*

Αποστολέας Θέμα: νεοδιόριστοι διπλασιασμός μορίων δυσμενών συνθηκών από υπηρέτηση σε δυσπρόσιτο  (Αναγνώστηκε 19412 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Το ΑΣΕΠ μπορεί να δέχτηκε πλασματική προϋπηρεσία, αλλά βγήκε πρόσφατα απόφαση του ΣτΕ που ακυρώνει ειδική μοριοδότηση σε άλλη προκήρυξη:

https://www.proson.gr/ergasia/asep/10523_asep-2k/2019-ston-aera-hiliades-ygeionomikoi-nomothetiki-rythmisi-zita-asep

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sofnik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στον Οπσυδ δε φαίνονται τα παλια  δυσπροσιτα  στους αναπληρωτες πχ του 14-15.Οταν καποιος διοριστεί, θα γίνει ο διπλασιασμος  μορίων αυτών των δυσπροσιτων,οπως ίσχυε παλια ,και αν ναι απο τον πρώτο ή τον δευτερο χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Στον Οπσυδ δε φαίνονται τα παλια  δυσπροσιτα  στους αναπληρωτες πχ του 14-15.Οταν καποιος διοριστεί, θα γίνει ο διπλασιασμος  μορίων αυτών των δυσπροσιτων,οπως ίσχυε παλια ,και αν ναι απο τον πρώτο ή τον δευτερο χρόνο;
έχω την αίσθηση ότι και για ένα μήνα αν δούλεψες θα σου διπλασιαστούν και θα φανούν τα μόρια αυτά το Νοέμβριο όταν θα κάνεις αίτηση για οριστική τοποθέτηση

Αποσυνδεδεμένος sofnik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
έχω την αίσθηση ότι και για ένα μήνα αν δούλεψες θα σου διπλασιαστούν και θα φανούν τα μόρια αυτά το Νοέμβριο όταν θα κάνεις αίτηση για οριστική τοποθέτηση
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Στον Οπσυδ δε φαίνονται τα παλια  δυσπροσιτα  στους αναπληρωτες πχ του 14-15.Οταν καποιος διοριστεί, θα γίνει ο διπλασιασμος  μορίων αυτών των δυσπροσιτων,οπως ίσχυε παλια ,και αν ναι απο τον πρώτο ή τον δευτερο χρόνο;
Για όλα τα δυσπρόσιτα που υπηρέτησε κάποιος αναπληρωτής πριν από 29/01/2019, όταν γίνει μόνιμος θα γίνει διπλασιασμός των Μορίων Συνθηκών Διαβίωσης (ΜΣΔ).

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Σε περίπτωση που κάποιος μόνιμος ζητήσει αλλαγή της οργανικής του θέσης και πάει σε δυσπρρόσιτο σχολείο. Έπειτα από δύο χρόνια θα διπλασιαστούν τα μόρια ή ισχύει μόνο για τους νεοδιόριστους;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Σε περίπτωση που κάποιος μόνιμος ζητήσει αλλαγή της οργανικής του θέσης και πάει σε δυσπρρόσιτο σχολείο. Έπειτα από δύο χρόνια θα διπλασιαστούν τα μόρια ή ισχύει μόνο για τους νεοδιόριστους;
Για όλους τους μόνιμους ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος rania90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα
Ως νεοδιοριστη τοποθετήθηκα σε σχολείο κατηγορίας Β για το μήνα Σεπτέμβριο και τώρα θα μετακινηθω σε σχολείο με 10 μόρια. Θα έχω δικαίωμα διπλασιασμού σε περίπτωση που είμαι και του χρόνου σε δυσπροσιτο?

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Εφόσον θα κάνεις 2 χρόνια συνεχόμενα σε σχολεία που δίνουν 10 μόρια και πάνω, φυσικά και θα πάρεις διπλασιασμό. Το τι έκανες τα προηγούμενα χρόνια δεν παίζει κανένα ρόλο.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα
Ως νεοδιοριστη τοποθετήθηκα σε σχολείο κατηγορίας Β για το μήνα Σεπτέμβριο και τώρα θα μετακινηθω σε σχολείο με 10 μόρια. Θα έχω δικαίωμα διπλασιασμού σε περίπτωση που είμαι και του χρόνου σε δυσπροσιτο?
Δεν αρκεί το να είσαι και του χρόνου μόνο σε δυσπρόσιτο. Πρέπει να είσαι και την επόμενη χρονιά για να κλείσεις τη διετία σε δυσπρόσιτο, όπως λέει ο trust no one.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Καθώς πήρες για φέτος την οριστική σου τοποθέτηση (για την τρέχουσα χρονιά εννοείται, όχι οργανική) σε διπλό τότε υπηρετώντας και του χρόνου σε διπλό θα διπλασιάσεις. Το δεκάρι είναι διπλό. Υπάρχει το θέμα του Σεπτέμβρη όπου δεν ήσουν σε διπλό, αλλά δε θεωρώ ότι θα παίξει ρόλο καθώς ήταν προσωρινή τοποθέτηση για υπηρεσιακές ανάγκες. Οπότε, κατά τη γνώμη μου, θα διπλασιάσεις του χρόνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2022, 07:03:25 πμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος Alex35

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι κ εγώ για το διπλασιασμό. Το 21_22 ήμουν σε δυσπρόσιτο,πήρα οργανική το 22_23 σε άλλο δυσπρόσιτο και ταυτόχρονα απόσπαση εντός ΠΥΣΠΕ πάλι σε δυσπρόσιτο. θα γίνει διπλασιασμός σε αυτή τη περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Να ρωτήσω κάτι κ εγώ για το διπλασιασμό. Το 21_22 ήμουν σε δυσπρόσιτο,πήρα οργανική το 22_23 σε άλλο δυσπρόσιτο και ταυτόχρονα απόσπαση εντός ΠΥΣΠΕ πάλι σε δυσπρόσιτο. θα γίνει διπλασιασμός σε αυτή τη περίπτωση;

Φυσικά. Έχεις πλήρη διετία σε δυσπρόσιτα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.