*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022  (Αναγνώστηκε 104208 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #336 στις: Αύγουστος 19, 2021, 02:00:26 μμ »
Αβαθμια Βοιωτίας τα νηπιαγωγεία τα έχει πακέτο με τα δημότικα κ νομίζω ότι έτσι θα τα δώσει γτ για να παει αναπληρωτής μειωμένου απο το ένα χωριο στο αλλο θα τα δίνει στις βενζίνες.

Τα έχει πακέτο με τα δημοτικά γιατί αυτά είναι κενά για τους νεοδιοριστους (το γράφει αν δεις)  .Οι μόνιμοι αμοιβονται από κρατικό προϋπολογισμό κ δεν υπάρχει περιορισμός ως προς το που θα διατεθούν.Για τους αναπληρωτές τα κενά αυτά θα αλλάξουν διότι τη στιγμή που για τα νηπιαγωγεία υπάρχει ξεχωριστό πρόγραμμα ΕΣΠΑ ΔΕΝ μπορούν να δοθούν πακέτο με δημοτικά, καθώς κάθε πρόγραμμα ΕΣΠΑ επιτρέπει να εργάζεσαι μόνο στη συγκεκριμένη δομή που αυτο χρηματοδοτεί.Θα πάνε μόνα τους αναγκαστικά τα νηπιαγωγεία για τους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:02:20 »

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #337 στις: Αύγουστος 19, 2021, 02:08:13 μμ »
Άρα οι αναπληρωτές δηλώνουν χωρις να ξέρουν κενλα;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #338 στις: Αύγουστος 19, 2021, 02:13:34 μμ »
Άρα οι αναπληρωτές δηλώνουν χωρις να ξέρουν κενλα;

Ναι Πάντα έτσι ήταν βασικά...Στα τυφλά δηλωναμε πάντα

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #339 στις: Αύγουστος 19, 2021, 02:24:49 μμ »
Άρα οι αναπληρωτές δηλώνουν χωρις να ξέρουν κενλα;
ααααχ τα νιάταααα  ;D
Βασικά ΝΑΙ εκτός κ εισαι χρόνια σε ενα μικρο τοπο κ εχουν ανεβασει τα λειτουργικα κ εχεις παρει κ διδακτορικο να "διαβαζεις κενα" κ να ξέρεις τι γίνεται απο πίσω (ποιος μονιμος θα παει που, ποιος ηρθε με αποσπαση, ποσοι ηρθανε με μετάθεση, ποια είναι έγκυος, ποσοι ειναι υπεραριθμοι κ τι θελουνε, ποιοι ειναι οι αναπληρωτες απο πανω σου που ειναι σταθεροι κ τι θελουνε κλπ).
 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:02:20 »

Αποσυνδεδεμένος no.hope

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #340 στις: Αύγουστος 19, 2021, 02:57:45 μμ »
Άρα, απ ο, τι καταλαβαίνω, τουλάχιστον για τις διευθύνσεις που δεν έχουν αναρτήσει κενά ή πακέτα σχολείων αν δεν θέλουμε να εγκλωβιστουμε ΑΜΩ για όλη τη χρονιά, θα πρέπει να δηλώσουμε μόνο πλήρους ωραρίου, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #341 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:17:22 μμ »
Άρα, απ ο, τι καταλαβαίνω, τουλάχιστον για τις διευθύνσεις που δεν έχουν αναρτήσει κενά ή πακέτα σχολείων αν δεν θέλουμε να εγκλωβιστουμε ΑΜΩ για όλη τη χρονιά, θα πρέπει να δηλώσουμε μόνο πλήρους ωραρίου, σωστά;
.
Μα κ αυτές που έχουν αναρτήσει κενά  μπορει είτε να μην τα έχουν αναρτήσει όλα είτε να έχουν αναρτήσει μόνο για τους νεοδιοριστους.Κενα μπορεί επίσης να προκύψουν στην πορεία.Να μην υπάρχει δλδ τώρα και μετά από ένα μήνα να προκύψει κάτι λόγω άδειας πχ.

