*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 291027 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1470 στις: Μάιος 12, 2021, 03:11:28 μμ »
Κούβελας: Δεν έχει νόημα να εμβολιαστούν (τα παιδιά) και δεν θα συμβάλλουν καθόλου στο τείχος ανοσίας, καθώς από δηλώσεις των ίδιων των εταιρειών αυτός που κάνει το εμβόλιο προστατεύει μόνο τον εαυτό του, ενώ τον ιό μπορεί να τον μεταδώσει κανονικά"...

Γιατί όλοι λοιπόν μας ζαλίζουν ότι κάνουν το εμβόλιο από κοινωνική ευαισθησία;
Γιατί η κυβέρνηση επιμένει ότι χτίζουμε τείχος ανοσιας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:48:18 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1471 στις: Μάιος 12, 2021, 03:20:27 μμ »
Κούβελας: Δεν έχει νόημα να εμβολιαστούν (τα παιδιά) και δεν θα συμβάλλουν καθόλου στο τείχος ανοσίας, καθώς από δηλώσεις των ίδιων των εταιρειών αυτός που κάνει το εμβόλιο προστατεύει μόνο τον εαυτό του, ενώ τον ιό μπορεί να τον μεταδώσει κανονικά"...

Γιατί όλοι λοιπόν μας ζαλίζουν ότι κάνουν το εμβόλιο από κοινωνική ευαισθησία;
Γιατί η κυβέρνηση επιμένει ότι χτίζουμε τείχος ανοσιας?
Οι περισσότεροι εμβολιασμένοι ακόμα κι αν κολλήσουν θα το περάσουν πιο εύκολα και πιο γρήγορα, άρα θα υπάρχει λιγότερο χρονικό παράθυρο πιθανής μετάδοσης, άρα μείωση μετάδοσης συνολικά, άρα ανοσία αγέλης τελικά.

Αμφιβάλλω αν θα καταλάβουν οι τενεκέδες αυτά που έγραψα, αλλά φτάνουν πια οι ψευδοεπιστημονικές μπαρούφες που αναμεταδίδετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2021, 01:35:17 μμ από happiness »
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1472 στις: Μάιος 12, 2021, 04:02:28 μμ »
Ρε τενεκέ άνευ περιεχομένου! Οι περισσότεροι εμβολιασμένοι ακόμα κι αν κολλήσουν θα το περάσουν πιο εύκολα και πιο γρήγορα, άρα θα υπάρχει λιγότερο χρονικό παράθυρο πιθανής μετάδοσης, άρα μείωση μετάδοσης συνολικά, άρα ανοσία αγέλης τελικά.

Αμφιβάλλω αν θα καταλάβουν οι τενεκέδες αυτά που έγραψα, αλλά φτάνουν πια οι ψευδοεπιστημονικές μπαρούφες που αναμεταδίδετε.

Μα τι ψάχνεις; εδώ δεν ακούν τα σαφή μαθηματικά στοιχεία. ΗΒ, εμβολιασμοί με το διαβόητο ΑΖ κ στρατηγική μιας δόσης μαζικά, με ούτως ήαλλως μεγάλο μεσοδιάστημα. Ημερήσιοι θάνατοι; το πολύ 10 κάθε μέρα. Τι συζητάμε; Ποσοστά εμβολιασμού βέβαια στο ταβάνι, ιδίως στις μεγάλες ηλικίες....

Εδώ φτάσαμε να εμβολιάζονται 18ρηδες στα νησιά γιατί οι 80ρηδες φοβούνται τις μακροχρόνιες επιπτώσεις του εμβολίου που δεν έχει δοκιμαστεί σε βάθος χρόνου... Συλλογική ανοσία οι μεν, συλλογική ανοησια οι δε...

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1473 στις: Μάιος 12, 2021, 05:20:53 μμ »
Ρε τενεκέ άνευ περιεχομένου! Οι περισσότεροι εμβολιασμένοι ακόμα κι αν κολλήσουν θα το περάσουν πιο εύκολα και πιο γρήγορα, άρα θα υπάρχει λιγότερο χρονικό παράθυρο πιθανής μετάδοσης, άρα μείωση μετάδοσης συνολικά, άρα ανοσία αγέλης τελικά.

