*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!  (Αναγνώστηκε 168497 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #644 στις: Αύγουστος 08, 2021, 10:49:43 μμ »
Τότε η υποχρεωτική παραμονή στην οργανική νομίζω πως ήταν ένας χρόνος. Τονίζω το νομίζω.
Δλδ τους διοριζει πχ καλοκαιρι και τον ιδιο χρονο τον Νοέμβριο εκαναν αίτηση για μετάθεση; Δε νομιζω. Οι περισσότεροι μονιμοι μου είπαν κ σε αυτους 2ετια. Αν ειναι κάποιος μονιμος να μας απαντησει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:37:09 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #645 στις: Αύγουστος 08, 2021, 10:49:54 μμ »
Ε καλά τώρα, και στους διορισμούς επί ΑΣΕΠ που γίνονταν σε 2 χρονιές/φουρνιές, δεν νομίζω ότι υπήρχε ειδική μέριμνα σαν αυτή που προτείνεις. Άλλωστε, το πνεύμα της σημερινής διαδικασίας επιλογής προσωπικού είναι "έχω μια ενιαία λίστα, όποτε έχω ανάγκη, όπου κι αν δημιουργηθεί αυτή, αντλώ από τον υπάρχοντα πίνακα".
Αδικίες πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν, δεν μπορεί να αλλάζει η διαδικασία διορισμού κάθε χρόνο.

Συμφωνώ με mstag. Τότε η υποχρεωτική παραμονή ήταν 1 χρόνος. Οπότε δεν ισχύει αυτό που λές.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #646 στις: Αύγουστος 08, 2021, 10:50:50 μμ »
Δλδ τους διοριζει πχ καλοκαιρι και τον ιδιο χρονο τον Νοέμβριο εκαναν αίτηση για μετάθεση; Δε νομιζω. Οι περισσότεροι μονιμοι μου είπαν κ σε αυτους 2ετια. Αν ειναι κάποιος μονιμος να μας απαντησει.

Το 2008 που διορίστηκε η γυναίκα μου πάντως 1 χρόνος ήταν.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #647 στις: Αύγουστος 08, 2021, 10:52:22 μμ »
Κατέβα λίγο από το καλάμι να δω κάτι...ας μη δεχοσουν διορισμό,για να διοριστεις του χρόνου σε καλύτερη σειρα

Ώραίο επιχείρημα. Και εσύ ας διοριζόσουν φέτος και ας ήταν σε χειρότερη σειρά. Σου λέω ας διορίσει αλλά να δώσει δικαίωμα σε κάποιον που είναι ήδη μέσα να διεκδικήσει κάποια θέση. Το να μην το θές μάλλον εσύ σκέφτεσαι πονηρά ελπίζοντας να πιάσεις καλύτερη θέση. Επίσης όλα αυτά τα λέω γενικά και δεν αφορούν εμένα προσωπικά γιατί λόγω οικογενειακής μετακόμισης και παιδιών που θα ξεκινήσουν εκεί Δημοτικό με βλέπω να μένω όχι 2 χρόνια αλλά παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2021, 11:00:10 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:37:09 »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #648 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:05:04 μμ »
Το ότι κάποιοι παρακαλούσατε να διοριστειτε έστω κ στη βραχονησίδα ,τώρα που διορίστηκατε εκεί δε σας φταίει ο υπόλοιπος κόσμος να μείνει στην απεξω

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #649 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:06:22 μμ »
Το ότι κάποιοι παρακαλούσατε να διοριστειτε έστω κ στη βραχονησίδα ,τώρα που διορίστηκατε εκεί δε σας φταίει ο υπόλοιπος κόσμος να μείνει στην απεξω

Άσχετο. Δε λέει αυτό ο victor.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #650 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:07:25 μμ »
Το ότι κάποιος δε δήλωσε τα πάντα δε σημαίνει πονηρή πρόθεση ,αν τελικά γίνουν κ αλλοι διορισμοί δε σου λέει κανείς  πως θα είναι μέσα περιοχές φιλέτα ! Κάνεις λογικά αλματα

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #651 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:10:39 μμ »
Το ότι κάποιοι παρακαλούσατε να διοριστειτε έστω κ στη βραχονησίδα ,τώρα που διορίστηκατε εκεί δε σας φταίει ο υπόλοιπος κόσμος να μείνει στην απεξω

Δεν είμαστε καλά. Δεν θέλεις να καταλάβεις επίτηδες. Το ξαναλέω. Ας διορίσει οχι μόνο 11700 αλλά 30000. Ας δώσει όμως σε όλους τους ήδη διορισμένους την δυνατότητα να διεκδικήσουν τις καινούργιες θέσεις. Ποιό το πρόβλημα; Πάλι 30000 θα διορίσει. Επίσης ξαναλέω δεν με αφορά προσωπικά και δεν διορίστηκα σε βραχονησίδα αλλα στην Εύβοια. Εκεί που ήθελα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2021, 11:12:43 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #652 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:12:24 μμ »
Το ότι κάποιος δε δήλωσε τα πάντα δε σημαίνει πονηρή πρόθεση ,αν τελικά γίνουν κ αλλοι διορισμοί δε σου λέει κανείς  πως θα είναι μέσα περιοχές φιλέτα ! Κάνεις λογικά αλματα

Δεν έχει σημασία αν είναι περιοχές φιλέτα η βραχονησίδα. Kάποιος που κατάγεται απο Καστελόριζο που φέτος δεν έδωσε θέσεις γιατί του χρόνου να μην έχει τη δυνατότητα να διεκδικήσει τη θέση αυτή;

Αποσυνδεδεμένος mick-21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #653 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:16:18 μμ »
Το ότι κάποιοι παρακαλούσατε να διοριστειτε έστω κ στη βραχονησίδα ,τώρα που διορίστηκατε εκεί δε σας φταίει ο υπόλοιπος κόσμος να μείνει στην απεξω
Μπορείς να μας εξηγήσεις ,τι ακριβώς σε ενοχλεί σε εμάς που θα διοριστούμε και μιλάς τόσο άσχημα;Μήπως κάποιος σου έκλεψε το διορισμό και ξεσπάς σε όλους;Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που διορίστηκε να θέλει οι άλλοι να μείνουν στην απέξω όπως ισχυρίζεσαι!

