*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr  (Αναγνώστηκε 30544 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 08:48:13 μμ »
Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση, αν γνωρίζει κάποιος. Στο σύστημα teachers.minedu.gov.gr, στης υπηρετήσεις, τα μόρια δυσμενών συνθηκών, πως περνιούνται και υπολογίζονται(ποια είναι η διαδικασία)
α) Ο καταχωρητής περνάει τα μόρια, αφού κάνει υπολογισμούς Ο ΙΔΙΟΣ, ή
β) Ο καταχωρητής περνάει τα διαστήματα (έναρξη κ λήξη με ώρες/εβδομάδα), και με έναν αλγόριθμό, το ίδιο το σύστημα, υπολογίζει τα μόρια.

Είναι σημαντικό να γνωρίζω, επειδή αν ισχύει το α, οφείλω να διπλοτσεκάρω ο ίδιος ώστε να εντοπίσω τυχόν λάθη.
Ευχαριστώ.
Τα βγάζει το συστημα, αλλά έλεγξε αν είναι σωστές οι καταχωρήσεις ειδικά αν ήσουν συγχρόνως σε σχολεία διαφορετικής μοριοδοτησης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:48:20 »

hgy2367

  • Επισκέπτης
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 08:59:37 μμ »
Τα βγάζει το συστημα, αλλά έλεγξε αν είναι σωστές οι καταχωρήσεις ειδικά αν ήσουν συγχρόνως σε σχολεία διαφορετικής μοριοδοτησης
Σε ευχαριστώ πολύ, δυστυχώς αυτό συμβαίνει, 3-4 τοποθετήσεις διαφορετικής μοριοδότησης (χωριά) τα περισσότερα χρόνια, όπως επίσης και α/θμια κ β/θμια, έλεγχος για μέχρι 15 χρόνια πίσω, έχω χάσει την μπάλα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 09:13:15 μμ »

Α, μάλιστα.Δεν το ήξερα... Ευχαριστώ πολύ!!!
Μου βγάζει την επιλογή Αίτηση για μετάθεση,για βελτίωση ή για οριστική τοποθέτηση.Σε μια επιλογή όλα αυτά. Φαντάζομαι αυτό επιλέγω, σωστά?
Ναι αυτό που γράφει βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση επιλέγεις.

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 10:49:59 μμ »
Πρέπει πρώτα να οριστικοποιησουμε την αίτηση μετάθεσης και μετά να στείλουμε τα δικαιολογητικά στη διδε της οργανικής μας ώστε να έχουμε αριθμό πρωτοκόλλου που θα το γράψουμε στην αρχή του μεηλ;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:48:20 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 15, 2021, 11:05:59 μμ »
Όχι. Δεν χρειάζεται. Η ΔΔΕ θα δει τα δικαιολογητικά που θα στείλεις στο email και θα φροντίσει να πάρεις τα αντίστοιχα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος oparin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 07:26:49 μμ »
Είμαι νεοδιοριστος και υπηρετώ σε διαφορετική είδε από αυτή που μένω...όταν πάω να συμπληρώσω την αίτηση γράφει σαν να αιτουμαι μετάθεση στη δίδε που είναι η μόνιμη κατοικία μου. Βγαίνει και σε άλλους; Εγώ το μόνο που θέλω είναι να αιτηθω οριστική τοποθέτηση. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 10:15:52 μμ »
Είμαι νεοδιοριστος και υπηρετώ σε διαφορετική είδε από αυτή που μένω...όταν πάω να συμπληρώσω την αίτηση γράφει σαν να αιτουμαι μετάθεση στη δίδε που είναι η μόνιμη κατοικία μου. Βγαίνει και σε άλλους; Εγώ το μόνο που θέλω είναι να αιτηθω οριστική τοποθέτηση. Ευχαριστώ
Όταν ανοίγεις τις επιλογές στην αίτηση, πηγαίνεις λίγο πριν το τέλος εκεί που λέει βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση.
Αυτό διαλέγεις. Εσύ προφανώς έχεις διαλέξει κατά λάθος την πρώτη επιλογή που λέει μετάθεση από περιοχή σε περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 11:12:47 μμ »
Όταν ανοίγεις τις επιλογές στην αίτηση, πηγαίνεις λίγο πριν το τέλος εκεί που λέει βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση.
Αυτό διαλέγεις. Εσύ προφανώς έχεις διαλέξει κατά λάθος την πρώτη επιλογή που λέει μετάθεση από περιοχή σε περιοχή.

