*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr  (Αναγνώστηκε 30676 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 24, 2023, 03:22:38 μμ »
Καλησπέρα συναλδελφοι/ισσες!
Οι νεοδιόριστοι του 2023 που ανέλαβαν υπηρεσία στις 17/8 πόσες μέρες υπηρεσίας σας βγάζει στο σύστημα για αυτόν τον Αύγουστο; Σε εμένα λέει 14 μέρες ενώ αν της μετρήσω βγαίνουν 15, το οποίο θα σήμαινε και ένα μήνα παραπάνω. Μετράω μήπως λάθος ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:55 »

Αποσυνδεδεμένος tinyeye

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 24, 2023, 03:28:55 μμ »
γιατι νομιζεις οτι βγηκε το φεκ τοσο αργα ;;; για αυτο το λογο εγινε.. για να μην παρεις μορια
he who tries to shine , dims his own light

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 24, 2023, 03:30:40 μμ »
γιατι νομιζεις οτι βγηκε το φεκ τοσο αργα ;;; για αυτο το λογο εγινε.. για να μην παρεις μορια
Ναι αλλά οι μέρες αν τις μετρήσεις δεν βγαίνουν 15; Γιατί γράφονται 14;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 24, 2023, 03:46:30 μμ »
Καλησπέρα συναλδελφοι/ισσες!
Οι νεοδιόριστοι του 2023 που ανέλαβαν υπηρεσία στις 17/8 πόσες μέρες υπηρεσίας σας βγάζει στο σύστημα για αυτόν τον Αύγουστο; Σε εμένα λέει 14 μέρες ενώ αν της μετρήσω βγαίνουν 15, το οποίο θα σήμαινε και ένα μήνα παραπάνω. Μετράω μήπως λάθος ;
σε ολους βγαζει 14 και χανουν τον αυγουστο γιατι ο καθε μηνας υπολογιζεται με 30 μερες δηλ αν καποιος ειχε υπηρεσια απο 1/8/23 μεχρι και 30 /8/23 στο συστημα θα μπουν 30 μερες, οσες θα μπουν αν ειχε υπηρεσια μεχρι και 31/8

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:52:55 »

Αποσυνδεδεμένος MariaGrahm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 24, 2023, 03:51:52 μμ »
σε ολους βγαζει 14 και χανουν τον αυγουστο γιατι ο καθε μηνας υπολογιζεται με 30 μερες δηλ αν καποιος ειχε υπηρεσια απο 1/8/23 μεχρι και 30 /8/23 στο συστημα θα μπουν 30 μερες, οσες θα μπουν αν ειχε υπηρεσια μεχρι και 31/8
Α μάλιστα. Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση

Αποσυνδεδεμένος XPap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 25, 2023, 10:49:31 μμ »
Μπαίνω στο teachers minedu για να κάνω αίτηση μετάθεσης και δεν μου έχει πεδίο εντοπιότητας. Ξεκινά κατευθεία με το πεδίο εργασία συζύγου με αποτέλεσμα να μη μου προσμετρά την εντοπιότητα. Τι πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 01:06:28 πμ »
Μπαίνω στο teachers minedu για να κάνω αίτηση μετάθεσης και δεν μου έχει πεδίο εντοπιότητας. Ξεκινά κατευθεία με το πεδίο εργασία συζύγου με αποτέλεσμα να μη μου προσμετρά την εντοπιότητα. Τι πρέπει να κάνω;

Και σε μενα ακριβως το ιδιο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #105 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 01:11:14 μμ »
Και σε μενα ακριβως το ιδιο προβλημα.
οταν ανοιξε το συστημα στις 16/10 μπηκα για να κανω αιτηση βελτιωσης και αυτη η επιλογη ελειπε. Υπεθεσα οτι θα ειναι τεχν προβλημα της πλατφορμας. Το απογευμα της ιδιας μερας οντως μπηκε και αυτη η επιλογη αιτησης μαζι με τις αλλες αιτησεις. Μετα απο 2 μερες ενας συναδελφος ανεφερε στο φορουμ οτι δεν εμφανιζεται η εντοπιοτητα, Την επομενη ειδα σε καποια ομαδικη στο fb οτι και καποιος αλλος ειχε προβλημα και οτι εμαθε οτι η εντοπιοτητα δεν του εμφανζεται επειδη σε καθε εκπαιδευτικο ανοιγουν μονο οι επιλογες που του αντιστοιχουν. Μου φανηκε περιεργο να υπαρχει εκπαιδευτικος που να μην του αντιστοιχει το πεδιο εντοπιοτητα. πχ η γυναικα μου ως φετινη νεοδιοριστη ναι μεν δεν την αφορα η εντιοπιοτητα επειδη διοριστηκε εκτος περιοχης μονιμης κατοικιας, παρολα αυτα της ανοιγει το πεδιο εντοπιοτητα ασχετα που δεν εχει νοημα να το τικαρει αφου ως νεοδιοριστη δεν μπορει να παρει μεταθεση στην περιοχη που εχει εντοπιοτητα. Καποιοι αλλοι συναδελφοι,την δευτερα, ανεφεραν σε ομαδικη οτι σε επικοινωνια που ειχαν με το teachers τους ανεφεραν οτι δεν ανοιγε το πεδιο εντοπιοτητα λογω τεχνικου προβληματος. Θα προτεινα λοιπον να στειλετε αιτημα στη δδε και ερωτημα στο teachers

