*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φυσικών 2022  (Αναγνώστηκε 21986 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 29, 2022, 01:44:25 πμ »
Οι παραπάνω δύο μη φυσικοί είστε απαράδεκτοι ..
Αυτές τις μέρες που τόσοι από εμάς σκεφτόμαστε την δυσμενή κατάσταση μας ,να μιλάτε με τόση έχθρα και υποτιμητικά για εμάς όλους τους φυσικούς.. εγώ δεν μπαίνω συχνά εδώ και εξεπλάγην ..μιλάνε έτσι οι συνάδελφοι μεταξύ τους ...; Κρίμα ..για εσάς ..
Δεν ξέρω αν θέλω να διδάξει καλύτερα φυσικός του 10 ή γεωλόγος του παν.αιγαιου τη φυσική στο παιδί μου ...σίγουρα δεν θέλω άτομα που συμπεριφέρονται όπως παραπάνω .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:45:05 »

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 29, 2022, 10:31:59 πμ »
Δεν διαφωνώ ότι οι θέσεις φυσικών για διορισμό είναι λίγες. Όμως σχετικά με το θέμα των Ρ/Η που λέτε ότι κατέλαβαν θέσεις φυσικών και σας ενοχλεί. Αλήθεια σας ενοχλεί και το άλλο ότι πριν αρκετά χρόνια πολλοί φυσικοί κατέλαβαν θέσεις πληροφορικών? ή χρησιμοποιούμε άλλα μέτρα και άλλα σταθμά όταν δεν μας συμφέρει. Την κερκόπορτα των β αναθέσεων την ανοίξατε εσείς και οι μαθηματικοί για να συμπληρώνετε ωράριο στα σχολεία. Σε πόσα σχολεία ο Φυσικός έπαιρνε Βιολογία και Χημεία για να συμπληρώνει και δεν έβγαιναν ώρες Βιολόγου/Χημικού;
Κάποια στιγμή θα βλέπατε και την άλλη πλευρά του νομίσματος. Αναμενόμενο ήταν. Για αυτό μην αισθάνεστε αδικημένοι σαν κλάδος. Τόσα χρόνια είσασταν από τους πιο ευνοημένους.

Σχετικά με το θέμα που τέθηκε για τις σχολές Φυσικής και την χαμηλή τους βάση δεν νομίζω ότι όσοι μπαίνουν εκεί τελειώνουν Θα πρέπει όμως τα νέα τμήματα που έγιναν να κλείσουν γιατί δεν εξυπηρετούν κανένα σκοπό, μόνο κακό στην Φυσική και στον κλάδο κάνουν.
Προσωπικά είμαι απόφοιτος του ΤΕΙ Αθήνας Πληροφορική, έχω τελειώσει και Μαθηματικό, και εκτός από μαθηματικά μου αρέσει πολύ να κάνω Φυσική ως β ανάθεση από την 2η ειδικότητά μου.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2886
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 29, 2022, 02:24:53 μμ »
Οι παραπάνω δύο μη φυσικοί είστε απαράδεκτοι ..
Αυτές τις μέρες που τόσοι από εμάς σκεφτόμαστε την δυσμενή κατάσταση μας ,να μιλάτε με τόση έχθρα και υποτιμητικά για εμάς όλους τους φυσικούς.. εγώ δεν μπαίνω συχνά εδώ και εξεπλάγην ..μιλάνε έτσι οι συνάδελφοι μεταξύ τους ...; Κρίμα ..για εσάς ..
Δεν ξέρω αν θέλω να διδάξει καλύτερα φυσικός του 10 ή γεωλόγος του παν.αιγαιου τη φυσική στο παιδί μου ...σίγουρα δεν θέλω άτομα που συμπεριφέρονται όπως παραπάνω .
Είναι αμφότερες γνωστές περιπτώσεις αποτυχόντων σε βιολογία και γεωλογία στο γραπτό. Βγάζουν εδώ τ' απωθημένα τους. Μη δίνετε σημασία.

