*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;  (Αναγνώστηκε 17289 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:09:53 μμ »
Θα το πολεμάς γιατί φοβάσαι μην αδικηθείς και γενικά να μην αδικηθεί κανένας σωστά; Η εμπειρία απο το 2001 που δούλεψα ωρομίσθιος (με ενδιάμεσες χρονιές που δεν δούλευα φυσικά) μου έχει δείξει με βεβαιότητα πως αυτοί που φωνάζουν για κάτι μια χαρά θα το δεχτούν αν τους βολεύει. Αν σου πω εγω οτι θα κάνω 100 διορισμούς στον τόπο κατοικίας σου μια χαρά θα το δεχτείς και θα το κάνεις αβαβα αν είσαι μέσα(δεν εξαιρώ τον εαυτό μου, το ίδιο θα έκανα). Να δω αν θα αρνηθείς διορισμό επειδη η θέση που σου δίνουν είναι παράνομη; Αφήστε λοιπόν τις επαναστάσεις και τα εγώ θα πολεμάω και και και..... Εκει που είναι να πάς θα πάς.

Τώρα τα γράφεις σοβαρά αυτά;
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά μου λες ότι κακώς πολεμάω το άδικο διότι αν ευνοηθώ εγώ με το άδικο που πολεμάω θα το κάνω αβαβα; Τι σόι αμοραλιστική λογική είναι αυτή;
Ή μήπως εννοείς ότι κράζω κράζω αλλά αν με στείλουν να κάνω 20 ώρες Β' και Γ΄ανάθεση θα τις κάνω; Γιατί αν εννοείς το δεύτερο, αυτά τα έχουμε πει και τα έχουμε χιλιογράψει εδώ και χρόνια. Στην ειδικότητά μου σε πληροφορώ και όλους να μας βάλεις να κάνουμε Α΄ανάθεση, δε φτάνουμε! Πριν λίγα χρόνια υπήρχαν 730 ΠΕ04.05 για περισσότερες από 20.594 ώρες μαθημάτων Α' ανάθεσης ενώ μόλις το 29% των ωρών αυτών διδάσκονταν από γεωλόγους. Την ίδια στιγμή υπήρχαν 4177 Φυσικοί (και 239 Ραδιοηλεκτρολόγοι), 1899 Χημικοί αποτέλεσμα ανορθολογικών ποσοστώσεων διορισμών που επικράτησαν για πολλά χρόνια.Μάλιστα οι σχετικοί εγκύκλιοι κενών/πλεονασμάτων έδιναν πλεόνασμα 910 στους πρώτους και 195 στους δεύτερους.
Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι για κάθε ένα ΠΕ04.05 που τύχαινε να κάνει 20 ώρες άλλων μαθημάτων, υπήρχαν ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟΙ άλλων ειδικοτήτων που έκαναν τις ώρες του!
Οπότε άσε τους ισοπεδωτικούς λόγους ότι είμαστε όλοι ίδιοι και θα κάναμε τα ίδια για τους ανίδεους.

Για αυτό φωνάζουμε να γίνουν οι διορισμοί με βάση τα οργανικά κενά. Γιατί άμα πάει σύμφωνα με την πηγή σου, μάντεψε ποιους θα πάρουν με το τσουβάλι και από ποιους ψίχουλα. Και πως θα βρουν ώρες αυτοί με το τσουβάλι σε περιοχές χωρίς οργανικά κενα; Άνα γειά σου, το βρήκες!


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:40:09 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #71 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:19:03 μμ »
Τώρα τα γράφεις σοβαρά αυτά;
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά μου λες ότι κακώς πολεμάω το άδικο διότι αν ευνοηθώ εγώ με το άδικο που πολεμάω θα το κάνω αβαβα; Τι σόι αμοραλιστική λογική είναι αυτή;
Ή μήπως εννοείς ότι κράζω κράζω αλλά αν με στείλουν να κάνω 20 ώρες Β' και Γ΄ανάθεση θα τις κάνω; Γιατί αν εννοείς το δεύτερο, αυτά τα έχουμε πει και τα έχουμε χιλιογράψει εδώ και χρόνια. Στην ειδικότητά μου σε πληροφορώ και όλους να μας βάλεις να κάνουμε Α΄ανάθεση, δε φτάνουμε! Πριν λίγα χρόνια υπήρχαν 730 ΠΕ04.05 για περισσότερες από 20.594 ώρες μαθημάτων Α' ανάθεσης ενώ μόλις το 29% των ωρών αυτών διδάσκονταν από γεωλόγους. Την ίδια στιγμή υπήρχαν 4177 Φυσικοί (και 239 Ραδιοηλεκτρολόγοι), 1899 Χημικοί αποτέλεσμα ανορθολογικών ποσοστώσεων διορισμών που επικράτησαν για πολλά χρόνια.Μάλιστα οι σχετικοί εγκύκλιοι κενών/πλεονασμάτων έδιναν πλεόνασμα 910 στους πρώτους και 195 στους δεύτερους.
Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι για κάθε ένα ΠΕ04.05 που τύχαινε να κάνει 20 ώρες άλλων μαθημάτων, υπήρχαν ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟΙ άλλων ειδικοτήτων που έκαναν τις ώρες του!
Οπότε άσε τους ισοπεδωτικούς λόγους ότι είμαστε όλοι ίδιοι και θα κάναμε τα ίδια για τους ανίδεους.