Αμφιβάλλω αν θα καταλάβουν οι τενεκέδες αυτά που έγραψα, αλλά φτάνουν πια οι ψευδοεπιστημονικές μπαρούφες που αναμεταδίδετε.
Θα μας επιτρέψεις φαντάζομαι να ακούμε τον καθηγητή φαρμακολογίας και όχι εσένα. Όσον αφορά το το χρονικό διάστημα ανάρρωσης  που λες ότι είναι λιγότερο, ποιος επιστήμονας η ποια μελέτη  , το λέει; Μιλάνε απλά για όχι σοβαρή νόσηση ( αν και καθημερινά διαψεύδονται και σε αυτο π.χ.το στέλεχος του ΠΑΣΟΚ). 

Και οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν  κανονικότητα !

Δείτε και την νέα του συνέντευξη

"Πλέον συσχετίζουμε δύο πολύ σημαντικές ανεπιθήμητες παρενέργειες που δεν υπήρχαν στις κλινικές μελέτες, που λένε ότι τα εμβόλια αρχίζουν να φαίνονται εξαιρετικά επικίνδυνα, και μάλιστα μακροπρόθεσμα, ακόμα και 6-8 μήνες μετά» πρόσθεσε ο κ. Κούβελας για τα εμβόλια.

«Εγώ που είμαι πλήρως εμβολιασμένος και έχω κάνει και τις δύο δόσεις, έχω μια ανησυχία και για τον εαυτό μου» τόνισε, υπογραμμίζοντας ότι δεν φαίνεται κάποια διαφορά μεταξύ των εμβολίων."

https://www.megatv.com/2021/05/12/kouvelas-diestrammeni-proseggisi-na-emvoliasoume-ta-paidia/
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2021, 05:25:43 μμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:48:18 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1474 στις: Μάιος 12, 2021, 05:53:03 μμ »
Εγώ είμαι με Landau ξεκαθαρα. (Που αναπαράγει κ τοποθέτηση CDC)

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1475 στις: Μάιος 12, 2021, 05:57:10 μμ »
Ρε τενεκέ άνευ περιεχομένου! Οι περισσότεροι εμβολιασμένοι ακόμα κι αν κολλήσουν θα το περάσουν πιο εύκολα και πιο γρήγορα, άρα θα υπάρχει λιγότερο χρονικό παράθυρο πιθανής μετάδοσης, άρα μείωση μετάδοσης συνολικά, άρα ανοσία αγέλης τελικά.

Αμφιβάλλω αν θα καταλάβουν οι τενεκέδες αυτά που έγραψα, αλλά φτάνουν πια οι ψευδοεπιστημονικές μπαρούφες που αναμεταδίδετε.

Θα διαφωνήσω μαζί σου συνάδελφε καθώς αν ήταν έτσι τα πράγματα, τότε οι ασυμπτωματικοί, οι οποίοι είναι πάρα πολλοί, δεν θα μετάδιδαν και αυτοί τον ιό. Δεν είναι όμως τόσο απλά τα πράγματα, γίνονται ακόμα έρευνες για να διευκρινιστούν αυτά τα πράγματα.

