*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!  (Αναγνώστηκε 169220 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #980 στις: Δεκέμβριος 31, 2021, 03:30:14 μμ »
Πως να προσαρμοστω...?
1) Οταν στα 45+ μου ζητανε διδακτορικο για μια θεση αναπληρωσης...
2)Οταν εχω χασει 30+ μορια απο τον γραπτο λογω συστηματος Γαβρογλου και εχω πεσει χιλιαδες θεσεις...
3)Οταν βλεπω 500 βυσματικες κατηγοριες αναπληρωτων με χιλιες δυο μοριοδοτησεις πχ τριμηνα...
4)Οταν βλεπω ''πτυχια'' , ''μεταπτυχιακα''  απο κολεγια και δεν συμμαζευεται να αχρηστευουν το πτυχιο μου...

Για ολα αυτα ΓΡΑΠΤΟΣ χθες...

ΥΓ...Ωρομισθιος πηγες μετα απο Γραπτο η "τρουπωσες"...?
1) Στα 45+ σου ζητανε διδακτορικο η προυπηρεσια στον οικειο κλαδο σε οποιαδηποτε θεση στον ιδιωτικο τομεα.
2) 30+ μορια δεν μπορεις να εχεις χασει γιατι αν ειχες τοσα θα ησουν στους διοριστεους.Αν παρ ολα αυτα δεν ησουν, τοτε δεν ηθελες να πας να δουλεψεις αναπληρωτης μακρια απο τη μαμα
3) Οι διακρισεις στην μοριοδοτηση εγιναν με καθολικη αποδοχη αλλα θα ισχυσουν στους επομενους πινακες και οχι σ αυτους με τους οποιοιυς εγιναν οι διορισμοι φετος (με τους οποιους παρεπιμπτωντως ολοι οσοι ειχαμε υπηρετησει σε δυσπροσιτα χασαμε την επιπλεον μοριοδοτηση για μερικα χρονια)
4) Για το οτι δεν εχεις κανει μεταπτυχιακο η θεωρεις οτι το πτυχιο σου ευτελιζεται απο τις επιλογες της κυβερνησης δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο απο το να προσπαθησεις να εξελιχθεις και να επικαιροποιησεις τις γνωσεις σου οπως θα εκανε καθε σωφρων ανθρωπος που θελει να ενταχθει στην αγορα εργασιας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:04:23 »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #981 στις: Δεκέμβριος 31, 2021, 11:30:36 μμ »
1) Στα 45+ σου ζητανε διδακτορικο η προυπηρεσια στον οικειο κλαδο σε οποιαδηποτε θεση στον ιδιωτικο τομεα.
2) 30+ μορια δεν μπορεις να εχεις χασει γιατι αν ειχες τοσα θα ησουν στους διοριστεους.Αν παρ ολα αυτα δεν ησουν, τοτε δεν ηθελες να πας να δουλεψεις αναπληρωτης μακρια απο τη μαμα
3) Οι διακρισεις στην μοριοδοτηση εγιναν με καθολικη αποδοχη αλλα θα ισχυσουν στους επομενους πινακες και οχι σ αυτους με τους οποιοιυς εγιναν οι διορισμοι φετος (με τους οποιους παρεπιμπτωντως ολοι οσοι ειχαμε υπηρετησει σε δυσπροσιτα χασαμε την επιπλεον μοριοδοτηση για μερικα χρονια)
4) Για το οτι δεν εχεις κανει μεταπτυχιακο η θεωρεις οτι το πτυχιο σου ευτελιζεται απο τις επιλογες της κυβερνησης δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο απο το να προσπαθησεις να εξελιχθεις και να επικαιροποιησεις τις γνωσεις σου οπως θα εκανε καθε σωφρων ανθρωπος που θελει να ενταχθει στην αγορα εργασιας!!!
1) Δεν ζητάνε διδακτορικά στον ιδιωτικό τομέα ουτε Ελλαδα ούτε εξωτερικο εκτός απο συγκεκριμένες θέσεις R&D σε συγκεκριμένες ειδικότητες  κ ΟΧΙ δεν παίρνουνε οποιον έχει διδακτορικό με 1 5χιλιαρο σε ενα παραμαγαζο ανυπαρκτο χωρίς ερευνα τς προκοπης.

