*

Αποστολέας Θέμα: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008  (Αναγνώστηκε 109338 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #350 στις: Ιούλιος 30, 2022, 03:05:15 μμ »
Δεν μου απάντησες βέβαια για την άποψή σου gia96 για την Κεραμέως και ποιούς θέλει ή όχι να διορίσει.Είναι η άποψή σου ή έχεις κάποιες πληροφορίες σχετικές από πηγές σου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:00 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #351 στις: Ιούλιος 30, 2022, 04:21:57 μμ »
Δεν μου απάντησες βέβαια για την άποψή σου gia96 για την Κεραμέως και ποιούς θέλει ή όχι να διορίσει.Είναι η άποψή σου ή έχεις κάποιες πληροφορίες σχετικές από πηγές σου;
Στη συμπερίληψη αναφέρεται η gia. Για τη μη πρόθεση της Κεραμέως να διορίσει ασεπίτες δίχως δικαστικές αποφάσεις.

ΥΓ: Ευχαριστώ και το συνάδελφο μαθηματικό magioladitis για το θάρρος του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2022, 04:24:51 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος geo_74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας φτωχός και μόνος καουμπόη - εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #352 στις: Ιούλιος 31, 2022, 01:17:09 μμ »
Δεν είμαστε εριστικοί, αλλά δε γίνεται να γράφονται ανακρίβειες περί του θέματος και να τις αφήνουμε έτσι, χωρίς τη σωστή απάντηση.
Αν, αγαπητέ μου, σε ενδιέφερε ο διορισμός σου κι αν είχες αγανακτήσει με όσους "τρύπωναν" στα δημόσια σχολεία από τα πλαινά παράθυρα, όπως έκανα κι εγώ, θα είχες δει ότι εδώ στο pde γίνονταν σχετικά ερωτήματα, ότι υπήρχαν συνάδελφοι που απαντούσαν και που εξηγούσαν και που βοηθούσαν κι ότι είχε προετοιμαστεί κίνηση προσφυγής. Με άλλα λόγια θα το έψαχνες μόνος σου, χωρίς να περιμένεις από τον καθένα να σου ανοίξει τα μάτια.
Πολύ κακώς έπραξε ο συνάδελφος από το φροντιστήριο που μάς γράφεις, αλλά δε μάς φταίνε πάντα οι άλλοι. Εμένα προσωπικά με βοήθησαν συνάδελφοι φιλόλογοι (να 'ναι καλά εκεί που βρίσκονται), όταν ρώτησα, αλλά άγνοια για ένα θέμα τόσης μεγάλης βαρύτητας, επίτρεψέ μου να σου πω πως είναι ανεπίτρεπτη! Εγώ με τη σειρά μου, το είπα σε 2 γνωστές μου κοπέλες, μία Φιλόλογο και μία Γαλλικού και ξέρεις τι μου απάντησαν;; Κάτσε να δικαιωθείτε πρώτα εσείς κι ύστερα θα μάς διορίσουν όλους...!

Αγαπητέ/ή gia 96 δεν παρακολουθούσα καθόλου οποιοδήποτε φόρουμ, για τους παρακάτω λόγους:
 - εργαζόμουν σε φροντιστήρια, που μου απορροφούσαν όλο το ενδιαφέρον και την ενέργεια (+ οικογένεια)
 - όσα μόρια πήρα από ΑΣΕΠ 08 με οδήγησαν σε ωρομισθία το '09. η πορεία αυτή διακόπηκε άδοξα χάρη στη Διαμαντοπούλου. μετά έχασα τις περισσότερες ελπίδες
 -  δεν περίμενα από πουθενά άμεσο διορισμό (οπότε δεν παρακολουθούσα αντίστοιχες σελίδες alfavita κτλ). να φανταστείς η υπόθεση αυτή (μη γνωρίζοντας και την 527) μου έπεσε σαν κεραμίδα όταν την έμαθα από συνάδελφο
 - ήξερα ότι στο Ελληνικό κράτος (πράγμα που ισχύει διαχρονικά, μέχρι σήμερα) δεν καίγεται καρφί αν κάποιος είναι αξιολογημένος και περιμένει (ή δικαιούται) διορισμό

