*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 301571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2058 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 09:41:08 πμ »
https://www.ipaidia.gr/paideia/panellinies-2022-anavalletai-i-psifisi-tou-nomosxediou-gia-mixanografiko-kai-voucher-200-euro/
Πολλοί από εμάς περιμέναμε να πάρουμε υπολογιστή καινούργιο με το voucher και τώρα λένε ότι αναβάλουν τη ψήφιση.... Αντί να επισπεύσουν τη ψήφιση, την αναβάλουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:14:08 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2059 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 03:17:01 μμ »
εσπερε κλαφτηκες στους διαχειριστεςς;;παρακαλω δημοσιως ειτε σε πμ να μου πει ενας διαχειριστης γιατι μου εστειλε προειδοποιηση επισυναπτοντας το προσβλητικο μνμ που εγραψα ..το να διαφωνω με καποιον κι απλα αυτος ο καποιος να μην μπορει να αντεξει την διαφορετικη αποψη δεν λεγεται προσβολη πιστευω..περιμενω απαντηση απο τους διαχειριστες αλλιως να παρουν πισω την προειδοποιηση..δημοκρατια εχουμε εκφραζομαστε πιστευω..

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2060 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 03:35:11 μμ »
εσπερε κλαφτηκες στους διαχειριστεςς;;παρακαλω δημοσιως ειτε σε πμ να μου πει ενας διαχειριστης γιατι μου εστειλε προειδοποιηση επισυναπτοντας το προσβλητικο μνμ που εγραψα ..το να διαφωνω με καποιον κι απλα αυτος ο καποιος να μην μπορει να αντεξει την διαφορετικη αποψη δεν λεγεται προσβολη πιστευω..περιμενω απαντηση απο τους διαχειριστες αλλιως να παρουν πισω την προειδοποιηση..δημοκρατια εχουμε εκφραζομαστε πιστευω..

Δεν διαφωνείς. Εχεις εμμονή να ασχολείσαι μαζί μου και να μου επιτίθεσαι, να βγάζεις συμπεράσματα κατά το δοκουν, να με υποτιμάς και να με ειρωνεύεσαι χωρίς να έχω έρθει ποτέ σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν θυμάμαι καν να έχουμε συζητήσει μαζί πέρσι μαζί για το θέμα των σχολείων. Δεν ξέρω τι σκάλωμα εχεις, δεν ξέρω με σιγουριά αν είσαι τρολ, εγω πάντως κορόιδο δεν είμαι να κάθομαι να υφίσταμαι τετοια συμπεριφορά χωρίς να έχω δώσει αφορμή. Δεν είναι η πρώτη φορά που σου κάνω αναφορά και δεν θα είναι τελευταία.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2061 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 04:03:03 μμ »
Δεν διαφωνείς. Εχεις εμμονή να ασχολείσαι μαζί μου και να μου επιτίθεσαι, να βγάζεις συμπεράσματα κατά το δοκουν, να με υποτιμάς και να με ειρωνεύεσαι χωρίς να έχω έρθει ποτέ σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν θυμάμαι καν να έχουμε συζητήσει μαζί πέρσι μαζί για το θέμα των σχολείων. Δεν ξέρω τι σκάλωμα εχεις, δεν ξέρω με σιγουριά αν είσαι τρολ, εγω πάντως κορόιδο δεν είμαι να κάθομαι να υφίσταμαι τετοια συμπεριφορά χωρίς να έχω δώσει αφορμή. Δεν είναι η πρώτη φορά που σου κάνω αναφορά και δεν θα είναι τελευταία.

