*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 290875 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #910 στις: Απρίλιος 24, 2021, 08:30:04 μμ »
 math efi ο Einstein θα έκανε σίγουρα το εμβόλιο. Άρα καταλαβαίνεις ποιος είναι ο βλάκας της υπόθεσης. Σίγουρα όχι ο Einstein ( σε περιπτωση που δεν καταλαβαίνεις ΟΥΤΕ αυτό)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:40:18 »

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #911 στις: Απρίλιος 24, 2021, 08:34:31 μμ »
Ακόμη, όσοι μιλάτε για υποχρεωτικούς εμβολιασμούς καλό θα είναι να διαβάσετε λιγη ιστορία. Για τον Χιτλερ και τη δίκη της Νυρεμβέργης. Αυτά έκαναν οι φασίστες για το καλό πάντα των πολιτών. Η ιστορία δυστυχώς επαναλαμβάνεται...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2021, 08:44:15 μμ από math.efi »

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #912 στις: Απρίλιος 24, 2021, 09:02:16 μμ »
Ακόμη, όσοι μιλάτε για υποχρεωτικούς εμβολιασμούς καλό θα είναι να διαβάσετε λιγη ιστορία. Για τον Χιτλερ και τη δίκη της Νυρεμβέργης. Αυτά έκαναν οι φασίστες για το καλό πάντα των πολιτών. Η ιστορία δυστυχώς επαναλαμβάνεται...
να υποθεσω οτι τα παιδια σου δεν τα εχεις εμβολιασει, με αυτα που γραφεις και οι γονεις σου δεν πρεπει να σε ειχαν εμβολιασει,
ειμαι σιγουρος ομως οτι εχουν γινει και τα δυο, μολις πει ο δεσποτας να εμβολιαστεις θα κανεις και εσυ το ιδιο

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #913 στις: Απρίλιος 24, 2021, 09:04:03 μμ »
Ακόμη, όσοι μιλάτε για υποχρεωτικούς εμβολιασμούς καλό θα είναι να διαβάσετε λιγη ιστορία. Για τον Χιτλερ και τη δίκη της Νυρεμβέργης. Αυτά έκαναν οι φασίστες για το καλό πάντα των πολιτών. Η ιστορία δυστυχώς επαναλαμβάνεται...
... Η αλήθεια είναι πως μία μέρα ακόμη και η θεραπεία κατά του καρκίνου θα ανακαλυφθεί... εμβόλιο κατά της ανθρώπινης ηλιθιότητας δεν θα ανακαλυφθεί ποτέ... αήττητη η βλακεία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:40:18 »

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #914 στις: Απρίλιος 24, 2021, 09:30:41 μμ »
https://www.tanea.gr/2004/07/24/world/perissoteroi-apo-10-000-thanatoi-apo-parenergeies-koinwn-farmakwn/
Σύμφωνα με την λογική ορισμένων ανεγκέφαλων από αύριο κόβουμε ακόμη και τα παυσίπονα και το ρίχνουμε στα τάματα και τα γιατροσόφια... και αυτό γιατί η ιατρική επιστήμη δεν έχει 100% εγγυήσεις στις θεραπείες και στην εκδήλωση παρενεργειών... αν σκεφτείς κανείς πόσοι ανεγκέφαλοι από αυτούς φέρνουν και παιδιά στον κόσμο ή είναι υπάλληλοι στην υπηρεσία άλλων πολιτών είναι να σε λούζει κρύος ιδρώτας!!!

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #915 στις: Απρίλιος 24, 2021, 09:41:09 μμ »
Κακώς ασχολείσαι με ανεγκέφαλους. Πάνε να κάνουν εμβόλια τον Ιούνιο. Τι να πεις; Τα κρούσματα είναι στα ύψη όπως λένε, ανοίγουν όμως τα mall και  δεν επιτρέπεται βέβαια να πας στην εξοχή στο χωριό μην κολλήσουν τα βλήτα.Το σύμπαν και η βλακεία είναι άπειρα. Για το πρώτο δεν είμαι απολύτως σίγουρος. Το είχε πει ο Αϊνστάιν...
Εντάξει διάνοια του φόρουμ! Υποκλινόμαστε. Θα εμβολιαστούμε, αλλά θα υποκλιθούμε στο μεγαλείο σου. Μπορείς να μείνεις ήσυχος. Μην ξαναμπεις εδώ. Μείνε να απευθύνεσαι στα βλήτα. Μπορεί κι εδώ: https://www.in.gr/2021/04/24/greece/koronaios-enas-stous-4-stis-meth-arnithike-emvolio-pou-tha-esoze-ti-zoi-tou/

Είναι που έχουν ορκιστεί οι άνθρωποι τον όρκο του Ιπποκράτη! Αλλιώς στο προαύλιο έπρεπε να τους αφήνουν να αναμένουν τον καλόγερο που τους συμβούλεψε να μην εμβολιαστούν. Πόση βλακεία μα πόση! Είμαστε στο 2021 σίγουρα;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2021, 09:43:51 μμ από TimPap »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #916 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:00:51 μμ »
Τί να σκέφτονται οι ηλικιωμένοι στις ΜΕΘ σε κάποια διαλείμματα διαύγειας; Δεν έκανα το εμβόλιο για να κάνω το χατίρι στο παιδί μου που είναι αρνητής/τρια; Αλλά και πάλι γιατί το παιδί τους συμπεριφέρεται έτσι; Ποιος φταίει τελικά εδώ ρωτώ εγώ.

