*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329273 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4228 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:25:26 πμ »
Όπως λένε;;;
Είσαι ο πρώτος που μεταφέρει αυτή την αποκλειστική πληροφορία.
Να υποθέσω ενημέρωση εκ' των έσω;

Καλέ όχι, διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα και θα καταλάβεις. Από δηλώσεις της υπουργού και υφυπουργού είναι. Μη με βάζεις βραδιάτικα να ψάχνω λινκ.

Ο βιολόγος εξυπηρετήθηκε το παιδί; Άντε παιδιά να κλείσουμε κι απόψε, δε με βαστάνε τα μάτια μου (μη βαράτε, απόπειρα χιούμορ  ;D)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:40:53 »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4229 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:49:14 πμ »
MAYROS_RIGAS, δεν έπαθαν αγκύλωση τα δάχτυλα σου, να γράψεις τέτοιο τόμο;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4230 στις: Ιούλιος 08, 2020, 08:03:01 πμ »
MAYROS_RIGAS, δεν έπαθαν αγκύλωση τα δάχτυλα σου, να γράψεις τέτοιο τόμο;;;;;

@simple" Έχει αναρτήσει ένα εξαιρετικό κείμενο ένας συνάδελφος στην ιστοσελίδα του ΠΑΣΑΔ στο fb στα μέσα Ιουνίου. Το αναρτώ εδώ αν και είναι μακροσκελές:"

Δε διαβάζεις τις παραθέσεις συναδελφισσα:
Το κείμενο αναρτήθηκε από το μέλος simple από το fb. Είναι συναδέλφου από τον ΠΑΣΑΔ.
Ο συνάδελφος mauros rigas απλώς το υπενθύμισε και δεν έπαθαν "αγκύλωση" τα δάχτυλα του.
Η συζήτηση ενίοτε "εκτροχιάζεται". Υποθέτω για αυτό το λόγο το έκανε. Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το κείμενο για όσους δεν... "κουράζονται" να διαβάζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 08:06:20 πμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4231 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:17:11 μμ »
Αφενός να πω...οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ και αφετέρου να πω ότι το θέμα που πρέπει να μας απασχολεί είναι αν υπάρχει διάθεση για διορισμούς με το νέο σύστημα, αν αυτό δεν θα αλλάξει και για πόσο. Αυτό είναι το μείζον. Προς το παρόν όλα βαίνουν ομαλά με τη νέα προκήρυξη και σύντομα θα έχουμε αναπληρωτές με βάση το νέο σύστημα. Διορισθέντες θα έχουμε; Και πόσους; Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν, ούτε τα θέλω κανενός. Όσοι θίγονται να καταφύγουν στα δικαστήρια και καλώς θα πράξουν. Σεντόνια για τα θέλω καθενός και κάθε συλλόγου με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Τα θεωρώ παραπλανητικά. Το τι γίνεται μπροστά στα μάτια μου και πως αυτό θα εξελιχθεί, αυτό με ενδιαφέρει. Ωμός ρεαλισμός, με συμφέρει ή όχι. Και το νήμα αυτό δεν είναι για σεντόνια ή κάνω λάθος; Αν ναι να πάω στη φιλοσοφία να σας καταλάβω βρε αδερφέ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 12:18:51 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:40:53 »

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4232 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:02:44 μμ »
Αφενός να πω...οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ και αφετέρου να πω ότι το θέμα που πρέπει να μας απασχολεί είναι αν υπάρχει διάθεση για διορισμούς με το νέο σύστημα, αν αυτό δεν θα αλλάξει και για πόσο. Αυτό είναι το μείζον. Προς το παρόν όλα βαίνουν ομαλά με τη νέα προκήρυξη και σύντομα θα έχουμε αναπληρωτές με βάση το νέο σύστημα. Διορισθέντες θα έχουμε; Και πόσους; Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν, ούτε τα θέλω κανενός. Όσοι θίγονται να καταφύγουν στα δικαστήρια και καλώς θα πράξουν. Σεντόνια για τα θέλω καθενός και κάθε συλλόγου με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Τα θεωρώ παραπλανητικά. Το τι γίνεται μπροστά στα μάτια μου και πως αυτό θα εξελιχθεί, αυτό με ενδιαφέρει. Ωμός ρεαλισμός, με συμφέρει ή όχι. Και το νήμα αυτό δεν είναι για σεντόνια ή κάνω λάθος; Αν ναι να πάω στη φιλοσοφία να σας καταλάβω βρε αδερφέ!!!