δηλαδη επειδη δεν σου εγραψα περυσι δεν δικαιουμαι να το κανω φετος;;τ ι λογικη!!εμμονη δεν εχω ,σχολιαζω πανω σε αυτα που λες τα οποια πολλακις σου εχω υπενθυμισει..δε σε συκοφαντω απλως διαφωνω μαζι σου και το λεω εσυ δεν το αντεχεις γιατι προφανως επειδη δειχνω οτι μια λες το ενα και μια το αλλο σου κακοφαινεται σαν κακομαθημενο ...αν δεν μπορεις την αντιπαραθεση σταματα να γραφεις εσυ οπως μου προτεινες εσυ λιγα μνμ πριν..θα μας φιμωσεις κιολας..ουτε ειρωνευτηκα ..πες μου ενα ψεμα που σου εχω προσαψει  και δεν το εχεις πει εσυη ιδια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:14:08 »

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2062 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 08:17:51 μμ »
Δεν διαφωνείς. Εχεις εμμονή να ασχολείσαι μαζί μου και να μου επιτίθεσαι, να βγάζεις συμπεράσματα κατά το δοκουν, να με υποτιμάς και να με ειρωνεύεσαι χωρίς να έχω έρθει ποτέ σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν θυμάμαι καν να έχουμε συζητήσει μαζί πέρσι μαζί για το θέμα των σχολείων. Δεν ξέρω τι σκάλωμα εχεις, δεν ξέρω με σιγουριά αν είσαι τρολ, εγω πάντως κορόιδο δεν είμαι να κάθομαι να υφίσταμαι τετοια συμπεριφορά χωρίς να έχω δώσει αφορμή. Δεν είναι η πρώτη φορά που σου κάνω αναφορά και δεν θα είναι τελευταία.
Έσπερε, αν τον χρόνο που αφιερώνεις στο pde το αφιέρωνες στην προετοιμασία του γνωστικού σου, είχες φύγει για Επίκουρος.
Το σύνολο των λέξεων των μηνυμάτων σου είναι στα όρια μιας διπλωματικής εργασίας. Είσαι έτοιμη για το επόμενο
στάδιο.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2063 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 08:23:21 μμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/369292_tilekpaideysi-o-gg-toy-ypoyrgeioy-mas-ehei-taraxei-stis-apeiles

Προς Γ.Γ. του υπουργείου, ο οποίος μας έχει ταράξει στις απειλές:

1.Δεν πήρατε σοβαρά καμία πρότασή μας πέρσι για αραίωση τμημάτων, μείωση της ύλης, κ.λπ.. Αντιθέτως, αυξήσατε τον αριθμό μαθητών στα τμήματα! Μα πόσο μισείτε πια την κοινωνία αυτή! Και κόψατε κάθε επαφή με τα σωματεία μας, να μη σας ενοχλούμε κιόλας ενόσω καταστρέφετε τις ζωές μας!

2. Φέτος κάνουμε μάθημα μέσα σε τάξεις που τρέμουμε από τον συνωστισμό, τόσο εμείς όσο και οι οικογένειες των μαθητών μας, αφού μας αφήσατε στο έλεος του κορονοϊού, βάζοντας το όριο για κλείσιμο τμήματος στο 50% +1!! Δε μας μισείτε απλώς, μας βλέπετε και ως πειραματόζωα!

3. Παράλληλα, προσπαθούμε να μειώσουμε το μέγεθος της ζημιάς που προκάλεσε η μακρόχρονη αναστολή λειτουργίας των σχολείων και η αντικατάστασή της με την τηλεκπαίδευση, μία προσπάθεια στην οποία εσείς όχι απλώς δεν είστε αρωγοί αλλά προσθέσατε, εν μέσω της μεγαλύτερης έξαρσης της πανδημίας, νέα διδακτικά αντικείμενα (βλ. εργαστήρια δεξιοτήτων)!!!

4.Από αυτή τη φορά και σε κάθε επόμενη, όταν τα σχολεία κλείνουν λόγω έκτακτης συνθήκης, εμείς θα κάνουμε το αυτονόητο: Θα προσέχουμε την υγεία και την ασφάλεια τη δική μας και των μαθητών μας! Κάτι που αποδειχτήκατε ξανά αυτές τις ημέρες ανίκανοι να πράξετε!