Αν είχα μάθει έγκαιρα έστω και μία λεπτομέρεια από όλα αυτά, θα είχα ενεργήσει αυτόματα.
Οπότε μην λέτε (γιατί το έχω διαβάσει πολλές φορές στο pde) "ας ενδιαφερόταν για να διοριστεί..." γιατί κανείς δεν βρίσκεται ώρες μπροστά από Η/Υ ολημερίς (αυτό το έκανα για τη δουλειά μου βέβαια) ψάχνοντας για νομικές ενέργειες ή κινήσεις που ούτε φανταζόταν ποτέ...

Με συγχωρείς για την πολυλογία. Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #353 στις: Ιούλιος 31, 2022, 01:37:42 μμ »
Η απόφαση 527 εκδόθηκε στο Ίντερνετ όχι στο pde.Αν ενημερωνόσουν γενικότερα δεν νομίζω να μην την έβλεπες.Ακόμα και τώρα είναι στο διαδίκτυο με σχόλια του ίδιου του συντάκτη περί ανατροπής των πραγμάτων υπέρ των αδοκηθέντων σε περίπτωση προσφυγής τους.Άλλο το ότι είναι Γολγοθάς.Με 7(!) χρόνια στα δικαστήρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:00 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #354 στις: Ιούλιος 31, 2022, 03:39:07 μμ »
Αγαπητέ/ή gia 96 δεν παρακολουθούσα καθόλου οποιοδήποτε φόρουμ, για τους παρακάτω λόγους:
 - εργαζόμουν σε φροντιστήρια, που μου απορροφούσαν όλο το ενδιαφέρον και την ενέργεια (+ οικογένεια)
 - όσα μόρια πήρα από ΑΣΕΠ 08 με οδήγησαν σε ωρομισθία το '09. η πορεία αυτή διακόπηκε άδοξα χάρη στη Διαμαντοπούλου. μετά έχασα τις περισσότερες ελπίδες
 -  δεν περίμενα από πουθενά άμεσο διορισμό (οπότε δεν παρακολουθούσα αντίστοιχες σελίδες alfavita κτλ). να φανταστείς η υπόθεση αυτή (μη γνωρίζοντας και την 527) μου έπεσε σαν κεραμίδα όταν την έμαθα από συνάδελφο
 - ήξερα ότι στο Ελληνικό κράτος (πράγμα που ισχύει διαχρονικά, μέχρι σήμερα) δεν καίγεται καρφί αν κάποιος είναι αξιολογημένος και περιμένει (ή δικαιούται) διορισμό

Αν είχα μάθει έγκαιρα έστω και μία λεπτομέρεια από όλα αυτά, θα είχα ενεργήσει αυτόματα.
Οπότε μην λέτε (γιατί το έχω διαβάσει πολλές φορές στο pde) "ας ενδιαφερόταν για να διοριστεί..." γιατί κανείς δεν βρίσκεται ώρες μπροστά από Η/Υ ολημερίς (αυτό το έκανα για τη δουλειά μου βέβαια) ψάχνοντας για νομικές ενέργειες ή κινήσεις που ούτε φανταζόταν ποτέ...

