*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ04 2022  (Αναγνώστηκε 17864 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 14, 2022, 07:15:11 πμ »
Ρωτάει ο α βιολόγος.
Απαντάει ο ίδιος α βιολόγος.
Οι υπόλοιποι βιολόγοι.
Εμείς οι φυσικοί τι κάνουμε;
Οι βιολόγοι μόνο μόνο βιολογία διδάσκουμε.
Τι είναι φυσική;
Ο φυσικός όμως ξέρει και βιολογία.

Junior σταματά να "παίζεις" σε παρακαλώ..Αν θέλεις πεις κάτι πες το. Βιολογία δεν ξέρεις, πάρτο απόφαση..εκτός αν έχεις σπουδάσει βιολόγος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022 (αν γίνουν)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:50 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022 (αν γίνουν)
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 14, 2022, 09:02:28 πμ »
Ζητάμε κάλυψη των οργανικών μας κενών, όπως συμβαίνει στις άλλες ειδικότητες. Και να σταματήσουν τα ΠΥΣΔΕ να τοποθετούν στα κενά μας άλλες ειδικότητες, ακόμα κ όταν τίθεται θέμα υπεραρυθμίας. Δεν έχει λογική αυτό που συμβαίνει..
Πόσα είναι τελικά τα οργανικά κενά των Φυσικών;;; Διψήφιος αριθμός, όπως φαίνεται;;;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 14, 2022, 09:40:13 πμ »
Junior σταματά να "παίζεις" σε παρακαλώ..Αν θέλεις πεις κάτι πες το. Βιολογία δεν ξέρεις, πάρτο απόφαση..εκτός αν έχεις σπουδάσει βιολόγος.
Ο φυσικός μπορεί να διδάξει άνετα χημεία βιολογία γεωγραφία. Ο χημικός ο βιολόγος ο γεωλόγος δε μπορούν να διδάξουν φυσική. Το ξέρεις. Ας μην κρυβόμαστε. Πάμε παρακάτω τώρα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 14, 2022, 10:27:05 πμ »
Τα οργανικά κενά των μεταθέσεων είναι κάτω από 100, ενώ τα οργανικά κενά στα οποία γίνονται οι τοποθετήσεις πάνω από 400

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:50 »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 493
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 14, 2022, 12:01:18 μμ »
Ρωτάει ο α βιολόγος.
Απαντάει ο ίδιος α βιολόγος.
Οι υπόλοιποι βιολόγοι.
Εμείς οι φυσικοί τι κάνουμε;
Οι βιολόγοι μόνο μόνο βιολογία διδάσκουμε.
Τι είναι φυσική;
Ο φυσικός όμως ξέρει και βιολογία.


Οι φυσικοί ανάρτησαν χθες δημοσίευμα που δείχνει οτι δεν έχουν βιολογία στο προπτυχιακό της Φυσικής Αθηνών... Άρα ξέρουν βιολογία;

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 14, 2022, 12:01:46 μμ »
Σου ζήτησα να απαντήσεις με αποδείξεις (όπως έκανα εγώ) και εσύ απαντάς με υποθέσεις και ασυναρτησίες. Αντί να ανακαλέσεις αυτό που έγραψες  (το οποίο δεν είναι αληθές) εκθέτοντας τον συνάδελφο , συνεχίζεις να προκαλείς με ειρωνικά σχόλια.
Ερώτηση προς τους διαχειριστές του φόρουμ.
Εσείς το ανέχεστε αυτό; Ο gvasilliς εκθέτει συνάδελφο γράφοντας επί της ουσίας ότι "έφαγε" θέση άλλου, κατι που μέ βάση τα επίσημα στοιχεία του ΠΥΣΔΕ δεν ισχύει. Τι έχετε να πείτε; Μάλιστα η αναφορά γίνεται σε συγκεκριμένο σχολείο κάτι που κάνει πολύ εύκολο να μάθει κάποιος και το όνομα του συναδέλφου , για τον οποίο (χωρίς να έχει γνώση) αναφέρονται μη αληθινά γεγονότα.
Σας παρακαλω να πάρετε θέση ως οφείλετε.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 14, 2022, 12:08:00 μμ »
Σου ζήτησα να απαντήσεις με αποδείξεις (όπως έκανα εγώ) και εσύ απαντάς με υποθέσεις και ασυναρτησίες. Αντί να ανακαλέσεις αυτό που έγραψες  (το οποίο δεν είναι αληθές) εκθέτοντας τον συνάδελφο , συνεχίζεις να προκαλείς με ειρωνικά σχόλια.
Ερώτηση προς τους διαχειριστές του φόρουμ.
Εσείς το ανέχεστε αυτό; Ο gvasilliς εκθέτει συνάδελφο γράφοντας επί της ουσίας ότι "έφαγε" θέση άλλου, κατι που μέ βάση τα επίσημα στοιχεία του ΠΥΣΔΕ δεν ισχύει. Τι έχετε να πείτε; Μάλιστα η αναφορά γίνεται σε συγκεκριμένο σχολείο κάτι που κάνει πολύ εύκολο να μάθει κάποιος και το όνομα του συναδέλφου , για τον οποίο (χωρίς να έχει γνώση) αναφέρονται μη αληθινά γεγονότα.
Σας παρακαλω να πάρετε θέση ως οφείλετε.
Εντάξει αφαιρώ το 2ο ΓΕΛ Αρτας στην περίπτωση του 2021 και αφήνω όλα τα άλλα, που πάλι περιέχουν το 2ο ΓΕΛ Αρτας
Παρεπιμπτόντως βλέπω πάλι κενό ΠΕ04 λένε. Μήπως μπορείς να ρωτήσεις τι κενό είναι? όπως και στο 1ο ΕΠΑΛ?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2022, 12:10:37 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 14, 2022, 12:19:27 μμ »
Ο φυσικός μπορεί να διδάξει άνετα χημεία βιολογία γεωγραφία. Ο χημικός ο βιολόγος ο γεωλόγος δε μπορούν να διδάξουν φυσική. Το ξέρεις. Ας μην κρυβόμαστε. Πάμε παρακάτω τώρα.
[/quote