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 427
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 29, 2022, 03:26:05 μμ »
Όποιος μαθηματικός δεν μπορεί να διδάξει φυσική, έχει το απόλυτο δικαίωμα και καθήκον να πληροφορήσει
α) Το σύλλογο
β) Τον διευθυντή του σχολείου
γ) Τον σύμβουλο
ότι είναι γνωστικά και διδακτικά ανεπαρκής να το κάνει. Στην μεγαλύτερο ποσοστό των περιπτώσεων θα βρεθεί λύση. Ακόμα όμως και στην περίπτωση που είναι σε απομονωμένο σχολείο και αναγκαστεί να το κάνει (δηλαδή να αναλάβει φυσική) θα έχει προειδοποιήσει ότι δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί με επάρκεια  σε αυτό που του ανατέθηκε.
Το ίδιο ισχύει και για όποιον θεωρεί ότι δεν μπορεί να αναλάβει κάποιο μάθημα Β ανάθεσης.
Ο σκοπός των β αναθέσεων είναι η ευρύθμη λειτουργία των σχολικών σχολικών μονάδων. Οι συνάδελφοι που εγώ έχω γνωρίσει στα 20 χρόνια στο δημόσιο σχολείο στην συντριπτική τους πλειοψηφία κάνουν τα μαθήματα Β ανάθεσης με εξαιρετικό τρόπο και είναι γνωστικά επαρκής. Φυσικά ο θεσμός των β αναθέσεων επηρεάζει τις προσλήψεις. Αλλά αυτό ισχύει το ίδιο για όλους τους κλάδους , οπότε ερχόμαστε στα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:45:05 »

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 29, 2022, 04:54:31 μμ »
Πάντως με όλο το σεβασμό στους φίλους Φυσικούς αυτή η κατάσταση θα έπρεπε να σας προβληματίσει! Πάντως αυτός με το 9 ακόμη και αν κουτσομάθει Φυσική, Βιολογία θα είναι πανάσχετος! Πραγματικά δεν ξέρω αν θα ήθελε κάποιος από εσάς να κάνει στα παιδιά σας μάθημα Φυσικός που μπήκε με 9.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ   1437   ΦΥΣΙΚΗΣ (ΛΑΜΙΑ)   ΓΕΛ ΓΕΝIKH ΣΕΙΡΑ ΗΜ.   9.525
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ   284   ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΛΑΡΙΣΑ)   ΓΕΛ ΓΕΝIKH ΣΕΙΡΑ ΗΜ.   16.430

Φυσικό Αθήνας 15,217 ταβάνι.

Τα παραδοσιακά τμήματα Φυσικής Πάτρας, Ιωαννίνων κάτω από 12!!!

Την ΕΕΦ και τις ομάδες τεκμηρίωσης που έχετε αυτά θα έπρεπε να σας προβληματίζουν, αλλά το μόνο που επιχειρείται συστηματικά είναι το άσπρο να γίνει μαύρο.

Δεν γνωστοποιήσατε τον αλγόριθμο που προτείνετε και ανακοινώνετε όλο μπαρούφες.

Σας κοινοποιώ μια τέτοια για υπενθύμιση ...πραγματικά απορώ αν σπουδαγμένοι άνθρωποι έγραψαν και συμφώνησαν να υπογράψουν την επιστολή αυτή.

https://e-wall.net/2022/07/27/23306/

Πραγματικά και 100 ώρες Φυσική να βάλετε στο ωρολόγιο πρόγραμμα, αν δεν την διδάξετε πιο ελκυστικά και διαθεματικά, αλλά παρά μόνο με ασκησειολαγνεία και στείρα φροντιστηριακή μεθοδολογία θα διαιωνιστεί η κατάσταση αυτή για εσάς και δεν τιμάει την επιστήμη σας.