Για αυτό φωνάζουμε να γίνουν οι διορισμοί με βάση τα οργανικά κενά. Γιατί άμα πάει σύμφωνα με την πηγή σου, μάντεψε ποιους θα πάρουν με το τσουβάλι και από ποιους ψίχουλα. Και πως θα βρουν ώρες αυτοί με το τσουβάλι σε περιοχές χωρίς οργανικά κενα; Άνα γειά σου, το βρήκες!

Καμια αμοραλιστικη λογική. Είναι η πραγματικότητα γιατί έχει γίνει και θα γίνει άπειρες φορες. Έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις φυσικά. Επίσης καλό το μπλα μπλα αλλά στην ερώτηση μου δεν απαντάς. Στο σχολείο που θα διοριστείς ως βιολόγος θα δεχτείς τις 4 ώρες φυσικής η θα τις αρνηθείς και θα πας σε άλλο σχολείο για συμπλήρωση ωραρίου; Κατάλαβε τι λέω και ας το ληξουμε. Δεν κρίνω αν είναι σωστό να πολεμάς η όχι για κάτι που είναι κατά τη γνώμη σου σωστό να γίνει. Καλά θα κάνεις. Είσαι όμως υποκριτής όταν διαρυγνιεις τα ιμάτια σου και λες να μην υπάρχουν τα βύσματα και να φωνάζεις και και..... και εσύ όταν σε βολεύει μια χαρά να χρησιμοποιείς το δικό σου βύσμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #72 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:21:58 μμ »
Φίλε μου εννοείται ο καθένας θα κυνηγήσει οτι είναι καλύτερο για αυτόν και θα κοιτάξει το συμφέρον του. Σαφώς και θα το κάνει. Διαφωνώ με τους πύρινους λόγους: εγώ ο trust θα πολεμάω αυτόν ή τον άλλο νόμο που δεν είναι σωστός, θέλω το δίκαιο και και και..... Μετά να βλέπεις τον trust τσουπ μια χάρα να εκμεταλεύεται το νόμο (που πολέμουσε πριν) για να βολευτεί και να πάρει πχ μετάθεση εκεί που θέλει. O gvasillis γράφει οτι οι φυσικοί τους έχουν φάει τις θέσεις κτλ. Δίκιο έχει σου λέω. Ο καθένας στην ειδικότητα του. Οταν με το καλό διοριστεί δεν θα κάνει το ίδιο; Θα αρνηθεί να πάρει πχ 4 ώρες φυσικής γιατί δεν είναι σωστό ή μια χαρά θα τις δεχτεί για να μην πάει σε άλλο σχολείο; Για να σε προλάβω gvasillis εννοείται πως δεν έχω κάτι μαζί σου. Ως παράδειγμα σε χρησιμοποίησα για να εξηγήσω τι εννοώ. Μακάρι να πετύχετε τους στόχους σας.
Δεν θυμάσαι ότι έχουν ήδη απαντήσει οι φυσικοί για μένα όταν μας κατηγορούν ότι αρνουμαστε τις β αναθέσεις, σε αντίθεση με τους ίδιους χωρίς να έχουμε καν διοριστεί. Σε άδειασαν?
Οπότε για μένα ξέρεις. Αλλά δεν θα εγγυηθώ για τη στάση άλλων Βιολόγων