2) Δεν ζητάνε διδακτορικό για Αθμια κ Βθμια εκπαιδευση πουθενα Β Αμερική κ ΕΕ εχουν εξαιρετικά σκληρα συστηματα επιλογης κ αξιολογης κ δεν μετράνε "διδακτορικά" π πας κ παίρνεις με 1 5χιλιαρο απο ανυπαρκτα παραμάγαζα με μηδεν ερευνα.

3) Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ ξαφνικά να βρίσκονται 10δες χιλιάδες Ελληνικά ερευνητικά αστέρια π όλως τυχαίως κάνουν έρευνα σε συγκεκριμένα παραμάγαζα με μεσάζοντες ππου θέλουν να διοριστούν στο δημόσιο

4) Το σύστημα Γαβρόγλου το οποιο συνεχιζει η αχρηστοκεραμέως , είναι επετηρίδα με αγορσμένα χαρτια -παγκόσμα πρωτοτυπια- π βάζει ειδικο παιδαγωγο επειδη εχει ονλαιν προφισιενσι στα Βουλγάρικα στο ερμο το παιδάκι με αυτιστμό!? ;D ;D ;D
Επειδή έχουμε φάει τα νιάτα μας στα εξωτερικά κ την ερευνα, πειτε ΜΙΑ χώρα του δυτικού κόσμου π μετράει ονλαιν προφισιενσι στα σουαχιλι για  για να προσλαμβάνει εκπαιδευτικούς.
Μια για δείγμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #982 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 12:40:51 πμ »
1) Δεν ζητάνε διδακτορικά στον ιδιωτικό τομέα ουτε Ελλαδα ούτε εξωτερικο εκτός απο συγκεκριμένες θέσεις R&D σε συγκεκριμένες ειδικότητες  κ ΟΧΙ δεν παίρνουνε οποιον έχει διδακτορικό με 1 5χιλιαρο σε ενα παραμαγαζο ανυπαρκτο χωρίς ερευνα τς προκοπης.

2) Δεν ζητάνε διδακτορικό για Αθμια κ Βθμια εκπαιδευση πουθενα Β Αμερική κ ΕΕ εχουν εξαιρετικά σκληρα συστηματα επιλογης κ αξιολογης κ δεν μετράνε "διδακτορικά" π πας κ παίρνεις με 1 5χιλιαρο απο ανυπαρκτα παραμάγαζα με μηδεν ερευνα.

3) Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ ξαφνικά να βρίσκονται 10δες χιλιάδες Ελληνικά ερευνητικά αστέρια π όλως τυχαίως κάνουν έρευνα σε συγκεκριμένα παραμάγαζα με μεσάζοντες ππου θέλουν να διοριστούν στο δημόσιο