Βαριέμαι να διαβασω το σεντόνι που εγραψες γτ ως συνηθως αυτοί που λεν πολλα απο ουσια τπτ.
Το μονο που θέλω να σχολιασω ειναι οτι εμεις που διεκδικούμε διορισμό δεν μπηκαμε με 9, ούτε το ΤΕΙ Λαμίας ηταν τοτε φυσικό.
Όποτε το επιχειρημα σου ειναι ακυρο γτ αυτοι που μπηκαν σημερα στο ΤΕΙ Σινδου κ στο ΤΕΙ Λαμίας σε πέντε χρονια ισως θα εχουν αποφοιτήσει.
Δεύτερον το οτι επεσαν οι βασεις στα φυσικα δεν ειναι γτ εχουνχαμηλο επιπεδο σπουδων αλλα γτ έχουν χαμηλή απορρόφηση, μην κανεις λοιπον οτι δεν καταλαβαίνεις.
Κ εγω σημερα δεν θα επελεγα να δηλωσω φυσικό με τοσα που τραβηξα για να παρω πτυχιο κ με τα χειροτερα που τραβηξα μετα για να διορίζομαι σημερα.....

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 427
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 29, 2022, 06:51:45 μμ »
προς αυτόν που έγραψε
Πραγματικά και 100 ώρες Φυσική να βάλετε στο ωρολόγιο πρόγραμμα, αν δεν την διδάξετε πιο ελκυστικά και διαθεματικά, αλλά παρά μόνο με ασκησειολαγνεία και στείρα φροντιστηριακή μεθοδολογία θα διαιωνιστεί η κατάσταση αυτή για εσάς και δεν τιμάει την επιστήμη σας.

Ανεξάρτητα με το αν συμφωνεί κανείς ή όχι με όσα λες στην ανάρτηση σου, νομίζω ότι η τελευταία πρόταση είναι άστοχη και δεν έχει σχέση με την πργαμτικότητα. Και εξηγώ τι εννοώ. Είναι απόλυτα αληθές ότι οι φυσικές επιστήμες (φυσική, χημεία, βιολογία) διδάσκονται (κυριώς στο λύκειο) με με ασκησειολαγνεία και στείρα φροντιστηριακή μεθοδολογία. Αλλά σε αυτό δεν φταίμε οι καθηγητές των σχολείων. Εμείς είμαστε υποχρωμένοι να ακολουθούμε το απαράδεκτο σύστημα που υπάρχει και το οποίο κάνει αυτά που αναφέρεις. Όταν εγώ διδάσκω σε λύκειο φυσική , χημεία ή βιολογία δεν μπορώ να κάνω πειραματική φυσική και διαθεματικότητα γιατί α) Μετά από λίγο θα είμαι γραφικός. Δεν θα με παρακολουθεί κανείς και τα φροντιστήρια θα έχουν το πάνω χέρι. Θα λένε οι μαθητές. "Καλός φυσικός, χημικός ο ταδε αλλά εκτός τόπου και χρόνου ρε παιδί μου."
β) Οι μαθητές μου στις εξετάσεις (για τις οποίες χρειάζεται σκληρή ασκησειολογία και σκληρή φροντιστηριακή μεθοδολογία) δεν θα γράφουν τίποτα και θα κοροϊδέυουν.
Άλλωστε είναι γνωστό ότι με το ισχύον σύστημα "έχουμε χάσει το λύκειο" από την ουσία της επιστήμης.

Αποσυνδεδεμένος oparin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 29, 2022, 07:37:29 μμ »
Αν παρατηρήσετε τα τελευταία χρόνια τις βάσεις των Τμημάτων Φυσικής εκεί κυμαίνονται κατά μέσο όρο, οπότε η κατάσταση αυτή δεν είναι σημερινή..

Όσον αφορά ότι η πτώση οφείλεται στην επαγγελματική απορρόφηση θα διαφωνήσω, διότι στην Ελλάδα όλες οι ειδικότητες αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Πιθανότατα και τα Φιλολογικά τμήματα με 2000 αποφοίτους να έχουν μεγαλύτερη βάση (δεν το έχω ελέγξει).

Κλείνοντας, ένας μαθητής του 16 δεν είναι το ίδιο με έναν μαθητή του 9, υπάρχει χαοτική διάφορα, η οποία κατά πάσα πιθανότητα θα φανεί και αργότερα.