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #73 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:31:50 μμ »
Να μας πεις τι έκαναν οι βιολόγοι στην προ Κουρακη εποχή. Ποιες συντεχνίες? Μιλάμε για σχοινί στο σπίτι του κρεμασμένου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:40:09 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #74 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:32:07 μμ »
Δεν θυμάσαι ότι έχουν ήδη απαντήσει οι φυσικοί για μένα όταν μας κατηγορούν ότι αρνουμαστε τις β αναθέσεις, σε αντίθεση με τους ίδιους χωρίς να έχουμε καν διοριστεί. Σε άδειασαν?
Οπότε για μένα ξέρεις. Αλλά δεν θα εγγυηθώ για τη στάση άλλων Βιολόγων

Αδελφέ δεν μιλάω ούτε κατηγορώ εσένα. Χρησιμοποίησα εσένα επειδή εσένα ξέρω ως βιολόγο από εδώ μέσα. Ίσα ίσα εσύ που με τη θέση που έχεις και το σίγουρο διορισμό σου έχω πει και σε πμ πως απορώ που ασχολήσε τόσο πολύ. Εγώ δεν θα το έκανα. Ούτε έχω κάτι με κανένα από εδώ μέσα. Απλώς θεωρώ πως αξίζει  μπράβο σεμοποιον υποστηρίζει η πολεμάει κάτι και έχει την ίδια άποψη ακόμα και όταν αυτός δεν εννοείται. Εσύ ξαναλέω το κάνεις και μπράβο. Το 99.9% όχι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2021, 10:34:51 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:37:12 μμ »
Καμια αμοραλιστικη λογική. Είναι η πραγματικότητα γιατί έχει γίνει και θα γίνει άπειρες φορες.

Πραγματικότητα σύμφωνα με την εμπειρία σου.

Έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις φυσικά. Επίσης καλό το μπλα μπλα αλλά στην ερώτηση μου δεν απαντάς. Στο σχολείο που θα διοριστείς ως βιολόγος θα δεχτείς τις 4 ώρες φυσικής η θα τις αρνηθείς και θα πας σε άλλο σχολείο για συμπλήρωση ωραρίου;

Αν αυτά που γράφω σου φαίνονται μπλα μπλα τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση.
Θα προσπαθήσω ωστόσο να σου εξηγήσω πως αντιλαμβάνομαι το ερώτημά σου. Με ρώτας, τη στιγμή που οι υπόλοιποι που ανέφερα σε προηγούμενα μηνύματα, αποδεδειγμένα καταχράζονται ας πούμε χιλιάδες ευρώ, αν εγώ δοθείσης της ευκαιρίας θα έκλεβα 20-30 ευρώ ή όχι για να επιβιώσω.
Για αυτό σου είπα πριν ότι έχεις ισοπεδωτική λογική διότι εξισώνεις και τα δύο ως ισάξια εγκλήματα.



Κατάλαβε τι λέω και ας το ληξουμε. Δεν κρίνω αν είναι σωστό να πολεμάς η όχι για κάτι που είναι κατά τη γνώμη σου σωστό να γίνει. Καλά θα κάνεις. Είσαι όμως υποκριτής όταν διαρυγνιεις τα ιμάτια σου και λες να μην υπάρχουν τα βύσματα και να φωνάζεις και και..... και εσύ όταν σε βολεύει μια χαρά να χρησιμοποιείς το δικό σου βύσμα.

Αν αύριο όλους τους ΠΕ04 μας περάσουν πριονοκορδέλα το υπουργείο και δνσεις για να πάμε ο ΚΑΘΕΝΑΣ να πάει να κάνει το μάθημά του ΜΟΝΟ, θα ανοίξω σαμπάνια και θα πάω να κεράσω όλους τους νέους συναδέλφους στα (άπειρα) σχολεία που θα συναντήσω. Άλλα ΟΛΟΙ έτσι; Όχι να κάνω εγώ το μ@λάκα της υπόθεσης και οι υπόλοιποι το κορόιδο.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 10:51:38 μμ »
Αδελφέ δεν μιλάω ούτε κατηγορώ εσένα. Χρησιμοποίησα εσένα επειδή εσένα ξέρω ως βιολόγο από εδώ μέσα. Ίσα ίσα εσύ που με τη θέση που έχεις και το σίγουρο διορισμό σου έχω πει και σε πμ πως απορώ που ασχολήσε τόσο πολύ. Εγώ δεν θα το έκανα. Ούτε έχω κάτι με κανένα από εδώ μέσα. Απλώς θεωρώ πως αξίζει  μπράβο σεμοποιον υποστηρίζει η πολεμάει κάτι και έχει την ίδια άποψη ακόμα και όταν αυτός δεν εννοείται. Εσύ ξαναλέω το κάνεις και μπράβο. Το 99.9% όχι.
Πάλι το ξαναλέω. Το.99% που λες είναι ανυπόστατο με βάση το παράπονο των πλέον ειδικών που τους χαλάνε την πιάτσα οι Βιολόγοι που αρνούνται την β ανάθεση.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 11:44:20 μμ »
Αν αύριο όλους τους ΠΕ04 μας περάσουν πριονοκορδέλα το υπουργείο και δνσεις για να πάμε ο ΚΑΘΕΝΑΣ να πάει να κάνει το μάθημά του ΜΟΝΟ, θα ανοίξω σαμπάνια και θα πάω να κεράσω όλους τους νέους συναδέλφους στα (άπειρα) σχολεία που θα συναντήσω. Άλλα ΟΛΟΙ έτσι; Όχι να κάνω εγώ το μ@λάκα της υπόθεσης και οι υπόλοιποι το κορόιδο.

