*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3350438 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1932 στις: Μάρτιος 08, 2020, 01:17:18 μμ »
"Τυχεροί" είναι όσοι κατάφεραν με οποιοδήποτε τρόπο να διοριστούν. Δεν ισχύει όμως για όλους αυτής της γενιάς και όχι λόγω αδιαφορίας. Εγκλωβίστηκε λόγω της απουσίας εκπαιδευτικής πολιτικής και του ψηφοθηρικου ελληνικού συστήματος.
Οι νεότεροι συνάδελφοι, ιδιαιτέρως όσοι επέλεξαν τις φιλοσοφικές σχολές, γνώριζαν ότι οι διορισμοί τελείωσαν.
Αλλά είμαστε εκτός θέματος.
++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:50:13 »

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1933 στις: Μάρτιος 10, 2020, 04:36:16 μμ »
26-02-20 Παράταση προθεσμίας κατάθεσης δικαιολογητικών υποψηφίων των 2ΓΕ/2019, 1ΓΤ/2020 και 2ΓΔ/2020 Προκηρύξεων ΑΣΕΠ

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι:

(α) η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών, για τους υποψηφίους της 2ΓΕ/2019 προκήρυξης του ΑΣΕΠ, που είχε οριστεί με την αριθμ. 204654/Ε1/24-12-2019 (ΑΔΑ: ΨΤΩΑ46ΜΤΛΗ-Μ4Ν) πρόσκληση, παρατείνεται έως και την Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020, και

(β) η προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών, για τους υποψηφίους των 1ΓΤ/2020 και 2ΓΔ/2020 Προκηρύξεων ΑΣΕΠ, που είχε οριστεί με την αριθμ. 23138/Ε1/17-2-2020 (ΑΔΑ: 6ΤΥ446ΜΤΛΗ-7ΩΚ) πρόσκληση, παρατείνεται έως και την Τρίτη 17 Μαρτίου 2020.

[Αριθμ. 28812/Ε1/26-2-2020 (ΑΔΑ: ΩΒΓ446ΜΤΛΗ-ΗΡΠ) έγγραφο]


Αποσυνδεδεμένος nioam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1934 στις: Μάρτιος 10, 2020, 04:59:24 μμ »
Σήμερα είδα πως έγινε καταχώρηση των στοιχείων στον opsyd από το δευτεροβάθμια β' Αθήνας

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1935 στις: Μάρτιος 10, 2020, 07:44:48 μμ »
https://www.ipaidia.gr/paideia/xaritsis-to-asep-akironei-to-doro-tis-k-kerameos-sta-idiotika-kollegia

Το ΑΣΕΠ δεν έκανε δεκτά τα πτυχία από τα κολλέγια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2020, 07:46:49 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:50:13 »

Αποσυνδεδεμένος panagis1989

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1936 στις: Μάρτιος 10, 2020, 09:48:40 μμ »
Καλησπέρα,

Μπήκα σήμερα τυχαία στον ΟΠΣΥΔ για ένα τσεκάρισμα και ενώ έχει περαστεί ότι άλλο προσκόμισα, δεν υπάρχει πουθενά το μεταπτυχιακό. Έχω integrated master και για να το διακαιολογησω κατέθεσα πιστοποιητικό από τη σχολη μου αλλα και το ΦΕΚ.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Ekpaideutikos18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1937 στις: Μάρτιος 10, 2020, 10:15:41 μμ »
Καλησπέρα,

Μπήκα σήμερα τυχαία στον ΟΠΣΥΔ για ένα τσεκάρισμα και ενώ έχει περαστεί ότι άλλο προσκόμισα, δεν υπάρχει πουθενά το μεταπτυχιακό. Έχω integrated master και για να το διακαιολογησω κατέθεσα πιστοποιητικό από τη σχολη μου αλλα και το ΦΕΚ.

Ευχαριστώ.
Πήγαινε στην καρτέλα "Βασικός τίτλος σπουδών". Πατώντας το μπλε κουμπί με τον μεγεθυντικό φακό θα δεις διάφορα στοιχεία για το πτυχίο σου. Εκεί θα πρέπει να είναι τσεκαρισμένη η ένδειξη "integrated master" (τικαρισμένο κουτάκι).