Οι εμβολιασμένοι καλώς εμβολιάζονται, για τον εαυτό τους και για να μην επιβαρύνουν το σύστημα υγείας, δεν έχει αποδειχθεί όμως ότι προστατεύουν τους ανεμβολίαστους. Επιμένω σε αυτό γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου με γιατρούς από το στενό μου περιβάλλον που με το πρόσχημα ότι εμβολιάστηκαν πλήρως κυκλοφορούσαν χωρίς μάσκα και προφυλάξεις ανάμεσα σε ανεμβολίαστους, πολλούς φίλους που με την πρώτη δόση εμβολίου κυκλοφορούν χωρίς να προσέχουν καθόλου, κ.λπ., κ.λπ.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1476 στις: Μάιος 12, 2021, 06:04:23 μμ »
Μυωπία δεν είναι ίδια η κατάσταση ανοσολογικα στον εμβολιασμενο κ στον μη εμβολιασμενο ασυμπτωματικο. Ο οργανισμός του πρωτου, έχει έτοιμο οπλοστάσιο κυτταρικά κ μοριακά για να αντιμετωπίσει ΤΑΧΥΤΑΤΑ τον εισβολέα ιό. Ο δευτερος κάνει σίγουρα πολυ μεγαλύτερης διάρκειας ανοσοαποκριση, όποτε κ μεταδίδει για πολυ περισσοτερο καιρό. Δεν έχει καμία ανοσιακη μνήμη, εν αντιθέσει με εμβολιασμενο.
Βασικά έχουμε ανεβάσει εδώ κ στοιχεία από USA που δείχνουν πολυ χαμηλή μετάδοση από εμβολιασμένος, τόσο χαμηλή που το CDC δεν το θεωρεί πιθανό. Αναμένουμε φυσικά κ αλλα δεδομένα, αλλά προς το παρόν φαίνονται πολυ καλα τα σχετικά δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1477 στις: Μάιος 12, 2021, 06:21:06 μμ »
Μυωπία δεν είναι ίδια η κατάσταση ανοσολογικα στον εμβολιασμενο κ στον μη εμβολιασμενο ασυμπτωματικο. Ο οργανισμός του πρωτου, έχει έτοιμο οπλοστάσιο κυτταρικά κ μοριακά για να αντιμετωπίσει ΤΑΧΥΤΑΤΑ τον εισβολέα ιό. Ο δευτερος κάνει σίγουρα πολυ μεγαλύτερης διάρκειας ανοσοαποκριση, όποτε κ μεταδίδει για πολυ περισσοτερο καιρό. Δεν έχει καμία ανοσιακη μνήμη, εν αντιθέσει με εμβολιασμενο.
Βασικά έχουμε ανεβάσει εδώ κ στοιχεία από USA που δείχνουν πολυ χαμηλή μετάδοση από εμβολιασμένος, τόσο χαμηλή που το CDC δεν το θεωρεί πιθανό. Αναμένουμε φυσικά κ αλλα δεδομένα, αλλά προς το παρόν φαίνονται πολυ καλα τα σχετικά δεδομένα.

Δεν έχω βρει όμως ούτε μία οδηγία ή νύξη ότι είναι αποδεκτό και ασφαλές να κυκλοφορούν εμβολιασμένοι χωρίς μάσκα ανάμεσα σε ανεμβολίαστους. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα. Αν έχεις κάποιο link που να προσθέτει άλλες πληροφορίες, στείλτο σε παρακαλώ γιατί δεν θυμάμαι αυτό που αναφέρεις παραπάνω.

Θέλω να το τονίσω γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου με άτομα που κατήργησαν κάθε μέτρο με το πρόσχημα του εμβολιασμού τους, προσωπικά πιστεύω ότι θέτουν σε κίνδυνο και τον εαυτό τους αλλά και τους ανεμβολίαστους με τους οποίους έρχονται σε επαφή.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1478 στις: Μάιος 12, 2021, 06:21:48 μμ »
Συλλογική ανοσία οι μεν, συλλογική ανοησια οι δε...
Σοφό!
Δεν έχουμε άλλη λύση. Πρόταση άλλη δεν έδωσε κανείς. Όσοι αρνούνται δεν είχαν να προτείνουν κάτι άλλο. Ένα συνεχές λοκντάουν από την εξασφαλισμένη θεσούλα τους στο δημόσιο. Ξέρω άτομο που δυο χρόνια δεν έχει πάει στη δουλειά του και πληρώνεται κανονικά. Φυσικά δεν θέλει να ξεπεράσουμε το πρόβλημα όσο άρρωστο κι αν ακούγεται αυτό συμβαίνει και αυτό! Η λογική περίπατο.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1479 στις: Μάιος 12, 2021, 06:35:40 μμ »
Δεν έχω βρει όμως ούτε μία οδηγία ή νύξη ότι είναι αποδεκτό και ασφαλές να κυκλοφορούν εμβολιασμένοι χωρίς μάσκα ανάμεσα σε ανεμβολίαστους. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα. Αν έχεις κάποιο link που να προσθέτει άλλες πληροφορίες, στείλτο σε παρακαλώ γιατί δεν θυμάμαι αυτό που αναφέρεις παραπάνω.