Οκ. Αρα θέλεις να διορίσει με βάση τις ανάγκες τις πραγματικές ώρες κάθε μαθήματος και να μη σας φάνε τις θέσεις οι φυσικοί με β ανάθεση βιολογία τις ώρες. Οκ. Όταν διοριστείς όμως επειδή όλοι θα το κάνουν και εσυ δεν είσαι ο μαλάκ... της υπόθεσης μια χαρά θα δεχτείς ώρες β ανάθεσης. Αυτο φίλε λέγεται υποκρισία. Σου είπα τι εννοώ και δεν θές να το καταλάβεις. Ξαναλέω πως σωστός δεν είναι αυτός που υποστηρίζει ένα ζήτημα, ας είναι και δίκαιο. Σωστός είναι αυτός που παλεύει πχ την κατάργηση τον β αναθέσεων και όταν έρθει η δυνατότητα και είναι μόνιμος τις αρνείται τις ώρες αυτές. Αν ενώ πολεμούσες τις β αναθέσεις όταν σε βολεύει τις αποδέχεσαι (επειδη εσυ δεν είσαι ο μαλάκας..., επειδή όλοι το κάνουν) είσαι κωλοτούμπας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2021, 11:50:50 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 11:46:08 μμ »
Πάλι το ξαναλέω. Το.99% που λες είναι ανυπόστατο με βάση το παράπονο των πλέον ειδικών που τους χαλάνε την πιάτσα οι Βιολόγοι που αρνούνται την β ανάθεση.

Είναι ανυπόστατο; Εσύ είπες οτι δεν θα δεχτείς ΄β ανάθεση αλλα δεν μπορείς να εγγυηθείς (λογικό) για τους υπόλοιπους βιολόγους.

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 20, 2021, 11:56:45 μμ »
Οκ. Αρα θέλεις να διορίσει με βάση τις ανάγκες τις πραγματικές ώρες κάθε μαθήματος και να μη σας φάνε τις θέσεις οι φυσικοί με β ανάθεση βιολογία τις ώρες. Οκ. Όταν διοριστείς όμως επειδή όλοι θα το κάνουν και εσυ δεν είσαι ο μαλάκ... της υπόθεσης μια χαρά θα δεχτείς ώρες β ανάθεσης. Αυτο φίλε λέγεται υποκρισία. Σου είπα τι εννοώ και δεν θές να το καταλάβεις. Ξαναλέω πως σωστός δεν είναι αυτός που υποστηρίζει ένα ζήτημα, ας είναι και δίκαιο. Σωστός είναι αυτός που παλεύει πχ την κατάργηση τον β αναθέσεων και όταν έρθει η δυνατότητα και είναι μόνιμος τις αρνείται τις ώρες αυτές. Αν ενώ πολεμούσες τις β αναθέσεις όταν σε βολεύει τις αποδέχεσαι (επειδη εσυ δεν είσαι ο μαλάκας..., επειδή όλοι το κάνουν) είσαι κωλοτούμπας.

Όχι φίλε, υποκρισία είναι να τα εξισώνεις και να ακυρώνεις το δίκιο του άλλου με αυτό το παιδικό επιχείρημα ότι όλοι είστε ίδιοι. Και γω σου είπα τι εννοώ αλλά δε φαίνεται να το καταλαβαίνεις ή το αγνοείς.