Αποσυνδεδεμένος no.hope

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #342 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:22:14 μμ »
Σίγουρα υπάρχει κ αυτό το ενδεχόμενο. Απλά πόσο αγχωτικη περίοδος...

Αποσυνδεδεμένος professores

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #343 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:36:00 μμ »
Καλημέρα, τα δυσπρόσιτα μετά τους διορισμούς θα είναι απειροελάχιστα και αυτά που θα μείνουν θα τα πάρουν, λογικά, συνάδελφοι στις πρώτες φάσεις. Άποψή μου είναι να δηλώσεις τα τρίμηνα, διότι με τη θέση που έχεις, να προσμένεις πρόσληψη από γ φάση και έπειτα.

ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου, ομολογώ ότι με βοήθησε πάρα πολύ και τώρα μπαίνω σιγά σιγά στη λογική! Δήλωση τριμήνου κάνω τικάροντας το κουτάκι για τα τρίμηνα κάτω κάτω έτσι; Επίσης, εφόσον τα δυσπρόσιτα θα καλυφθούν πρώτα προτείνεις να δηλώσω κοντινές προς εμένα περιοχές περιμένοντας να ανοίξουν κενά εκεί σε επόμενες φάσεις ή να κρατήσω ψηλά τα δυσπρόσιτα ελπίζοντας ότι θα με πάρουν σε αυτά για να έχω λίγα περισσότερα μόρια στο τέλος του έτους; χίλια ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος professores

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #344 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:37:30 μμ »
Professors καλημέρα! Δυσπρόσιτα πολλά έχει Δωδεκάνησα και Κυκλάδες. Μπορείς όμως και να κατεβάσεις τον πίνακα με όλα τα δυσπρόσιτα της χώρας σε πρωτοβαθμια και Δευτεροβάθμια από το Internet και να τα δεις αναλυτικά. Επίσης, εννοείται να δηλώσεις τα τρίμηνα αφού όλα ανανεώθηκαν πέρσι και τελικά δεν ήταν μόνο για τρις μήνες. Τώρα για το πότε ενδέχεται να σε πάρουν μάλλον προς Χριστούγεννα. Τέλος κοίτα να κάνεις τα χαρτιά σου και στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (δεν ξέρω που μένεις και αν έχει εκεί). Τα μόρια από ΣΔΕ μετράνε στους πίνακες. Καλημέρα 😄

Κλεοπάτρα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είδα τους πίνακες με τα δυσπρόσιτα και τα έχω δηλώσει όλα. Θα βάλω και την τρίμηνη όπως πρότεινες. Για ΣΔΕ πού δηλώνω/ πού κάνω τα χαρτιά μου; Χίλια ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος professores

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #345 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:40:33 μμ »
Καλημέρα! Λάβε υπόψιν σου πως βάζοντας πρώτα τις μακρινές περιοχές δεν επισπεύδεται η κλήση σου ως αναπληρώτρια αφού έτσι κι αλλιώς δηλώνεις όλη τη χώρα. Αν θες να κυνηγήσεις τα δυσπρόσιτα ή να πας μακριά για κάποιο λόγο, αλλάζει το θέμα. Πάντως και ξεκινώντας από τις κοντινές σου περιοχές, αφού θα δηλώσεις όλη την Ελλάδα, όταν φτάσει το σύστημα στη σειρά σου, θα σε επιλέξει. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία!

English σε ευχαριστώ πάρα πολύ, παρακολουθώ συχνά τις απαντήσεις σου και είσαι πολύ εξυπηρετική/ός! Έχω δηλώσει δυσπρόσιτα Ι για να συλλέξω κάποια μόρια παραπάνω μιας και τώρα ξεκινάω τη σταδιοδρομία μου. Προτείνεις να τα βάλω παρακάτω σε περίπτωση που ανοίξουν κενά σε περιοχές πιο κοντά μου; είμαι από Ήπειρο. σε ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος professores

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #346 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:41:55 μμ »
professores δεν θα σε ειδοποιήσει κανείς για την πρόσληψη. Πρέπει να παρακολουθείς εκπαιδευτικές σελίδες όπως το alfavita και το pde ή την ιστοσελίδα του ΥΠΑΙΘ.