Αποσυνδεδεμένος ElisaPDE

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1938 στις: Μάρτιος 10, 2020, 11:16:31 μμ »
Έχει κανείς το πιστοποιητικό στους Η/Υ της Unicert (τις 3 ενότητες) να μου πει πως του το πέρασαν στον opsyd;; Unicert primary ή Unicert primary διαθεματικό;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2020, 11:18:42 μμ από ElisaPDE »

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1939 στις: Μάρτιος 11, 2020, 05:12:51 μμ »
Αν στο ΟΠΣΥΔ δεν έχουν περάσει κάποιο προσόν το οποίο υπάρχει στην αίτηση χρειάζεται να κάνουμε ένσταση ή πρέπει να πάμε κατευθείαν στην Δευτεροβάθμια;
Σήμερα η ΔΔΕ της περιοχής μου επικαιροποίησε τα προσόντα μου στον ΟΠΣΥΔ και δεν μου πέρασαν το Πιστοποιητικό Η/Υ.
Τους πήρα τηλ και τους ζήτησα να ξανακοιτάξουν το φάκελο μου για να το διορθώσουν και η προισταμένη μου απάντησε πως δεν μπορούν να ασχοληθούν ξανά με την ίδια αίτηση, δεδομένου ότι έχουν χιλιάδες αιτήσεις, να κάνω ένσταση!
Εαν όμως  προσλάβουν αναπληρωτές τον Σεπτέμβρη από τους προσωρινούς πίνακες, τα 4 μόρια που χάνω πιθανόν να κοστίσουν την πρόσληψη μου σε περιοχή που να με εξυπηρετεί.
Τι άλλο να κάνω; Να πάω στον διευθυντή της ΔΔΕ;;;

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1940 στις: Μάρτιος 11, 2020, 05:25:52 μμ »
Σήμερα η ΔΔΕ της περιοχής μου επικαιροποίησε τα προσόντα μου στον ΟΠΣΥΔ και δεν μου πέρασαν το Πιστοποιητικό Η/Υ.
Τους πήρα τηλ και τους ζήτησα να ξανακοιτάξουν το φάκελο μου για να το διορθώσουν και η προισταμένη μου απάντησε πως δεν μπορούν να ασχοληθούν ξανά με την ίδια αίτηση, δεδομένου ότι έχουν χιλιάδες αιτήσεις, να κάνω ένσταση!
Εαν όμως  προσλάβουν αναπληρωτές τον Σεπτέμβρη από τους προσωρινούς πίνακες, τα 4 μόρια που χάνω πιθανόν να κοστίσουν την πρόσληψη μου σε περιοχή που να με εξυπηρετεί.
Τι άλλο να κάνω; Να πάω στον διευθυντή της ΔΔΕ;;;

Απαράδεκτη η Προισταμένη.... φυσικά να πας από κει
Εκ περιέργειας ποιο Πιστοποιητικό έχεις; Μήπως δε το πέρασαν γιατί εκδόθηκε μετά τη λήξη των ηλεκτρονικών αιτήσεων;

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1941 στις: Μάρτιος 11, 2020, 05:33:16 μμ »
Εχω το i-skills B.I.T Thematic του 2008. Υπάρχει στην προκήρυξη. Το κατέθεσα μάλιστα και επικυρωμένο από δικηγόρο, ενώ δεν απαιτούνταν, γιατί το είχα ήδη. Το έχω καταθέσει πολλές φορές σε προκηρύξεις ΑΣΕΠ χωρίς κανένα πρόβλημα.
Πρέπει να πάω από εκεί λοιπόν, και δεν έχω καμία διάθεση για καβγάδες... Δεν καταλαβαίνουν λίγο την κατάσταση. Για εκείνους είναι μια ακόμη αίτηση, για εμάς είναι το εργασιακό μας μέλλον...

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1942 στις: Μάρτιος 11, 2020, 06:01:43 μμ »
Εχω το i-skills B.I.T Thematic του 2008. Υπάρχει στην προκήρυξη. Το κατέθεσα μάλιστα και επικυρωμένο από δικηγόρο, ενώ δεν απαιτούνταν, γιατί το είχα ήδη. Το έχω καταθέσει πολλές φορές σε προκηρύξεις ΑΣΕΠ χωρίς κανένα πρόβλημα.
Πρέπει να πάω από εκεί λοιπόν, και δεν έχω καμία διάθεση για καβγάδες... Δεν καταλαβαίνουν λίγο την κατάσταση. Για εκείνους είναι μια ακόμη αίτηση, για εμάς είναι το εργασιακό μας μέλλον...

