*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329289 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2114 στις: Απρίλιος 03, 2020, 08:00:18 μμ »
 :δεν έχεις και αδικο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:49 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2115 στις: Απρίλιος 03, 2020, 10:28:46 μμ »
΄Οσο και να φωνάζετε, οι νέοι πίνακες θα βγουν πολύ άνετα και πιο γρήγορα διότι τώρα με τον κορονοϊο που στον ΑΣΕΠ δεν μπαίνουν πολίτες η δουλειά θα τρέχει γρήγορα (ηλεκτρονικά) και χωρίς προβλήματα.
Το υπουργείο Παιδειας ,λοιπόν, θα αποφασίσει με ποιους πινακες θα πάρει αναπληρωτές, με τους νέους προσωρινούς ή με παράταση ενός ακόμη χρόνου από τους παλιούς.

υ.γ. Και για να μην με πρήζουν οι ωραίες και οι πανωραίες , ενημερώνω οτι εγώ και με τους νέους και με τους παλιούς πίνακες,δεν έχω πρόβλημα δουλέυω τώρα και θα δουλέψω.

Ουδέν σχολιον. Αν δουλεύεις ή όχι, εντελώς αδιάφορο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2020, 01:40:15 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2116 στις: Απρίλιος 04, 2020, 01:31:48 πμ »
Λόγω του κορονοιου και της επερχόμενης οικονομικής κρίσης, δεν παίζει να γίνουν διορισμοί στην εκπαίδευση. Θα λάβει προτεραιότητα η υγεία. Δεν μπορεί να διορίσουν πχ νηπιαγωγούς, όταν τα νηπιαγωγεία είναι κλειστά.

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2117 στις: Απρίλιος 04, 2020, 02:42:06 πμ »
Κάποτε θα ανοίξουν τα σχολεία, οπότε το βλέπω μετέωρο το επιχείρημα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:49 »

Αποσυνδεδεμένος ερατοσθένης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2118 στις: Απρίλιος 04, 2020, 02:32:24 μμ »
Κάποτε θα ανοίξουν τα σχολεία, οπότε το βλέπω μετέωρο το επιχείρημα
Συμφωνώ με την προσέγγιση αυτή. Σε κάθε περίπτωση να μην βγάζουμε πρόωρα συμπεράσματα και αόριστες προφητείες σχετικά με τους επικείμενους διορισμούς. Η κρίση αυτή μας δείχνει ότι το κοινωνικό κράτος πρέπει να σταθεί όρθιο στα πόδια του. Η δημόσια υγεία είναι ο ένας πυλώνας του κοινωνικού κράτους, που αποδεδειγμένα χρειάζεται ενίσχυση. Ο άλλος πυλώνας είναι η δημόσια παιδεία, που πλήρωσε εξίσου μεγάλο τίμημα για μια ολόκληρη δεκαετία. Οι ανάγκες σε μόνιμο διδακτικό προσωπικό βαίνουν αυξανόμενες, καθώς αρκετοί παλαιοί συνάδελφοι τη δεδομένη χρονική στιγμή θα προτιμήσουν την έξοδο κάτω από συνθήκες πλήρους αβεβαιότητας  (πρωτίστως οικονομικής). Θα το δείτε σε λίγες ημέρες, όταν θα γίνει γνωστό το νούμερο συνταξιοδοτήσεων-αποχωρήσεων εν όψει του νέου σχολικού έτους...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2020, 02:34:59 μμ από ερατοσθένης »
Καλότυχοι εκείνοι που δε γνώρισαν τον εαυτό τους, ανδρείοι εκείνοι που αποσιώπησαν την αθωότητα τους, μα ευλογημένοι αυτοί που τα δώσανε όλα κι ύστερα κοίταξαν έν' άστρο.
Τάσος Λειβαδίτης (1922-1988)

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2119 στις: Απρίλιος 04, 2020, 02:36:26 μμ »
Συμφωνώ με την προσέγγιση αυτή. Σε κάθε περίπτωση να μην βγάζουμε πρόωρα συμπεράσματα και αόριστες προφητείες σχετικά με τους επικείμενους διορισμούς. Η κρίση αυτή μας δείχνει ότι το κοινωνικό κράτος πρέπει να σταθεί όρθιο στα πόδια του. Η δημόσια υγεία είναι ο ένας πυλώνας του κοινωνικού κράτους, που αποδεδειγμένα χρειάζεται ενίσχυση. Ο άλλος πυλώνας είναι η δημόσια παιδεία, που πλήρωσε εξίσου μεγάλο τίμημα για μια ολόκληρη δεκαετία. Οι ανάγκες σε μόνιμο διδακτικό προσωπικό βαίνουν αυξανόμενες, καθώς αρκετοί παλαιοί συνάδελφοι τη δεδομένη χρονική στιγμή θα προτιμήσουν την έξοδο κάτω από συνθήκες πλήρους αβεβαιότητας  (πρωτίστως οικονομικής). Θα το δείτε σε λίγες ημέρες, όταν θα γίνει γνωστό το νούμερο συνταξιοδοτήσεων-αποχωρήσεων εν όψει του νέου σχολικού έτους...
νομίζω έχουν πει 1800 στη δευτεροβαθμια