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #654 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:20:14 μμ »
Δεν έχει σημασία αν είναι περιοχές φιλέτα η βραχονησίδα. Kάποιος που κατάγεται απο Καστελόριζο που φέτος δεν έδωσε θέσεις γιατί του χρόνου να μην έχει τη δυνατότητα να διεκδικήσει τη θέση αυτή;
Μήπως γιατί θα είναι άλλο ΦΕΚ ,;;;δλδ η τριτεκνη που στην α φάση βρέθηκε Ορεστιάδα ,αφού δήλωσε τα πάντα καλά έκανε και μου έκανε μηνυση γιατί στη β βρέθηκα στο χωριό της μιας και το κενό δόθηκε τότε ...πλάκα έχουμε

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #655 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:24:44 μμ »
Το ότι κάποιοι παρακαλούσατε να διοριστειτε έστω κ στη βραχονησίδα ,τώρα που διορίστηκατε εκεί δε σας φταίει ο υπόλοιπος κόσμος να μείνει στην απεξω
Μπορείς να μας εξηγήσεις ,τι ακριβώς σε ενοχλεί σε εμάς που θα διοριστούμε και μιλάς τόσο άσχημα;Μήπως κάποιος σου έκλεψε το διορισμό και ξεσπάς σε όλους;Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που διορίστηκε να θέλει οι άλλοι να μείνουν στην απέξω όπως ισχυρίζεσαι!
Καμιά σχεση...εσείς αντί να ευχαριστηθείτε το διορισμό σας λυσσατε ακόμη δεν ορκιστηκατε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα ! Και διαβάζω μέρες παντού τι γραφετε.Καπου φτάνει !!!! Και ναι θα χαρώ κάποιος που ευνοήθηκε με το σύστημα και τόσα χρόνια δε κούνησε από το σπίτι του να βρεθεί στο τέρμα θεού αφού δηλωσε τα πάντα ,όπως θα χαρώ  ένας συνάδελφος που οργάνωσε τα πάντα και κράταγε ανοιχτα τα σχολεία ,να βρεθεί δίπλα στο σπίτι του ,γιατί το προσοντολογιο τον καταποντησε!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #656 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:30:37 μμ »
Μήπως γιατί θα είναι άλλο ΦΕΚ ,;;;δλδ η τριτεκνη που στην α φάση βρέθηκε Ορεστιάδα ,αφού δήλωσε τα πάντα καλά έκανε και μου έκανε μηνυση γιατί στη β βρέθηκα στο χωριό της μιας και το κενό δόθηκε τότε ...πλάκα έχουμε

Είναι το ίδιο με το ζήτημα που συζητάμε; Αποφεύγεις εκ του πονηρού να απαντήσεις για αυτό σε ρωτάω ξανά. Σου λέω εγώ οτι του χρόνου είναι 30000 διορισμοί σίγουροι. Εξασφαλισμένοι και 1000% σίγουροι. Έχεις λοιπόν τις ακόλουθες 2 επιλογές για να γίνουν οι 30000 διορισμοί:

1. Αλλαγή της υποχρεωτικής παραμονής σε 1 χρόνο και δικαίωμα μετάθεσης σε όλους πριν γίνουν οι νέοι διορισμοί.

2. Η υποχρεωτική παραμονή να μην αλλάξει και να γίνουν οι 30000 διορισμοί χωρίς οι νεοδιόριστοι να έχουν του χρόνου δικαίωμα μετάθεσης.


Δεν καταλαβαίνεις οτι κανένας δεν είπε να μη γίνουν διορισμοί. Στις παραπάνω δυο περιπτώσεις όμως το να υποστηρίζεις το 2 είναι μάλλον εκ του πονηρού. Όσο για τα επόμενα που γράφεις ότι θα χαρείς μάλλον εσύ είσαι εκδικητικός και πρέπει να κατεβείς απο το καλάμι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2021, 11:37:41 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος mick-21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #657 στις: Αύγουστος 08, 2021, 11:38:40 μμ »
Καμιά σχεση...εσείς αντί να ευχαριστηθείτε το διορισμό σας λυσσατε ακόμη δεν ορκιστηκατε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα ! Και διαβάζω μέρες παντού τι γραφετε.Καπου φτάνει !!!! Και ναι θα χαρώ κάποιος που ευνοήθηκε με το σύστημα και τόσα χρόνια δε κούνησε από το σπίτι του να βρεθεί στο τέρμα θεού αφού δηλωσε τα πάντα ,όπως θα χαρώ  ένας συνάδελφος που οργάνωσε τα πάντα και κράταγε ανοιχτα τα σχολεία ,να βρεθεί δίπλα στο σπίτι του ,γιατί το προσοντολογιο τον καταποντησε!
Πάντως με αυτά που διαβάζω από σένα,μάλλον εσύ θέλεις να ψοφήσει η κατσίκα του γειτονα!Να τα βάλεις μετο σύστημα που σε πολεμά και όχι με τους συναδέλφους σου!Εγώ πάντως τον χαίρομαι το διορισμό μου,μετά απο 2 ΑΣΕΠ και 12 χρόνια αναπληρωτής!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 416

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.