Με συγχωρείς για την πολυλογία. Έχει ο Θεός.
Δεν σε επικρίνω, ούτε σε μέμφομαι, συνάδελφε, αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση!
Κι εγώ δούλευα κι εγώ είχα οικογένεια και πολλά πράγματα στο μυαλό μου, αλλά τον διορισμό ούτε τον είχα ξεχάσει ούτε είχα εγκαταλείψει τις ελπίδες μου. Αντίθετα, είχα θυμώσει και πεισμώσει που έβλεπα να διορίζονται άτομα χωρίς επιτυχία στον γραπτό ΑΣΕΠ, άτομα που από την αρχή διαλαλούσαν δεξιά & αριστερά πως θα έμπαιναν στο δημόσιο σχολείο άνευ γραπτού (πράγμα που έγινε τελικώς), άτομα που εργάζονταν σε ιδιωτικά κι ύστερα, ήσυχα κι ωραία, με μια απόλυση, βρέθηκαν διορισμένα, μου "την είχε δώσει" αυτή η έλλειψη αναξιοκρατίας και κοίταζα τα πάντα. Έμπαινα, όποτε είχα χρόνο, σε εκπαιδευτικές ιστοσελίδες και ενημερωνόμουν για τυχόν κινήσεις που θα με οδηγούσαν στο διορισμό. Ρωτούσα και έπαιρνα απαντήσεις σχετικά με το ζήτημα που με απασχολούσε. Δεν ήθελα να αφήνω κι άλλο το χρόνο να περνά ούτε δεχόμουν πλέον να αποφασίζουν οι άλλοι για εμένα. Διεκδίκησα αυτό που άλλοι μου στέρησαν.
Επομένως, πιστεύω ότι κάπου "εγκατέλειψες" το θέμα του διορισμού, ενώ έπρεπε να ήσουν αποφασισμένος για όλα. Τουλάχιστον, έκανες κάποια κίνηση εκτός του εύλογου χρονικού διαστήματος και περιμένεις δικαίωση;;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #355 στις: Ιούλιος 31, 2022, 03:41:31 μμ »
Δεν μου απάντησες βέβαια για την άποψή σου gia96 για την Κεραμέως και ποιούς θέλει ή όχι να διορίσει.Είναι η άποψή σου ή έχεις κάποιες πληροφορίες σχετικές από πηγές σου;
Δεν έχω καμία πληροφορία.
Έχω ακούσει την ίδια την Κεραμέως, σε συνεντεύξεις της, να ξεκόβει οριστικά το θέμα του διορισμού των ΑΣΕΠιτών, λέγοντας τα δικά της. Συνεπώς, δεν έχει καμία πρόθεση να προχωρήσει σε διορισμούς επιτυχόντων του τελευταίου γραπτού ΑΣΕΠ. Αυτό είναι πασιφανές.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #356 στις: Ιούλιος 31, 2022, 08:50:12 μμ »
παντως στις πανελληνιες ,που ειναι κ επικαιρο θεμα, λεει αυτος ειναι ο πρωτος στη νομικη , ο αλλος μπηκε δευτερος ιατρικη και  παει λεγοντας...κι ο καθενας με τη σειρα του παει οπου πρεπει..δεν κινουνται νομικα κι οποιος ηταν τυχερος να το ανακαλυψει εγκαιρως χωθηκε σε σχολη..υπηρχαν πινακες και δεν χρειαζοταν καμια ουσιαστικη ή δηθεν -οπως νομιζει και πιστευει ο καθενας-ονομαστικη θεση  για 455 ή 500 ή 1000 διοριστεους ...

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #357 στις: Ιούλιος 31, 2022, 08:57:10 μμ »
Το ζητούμενο serton είναι να μην γινόταν καταπάτηση Συντάγματος με τον γραπτό.Πίατευες πως το ίδιο το υπουργείο που έκανε τις αντισυνταγματικές ρυθμίσεις 15(!) χρόνια με την εμφάνιση της 527 θα καλούσε τους Α.Σ.Ε.Π.ίτες με σκοπό τον διορισμό;Αυτοί θα ήταν περί τις 40.000 από όλους τους κλάδους από όλους τους γραπτούς.Πώς θα γινόταν αυτό;Αυτοί που έκλεψαν τόσο κόσμο ξαφνικά θα έβγαζαν ανακοίνωση:<<Ελάτε να διοριστείτε;>>Ποτέ!Και θα κατηγορήσουμε όσους προσέφυγαν,τους ελάχιστους που πίστεψαν στην Δικαιοσύνη;(απόδειξη πως μόνο 455 το έκαναν)

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #358 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:00:43 μμ »
Το ζητούμενο serton είναι να μην γινόταν καταπάτηση Συντάγματος με τον γραπτό.Πίατευες πως το ίδιο το υπουργείο που έκανε τις αντισυνταγματικές ρυθμίσεις 15(!) χρόνια με την εμφάνιση της 527 θα καλούσε τους Α.Σ.Ε.Π.ίτες με σκοπό τον διορισμό;Αυτοί θα ήταν περί τις 40.000 από όλους τους κλάδους από όλους τους γραπτούς.Πώς θα γινόταν αυτό;Αυτοί που έκλεψαν τόσο κόσμο ξαφνικά θα έβγαζαν ανακοίνωση:<<Ελάτε να διοριστείτε;>>Ποτέ!Και θα κατηγορήσουμε όσους προσέφυγαν,τους ελάχιστους που πίστεψαν στην Δικαιοσύνη;(απόδειξη πως μόνο 455 το έκαναν)