«Και πέρσι γιατί κάνατε;»

Γιατί σταθήκαμε με όλα τα μέσα δίπλα στους μαθητές μας, ως παιδαγωγοί και ως άνθρωποι σε μια συνθήκη  ιδιαίτερη και μοναδική, τόσο για εμάς όσο και τις οικογένειες των παιδιών:

Εν γνώσει μας πως παράγονται αποκλεισμοί αφού δεν είχαν όλα τα παιδιά μας πρόσβαση σε υπολογιστή. Σε μια υποχρεωτική εκπαίδευση το Σύνταγμα, το οποίο καταπατάτε, υποχρεώνει το κράτος να διασφαλίζει την ισότιμη πρόσβαση όλων!
Εν γνώσει μας πως η υπηρεσία δε μας παρείχε τα μέσα και βάζοντας οι ίδιοι το χέρι στην τσέπη για εξοπλισμούς εκατοντάδων ευρώ! Σε κάθε μορφή τηλεργασίας, ο εξοπλισμός παρέχεται από τον εργοδότη!
Εν γνώσει μας πως οι συνέπειες στην κοινωνική, συναισθηματική, μαθησιακή ανάπτυξη των μαθητών μας θα γίνουν εμφανείς στο μέλλον, όπως αποδεικνύεται φέτος!
Εν γνώσει μας πως έμπαινε μία κάμερα μέσα στα σπίτια πολλών από εμάς, από την οποία δε γνωρίζαμε ποιος είχε πρόσβαση να παρακολουθεί τη διαδικασία «τηλεμαθήματος». Εν γνώσει μας πως την ίδια αίσθηση είχαν και οι μαθητές μας, γεγονός που τους δημιουργούσε τον φόβο της έκθεσης. Το μάθημα δεν είναι θεατρική παράσταση αλλά μια διαδικασία όπου χτίζεται σε σχέσεις εμπιστοσύνης, ώστε να γεννά ασφάλεια στους συμμετέχοντές της.
Εν γνώσει μας πως το υπουργείο καταπατούσε και συνεχίζει να καταπατά καθημερινά το εργασιακό μας ωράριο, στέλνοντας εντολές 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα! Τις αποφάσεις του μάλιστα φροντίζει να τις κοινοποιεί πρώτα στα φιλικά του site και δευτερευόντως στις σχολικές μονάδες, υπηρεσιακά! Ο στόχος είναι να μας θέτει καθημερινά προ τετελεσμένων γεγονότων, νιώθοντας υπόλογοι απέναντι στην υπόλοιπη κοινωνία, η οποία μάθαινε από τα Μ.Μ.Ε. ότι όλα είναι οργανωμένα και βαίνουν καλώς!
Εν γνώσει μας πως ο ταξικός κυνισμός και η νεοφιλελεύθερη αντίληψη της κυβέρνησης δεν διασφάλιζαν ότι τα προσωπικά δεδομένα τα δικά μας και των μαθητών δεν θα παραχωρούνταν χωρίς τη θέλησή μας και δεν θα γίνονταν εμπορικό προϊόν μιας βρώμικης συναλλαγής!
Και τέλος, για μας, η τηλεκπαίδευση συνδεόταν με τη συγκεκριμένη συνθήκη του κορονοϊού και είχε πεπερασμένο χρονικό ορίζοντα. Δεν θα επιτρέψουμε η τηλεκπαίδευση να αντικαταστήσει ούτε σπιθαμή από τη ζωντανή εκπαίδευση. Τους αντιδραστικούς σχεδιασμούς σας θα αγωνιστούμε και θα τους ακυρώσουμε στην πράξη, όπως κάνουμε από τη Δευτέρα έως σήμερα!

Όμως από αυτό το σημείο και μετά και για οποιονδήποτε άλλο λόγο:

Η τηλεκπαίδευση μας τελείωσε!
Χαιρετίζουμε το τεράστιο κύμα ανυπακοής που εκδηλώθηκε μαζικά από τους εκπαιδευτικούς ενάντια στις εντολές των τελευταίων ημερών του υπουργείου για «υποχρεωτικότητα»!

Το πρόβλημα σας είναι πως αγαπάμε αυτό που μισείτε!