4) Το σύστημα Γαβρόγλου το οποιο συνεχιζει η αχρηστοκεραμέως , είναι επετηρίδα με αγορσμένα χαρτια -παγκόσμα πρωτοτυπια- π βάζει ειδικο παιδαγωγο επειδη εχει ονλαιν προφισιενσι στα Βουλγάρικα στο ερμο το παιδάκι με αυτιστμό!? ;D ;D ;D
Επειδή έχουμε φάει τα νιάτα μας στα εξωτερικά κ την ερευνα, πειτε ΜΙΑ χώρα του δυτικού κόσμου π μετράει ονλαιν προφισιενσι στα σουαχιλι για  για να προσλαμβάνει εκπαιδευτικούς.
Μια για δείγμα.
Δεν υποστηριζω το συστημα Γαβρογλου.Πιο πανω το εγραψα ξεκαθαρα αλλα πιθανον δεν διαβαζετε ολα τα σχολια παρα μονο αυτα που σας οδηγουν ωστε να γραψετε και να υποστηριξετε την θεση σας. Ακομη, μετα την λεξη διδακτορικο υπαρχει και ενα διαζευτικο ή  στο σχολιο μου αλλα προφανως κι αυτο δεν εχει καμια σημασια για σας.Και επίσης επειδη εγω δεν εχω φαει τα νιατα μου στα εξωτερικα αλλα στα εσωτερικα ξερονησια και βραχονησιδες επι 17 ετια, κι επειδη εχω περασει απο ολα τα συστηματα διορισμων επιτρεψτε μου να εχω την αποψη μου και μην διαστρεβλωνετε τα λογια μου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 01, 2022, 12:51:54 πμ από GiannisPs »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #983 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 10:04:01 πμ »
Το σύστημα γαβρογλου ήταν το πιο δίκαιο σύστημα για μόνιμους. Επίσης είναι το πιο δίκαιο σύστημα αρκεί να εφαρμοστεί μια φορά μόνο.Τωρα όλοι έχουν και από δύο μεταπτυχιακά δεν υπάρχει λόγος να ξαναεφαρμοστει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:04:23 »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #984 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 02:17:42 μμ »
Πως να προσαρμοστω...?
1) Οταν στα 45+ μου ζητανε διδακτορικο για μια θεση αναπληρωσης...
2)Οταν εχω χασει 30+ μορια απο τον γραπτο λογω συστηματος Γαβρογλου και εχω πεσει χιλιαδες θεσεις...
3)Οταν βλεπω 500 βυσματικες κατηγοριες αναπληρωτων με χιλιες δυο μοριοδοτησεις πχ τριμηνα...
4)Οταν βλεπω ''πτυχια'' , ''μεταπτυχιακα''  απο κολεγια και δεν συμμαζευεται να αχρηστευουν το πτυχιο μου...

Για ολα αυτα ΓΡΑΠΤΟΣ χθες...

ΥΓ...Ωρομισθιος πηγες μετα απο Γραπτο η "τρουπωσες"...?
Καλημερα καλη Χρονια.
Ο γραπτος ΑΣΕΠ ΑΠΕΤΥΧΕ !!!! ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ 06 ΚΑΙ ΤΟΥ 08. ΕΛΕΟΣ πια !!! θα μου πει μετα απο 15 χρονια που δουλευω με ασεπ να παω να ξαναδωσω? μπουρλοτο θα το κανω!!! το δηλωνω. Ουτε να το σκεφτουνε. Διοριστηκαν συγκεκριμενα ατομα με το χατζηφωτη και αλλοι που ητα νσε καλυτερες θεσεις ουτε καν. Και το χειροτερο? καμια πριμοδοτηση στο συστημα γαβρογλου!!!!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #985 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 04:02:35 μμ »
οι υπέρμαχοι του γραπτού ασεπ λησμονούν  ότι θα έχει και προσαυξήσεις από ακαδημαϊκά προσόντα
Ο νόμος Γαβρόγλου δεν μπορούσε να συμπεριλάβει την γραπτή επίδοση διότι ήταν άλλο σύστημα διορισμού μοριοδοτικό το άλλο το προβλεπόμενο από το Συνταγμα ειναι ο γραπτός ασεπ Άλλα δομικά στοιχεία το ένα, άλλο το άλλο
΄΄Οσοι είναι υπερ του να λάβαινε ο Γαβρόγλου υπόψιν τις γραπτές επιδόσεις , σημαίνει ότι δέχονταν να συνυπάρχουν σε πίνακες με όσους δεν είχαν γραπτή επίδοση. Το 60-40 και 24μηνο ήταν κάτι σαν αυτό που θέλουν  κάποιοι, Αν δεν είχαν γινει οι προσφυγες θα ηταν τωρα διορισμένοι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 01, 2022, 04:47:06 μμ από menandros »

Αποσυνδεδεμένος sofnik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #986 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 07:52:06 μμ »
Πόσο δίκιο έχεις troktiko!Αυτοί που έφαγαν το αγγούρι του ασέπ ξέρουν καλά τι εστί βερίκοκο και δε μιλάω για ειδικότητες που διορίζονταν κατά δεκάδες ..Στους φιλολόγους  και σε μερικές ειδικότητες γινόταν σφαγή. Όσοι δεν ήταν διοριστέοι δηλαδή , ήταν άχρηστοι; Την  καραμέλα των αρίστων την πιπιλάει αποκλειστικά η  υπουργάρα , οπότε ας την αφήσουμε στην άκρη..