Αποσυνδεδεμένος Aquarius83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #106 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 04:06:45 μμ »
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, επειδή βοηθάω μια φίλη στην αίτηση μετάθεσης. Εγώ είμαι άγαμη, οπότε κάνω πολύ γρήγορα την αίτηση μετάθεσης μου χρόνια τώρα... Η συγκεκριμένη εκπαιδευτικός είναι έγγαμη, πώς θα φανεί η συνυπηρετηση στη αίτηση μετάθεσης;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #107 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 04:28:22 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2023, 04:42:19 μμ από vama »

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #108 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 04:38:15 μμ »
Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, επειδή βοηθάω μια φίλη στην αίτηση μετάθεσης. Εγώ είμαι άγαμη, οπότε κάνω πολύ γρήγορα την αίτηση μετάθεσης μου χρόνια τώρα... Η συγκεκριμένη εκπαιδευτικός είναι έγγαμη, πώς θα φανεί η συνυπηρετηση στη αίτηση μετάθεσης;

Δεν φαίνεται στην αίτηση.  Μόλις όμως κάνεις προσωρινή αποθήκευση, εμφανίζονται από πάνω  καρτέλες (Στοιχεία Μητρώου, Κριτήρια μετάθεσης,Υπηρετήσεις, Μοναδες, Παρατηρήσεις....). Εκεί στα " Κριτήρια μετάθεσης" εμφανίζονται τα στοιχεία για το σύζυγο (έγγαμη,παιδια,εργασία συζύγου) και στην καρτέλα "Μονάδες" φαινεται  αν υπάρχουν μόρια για συνυπηρετηση καθώς και ο δήμος. Οπότε κάνεις "Προσωρινή Αποθήκευση" , ελέγχεις και μετά κάνεις "Οριστική Υποβολή".
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2023, 04:45:13 μμ από vama »

Αποσυνδεδεμένος Aquarius83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #109 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 05:41:48 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση, κάναμε προσωρινή αποθήκευση φαίνεται ο γάμος,δε θυμάμαι όμως για συνυπηρετηση για αυτό μου κίνησε την περιέργεια. Μήπως παραλείψαμε κάτι στην αίτηση αναρωτιέμαι.

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #110 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 05:50:56 μμ »
Καλησπέρα σας . Να κάνω και εγώ μια ερώτηση . Ενώ στο Μητρώο στο teachers  μου βγάζει όλα τα οικογενειακά μου στοιχεία μόλις έκανα οριστικοποίηση μου εμφάνισε μόνο το γιό μου και όχι την κόρη μου . Έκανα κάτι λάθος ; Πως μπορεί να διορθωθεί αυτό ;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα teachers.minedu.gov.gr
« Απάντηση #111 στις: Οκτώβριος 26, 2023, 06:01:06 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση, κάναμε προσωρινή αποθήκευση φαίνεται ο γάμος,δε θυμάμαι όμως για συνυπηρετηση για αυτό μου κίνησε την περιέργεια. Μήπως παραλείψαμε κάτι στην αίτηση αναρωτιέμαι.

Στην προσωρινά αποθηκευμένη αίτηση, στις καρτέλες που εμφανιζει από πάνω (όχι στα αριστερά)κοίταξε στην καρτέλα "Μονάδες" . Εκεί εμφανίζονται σε ένα πινακάκι τα συνολικά μόρια (από τα χρόνια υπηρεσίας , τις μονάδες δυσμενών συνθηκών , κ.τ.λ...)  και προς το τέλος έχει  τα μόρια εντοπιότητας ( και δίπλα γράφει το δήμο ) κια τα μόρια συνυπηρέτησης (και το δήμο).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.