανόν, γιατί υπάρχει και ο μετέπειτα έλεγχος.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1397 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:17:13 πμ »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Απλά δεν ξέρω αν θα λάβουν υπόψη την ημερομηνία μετάφρασης που ήταν τέλος Γενάρη νομιζω γράφει 23/1 ή την ημερομηνία 04/02 που το παρελαβα και υπαρχει στρογγυλή σφραγίδα και λεει ότι επικυρώνεται το γνήσιο της μετάφρασης του μεταφραστή από τον προϊστάμενο της υπηρεσίας. Είναι κάτι που δεν γίνεται κατανοητό από τη προκυρηξη και θα την πατησουν πολλοί.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1398 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:17:41 πμ »
Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Εχω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Μετέφρασα το πτυχιο των αγγλικών μου στη μεταφραστική υπηρεσία του Υπ.Εξ. μετα απο 2 λαθη δικα τους (σε ονομα και δική τους καθυστέρηση λόγω λαθος συνεννόησης μεταξυ τους) Απο 21/01 που τα πηγα και πληρωμή για επείγουσα παραλαβη  τα παρέλαβα έτοιμα 04/02. Οπότε το έγγραφο γράφει μπροστά μεταφράστηκε 24/1. Το πρόβλημα είναι ότι λόγω των λαθών τους πίσω εχει σφραγίδα ότι έγινε επικύρωση του γνήσιου της μετάφρασης 04/02 οπως εγινε και η παραλαβη εκείνη την ημέρα. Επίσης έχει και στρογγυλή σφραγίδα με υπογραφή στη συγκεκριμένη ημερομηνία. Η προκυρηξη γράφει πως δε θα λαμβάνονται υπόψη εγγραφα τα οποία εκδόθηκαν μετα της 03/02 όπου λήγει και η ηλεκτρονική αίτηση. Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα εψω προβλημα σας Παρακαλω;
Να διευκρινήσω. Με τα τελευταία μηνύματα δεν αναφέρομαι στη δική σου περίπτωση. Η ημερομηνία 03.02.2020 είναι καταληκτική στην απόκτηση του προσόντος από ένα φορέα και όχι από τη μετάφραση του αντίστοιχου εγγράφου. Γνώμη μου: εσύ δεν θα έχεις πρόβλημα αφού η απόκτηση της γλώσσας θα φαίνεται πως αποκτήθηκε στη μετάφραση σε προγενέστερο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1399 στις: Φεβρουάριος 09, 2020, 10:27:54 πμ »
Άρα το λέει καθαρά - έως 24.02.2020 για βθμια και 03.02 για αθμια θα πρέπει να έχουν αποκτηθεί τα προσόντα.Αν το δεχτούν. Κάποιες δεν δέχονται τα εκπρόθεσμα και εδώ βλέπω να δημιουργούνται αδικίες. Πιθανόν, γιατί υπάρχει και ο μετέπειτα έλεγχος.
Δεν έληξε ακόμη η προθεσμία για τα δικαιολογητικά στην πρωτοβάθμια για να θεωρηθεί εκπρόθεσμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159740
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 406

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.