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #987 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 08:04:46 μμ »
Καλή χρονιά με υγεία! Να υπάρξει σύμπνοια στην εκπαιδευτική κοινότητα και να δρομολογηθούν και επίσημα νέοι μόνιμοι διορισμοί.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #988 στις: Ιανουάριος 01, 2022, 09:51:33 μμ »
Καλημερα καλη Χρονια.
Ο γραπτος ΑΣΕΠ ΑΠΕΤΥΧΕ !!!! ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ 06 ΚΑΙ ΤΟΥ 08. ΕΛΕΟΣ πια !!! θα μου πει μετα απο 15 χρονια που δουλευω με ασεπ να παω να ξαναδωσω? μπουρλοτο θα το κανω!!! το δηλωνω. Ουτε να το σκεφτουνε. Διοριστηκαν συγκεκριμενα ατομα με το χατζηφωτη και αλλοι που ητα νσε καλυτερες θεσεις ουτε καν. Και το χειροτερο? καμια πριμοδοτηση στο συστημα γαβρογλου!!!!
Ίδια περίπτωση ακριβώς !!!! Ταυτίζομαι απολυτα

Αποσυνδεδεμένος mig-fisikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #989 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 12:00:55 πμ »
Ὀταν κάποιος πάει αναπληρωτής υπογράφει σύμβαση ορισμένου χρόνου,δεν υπογράφει και υποσχετική ότι θα έχει και προτεραιότητα σε μελλοντικές προσλήψεις. Απλώς επειδή σε κάποιες προκηρύξεις αποφασίζουν οι πολιτικοί να μετρήσουν  την προπηρεσία το θεωρείτε δεδομένο χωρίς να είναι. Στη δημοκρατία οι νόμοι αλλάζουνε με βάση τη ψήφο των πολλών. Τα μπουρλότα παραπέμπουν αλλού, όχι σε δημοκρατία. Με τη θέλησή του πάει κάποιος αναπληρωτής όχι με το ζόρι, ότι πούνε οι πολλοί λοιπόν. Υπάρχει κάποιος ανώτατος νόμος που λέει ότι η προυπηρεσία θα μετράει ες αεί, άμα θέλει μια κυβέρνηση με την ψήφο του λάου τον αλλάζει τον Γαβρόγλου.
Με τον Γαβρόγλου μετράει 50%, με τη Κεραμέως μπορεί να γίνει 30% και με τον Ανδρουλακή μπόρει να γίνει 70% κανείς δε ξέρει το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος mig-fisikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #990 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 12:07:40 πμ »
Το σύστημα γαβρογλου ήταν το πιο δίκαιο σύστημα για μόνιμους. Επίσης είναι το πιο δίκαιο σύστημα αρκεί να εφαρμοστεί μια φορά μόνο.Τωρα όλοι έχουν και από δύο μεταπτυχιακά δεν υπάρχει λόγος να ξαναεφαρμοστει
Το σύστημα Γαβρόγλου ήταν το πιο άδικο,δεν έπρεπε να εφαρμοστεί ούτε μια φορά.Η μεγαλύτερη απάτη του αιώνα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2241
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #991 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 01:02:02 πμ »
Ὀταν κάποιος πάει αναπληρωτής υπογράφει σύμβαση ορισμένου χρόνου,δεν υπογράφει και υποσχετική ότι θα έχει και προτεραιότητα σε μελλοντικές προσλήψεις. Απλώς επειδή σε κάποιες προκηρύξεις αποφασίζουν οι πολιτικοί να μετρήσουν  την προπηρεσία το θεωρείτε δεδομένο χωρίς να είναι. Στη δημοκρατία οι νόμοι αλλάζουνε με βάση τη ψήφο των πολλών. Τα μπουρλότα παραπέμπουν αλλού, όχι σε δημοκρατία. Με τη θέλησή του πάει κάποιος αναπληρωτής όχι με το ζόρι, ότι πούνε οι πολλοί λοιπόν. Υπάρχει κάποιος ανώτατος νόμος που λέει ότι η προυπηρεσία θα μετράει ες αεί, άμα θέλει μια κυβέρνηση με την ψήφο του λάου τον αλλάζει τον Γαβρόγλου.
Με τον Γαβρόγλου μετράει 50%, με τη Κεραμέως μπορεί να γίνει 30% και με τον Ανδρουλακή μπόρει να γίνει 70% κανείς δε ξέρει το μέλλον.