Θέλω να το τονίσω γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μου με άτομα που κατήργησαν κάθε μέτρο με το πρόσχημα του εμβολιασμού τους, προσωπικά πιστεύω ότι θέτουν σε κίνδυνο και τον εαυτό τους αλλά και τους ανεμβολίαστους με τους οποίους έρχονται σε επαφή.
https://abcnews.go.com/Politics/pressure-builds-cdc-update-indoor-mask-requirements-vaccinated/story?id=77601842 Μυωπία για δες λίγο αυτό, πουειναι ενδεικτικό της αποτίμησης των παροντων δεδομένων σχετικά με μετάδοση από εμβολιασμενους. Πιέζουν αρκετοί από επιστημονική κοινότητα το CDC για επίσημη αναθεώρηση σχετικών οδηγιών.
Θα ψάξω να βρω κανένα νέο αρθρο με στοιχεία κ θα έπανελθω.
Έχεις δίκιο παντως για συμπεριφορά πολλων εμβολιασμενων, βλέπω κ εγώ ότι κάποιοι που ειναι κ μερικώς εμβολιασμενοι, κάνουν ριψοκινδυνα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1480 στις: Μάιος 12, 2021, 06:55:19 μμ »
https://abcnews.go.com/Politics/pressure-builds-cdc-update-indoor-mask-requirements-vaccinated/story?id=77601842 Μυωπία για δες λίγο αυτό, πουειναι ενδεικτικό της αποτίμησης των παροντων δεδομένων σχετικά με μετάδοση από εμβολιασμενους. Πιέζουν αρκετοί από επιστημονική κοινότητα το CDC για επίσημη αναθεώρηση σχετικών οδηγιών.
Θα ψάξω να βρω κανένα νέο αρθρο με στοιχεία κ θα έπανελθω.
Έχεις δίκιο παντως για συμπεριφορά πολλων εμβολιασμενων, βλέπω κ εγώ ότι κάποιοι που ειναι κ μερικώς εμβολιασμενοι, κάνουν ριψοκινδυνα πραγματα.

OK τίποτα διαφορετικό από αυτά που ήδη έχω δει κι εγώ. Η έκφραση "πίεση" στο CDC για αναθεώρηση οδηγιών δεν λέει και πολλά για την τρέχουσα χρονική περίοδο. Ας περιμένουμε για κάτι σίγουρο προτού μιλήσουμε με σιγουριά επηρεάζοντας πιθανώς και αρνητικά αυτούς που διαβάζουν αυτά που γράφουμε.

Κατά τα άλλα μόλις διάβασα την ανακοίνωση της άρσης των μέτρων. Θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή στο εξής:

Παράθεση
Από την προσεχή Παρασκευή μπαίνει σε ισχύ η ελληνική εκδοχή του πράσινου πιστοποιητικού όσον αφορά στις μετακινήσει προς τα νησιά. Ο πολίτης που επιθυμεί να ταξιδέψει θα πρέπει να έχει είτε πιστοποιητικό εμβολιασμού (14 μέρες μετά την 2η δόση) είτε τεστ pcr 72 ωρών είτε rapid test ή self-test 24 ωρών είτε αποδεικτικό νόσησης.

Μετά από αυτές τις ανοησίες, δεν είναι απορίας άξιο το γιατί τόσοι συνάνθρωποί μας έχουν χάσει κάθε εμπιστοσύνη στην επιστήμη και στους εκπρόσωπούς της. Προσωπικά ντρέπομαι για λογαριασμό τους. ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2021, 07:16:10 μμ από μυωπία »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1481 στις: Μάιος 12, 2021, 07:03:03 μμ »
OK τίποτα διαφορετικό από αυτά που ήδη έχω δει κι εγώ. Η έκφραση "πίεση" στο CDC για αναθεώρηση οδηγιών δεν λέει και πολλά για την τρέχουσα χρονική περίοδο. Ας περιμένουμε για κάτι σίγουρο προτού μιλήσουμε με σιγουριά επηρεάζοντας πιθανώς και αρνητικά αυτούς που διαβάζουν αυτά που γράφουμε.

Κατά τα άλλα μόλις διάβασα την ανακοίνωση της άρσης των μέτρων. Θα ήθελα να εφιστήσω την προσοχή στο εξής:

Μετά από αυτές τις ανοησίες, δεν είναι απορίας άξιο το γιατί τόσοι συνάνθρωποί μας έχουν χάσει κάθε εμπιστοσύνη στην επιστήμη και στους εκπρόσωπούς της. Προσωπικά ντρέπομαι για λογαριασμό τους. ::)
https://www-krqe-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.krqe.com/health/cdc-evidence-suggests-fully-vaccinated-people-do-not-transmit-covid-19/amp/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQHKAFQArABIA%3D%3D#aoh=16208350166912&amp_ct=1620835063811&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.krqe.com%2Fhealth%2Fcdc-evidence-suggests-fully-vaccinated-people-do-not-transmit-covid-19%2F
Αν το ανοίξεις έχει  link που σε παει σελίδα cdc. Αν θυμάμαι καλά, ως 26/4, είχαν εμβολιαστει 95 εκ Αμερικανοί, κ είχαν παρατηρηθει ανάμεσα τους μόνο 9000 (περιπου) θετικοί. Το 1/4 αυτών ασυμπτωματικο(παλι αν θυμάμαι καλά). Τα νουμερα δεν είναι τέλεια, το αναγνωρίζουν κ αυτοί, αλλά φυσικά είναι λόγος να είμαστε πολυ αισιόδοξοι.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1482 στις: Μάιος 12, 2021, 07:35:48 μμ »
https://www-krqe-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.krqe.com/health/cdc-evidence-suggests-fully-vaccinated-people-do-not-transmit-covid-19/amp/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQHKAFQArABIA%3D%3D#aoh=16208350166912&amp_ct=1620835063811&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.krqe.com%2Fhealth%2Fcdc-evidence-suggests-fully-vaccinated-people-do-not-transmit-covid-19%2F
Αν το ανοίξεις έχει  link που σε παει σελίδα cdc. Αν θυμάμαι καλά, ως 26/4, είχαν εμβολιαστει 95 εκ Αμερικανοί, κ είχαν παρατηρηθει ανάμεσα τους μόνο 9000 (περιπου) θετικοί. Το 1/4 αυτών ασυμπτωματικο(παλι αν θυμάμαι καλά). Τα νουμερα δεν είναι τέλεια, το αναγνωρίζουν κ αυτοί, αλλά φυσικά είναι λόγος να είμαστε πολυ αισιόδοξοι.

Ο απολογισμός των νεκρών είναι φοβερός, αλλά οι περισσότερες αρχές συνεχίζουν να επιμένουν ότι όλα αυτά είναι συμπτώσεις. Όταν κάποιος πέθαινε εντός εξήντα ή είκοσι οκτώ ημερών από ένα θετικό τεστ COVID19, ακόμη και αν το αποτέλεσμα του τεστ ήταν ψευδές, αυτομάτως αντιμετωπίζονταν ως θάνατος COVID19, για να φουσκώσουν τους αριθμούς. Αλλά όταν υγιείς νέοι πεθαίνουν μέσα σε λίγες ώρες από τον εμβολιασμό, οι θάνατοι απορρίπτονται ως συμπτώσεις. Πόσες πολλές τραγικές συμπτώσεις υπήρξαν!!

http://nikosxeiladakis.gr/s-o-s-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%E1%BD%81%CF%80%CF%89%CF%83%CE%B4%CE%AE%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%B1-%CE%BA/


Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1483 στις: Μάιος 12, 2021, 08:09:59 μμ »
Παγκοσμίως αν υπολογίσουμε χώρες όπως η Ινδία, η Κίνα, η Ρωσία καιβη Β Κορέα, δεν αναφέρω άλλες, οι θάνατοι είναι απείρως περισσότεροι από τους καταγεγραμμένους. Ποτέ δεν θα μάθουμε το πραγματικό νούμερο. Ακόμη και στη χώρα μας κάποιοι που πέθαναν στο σπίτι τους δεν έχουν συνυπολογιστεί (ο αδελφός μου το σημειώνει αυτό). Οι 11000 νεκροί μας είναι πάρα μα πάρα πολλοί! Και το αντιμετωπίζουν όλοι στα μέσα με μια απάθεια για να μη φανεί το διαχειριστικό κενό της κυβέρνησης. Μπορεί στους εμβολιασμούς να παίρνει άριστα αλλά στη διαχείριση της κρίσης εδώ και ένα χρόνο δεν τα πήγε καλά. Οριακά περνά τη βάση.
Όσο και αν προσπαθείτε να τρομάξετε τον κόσμο για να συνεχίσουμε να πεθαίνουμε από τον ιό δεν μπορείτε να πείσετε. Τρομάζουν οι φοβικοί. Τα επιχειρήματά σας δεν πείθουν κανέναν. Για να στήσετε ένα επιχείρημα διαστρεβλώνετε κάθε δεδομένο.
Καλή ανοσία! Οι υπόλοιποι ποντάρουν ότι το 60% θα εμβολιαστεί και θα είναι αυτοί στο 40%. Καλή τύχη. Μακάρι να προλάβετε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 559
Σύνολο: 580

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.