δεν θα κατηγορησουμε ομως ουτε οσους δεν προσεφυγαν ειτε επειδη δεν το εμαθαν εγκαιρως λεγοντας τους  οτι δεν ενδιαφερονται για τη δουλεια τους οπως εχει αναφερθει αρκετες φορες,γιατι αν δεν ενδιαφεροντουσαν δεν θα ειχαν γινει λαστιχο 15 και 20 χρονια κλπ ή επειδη δεν το πιστεψαν ή για οποιονδηποτε αλλο λογο..οσο για το ζητουμενο συμφωνω.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #359 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:04:53 μμ »
Δεν κακίζουμε-εννοείται-όσους δεν ενημερώθηκαν εγκαίρως.Και λέω εγκαίρως γιατί κι εγώ που προσέφυγα από τους πρώτους έμαθα εκ των υστέρων πως υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος προσφυγής στην Δικαιοσύνη.Φυσικά θα χτυπάνε το κεφάλι τους οι κουτοπόνηροι που πίστεψαν σε μη ονομαστικές δικαιώσεις και σε δεδικασμένα(χωρίς να ρωτήσουν δικηγόρους) αλλά και αυτοί που δεν μπήκαν στον κόπο να παλέψουν.

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #360 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:10:47 μμ »
Δεν σε επικρίνω, ούτε σε μέμφομαι, συνάδελφε, αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση!
Κι εγώ δούλευα κι εγώ είχα οικογένεια και πολλά πράγματα στο μυαλό μου, αλλά τον διορισμό ούτε τον είχα ξεχάσει ούτε είχα εγκαταλείψει τις ελπίδες μου. Αντίθετα, είχα θυμώσει και πεισμώσει που έβλεπα να διορίζονται άτομα χωρίς επιτυχία στον γραπτό ΑΣΕΠ, άτομα που από την αρχή διαλαλούσαν δεξιά & αριστερά πως θα έμπαιναν στο δημόσιο σχολείο άνευ γραπτού (πράγμα που έγινε τελικώς), άτομα που εργάζονταν σε ιδιωτικά κι ύστερα, ήσυχα κι ωραία, με μια απόλυση, βρέθηκαν διορισμένα, μου "την είχε δώσει" αυτή η έλλειψη αναξιοκρατίας και κοίταζα τα πάντα. Έμπαινα, όποτε είχα χρόνο, σε εκπαιδευτικές ιστοσελίδες και ενημερωνόμουν για τυχόν κινήσεις που θα με οδηγούσαν στο διορισμό. Ρωτούσα και έπαιρνα απαντήσεις σχετικά με το ζήτημα που με απασχολούσε. Δεν ήθελα να αφήνω κι άλλο το χρόνο να περνά ούτε δεχόμουν πλέον να αποφασίζουν οι άλλοι για εμένα. Διεκδίκησα αυτό που άλλοι μου στέρησαν.
Επομένως, πιστεύω ότι κάπου "εγκατέλειψες" το θέμα του διορισμού, ενώ έπρεπε να ήσουν αποφασισμένος για όλα. Τουλάχιστον, έκανες κάποια κίνηση εκτός του εύλογου χρονικού διαστήματος και περιμένεις δικαίωση;;
καλησπέρα! νομίζω gia ότι έχω διαφορετιή άποψη μαζί σου... πολλοί όπως αποδεικνύεται τελικά ήμασταν αυτοί που ενώ είχαμε επιτυχία στον ασεπ, δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να εργαστούμε ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι ,, δηλώνοντας το κουτάκι τότε.. και ναι βλέπαμε άλλους συναδέλφους να εργάζονται. να σου θυμήσω πως τότε δεν έιχαμε ακόμη όλοι ευκολη πρόσβαση στο διαδίκτυο που υπάρχει τώρα. τις κλήσεις ωρομισθίων τις έκανε η κάθε δνση ..τηλεφωνικά. δεν είμαστε όλοι από μεγαλες ειδικότητες δασκαλων, φιλολογων κτλ είμασταν και τεχνικές ειδικότητηες που είμασταν στο εργοτάξιο ή στο συνεργείο..οπότε μην περιμένεις να ήταν για όλους μας εύκολη η ενημέρωση. Επιπλέον και το πιο καθοριστικο.... μετά από τόσα χρόνια δικαστικό αγώνα και τελικά νίκη στα δικαστήρια, πιστευεις αλήθεια πως αν δεν ηταν ο γαβρογλου θα διοριζόσασταν?.. περάσαν και άλλοι υπουργοί και δεν το έκαναν. πιστευεις αν βγεί τωρα θετική απόφαση με την κεραμέως θα διορίσει?.... σε πληροφορώ πως όταν διοριστήκατε η δική μας χαρα, των υπόλοιπων επιτυχόντων, ήταν το ίδιο μεγάλη με τη δική σας ..και δεν υπερβάλλω. Ηταν δικαίωση για εσας και ελπίδα για εμάς. αλλά αποδείχτηκε ότι ο γαβρόγλου δεν σας διορισε επειδή απλά ακολούθησε τις προσταγες των αποφάσεων των δικαστηρίων και έκρινε ότι είχατε δίκαιο.. αλλοι ηταν οι λόγοι .. πολιτικοί λόγοι...