Διαφωνώ κάθετα. Και εσύ το ξέρεις ότι δεν ισχύει αυτό που λες, ειδικά με τέτοια απόλυτη συσχέτιση. Λυπάμαι, αλλά ούτε ο φυσικός, ο χημικός και ο γεωλόγος μπορούν να διδάξουν βιολογία.Αν κάποιος το θέλει, ας το σπουδάσει. Ωστόσο, αν κάποιος/κάποια μελετήσει βαθειά ..ίσως τ καταφέρει σε επίπεδο σχολείου, αλλά και πάλι δεν θα έχει κατακτήσει την επιστήμη, και ούτε θα έχει καταφέρει να εμπνεύσει τους μαθητές/μαθήτριες..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2022, 12:23:16 μμ από AntiKar »

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 14, 2022, 12:20:51 μμ »
1) Είμαι σίγουρος ότι αν ψάξω θα βρω και άλλα που πρέπει να αφαιρεθούν. Δε έχω όμως ούτε το χρόνο ούτε την διάθεση να το κάνω, εφόσον το θέμα δεν με αφορά και τόσο.
2) Δεν πρόκειται να ρωτήσω τίποτα. Απλά θα ειδοποιήσω ένα συνάδελφο (του οποιου έμεσα αναθέρθηκε το όνομα), ότι στο φόρουμ αναφέρεται (με απλά λόγια) ότι είναι "παράτυπος". Από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρεια του ο τρόπος που θα το αντιμετωπίσει.
Αυτό που περιμένω όμως είναι μία απάντηση από τους διαχειριστες του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 14, 2022, 12:37:03 μμ »
1) Είμαι σίγουρος ότι αν ψάξω θα βρω και άλλα που πρέπει να αφαιρεθούν. Δε έχω όμως ούτε το χρόνο ούτε την διάθεση να το κάνω, εφόσον το θέμα δεν με αφορά και τόσο.
2) Δεν πρόκειται να ρωτήσω τίποτα. Απλά θα ειδοποιήσω ένα συνάδελφο (του οποιου έμεσα αναθέρθηκε το όνομα), ότι στο φόρουμ αναφέρεται (με απλά λόγια) ότι είναι "παράτυπος". Από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρεια του ο τρόπος που θα το αντιμετωπίσει.
Αυτό που περιμένω όμως είναι μία απάντηση από τους διαχειριστες του φόρουμ.
1) Κρίμα διότι θα με διευκόλυνες
2) Καλά θα κάνεις και θα τον ειδοποιήσεις. Αν μπορείς να ρωτήσεις αν φέτος είναι ανοιχτό το κενό Βιολογίας και να μας πεις. τουλάχιστον αυτό
3) Δεν έχω αναφέρει κανένα όνομα και μάλιστα δεν είπα ότι είναι παράτυπος. Είπα σε ποια εγκύκλιο στηρίχθηκε το ΠΥΣΔΕ Αρτας. Οι Φυσικοί λένε ότι δεν γίνονται αυτά και είναι παράτυπα.... και είναι στο ΣΤΕ. Οχι εγώ

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 14, 2022, 12:37:54 μμ »
1) Είμαι σίγουρος ότι αν ψάξω θα βρω και άλλα που πρέπει να αφαιρεθούν. Δε έχω όμως ούτε το χρόνο ούτε την διάθεση να το κάνω, εφόσον το θέμα δεν με αφορά και τόσο.
2) Δεν πρόκειται να ρωτήσω τίποτα. Απλά θα ειδοποιήσω ένα συνάδελφο (του οποιου έμεσα αναθέρθηκε το όνομα), ότι στο φόρουμ αναφέρεται (με απλά λόγια) ότι είναι "παράτυπος". Από εκεί και πέρα είναι στην ευχέρεια του ο τρόπος που θα το αντιμετωπίσει.
Αυτό που περιμένω όμως είναι μία απάντηση από τους διαχειριστες του φόρουμ.