Όσο για το διδακτικό σκέλος ακόμη και στην Γ λυκείου μπορείς  να προσαρμόσεις τη διδασκαλία και να κάνεις κάποιο πείραμα για να γίνει πιο ελκυστικό το μάθημα και πίστεψε με ειλικρινά δεν έχετε το μοναδικό μάθημα που υπάρχει πίεση.

Αυτά τα ουσιαστικά είχα να πω!


Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 29, 2022, 10:16:16 μμ »
Μάλλον οι Φυσικοί δεν έχουν συνειδητοποιήσει πως κάποια πράγματα στην εκπαίδευση άλλαξαν γι`αυτούς προς το χειρότερο.. πάνε οι εποχές τεχνολογικής + θετική κατεύθυνση.. εκεί γίναν ανεξέλεκτοι διορισμοί σε αριθμό Φυσικών.. τώρα τι να γίνει;; κοιτάξτε κάθε νομό σχεδόν στην ηπειρωτική Ελλάδα.. όλο πλεονάζοντες οι Φυσικοί.. τα ίδια βλέπουμε κι εμείς στα σχολεία(σε όποιο σχολείο πόλης πήγα να έχει 2 Φυσικούς χωρίς ώρες).. και εδώ έπρεπε να δείτε και ένα άλλο θέμα.. τα τμήματα Φυσικής σε Καβάλα και Λαμία γιατί γίναν;; δεν έφταναν οι απόφοιτοι των άλλων;; τι θα κάνουν τόσοι πτυχιούχοι Φυσικής μετά;; ακόμη και το Χημικό στην Καβάλα γιατί να γίνει;; ας έχουν τόση απορροφητικότητα οι Χημικοί και σε βιομηχανίες, κάπου πρέπει να κρατιέται μια ισορροπία.. που νομίζω οι Βιολόγοι με 3 τμήματα + βιοχημικό το έχουν βρει καλύτερα.. θέλει για το μέλλον για να μην έχουμε δραματικές καταστάσεις, δυστυχώς και κάποιες περικοπές εισακτέων.. τμημάτων.. κάτι όμως πρέπει να γίνει.. αλλιώς έτσι θα τσακωνόμαστε μεταξύ μας..

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 29, 2022, 11:05:57 μμ »
Μάλλον οι Φυσικοί δεν έχουν συνειδητοποιήσει πως κάποια πράγματα στην εκπαίδευση άλλαξαν γι`αυτούς προς το χειρότερο.. πάνε οι εποχές τεχνολογικής + θετική κατεύθυνση.. εκεί γίναν ανεξέλεκτοι διορισμοί σε αριθμό Φυσικών.. τώρα τι να γίνει;; κοιτάξτε κάθε νομό σχεδόν στην ηπειρωτική Ελλάδα.. όλο πλεονάζοντες οι Φυσικοί.. τα ίδια βλέπουμε κι εμείς στα σχολεία(σε όποιο σχολείο πόλης πήγα να έχει 2 Φυσικούς χωρίς ώρες).. και εδώ έπρεπε να δείτε και ένα άλλο θέμα.. τα τμήματα Φυσικής σε Καβάλα και Λαμία γιατί γίναν;; δεν έφταναν οι απόφοιτοι των άλλων;; τι θα κάνουν τόσοι πτυχιούχοι Φυσικής μετά;; ακόμη και το Χημικό στην Καβάλα γιατί να γίνει;; ας έχουν τόση απορροφητικότητα οι Χημικοί και σε βιομηχανίες, κάπου πρέπει να κρατιέται μια ισορροπία.. που νομίζω οι Βιολόγοι με 3 τμήματα + βιοχημικό το έχουν βρει καλύτερα.. θέλει για το μέλλον για να μην έχουμε δραματικές καταστάσεις, δυστυχώς και κάποιες περικοπές εισακτέων.. τμημάτων.. κάτι όμως πρέπει να γίνει.. αλλιώς έτσι θα τσακωνόμαστε μεταξύ μας..
Η εβε βοηθά σε αυτό. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά οι πρωτοετείς φοιτητές φυσικής είναι κατω από 900, ενώ πριν την εφαρμογή της ήταν 1500 περίπου.