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #361 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:16:18 μμ »
Δεν κακίζουμε-εννοείται-όσους δεν ενημερώθηκαν εγκαίρως.Και λέω εγκαίρως γιατί κι εγώ που προσέφυγα από τους πρώτους έμαθα εκ των υστέρων πως υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος προσφυγής στην Δικαιοσύνη.Φυσικά θα χτυπάνε το κεφάλι τους οι κουτοπόνηροι που πίστεψαν σε μη ονομαστικές δικαιώσεις και σε δεδικασμένα(χωρίς να ρωτήσουν δικηγόρους) αλλά και αυτοί που δεν μπήκαν στον κόπο να παλέψουν.


οταν του τριβει καποιος στη μουρη οτι δεν ενδιαφερθηκε τον κακιζει και του στριβει το μαχαιρι στην πληγη..ας μην ξεχναμε οτι -εκτος απο αυτους που δεν γνωριζαν κι ηταν πολλοι-για οσους το ειχαν ακουσει ναι μπορει να υπηρχαν  και κουτοπονηροι , ηταν ομως και μια πρωτογνωρη διαδικασια  για τα εκπαιδευτικα χρονικα  που μπορει να λειτουργησε ανασταλτικα σε καποιους..δεν ειναι οπως τωρα που ολοι ειναι υποψιασμενοι με ολα και το ψαχνουν απο χιλιες μεριες ακομα και το απο ποιο δευτερολεπτο πληρωνεσαι οταν παρουσιαζεσαι..το παθημα σαφως γινεται μαθημα αλλα αν ισχυε το ζητουμενο οπως ανεφερες δεν θα χρειαζοταν τιποτα απο ολα αυτα..δεν σου κανει εντυπωση οτι σε κανεναν αλλο κλαδο δεν εχουν γινει τετοια πραγματα οπως στον δικο μας;;;ασε που πολλοι αμφισβητουν το γεγονος πως αν δεν υπηρχαν συγκεκριμενες γνωριμιες ισως παλι τα πραγματα να ηταν αλλιως κι οσοι κουνανε το δακτυλο σε αλλλους ισως να ηταν στην απεναντι πλευρα..θα μου πει κανεις τα ισως δεν τα γνωριζουμε και τα δεδομενα ειναι συγκεκριμενα, αλλα ας ειμαστε πιο συγκρατημενοι οταν κανουμε χαρακτηρισμους..ειναι πολυ σκληρο ο 100ος να μην διοριζεται και να διοριζεται ο 4000 και να του τη λες και απο πανω, ειδικα αν ο 4000 διοριστηκε λογω συναναστροφων ..ειδικα σε μια εποχη που μιλανε καποιοι για καταστρατηγηση σειρας λογω διορισμων 2021 και 2022, αν και αλλη περιπτωση αυτη , ας μην την μπλεξουμε αλλα ως παραδειγμα.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #362 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:24:48 μμ »