Αποσυνδεδεμένος ερατοσθένης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2120 στις: Απρίλιος 04, 2020, 02:57:09 μμ »
νομίζω έχουν πει 1800 στη δευτεροβαθμια
1885 πέρσι και 1092 πρόπερσι. Αύξηση 70% μέσα σε ένα χρόνο! Φέτος θα δούμε που θα κάτσει. Προσωπική μου εκτίμηση ότι το νούμερο θα είναι τουλάχιστον αντίστοιχο με το περσινό.
Καλότυχοι εκείνοι που δε γνώρισαν τον εαυτό τους, ανδρείοι εκείνοι που αποσιώπησαν την αθωότητα τους, μα ευλογημένοι αυτοί που τα δώσανε όλα κι ύστερα κοίταξαν έν' άστρο.
Τάσος Λειβαδίτης (1922-1988)

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2121 στις: Απρίλιος 04, 2020, 05:24:11 μμ »
Πόσοι ήταν περισυ οι φιλολογοι;

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2122 στις: Απρίλιος 04, 2020, 05:40:28 μμ »
Σήμερα η ΔΔΕ της περιοχής μου επικαιροποίησε τα προσόντα μου στον ΟΠΣΥΔ και δεν μου πέρασαν το Πιστοποιητικό Η/Υ.
Τους πήρα τηλ και τους ζήτησα να ξανακοιτάξουν το φάκελο μου για να το διορθώσουν και η προισταμένη μου απάντησε πως δεν μπορούν να ασχοληθούν ξανά με την ίδια αίτηση, δεδομένου ότι έχουν χιλιάδες αιτήσεις, να κάνω ένσταση!
Εαν όμως  προσλάβουν αναπληρωτές τον Σεπτέμβρη από τους προσωρινούς πίνακες, τα 4 μόρια που χάνω πιθανόν να κοστίσουν την πρόσληψη μου σε περιοχή που να με εξυπηρετεί.
Τι άλλο να κάνω; Να πάω στον διευθυντή της ΔΔΕ;;;
Ως συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, θα ήθελα να ενημερώσω τους συναδέλφους που ασχολήθηκαν με το πρόβλημα μου, ότι η κατάθεση συμπληρωματικής αίτησης επέφερε θετική έκβαση στο θέμα. Σήμερα διαπίστωσα ότι η ΔΔΕ πέρασε στον opsyd το αποδεικτικό γνώσης Η/Υ που δεν μου είχαν περάσει. Βέβαια, το χρονικό διάστημα που μεσολάβησε μέχρι να δω την επικύρωση στον opsyd, έμπαινα καθημερινά, μπορεί και δυο φορές την ημέρα, στο σύστημα και είχα φοβερή ανησυχία...
Ευχαριστώ πολύ τους συναδέλφους mariefrance, elranna, ΡΕΑ.Τ (και τους άλλους που μπορεί να μην θυμάμαι τα ονόματα) για τις συμβουλές και τη συμπαράσταση τους!!! Rrrrrrr μου έκανες μια καλή πρόταση και το εκτιμώ, δεν χρειάζεται όμως να είμαστε τόσο δύσπιστοι και τυπολάγνοι...

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2123 στις: Απρίλιος 04, 2020, 07:15:06 μμ »
Ως συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, θα ήθελα να ενημερώσω τους συναδέλφους που ασχολήθηκαν με το πρόβλημα μου, ότι η κατάθεση συμπληρωματικής αίτησης επέφερε θετική έκβαση στο θέμα. Σήμερα διαπίστωσα ότι η ΔΔΕ πέρασε στον opsyd το αποδεικτικό γνώσης Η/Υ που δεν μου είχαν περάσει. Βέβαια, το χρονικό διάστημα που μεσολάβησε μέχρι να δω την επικύρωση στον opsyd, έμπαινα καθημερινά, μπορεί και δυο φορές την ημέρα, στο σύστημα και είχα φοβερή ανησυχία...
Ευχαριστώ πολύ τους συναδέλφους mariefrance, elranna, ΡΕΑ.Τ (και τους άλλους που μπορεί να μην θυμάμαι τα ονόματα) για τις συμβουλές και τη συμπαράσταση τους!!! Rrrrrrr μου έκανες μια καλή πρόταση και το εκτιμώ, δεν χρειάζεται όμως να είμαστε τόσο δύσπιστοι και τυπολάγνοι...

Χαίρομαι που λύθηκε το πρόβλημα συναδελφισσα. Τελικά υπερίσχυσε το δίκαιο και γλίτωσες την ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2124 στις: Απρίλιος 04, 2020, 09:35:51 μμ »
Έτσι πρέπει να λειτουργούμε όλοι με αλληλεγγύη και ενσυναίσθηση για τους άλλους. Ευχαριστώ και πάλι :)

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2125 στις: Απρίλιος 07, 2020, 04:21:40 μμ »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2126 στις: Απρίλιος 08, 2020, 04:59:14 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ερατοσθένης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2127 στις: Απρίλιος 08, 2020, 05:13:49 μμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/318212_kerameos-sti-boyli-kanonika-tha-ginoyn-oi-10000-proslipseis-ekpaideytikon

H YΠΟΥΡΓΟΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ
Aυτή είναι η καλύτερη είδηση των τελευταίων εβδομάδων. Απ΄ότι φαίνεται οι διορισμοί δεν είναι στον αέρα, αλλά αργά ή γρήγορα θα γίνουν. Ας  ελπίσουμε ότι μετά την κρίση του κορωνοϊού τα δεδομένα δεν θα αλλάξουν. Για να δούμε.  :)
Καλότυχοι εκείνοι που δε γνώρισαν τον εαυτό τους, ανδρείοι εκείνοι που αποσιώπησαν την αθωότητα τους, μα ευλογημένοι αυτοί που τα δώσανε όλα κι ύστερα κοίταξαν έν' άστρο.
Τάσος Λειβαδίτης (1922-1988)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 567

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.151 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.