Αν πάλι κάποιοι από εσάς συναινέσατε ή προτρέψατε τους γονείς σας να κάνουν το εμβόλιο πρέπει να γνωρίζεται κάποια μετάλλαξη που είναι επικίνδυνη για τους νεότερους θα έρθει και εδώ. Μην κάνετε λοιπόν το (νέο) εμβόλιο ακόμη και τότε...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #917 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:05:22 μμ »
Τί να σκέφτονται οι ηλικιωμένοι στις ΜΕΘ σε κάποια διαλείμματα διαύγειας; Δεν έκανα το εμβόλιο για να κάνω το χατίρι στο παιδί μου που είναι αρνητής/τρια; Αλλά και πάλι γιατί το παιδί τους συμπεριφέρεται έτσι; Ποιος φταίει τελικά εδώ ρωτώ εγώ.

Αν πάλι κάποιοι από εσάς συναινέσατε ή προτρέψατε τους γονείς σας να κάνουν το εμβόλιο πρέπει να γνωρίζεται κάποια μετάλλαξη που είναι επικίνδυνη για τους νεότερους θα έρθει και εδώ. Μην κάνετε λοιπόν το (νέο) εμβόλιο ακόμη και τότε...

Έτσι είναι. Ακριβώς έτσι.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #918 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:20:47 μμ »
 
Εδώ επικαλούνται τις μεταλλάξεις οι ίδιοι που τις προκαλούν ή θα τις προκαλέσουν, οι αρνητές και οι αδιάφοροι δηλαδή και δεν αρκεί ότι δε σέβονται ούτε τους συγγενείς τους ούτε το περιβάλλον τους, ειρωνεύονται κιόλας και επιτίθενται σε όσους έχουν διαφορετική άποψη! Η απόλυτη παράνοια!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #919 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:27:48 μμ »

Εδώ επικαλούνται τις μεταλλάξεις οι ίδιοι που τις προκαλούν ή θα τις προκαλέσουν, οι αρνητές και οι αδιάφοροι δηλαδή και δεν αρκεί ότι δε σέβονται ούτε τους συγγενείς τους ούτε το περιβάλλον τους, ειρωνεύονται κιόλας και επιτίθενται σε όσους έχουν διαφορετική άποψη! Η απόλυτη παράνοια!
Οι ιοί μεταλλάσσονται και προσαρμόζονται στις εκάστοτε συνθήκες για να επικρατήσουν. Γι' αυτό και για τον hiv δεν υπάρχει ακόμη εμβόλιο εξ αιτίας του ότι δημιουργεί πολλές μεταλλάξεις... Οι ιοί προσαρμόζονται ανάλογα... αρκετά από τα μέλη του homo sapiens δεν λένε να προσαρμοστούν... και σε τέτοιες περιπτώσεις ισχύει ο νόμος του ισχυρότερου, του πιο προσαρμοστικού και του πιο ευφυή... αλλιώς; Non exist... απλά πράματα...

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #920 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:44:20 μμ »
Σήμερα κοκκίνισε, με πονάει ελαφρώς και έχει λίγο οίδημα. Πήρα τηλέφωνο, μου είπε ο γιατρός είναι φυσιολογικό και αν θέλω να πάω να το δει. Δεν πήγα, είπα να περιμένω.
Συνέβη σε κάποιον άλλον;
Στο εμβολιαστικο κέντρο μου είπαν ότι σε αυτή την περίπτωση μπορώ να βάλω κομπρεσσα με χλιαρό νερό και οινόπνευμα σε βαμβάκι
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #921 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:53:23 μμ »
Σήμερα κοκκίνισε, με πονάει ελαφρώς και έχει λίγο οίδημα. Πήρα τηλέφωνο, μου είπε ο γιατρός είναι φυσιολογικό και αν θέλω να πάω να το δει. Δεν πήγα, είπα να περιμένω.
Συνέβη σε κάποιον άλλον;
Ειναι μεσα στις φυσιολογικές αντιδρασεις
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #922 στις: Απρίλιος 24, 2021, 10:59:27 μμ »

Εδώ επικαλούνται τις μεταλλάξεις οι ίδιοι που τις προκαλούν ή θα τις προκαλέσουν, οι αρνητές και οι αδιάφοροι δηλαδή και δεν αρκεί ότι δε σέβονται ούτε τους συγγενείς τους ούτε το περιβάλλον τους, ειρωνεύονται κιόλας και επιτίθενται σε όσους έχουν διαφορετική άποψη! Η απόλυτη παράνοια!
Jak_13 πόση ευστοχία σ ενα μήνυμα: προκληση μεταλλάξεων από αυτους, μη σεβασμός στο συνανθρωπο κ επίθεση σε αυτους που κάνουν το σωστό. Απίστευτα περιεκτικο μήνυμα!
Φαντάσου να εκθέτουν τέτοιες απόψεις στην τάξη. Βασικά έχω 1-2 τέτοιους συναδέλφους, τους οποίους μου τους κράζουν μόνα τους τα παιδια. Τραγικό.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #923 στις: Απρίλιος 25, 2021, 11:50:25 πμ »
Ρώτησε κανείς αν μπορείς να πάρεις depon μετά το εμβόλιο; Εμένα μου είπαν ναι άλλα τώρα διαβάζω ότι καλό είναι να μην πάρουμε. Το είχα πάρει ήδη  :-\
Can I skip tomorrow?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.