Το αγαπημένο σας παιχνίδι, την καταστροφή του δημόσιου χαρακτήρα του εκπαιδευτικού συστήματος και της ισότιμης πρόσβασης όλων των μαθητών σε αυτό (βλ. αξιολόγηση), εμείς δε το παίζουμε! Τα νούμερα των σχολείων που δε συμμετέχουν στις διαδικασίες κατηγοριοποίησής τους τα ξέρετε καλύτερα από εμάς!

Δεν είμαστε και δε θα γίνουμε υπάλληλοί σας, είμαστε υπάλληλοι των μαθητών μας! Την έπαρση με την οποία απευθύνεστε στους εκπαιδευτικούς την πληρώνετε ήδη!

Μέχρι να τελειώσει η θητεία σας (οσονούπω δηλαδή) θα προλάβετε να πάρετε κι εσείς ένα μάθημα από εμάς, δωρεάν και εξ αποστάσεως: Να σέβεστε!

Υ.Γ. Μη χαλάτε τις μονάδες σας να παίρνετε συναδέλφους να τους πιέσετε να κάνουν τηλεκπαίδευση. Εκτίθεστε! Κι απ’ ότι φανταζόμαστε, ακόμα κι αυτές τις μονάδες εμείς τις πληρώνουμε. Οικονομία κύριε γενικέ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2022, 08:25:07 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2064 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 10:06:32 μμ »
Μπορείς να μιλάς μόνο για τον εαυτό σου; Σε ποιους όλους αναφέρεσαι; Μιλάς εκ μέρους του φόρουμ;
Μας κάλυψες όλους!!!!!
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2065 στις: Ιανουάριος 29, 2022, 10:36:47 πμ »
https://www.news247.gr/gnomes/elena-akrita/toys-daskaloys-kai-ta-matia-mas.9509788.html Ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιες φωνές, εκτός σχολείου, που λένε τα πράγματα με το όνομα τους... όταν ταυτόχρονα υπάρχουν "δάσκαλοι" που βγάζουν το μάτι τους και τα μάτια συναδέλφων...

Αποσυνδεδεμένος Apes.02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2066 στις: Ιανουάριος 29, 2022, 01:59:59 μμ »
Μπορείς να μιλάς μόνο για τον εαυτό σου; Σε ποιους όλους αναφέρεσαι; Μιλάς εκ μέρους του φόρουμ;
Μη φοβάσαι!Δεν αναφέρομαι σε εσένα.Αναφέρομαι μόνο σε αυτούς που έχουν λίγο χιούμορ......

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2067 στις: Ιανουάριος 29, 2022, 05:18:23 μμ »
Συγνώμη, εμφανίζεσαι από το πουθενά σε μία συζήτηση στην οποία δεν έχεις συμμετάσχει και απλά παραθέτεις ένα μνμ ενός μέλους που καταφέρεται εναντίον ενός άλλου μέλους και δηλώνεις ότι το μνμ αυτό όχι απλά σε καλύπτει προσωπικά αλλά ότι "μας";;;; καλύπτει όλους. Σε ρωτάω αν πιστεύεις ότι μπορείς να μιλάς εκ μέρους άλλων και αν ναι, να διευκρινίσεις ποιοι είναι αυτοί. Και μου απαντάς αυτό;;;;
Μη φοβάσαι!Δεν αναφέρομαι σε εσένα.Αναφέρομαι μόνο σε αυτούς που έχουν λίγο χιούμορ......