   'Οσο καλή διάθεση και αν έχω, δεν μπορώ να μην σου απαντήσω καθώς συνεχίζεις τις μπηχτές από χτες. Μόλις έγραψες ένα σεντονάκι, όπου μας περιγράφεις τα θέλω σου και τα δεν θέλω σου.
    Δηλαδή εσένα δεν σε ενδιαφέρουν τα θέλω του καθενός, ταυτόχρονα μας προτρέπεις να ακολουθήσουμε τα δικά σου θέλω και το τι πρέπει να μας απασχολεί. Είναι λίγο αντιφατική η συμπεριφορά σου. Επίσης δε νομίζω ότι πάνε και όλα τόσο ομαλά, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Μόλις έγινε επανέκδοση των πινάκων της 1ΓΕ και πήρε παράταση η προθεσμία των ενστάσεων μέχρι τις 17/07.
https://www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.030483&_afrLoop=27639517077932270&_adf.ctrl-state=13vyltt3ev_38#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.030483%26_afrLoop%3D27639517077932270%26_adf.ctrl-state%3D13vyltt3ev_42

Αποσυνδεδεμένος Kostas 21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4233 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:08:43 μμ »
Για να δούμε πόσες χιλιαδες ενστάσεις θα έχουμε 2ΓΕ . Παμε για 12000 ; 

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4234 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:21:31 μμ »
   'Οσο καλή διάθεση και αν έχω, δεν μπορώ να μην σου απαντήσω καθώς συνεχίζεις τις μπηχτές από χτες. Μόλις έγραψες ένα σεντονάκι, όπου μας περιγράφεις τα θέλω σου και τα δεν θέλω σου.
    Δηλαδή εσένα δεν σε ενδιαφέρουν τα θέλω του καθενός, ταυτόχρονα μας προτρέπεις να ακολουθήσουμε τα δικά σου θέλω και το τι πρέπει να μας απασχολεί. Είναι λίγο αντιφατική η συμπεριφορά σου. Επίσης δε νομίζω ότι πάνε και όλα τόσο ομαλά, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Μόλις έγινε επανέκδοση των πινάκων της 1ΓΕ και πήρε παράταση η προθεσμία των ενστάσεων μέχρι τις 17/07.
https://www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.030483&_afrLoop=27639517077932270&_adf.ctrl-state=13vyltt3ev_38#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.030483%26_afrLoop%3D27639517077932270%26_adf.ctrl-state%3D13vyltt3ev_42
To ότι ασχολούμαι με το το τώρα αυτό κατάλαβες. Σιωπή ιχθύος....άστο
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4235 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:27:33 μμ »
Αφενός να πω...οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ και αφετέρου να πω ότι το θέμα που πρέπει να μας απασχολεί είναι αν υπάρχει διάθεση για διορισμούς με το νέο σύστημα, αν αυτό δεν θα αλλάξει και για πόσο. Αυτό είναι το μείζον. Προς το παρόν όλα βαίνουν ομαλά με τη νέα προκήρυξη και σύντομα θα έχουμε αναπληρωτές με βάση το νέο σύστημα. Διορισθέντες θα έχουμε; Και πόσους; Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν, ούτε τα θέλω κανενός. Όσοι θίγονται να καταφύγουν στα δικαστήρια και καλώς θα πράξουν. Σεντόνια για τα θέλω καθενός και κάθε συλλόγου με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Τα θεωρώ παραπλανητικά. Το τι γίνεται μπροστά στα μάτια μου και πως αυτό θα εξελιχθεί, αυτό με ενδιαφέρει. Ωμός ρεαλισμός, με συμφέρει ή όχι. Και το νήμα αυτό δεν είναι για σεντόνια ή κάνω λάθος; Αν ναι να πάω στη φιλοσοφία να σας καταλάβω βρε αδερφέ!!!

Αν δε σε αφορά το πώς και το γιατί λαμβάνονται από την πολιτική εξουσία οι αποφάσεις που αφορούν στο μέλλον των συναδέλφων, μπορείς να μη διαβάζεις τις παραθέσεις που σε ενοχλούν. Δεν είναι υποχρεωτικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 01:31:48 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος surikata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4236 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:31:21 μμ »
Ξαναβγήκαν οι πίνακες για την 1ΓΕ. Τι διορθώθηκε;