Φυσικα αυτο ισχυει για τα παντα. Πχ επειδη εσυ εχεις το ταδε προσον και δουλευεις δεν σημαινει οτι θα δουλευεις και στο μέλλον. Μπορει το πτυχίο σου πχ να σταματησει να ανηκει στον ταδε κλαδο.

dimi94

  • Επισκέπτης
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #992 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 01:20:21 πμ »
1) Στα 45+ σου ζητανε διδακτορικο η προυπηρεσια στον οικειο κλαδο σε οποιαδηποτε θεση στον ιδιωτικο τομεα.
2) 30+ μορια δεν μπορεις να εχεις χασει γιατι αν ειχες τοσα θα ησουν στους διοριστεους.Αν παρ ολα αυτα δεν ησουν, τοτε δεν ηθελες να πας να δουλεψεις αναπληρωτης μακρια απο τη μαμα
3) Οι διακρισεις στην μοριοδοτηση εγιναν με καθολικη αποδοχη αλλα θα ισχυσουν στους επομενους πινακες και οχι σ αυτους με τους οποιοιυς εγιναν οι διορισμοι φετος (με τους οποιους παρεπιμπτωντως ολοι οσοι ειχαμε υπηρετησει σε δυσπροσιτα χασαμε την επιπλεον μοριοδοτηση για μερικα χρονια)
4) Για το οτι δεν εχεις κανει μεταπτυχιακο η θεωρεις οτι το πτυχιο σου ευτελιζεται απο τις επιλογες της κυβερνησης δεν εχεις να κανεις τιποτα αλλο απο το να προσπαθησεις να εξελιχθεις και να επικαιροποιησεις τις γνωσεις σου οπως θα εκανε καθε σωφρων ανθρωπος που θελει να ενταχθει στην αγορα εργασιας!!!
1) Στα 45+ σου ζητανε διδακτορικο η προυπηρεσια στον οικειο κλαδο σε οποιαδηποτε θεση στον ιδιωτικο τομεα
Στον περιβόητο ιδιωτικό τομέα στην Ελλάδα, από τον  οποίο έχουμε περάσει ουκ ολίγοι, ο εργοδότης θέλει αποδοτικότητα κι εντατικούς ρυθμούς εργασίας. Δεν τον ενδιαφέρει αν έχει κάποιος απολυτήριο Λυκείου ή μεταδιδακτορικό τίτλο, φτάνει να δουλεύει εντατικά και να αποδίδει στην επιχείρησή του.
Μη διαβάζω πρωτοχρονιάτικα πράγματα που δεν ισχύουν..

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 02, 2022, 01:25:20 πμ από dimi94 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός ΑΣΕΠ απο το 2021 !!
« Απάντηση #993 στις: Ιανουάριος 02, 2022, 01:24:16 πμ »
Το σύστημα Γαβρόγλου ήταν το πιο άδικο,δεν έπρεπε να εφαρμοστεί ούτε μια φορά.Η μεγαλύτερη απάτη του αιώνα.

Ποια είναι η αντιπρόταση;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159432
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 362
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.