Υ.γ. Ποιος σου είπε ότι δεν πολεμάμε τις β και γ αναθέσεις;; Έχουμε ήδη προσφύγει τόσο επί Φίλη όσο και κατά του νέου ΦΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 21, 2021, 12:05:19 πμ »
Όχι φίλε, υποκρισία είναι να τα εξισώνεις και να ακυρώνεις το δίκιο του άλλου με αυτό το παιδικό επιχείρημα ότι όλοι είστε ίδιοι. Και γω σου είπα τι εννοώ αλλά δε φαίνεται να το καταλαβαίνεις ή το αγνοείς.

Υ.γ. Ποιος σου είπε ότι δεν πολεμάμε τις β και γ αναθέσεις;; Έχουμε ήδη προσφύγει τόσο επί Φίλη όσο και κατά του νέου ΦΕΚ.

Παιδικό επιχείρημα η πραγματικότητα; Να σου δείξω τα προγράμματα απο τα σχολεία μου τα τελευταία χρόνια, να δείς τις αναθέσεις και ότι ναι όλοι ίδιοι είσαστε - είμαστε. Μια χαρά βολευόμαστε με τις β αναθέσεις. Ολοι μας. Η διαφορά είναι οτι εγώ το λέω ενώ εσύ είσαι τώρα εναντίον και μετά όπως είπες επειδή δεν είσαι μαλακ... θα την κανεις την κωλοτούμπα.

Αποσυνδεδεμένος George_Dim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 21, 2021, 12:05:57 πμ »
Ρε victor πραγματικά λυπάμαι για τον τρόπο που σκέφτεσαι...Έχεις μια ισοπεδωτική λογική του "εθιμικού αδίκου"...

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 21, 2021, 12:13:36 πμ »
Ρε victor πραγματικά λυπάμαι για τον τρόπο που σκέφτεσαι...Έχεις μια ισοπεδωτική λογική του "εθιμικού αδίκου"...

Δικαίωμα σου να λυπάσαι οτι θέλεις. Εγώ λυπάμαι που δεν εννοείς να καταλάβεις ότι έτσι είναι η πραγματικότητα. Δεν είναι ο τρόπος που σκέφτομαι εγώ. Έτσι είναι το σύστημα φτιαγμένο. Εσύ πιστεύεις ότι λειτουργούν όλα σωστά λοιπόν. Πηγαινε με το σταυρό στο χέρι. Αν ήμουν μάγος αύριο κιόλας θα έστελνα τον καθένα να κάνει μόνο το μάθημα της α ανάθεσης. Δεν πρόκειται όμως γιατι η β ανάθεση βολεύει αυτόν που θα μείνει στο σχολείο ίδιο σχολείο για συμπλήρωση. Τον βολεύει. Θα βολέψει και εσένα που τώρα λες ότι δεν είναι σωστό. Τέλος πάντων επειδή η συζήτηση δεν έχει νόημα και δεν θα πείσει ο ενας τον άλλο ας λήξει εδώ. Εύχομαι καλό διορισμό σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 2ΓΕ ανεξαρτήτως οργανικών κενών ή όχι;
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 21, 2021, 12:16:35 πμ »
Παιδικό επιχείρημα η πραγματικότητα; Να σου δείξω τα προγράμματα απο τα σχολεία μου τα τελευταία χρόνια, να δείς τις αναθέσεις και ότι ναι όλοι ίδιοι είσαστε - είμαστε.

Μια χαρά βολευόμαστε με τις β αναθέσεις. Ολοι μας. Η διαφορά είναι οτι εγώ το λέω ενώ εσύ είσαι τώρα εναντίον και μετά όπως είπες επειδή δεν είσαι μαλακ... θα την κανεις την κωλοτούμπα.

Ρε φίλε, συμπληρώνει κανένας ΠΕ04 σε γυμνάσιο μόνο με το μάθημά του; Όχι, παρά μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις σε μεγάλα σχολεία φυσικοί που το μάθημά τους από 4 ωρες έγινε 5. Είναι αναπόφευκτο, δεν έχει να κάνει με επιλογή. Άλλο όμως να γίνεται στο ίδιο ποσοστό για όλους ή έστω λίγο παραπάνω για τους μεν και άλλο να γίνεται στο βαθμό που καταγγέλω.
Τώρα αν αυτό σου φαίνεται αμελητέο και ότι το αμάρτημα του ενός είναι το ίδιο με του άλλου, δεν έχω να σου πω κάτι άλλο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.