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4237 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:42:14 μμ »
Ξαναβγήκαν οι πίνακες για την 1ΓΕ. Τι διορθώθηκε;
Κάποια μοριοδοτικά λάθη στη διασταύρωση με ΟΠΣΥΔ.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4238 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:46:13 μμ »
Για δείτε εδώ σε σχέση με τα παράβολα.
https://crashonline.gr/epikairotita/1465732/afisan-kai-ti-mitera-tou-panagioti-rafail-choris-douleia/
"Σε νέα περιπέτεια μπαίνει η οικογένεια του μικρού Παναγιώτη Ραφαήλ, για τον οποίον δώσαμε όλοι αγώνα για να πάει στη Βοστώνη και να κάνει τη θαυματουργή θεραπεία Zolgensma.
Μόνο σε αυτό το μνημονιακό και κατεχόμενο από τους Γερμανούς κράτος, σε αυτή την αποικία του Βερολίνου μπορούν να συμβαίνουν τέτοιες απάνθρωπες καταστάσεις. Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του crashonline.gr oι γονείς του Παναγιώτη Ραφαήλ έχουν επιστρέψει πρόσφατα από τη Βοστώνη.
Η μητέρα του είναι αναπληρώτρια καθηγήτρια 12 χρόνια. Κι όμως στους πίνακες που δημοσιεύτηκαν δεν υπάρχει το όνομά της μέσα.
Έξαλλος, ο κος Γιώργος Γλωσσιώτης πήγε στο Υπουργείο Παιδείας και διαμαρτυρήθηκε εντονότατα για το γεγονός ότι η γυναίκα του, το μισό εισόδημα της οικογένειας, με ένα παιδί σε θεραπεία απωλέσθηκε. Σύμφωνα με όσα έμαθε ο πατέρας του Παναγιώτη Ραφαήλ, μπήκε στο taxisnet εξέδωσε το απαιτούμενο για τη συμμετοχή της γυναίκας του παράβολο και μετά μπήκε στο e-banking της Εθνικής να το πληρώσει.
Εκεί όμως αυτόματα εκδόθηκε και πληρώθηκε καινούργιο παράβολο, χωρίς να τον ενημερώσει ότι ακυρώνεται το παλιό και εκδίδεται καινούργιο. Πλήρωσε κανονικά τα 3 ευρώ του παραβόλου και έγραψε τον κωδικό του παραβόλου που κατέβασε μέσω taxisnet στην αίτησή προς τον ΑΣΕΠ.
Μετά όπως λέει ο άνθρωπος και η σύζυγός του, του ήρθε επιβεβαίωση, ότι η αίτηση έχει υποβληθεί. Έκανε έλεγχο και είδε ότι όλα είναι εντάξει. Το συγκεκριμένο παράβολο που εκδόθηκε, δεν έγραφε καν κωδικό πληρωμής επάνω, οπότε δεν του πήγε στο μυαλό να βάλει την απόδειξη στα δικαιολογητικά.

Μαζί με την κυρία Γλωσσιώτη είναι ακόμη 2000 άτομα, που έχουν πρόβλημα με το παράβολο και δεν τους δέχθηκαν για αυτό το λόγο. Το πρόβλημα από ό,τι κατάλαβε η οικογένεια εκ των υστέρων, είναι ότι η Εθνική πληρώνει δικό της παράβολο, δεν πληρώνεις μέσω e-banking το παράβολο που έχεις ήδη εκδώσει μέσω taxisnet. Βέβαια, για αυτό δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση, ούτε επιβεβαίωση. Το μοναδικό παράβολο που επέστρεψε στο email της οικογένειας, είναι αυτό που εξέδωσε εν γνώσει της και νόμιζε ότι πλήρωσε.


Τώρα, επί ημερών του πρωθυπουργού που θα μείνει αλησμόνητος, η οικογένεια Γλωσσιώτη μένει ουσιαστικά χωρίς εισοδήματα και αυτό δεν μπορεί να διορθωθεί, ακόμη και αν κάνει ένσταση.
Όπως πληροφορήθηκε το crashonline.gr ο πατέρας του Παναγιώτη Ραφαήλ, άκουσε διάφορα τρελά μέσα στο υπουργείο Παιδείας, από τους ανθρώπους της κας Κεραμέως. Καθίσταται πλέον σαφές, ότι η κυβέρνηση είναι σε τραγελαφική κατάσταση και η μία αδικία εναντίον πολιτών προστίθεται στην άλλη."
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 01:52:54 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4239 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:59:05 μμ »
Αυτό είχε γίνει και στους προσωρινούς της 3ΕΑ, μετά από μερικές μέρες έγινε ανακοινοποίηση στο ορθό.

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4240 στις: Ιούλιος 08, 2020, 02:50:56 μμ »
Κάποια μοριοδοτικά λάθη στη διασταύρωση με ΟΠΣΥΔ.

Μισό λεπτό... αυτή η διασταύρωση κανονικά δε γίνεται πριν από την έκδοση των προσωρινών;

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4241 στις: Ιούλιος 08, 2020, 02:57:06 μμ »
Μισό λεπτό... αυτή η διασταύρωση κανονικά δε γίνεται πριν από την έκδοση των προσωρινών;

Τόσο γρήγορα που βγήκαν οι προσωρινοί στην 1ΓΕ δημιουργούνται πολλές αμφιβολίες αν έγινε ο απαραίτητος έλεγχος.
Βιάζεται η υπουργός...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.