Αν δεν έχει λήξει η προθεσμία, μπορείς να κάνεις λογικά αίτηση εκ νέου. Καλού κακού, κράτα αντίγραφο του πιστοποιητικού μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1943 στις: Μάρτιος 11, 2020, 06:24:05 μμ »
2.000 θέσεις για το υπουργείο υγείας για 2 χρόνια από πού  θα γίνουν περικοπές για να καλυφτεί το έλλειμμα στον προϋπολογισμό? Θα πάνε πίσω οι προσλήψεις στο υπουργείο παιδείας…
.
Τους πήρα τηλ και τους ζήτησα να ξανακοιτάξουν το φάκελο μου για να το διορθώσουν και η προισταμένη μου απάντησε πως δεν μπορούν να ασχοληθούν ξανά με την ίδια αίτηση, δεδομένου ότι έχουν χιλιάδες αιτήσεις, να κάνω ένσταση!
Εαν όμως  προσλάβουν αναπληρωτές τον Σεπτέμβρη από τους προσωρινούς πίνακες, τα 4 μόρια που χάνω πιθανόν να κοστίσουν την πρόσληψη μου σε περιοχή που να με εξυπηρετεί.
Τι άλλο να κάνω; Να πάω στον διευθυντή της ΔΔΕ;;;
Το να πας σε περιοχή που δεν προτιμάς είναι το λιγότερο που μπορεί να συμβεί… Ξεκινά τις επόμενες ημέρες με έμφαση τους μαθητές τρίτης λυκείου η εξ αποστάσεως εκπαίδευση, αλλά στήνεται η διαδικασία και για τους υπόλοιπους μαθητές.
Ποιος πιστεύει πως μπαίνουν σε αυτή τη διαδικασία για 9 μέρες μαθημάτων?

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2020, 06:42:24 μμ από kostasMath »

Αποσυνδεδεμένος Ekpaideutikos18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1944 στις: Μάρτιος 11, 2020, 07:10:17 μμ »
Πιστεύεις ότι θα επιχειρήσουν να αντικαταστήσουν την διά ζώσης διδασκαλία/παρακολούθηση μαθημάτων;

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1945 στις: Μάρτιος 11, 2020, 07:46:22 μμ »
Σήμερα η ΔΔΕ της περιοχής μου επικαιροποίησε τα προσόντα μου στον ΟΠΣΥΔ και δεν μου πέρασαν το Πιστοποιητικό Η/Υ.
Τους πήρα τηλ και τους ζήτησα να ξανακοιτάξουν το φάκελο μου για να το διορθώσουν και η προισταμένη μου απάντησε πως δεν μπορούν να ασχοληθούν ξανά με την ίδια αίτηση, δεδομένου ότι έχουν χιλιάδες αιτήσεις, να κάνω ένσταση!
Εαν όμως  προσλάβουν αναπληρωτές τον Σεπτέμβρη από τους προσωρινούς πίνακες, τα 4 μόρια που χάνω πιθανόν να κοστίσουν την πρόσληψη μου σε περιοχή που να με εξυπηρετεί.
Τι άλλο να κάνω; Να πάω στον διευθυντή της ΔΔΕ;;;

Επειδή τέτοια λάθη λογικά θα γίνουν και θα είναι αρκετά, δεν πρέπει με τίποτα να πάμε με τους προσωρινούς πίνακες και σε αυτό πρέπει να είμαστε όλοι ενωμένοι. Με τέτοια λάθη υποψήφιοι θα χάσουν 4, 20 ακόμη και 40 μόρια, και ανάλογα με την ειδικότητα αυτό το λάθος μπορεί να αντιστοιχεί σε χιλιάδες θέσεις. Μιλάμε για ξεκάθαρη καταστρατήγηση των πινάκων.
   
Το μόνο δίκαιο είναι να πάμε με οριστικούς πίνακες, καινούριους ή παλιούς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.