Δηλαδή είναι χιούμορ το να γελάει κανείς εις βάρος άλλων; Και οφείλουν οι άλλοι να μοιράζονται το δήθεν χιούμορ σου; Όφειλα να ξεκαθαρίσω ότι δεν μιλάς εκ μέρους μου. Και οι συντονιστές παρακαλώ να διευκρινισουν αν εκπροσωπείς το φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2022, 11:26:19 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2068 στις: Ιανουάριος 31, 2022, 04:01:17 μμ »
Κι η κανονικότητα της Κεραμέως συνεχίζεται...
Σήμερα, Δευτέρα, 4 από τα 16 τμήματα του σχολείου μας, βρίσκονταν κάτω στο προαύλιο από την πρώτη ώρα για rapid test. Είχαν βρεθεί κρούσματα από το μεσημέρι της Παρασκευής... Βρέθηκαν και κάποια άλλα σήμερα -ευτυχώς λίγα- και τα παιδιά έχασαν ένα 3ωρο απ'τα μαθήματά τους στο νερό! Το ίδιο κι όσοι συνάδελφοι είχαν μάθημα στα συγκεκριμένα τμήματα, που έμπαιναν στα αυτοκίνητά τους, να καθίσουν πιο ζεστά με το καλοριφέρ, παρά περιμένοντας στα παγωμένα και με ανοιχτά παράθυρα γραφεία, μιας κι η εξωτερική θερμοκρασία ήταν στους 2 βαθμούς...!
Ασχολούμαστε δηλ. εδώ και τόσες εβδομάδες με οτιδήποτε άλλο, άσχετο, παρά με τη διδασκαλία μας, που είναι και το αποκλειστικό μας έργο...! Κι ύστερα θέλουν και μιλούν για αξιολόγηση... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ -ΝΤΡΟΠΗ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2069 στις: Ιανουάριος 31, 2022, 06:21:21 μμ »
Πως μιλατε ετσι για το "επιτελικο" κρατος ...? Δεν φανηκε στην Αττικη οδο...? Σε ποια χωρα βγαινεις βολτα και επιστρεφεις με 2 χιλιαρικα στην τσεπη...? Απαπαπα.... ;D


Ασχολούμαστε δηλ. εδώ και τόσες εβδομάδες με οτιδήποτε άλλο, άσχετο, παρά με τη διδασκαλία μας, που είναι και το αποκλειστικό μας έργο...! Κι ύστερα θέλουν και μιλούν για αξιολόγηση... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ -ΝΤΡΟΠΗ!

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2070 στις: Ιανουάριος 31, 2022, 08:34:40 μμ »
ICK, γνωρίζεις την μισή αλήθεια... Το επιτελικό χιτλερικό κράτος, επέβαλε πρόστιμο στους οδηγούς, επειδή δεν είχαν αλυσίδες στις ρόδες και είναι πιθανόν να πληρώσουν πολλαπλάσια από τα δυο χιλιάρικα.....Γλιτώνει κανείς από τους μαφιόζους;;;;;;

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2071 στις: Ιανουάριος 31, 2022, 09:08:09 μμ »
Κι η κανονικότητα της Κεραμέως συνεχίζεται...
Σήμερα, Δευτέρα, 4 από τα 16 τμήματα του σχολείου μας, βρίσκονταν κάτω στο προαύλιο από την πρώτη ώρα για rapid test. Είχαν βρεθεί κρούσματα από το μεσημέρι της Παρασκευής... Βρέθηκαν και κάποια άλλα σήμερα -ευτυχώς λίγα- και τα παιδιά έχασαν ένα 3ωρο απ'τα μαθήματά τους στο νερό! Το ίδιο κι όσοι συνάδελφοι είχαν μάθημα στα συγκεκριμένα τμήματα, που έμπαιναν στα αυτοκίνητά τους, να καθίσουν πιο ζεστά με το καλοριφέρ, παρά περιμένοντας στα παγωμένα και με ανοιχτά παράθυρα γραφεία, μιας κι η εξωτερική θερμοκρασία ήταν στους 2 βαθμούς...!
Ασχολούμαστε δηλ. εδώ και τόσες εβδομάδες με οτιδήποτε άλλο, άσχετο, παρά με τη διδασκαλία μας, που είναι και το αποκλειστικό μας έργο...! Κι ύστερα θέλουν και μιλούν για αξιολόγηση... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ -ΝΤΡΟΠΗ!

Από την Παρασκευή γιατί έκαναν ραπιντ σήμερα;Σάββατο έπρεπε να είχαν πάει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158555
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.