Νομίζω όμως πως από την στιγμή που παρουσιάστηκε αυτή η πιθανότητα διορισμού από την ίδια την Δικαιοσύνη το 2015 δεν χωρούσαν όχι αμφιβολίες για την προσφυγή αλλά ούτε καν κωλυσιεργίες-ανεξάρτητα από το ότι δεν γνώριζαν καταστάσεις λόγω πρωτοφανούς θέματος.Την επόμενη ημέρα από την έκδοση της 527 στο Διαδίκτυο επισκέφθηκα 3(!) δικηγόρους για να ενημερωθώ.Μάλιστα οι 2 είχαν εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη για προσφυγή μολονότι και οι 2 πολύ έμπειροι στα εκπαιδευτικά ζητήματα στα δικαστήρια.Τί να έκανα;Ακολούθησα αυτόν που έδωσε ελπίδες.Αυτοί που δεν το έπραξαν μολονότι γνώστες της 527 είχαν τους δικούς τους λόγους.Αν όμως ήθελαν πραγματικά όπως εγώ θα προσέφευγαν!Εδώ προσέφυγαν οι χαμηλόβαθμοι που ήταν εκτός εύρους 527 και χωρίς έννομο δικαίωμα όπως είπε εξ αρχής ο δικηγόρος!Κι όμως αυτοί οι 155 που ήταν χαμηλόβαθμοι δικαιώθηκαν!Και ο δικηγόρος τους έλεγε μπροστά στα αυτιά μου:<<Ας προσφύγετε αλλά το πιθανότερο είναι να απορριφθείτε>>λόγω των παραπάνω που έγραψα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #363 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:50:42 μμ »
Νομίζω όμως πως από την στιγμή που παρουσιάστηκε αυτή η πιθανότητα διορισμού από την ίδια την Δικαιοσύνη το 2015 δεν χωρούσαν όχι αμφιβολίες για την προσφυγή αλλά ούτε καν κωλυσιεργίες-ανεξάρτητα από το ότι δεν γνώριζαν καταστάσεις λόγω πρωτοφανούς θέματος.Την επόμενη ημέρα από την έκδοση της 527 στο Διαδίκτυο επισκέφθηκα 3(!) δικηγόρους για να ενημερωθώ.Μάλιστα οι 2 είχαν εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη για προσφυγή μολονότι και οι 2 πολύ έμπειροι στα εκπαιδευτικά ζητήματα στα δικαστήρια.Τί να έκανα;Ακολούθησα αυτόν που έδωσε ελπίδες.Αυτοί που δεν το έπραξαν μολονότι γνώστες της 527 είχαν τους δικούς τους λόγους.Αν όμως ήθελαν πραγματικά όπως εγώ θα προσέφευγαν!Εδώ προσέφυγαν οι χαμηλόβαθμοι που ήταν εκτός εύρους 527 και χωρίς έννομο δικαίωμα όπως είπε εξ αρχής ο δικηγόρος!Κι όμως αυτοί οι 155 που ήταν χαμηλόβαθμοι δικαιώθηκαν!Και ο δικηγόρος τους έλεγε μπροστά στα αυτιά μου:<<Ας προσφύγετε αλλά το πιθανότερο είναι να απορριφθείτε>>λόγω των παραπάνω που έγραψα.

οντως καποιοι αποθαρρύνθηκαν απο δικηγορους , καποιοι οντως δεν ενημερωθηκαν εγκαιρως ..τι πρεπει να γινει περα απο οτι στερηθηκαν οσα στερηθηκαν;δε σημαινει οτι δεν ηθελαν πραγματικα..τωρα για τους χαμηλοβαθμους μπορει να ανηκαν σε στενες κλικες γνωριμιων..μπορει και οχι τι να σου πω;;δεν ξερω που στηριχθηκαν...



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.