Αποσυνδεδεμένος gagarin_3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 450
  • ΠΕ04.05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 29, 2022, 11:58:47 μμ »


Είναι αμφότερες γνωστές περιπτώσεις αποτυχόντων σε βιολογία και γεωλογία στο γραπτό. Βγάζουν εδώ τ' απωθημένα τους. Μη δίνετε σημασία.




Ad hominem: Το ad hominem επιχείρημα, γνωστό και ως argumentum ad hominem[1] (λατ.), αποτελεί επιχείρημα «ενάντια στο άτομο» και λογική πλάνη[2], η οποία συνίσταται στην ανταπάντηση σε κάποιο επιχείρημα μέσω άμεσης επίθεσης προς το πρόσωπο που το διετύπωσε σαν αυτό να αποτελούσε έγκυρη βάση για την απόρριψη του επιχειρήματος ως εσφαλμένου και δίχως ουσιαστική κατάδειξη των ελαττωμάτων του επιχειρήματος.



Οι παραπάνω δύο μη φυσικοί είστε απαράδεκτοι ..
Αυτές τις μέρες που τόσοι από εμάς σκεφτόμαστε την δυσμενή κατάσταση μας ,να μιλάτε με τόση έχθρα και υποτιμητικά για εμάς όλους τους φυσικούς.. εγώ δεν μπαίνω συχνά εδώ και εξεπλάγην ..μιλάνε έτσι οι συνάδελφοι μεταξύ τους ...; Κρίμα ..για εσάς ..
Δεν ξέρω αν θέλω να διδάξει καλύτερα φυσικός του 10 ή γεωλόγος του παν.αιγαιου τη φυσική στο παιδί μου ...σίγουρα δεν θέλω άτομα που συμπεριφέρονται όπως παραπάνω .


Σοβαρά τώρα, ο τελευταίος που θα μιλήσει υποτιμητικά για άλλη ειδικότητα και θα υποβαθμίσει σπουδές, κόπους, θυσίες κλπ, είμαι εγώ. Το μήνυμά μου δεν απευθυνόταν σε όλους τους φυσικούς παρά μόνο σε άτομα που στηρίζουν και υιοθετούν τέτοιες ελιτιστικές, αυτάρεσκες κι αλαζονικές απόψεις, στα όρια της ύβρεως, οι οποίες και τιμωρήθηκαν εμφατικά με τις κατανομές. Άτομα που θεωρούν αδιανόητο να διορίζεται 1 γεωλόγος για κάθε φυσικό, μιας και δεν έχει πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα!
Κρίμα για τους συναδέλφους φυσικούς που τόσα χρόνια δούλεψαν,είχαν υψηλά προσόντα και έμειναν εκτός διορισμών. Κανένα δάκρυ όμως για τους φυσικούς που χτυπιούνται ότι έπρεπε να προτάσσονται και να έχουν προτεραιότητα έναντι των υπολοίπων ΠΕ04 γιατί αυτοί ξέρουν καλύτερα.

Υ.γ. Α,κι όσον αφορά το ΣτΕ, αν έχει γίνει ματσακονιά και σας εξαφάνισαν ώρες και κενά φυσικής, αν και πολύ αμφιβάλλω, μαζί σας!
Όχι όμως για τον αλγόριθμο, εκεί διαφωνούμε!

Καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 30, 2022, 12:25:57 πμ »
Ρε φίλε ποιος στραβός δεν θέλει το φως του;
Με την φτώχεια που υπάρχει όλοι έχουν δίκιο.
Τι να λέμε τώρα μία θέση  στο δημόσιο και μάλιστα εκπαιδευτικός είναι Λόττο...
Καληνύχτα και καλό διορισμό σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2886
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 30, 2022, 12:44:45 πμ »
Ρε φίλε ποιος στραβός δεν θέλει το φως του;
Με την φτώχεια που υπάρχει όλοι έχουν δίκιο.
Τι να λέμε τώρα μία θέση  στο δημόσιο και μάλιστα εκπαιδευτικός είναι Λόττο...
Καληνύχτα και καλό διορισμό σε όλους.
Άκουσε φίλε μου. Είμαστε σ' ένα νήμα που αφορά τους (ανύπαρκτους) διορισμούς φυσικών. Μπαίνει ο βιολόγος κι ειρωνεύεται δεκαοχτάχρονα παιδιά φετινούς υποψηφίους μπαίνει κι ο άλλος ο γεωλόγος (τρεις ώρες η γεωγραφία δεκαεφτά η φυσική, 1-1 οι διορισμοί) κι υπερθεματίζει κάνοντας κι υποδείξεις. Τα χαχανητά τους για τις επιδόσεις των παιδιών στα τμήματα φυσικής Λαμίας και Καβάλας τους άρεσαν. Η αναφορά στις δικές τους επιδόσεις στις Πανελλαδικές και στο ΑΣΕΠ δεν τους άρεσε. Όταν κρίνεις με ειρωνία μαθητούδια τότε θα κριθείς κι εσύ κύριε ενήλικα κι αυτοαποκαλούμενε καθηγητά. Αυτά για τους κ.κ. oparin και gagarin.

Αποσυνδεδεμένος Oliver

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 30, 2022, 02:27:33 πμ »
Πάντως με όλο το σεβασμό στους φίλους Φυσικούς αυτή η κατάσταση θα έπρεπε να σας προβληματίσει! Πάντως αυτός με το 9 ακόμη και αν κουτσομάθει Φυσική, Βιολογία θα είναι πανάσχετος! Πραγματικά δεν ξέρω αν θα ήθελε κάποιος από εσάς να κάνει στα παιδιά σας μάθημα Φυσικός που μπήκε με 9.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ   1437   ΦΥΣΙΚΗΣ (ΛΑΜΙΑ)   ΓΕΛ ΓΕΝIKH ΣΕΙΡΑ ΗΜ.   9.525
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ   284   ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΛΑΡΙΣΑ)   ΓΕΛ ΓΕΝIKH ΣΕΙΡΑ ΗΜ.   16.430

Φυσικό Αθήνας 15,217 ταβάνι.

Τα παραδοσιακά τμήματα Φυσικής Πάτρας, Ιωαννίνων κάτω από 12!!!

Την ΕΕΦ και τις ομάδες τεκμηρίωσης που έχετε αυτά θα έπρεπε να σας προβληματίζουν, αλλά το μόνο που επιχειρείται συστηματικά είναι το άσπρο να γίνει μαύρο.

Δεν γνωστοποιήσατε τον αλγόριθμο που προτείνετε και ανακοινώνετε όλο μπαρούφες.

Σας κοινοποιώ μια τέτοια για υπενθύμιση ...πραγματικά απορώ αν σπουδαγμένοι άνθρωποι έγραψαν και συμφώνησαν να υπογράψουν την επιστολή αυτή.

https://e-wall.net/2022/07/27/23306/

Πραγματικά και 100 ώρες Φυσική να βάλετε στο ωρολόγιο πρόγραμμα, αν δεν την διδάξετε πιο ελκυστικά και διαθεματικά, αλλά παρά μόνο με ασκησειολαγνεία και στείρα φροντιστηριακή μεθοδολογία θα διαιωνιστεί η κατάσταση αυτή για εσάς και δεν τιμάει την επιστήμη σας.

Αρχικά, αυτός με το 9 πρέπει να καταφέρει να αποφοιτήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2022, 02:29:49 πμ από Oliver »

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φυσικών 2022
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 30, 2022, 07:54:32 πμ »
Ας καταργηθούν οι 2ες (και 3τες) αναθέσεις σε όλα τα μαθήματα και μετά να συζητήσουμε για επιδόσεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.