Η μονη επιλογή που αναφέρει στον τύπο αίτησης την οριστική τοποθέτηση είναι η εξής:

ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε. ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ Ή ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ [003.ΠΕΒ01]

δλδ οι αιτήσεις μετάθεσεις,βελτίωσης και οριστικής τοποθέτησης  είναι μια ενιαία επιλογή. Εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα κάπου επιλογή μόνο για οριστική τοποθέτηση.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 16, 2021, 11:16:19 μμ »
Συνάδελφοι γνωρίζει κανείς γιατί σε καποιες υπηρετήσεις δίπλα από την προϋπηρεσία σε μήνες και μέρες γράφει μονάδες 0; μου γράφει:
                      από                  έως                 έτη-μήνες-μέρες           μονάδες

Ωρομίσθιος    1/12/2006    15/6/2007       0-1-13                             0



Γιατί έχει 0 στις μονάδες;


Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 658
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 17, 2021, 02:33:48 πμ »
Πρέπει πρώτα να οριστικοποιησουμε την αίτηση μετάθεσης και μετά να στείλουμε τα δικαιολογητικά στη διδε της οργανικής μας ώστε να έχουμε αριθμό πρωτοκόλλου που θα το γράψουμε στην αρχή του μεηλ;
Ευχαριστώ
Ναι,πρέπει πρώτα να οριστικοποιήσεις την αίτηση μετάθεσης ,αναγράφοντας στο πεδίο «παρατηρήσεις»,τα δικαιολογητικά που στέλνεις με την εξής μορφή :   π.χ.  Για τη Δ/νση Δ.Ε. Αρκαδίας: Βεβαίωση εργασίας συζύγου. κ.τ.λ.

Αφού την υποβάλλεις και πάρει αριθμό πρωτοκόλλου , θα στείλεις τα δικαιολογητικά στη Διεύθυνση που υπηρετείς με mail που θα έχει την ακόλουθη μορφή.
Θέμα: τύπος αίτησης, αριθμός πρωτοκόλλου αίτησης, αριθμός μητρώου εκπαιδευτικού
Σώμα κειμένου: ονοματεπώνυμο εκπαιδευτικού, κλάδος/ειδικότητα, τύπος αίτησης, αριθμός πρωτοκόλλου αίτησης,
αριθμός μητρώου εκπαιδευτικού
Αν διαβάσεις τη Εγκύκλιο Μεταθέσεων τα εξηγεί όλα με σαφήνεια.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 658
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 17, 2021, 02:38:04 πμ »
Όχι. Δεν χρειάζεται. Η ΔΔΕ θα δει τα δικαιολογητικά που θα στείλεις στο email και θα φροντίσει να πάρεις τα αντίστοιχα μόρια.

Αν απαντάς στον werm κάνεις λάθος. Αν απαντάς σε κάποιον άλλο και δεν κατάλαβα σωστά, συγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 17, 2021, 10:57:58 πμ »
Μέχρι πέρυσι που ανήκα σε μικρή νησιωτική ΔΔΕ δεν ζητούσαν όλα αυτά τα σημεία τυπικά. Στέλναμε με ένα email στη ΔΔΕ το πιστοποιητικο εντοπιότητας με κλάδο και ονοματεπώνυμο και αυτό αρκούσε. Σε μεγάλες ΔΔΕ ίσως αυτό δεν είναι αρκετό.

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 17, 2021, 12:18:22 μμ »
Βρε παιδιά.. οταν στο teachers η δδε τα χει περασει ηδη ολα σωστα απο 19 Αυγουστου , για νεοδιοριστους αναφερομαι, πρεπει να ξαναστειλουμε εντοπιοτητα και οικογενειακη κατασταση? Νομιζω αρκει να οριστικοποιησουμε την αιτηση.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 17, 2021, 12:43:37 μμ »
Βρε παιδιά.. οταν στο teachers η δδε τα χει περασει ηδη ολα σωστα απο 19 Αυγουστου , για νεοδιοριστους αναφερομαι, πρεπει να ξαναστειλουμε εντοπιοτητα και οικογενειακη κατασταση? Νομιζω αρκει να οριστικοποιησουμε την αιτηση.
Πάρε τηλέφωνο στη ΔΔΕ και ρώτησέ τους. Μερικές ΔΔΕ θεωρούν ότι είστε καλυμμένοι με τα πιστοποιητικά που προσκομίσατε στις 19 Αυγούστου και δεν ζητάνε να ξαναστείλετε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 402

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.