Αν ψάξεις κ βρεις κάτι που άλλαξε κ δεν ισχύει, υποθέτω ότι μπορούν να γίνουν διορθώσεις. Αλλά μην γενικεύεις.Ολο αυτό είναι μια δυναμική κατάσταση κι όχι σταθερή. Καλό θ ήταν ν ρωτήσεις κ εσύ το ΠΥΣΔΕ κ όπου αλλού πριν βγάλεις συμπεράσματα, όταν ξέρεις ότι τα ΠΥΣΔΕ πολλές φορές κάνουν "παρατυπίες".
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2022, 12:49:03 μμ από AntiKar »

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 14, 2022, 12:43:18 μμ »
Δεν θα συνεχίσω γιατί  εσύ "παίζεις με τις λέξεις" ενώ εγώ έχω πολύ σοβαρότερα θεματα. Ας κρίνουν και ας πάρουν θέση και οι υπόλοιποι ΠΕ04.

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 493
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 14, 2022, 12:46:54 μμ »
Οι φυσικοι συνεχώς αναφέρουν τις άλλες ειδικότητες. Οι βιολογοι ζητούν κάλυψη όλων των οργανικών. Επίσης ισχυρίζονται ότι ξέρουν βιολογία ενω οι ίδιοι δημοσιοποιουν στοιχεία, τα οποία δείχνουν ότι δεν την έχουν διδαχθεί προκειμένου να δείξουν την εγγύτητα τους στα μαθηματικά κ να διεκδικήσουν κ από εκεί θέσεις. Κάνω λάθος; Χωρίς καμία διάθεση καβγά γιατί εγώ είμαι βιολογος κ διεκδικώ τα δικά μου κενα όχι της φυσικής.

Αποσυνδεδεμένος Vipera Berus mkiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 14, 2022, 01:27:27 μμ »
Εγώ θα πρότεινα στους *συνάδελφους* που δεν νιώθουν ότι ο κλάδος ΠΕ04 είναι ένας και έχει κοινά συμφέροντα για όλες τις ειδικότητες να φτιάξουν καινούρια νήματα που να αναφέρονται μόνο στην ειδικότητά τους. Για παράδειγμα (γιατί το χρειάζονται συγκεκριμένοι που κάνουν συγκεκριμένη φασαρία)  Διορισμοί ΠΕ04.01 2022 .

Αντιλαμβάνομαι ότι πρόκειται για την επαγγελματική αποκατάσταση. Ειδικά αν δεν έχεις εναλλακτικές επιλογές η τοποθέτηση σε ένα σχολείο είναι λόγος να φτάσεις πολύ χαμηλά στην ανθρώπινη κλίμακα της αυτοεκτίμησης. Αλλά κύριοι *συνάδελφοι*, λίγοι εσείς που στιγματίζετε τους πολλούς (υπόλοιπους), αξιοθαύμαστους συναδέλφους της ειδικότητάς σας και κυρίως βουτάτε στο βούρκο της αναξιοπρέπειας τον κλάδο των ΠΕ04 ολόκληρο με την αντισυναδελφική σας συμπεριφορά, παρακαλώ, σταματήστε το.

Με θλίβει πραγματικά το γεγονός ότι, 15 σχεδόν χρόνια πριν, διάβαζα τα ίδια ακριβώς πράγματα, γραμμένα με την ίδια κριβώς ρητορική μίσους και από ελάχιστους μεν αλλά με την ίδια σφοδρότητα. "Δεν ξέρετε να κάνετε το μάθημά μας, εμείς ξέρουμε τα δικά σας" ήταν και είναι η αιχμή του επιχειρήματός τους. Πόσο σαθρό, πόσο λυπηρό.

Με θλίβει γιατί οι συνάδελφοι ΠΕ04 όλων των ειδικοτήτων που έχω γνωρίσει στα σχολεία είναι όλοι, όχι απλά ακομπλεξάριστοι, αλλά εξαιρετικοί. Από όλες τις απόψεις. Με τους καλύτερους όλων να είναι οι Φυσικοί.

Το ότι κάποιοι καταφέρνουν να αμαυρώνουν την πραγματικά όμορφη αυτή εικόνα στα φόρα είναι από στενάχωρο έως επιλήψιμο.

Παρακαλώ, σταματήστε το. Δεν κάνει καλό πουθενά. Ούτε σε εσάς τους ίδιους.

Δεν θα αναφερθώ ξανά στο θέμα, δεν θα πω τίποτε άλλο. Οι διαχειριστές δεν έχουν καμμία διάθεση να τρέχουν πίσω από flaming posts κι εγώ αυτό το σέβομαι.

Με εκτίμηση,
Το φίδι σας

ΥΓ: Καλό διορισμό σε όλους. Μακάρι να εκπληρωθούν όλων οι επιθυμίες και να πληρωθούν όλα τα κενά μας. Αυτό, ναι. Αυτό χρειάζεται. Για αυτό να παλεύουμε όλοι μαζί.

Κοίτα εκεί που θες να πας, αλλιώς...
...θα πας εκεί που κοιτάς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.