να είσαι καλά Lasid, I'll be on the watch haha!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #347 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:42:26 μμ »
Κλεοπάτρα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είδα τους πίνακες με τα δυσπρόσιτα και τα έχω δηλώσει όλα. Θα βάλω και την τρίμηνη όπως πρότεινες. Για ΣΔΕ πού δηλώνω/ πού κάνω τα χαρτιά μου; Χίλια ευχαριστώ

Για τα ΣΔΕ έπρεπε να  κανεις εγγραφή στο μητρώο (η προθεσμία ήταν μέχρι 18/08 ) κ αργότερα ,κατά τον Σεπτέμβρη όσοι είναι εγγεγραμμένοι στο μητρώο θα κληθούν να δηλώσουν σχολεία. Αν δεν πρόλαβες να κάνεις εγγραφή τώρα, το μητρώο θα ξανανοίξει κ μέσα στη χρονιά (Πέρυσι είχε ανοίξει ξανα κατά το Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά.) Να κοίτας στο σάιτ της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς .Στα ΣΔΕ μετράει για τους πίνακες η προϋπηρεσία μέχρι 8 ώρες την εβδομάδα ,ακόμα κ αν δουλεύεις περισσότερες ώρες

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #348 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:54:22 μμ »

Για τα ΣΔΕ έπρεπε να  κανεις εγγραφή στο μητρώο (η προθεσμία ήταν μέχρι 18/08 ) κ αργότερα ,κατά τον Σεπτέμβρη όσοι είναι εγγεγραμμένοι στο μητρώο θα κληθούν να δηλώσουν σχολεία. Αν δεν πρόλαβες να κάνεις εγγραφή τώρα, το μητρώο θα ξανανοίξει κ μέσα στη χρονιά (Πέρυσι είχε ανοίξει ξανα κατά το Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά.) Να κοίτας στο σάιτ της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς .Στα ΣΔΕ μετράει για τους πίνακες η προϋπηρεσία μέχρι 8 ώρες την εβδομάδα ,ακόμα κ αν δουλεύεις περισσότερες ώρες
Πήρε παράταση μέχρι 26/8 η προθεσμία για εγγραφή στο μητρώο των ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #349 στις: Αύγουστος 19, 2021, 04:12:14 μμ »
English σε ευχαριστώ πάρα πολύ, παρακολουθώ συχνά τις απαντήσεις σου και είσαι πολύ εξυπηρετική/ός! Έχω δηλώσει δυσπρόσιτα Ι για να συλλέξω κάποια μόρια παραπάνω μιας και τώρα ξεκινάω τη σταδιοδρομία μου. Προτείνεις να τα βάλω παρακάτω σε περίπτωση που ανοίξουν κενά σε περιοχές πιο κοντά μου; είμαι από Ήπειρο. σε ευχαριστώ και πάλι.
Δε νομίζω ότι είμαι σε θέση να συμβουλεύσω κανέναν πώς να δηλώσει περιοχές. Αυτό που συνιστώ είναι να σκεφτείς και να τα δηλώσεις με τη σειρά που πραγματικά επιθυμείς. Αν θες οπωσδήποτε να πας μακριά, δήλωσε πρώτα μακρινές περιοχές. Ωστόσο, δεν είναι όλα τα σχολεία μιας περιοχής δυσπρόσιτα και δεν ξέρεις πού θα βρεθείς. Λογικά και Ήπειρο θα έχει κάποια δυσπρόσιτα, έτσι δεν είναι; Να είσαι σε επαγρύπνηση και για τις ειδικές προσκλήσεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.