*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα  (Αναγνώστηκε 136616 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #434 στις: Μάιος 31, 2022, 08:19:36 μμ »
Αρα το νόημα είναι να κάνουμε κατευθείαν ομάδα ΚΑΤΑ του γραπτού !!ποιο το νόημα να ακούμε ότι του κατέβει του καθένα ..ομάδα ΚΑΤΑ του ΑΣΕΠ γραπτού και κατευθείαν δράση

Ναι, μια ομάδα οι ΚΑΤΑ και μια οι ΥΠΕΡ για να σας μετρήσουν, να δουν που είναι πιο πολλοί ψήφοι και να αποφασίσουν τι θα κάνουν... 

Εγώ δηλώνω ΥΠΕΡ αλλά ότι και να κάνουν δεν θα τους ψηφίσω...  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:33 »

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #435 στις: Μάιος 31, 2022, 08:44:01 μμ »
τα περισσοτερα που γράφεις είναι μπουρδες και επιχειρήματα που μοιάζουν αντικειμενικά και ορθά μόνο στα μάτια των νοητικά υστερουντων. Ειδικά τα πρωτα σου επιχειρήματα είναι για γέλια. Δε θα δηλώσουν για γραπτό όλοι; πας καλά; με τα μπουνιά όλοι θα δοκιμάσουν. Νομίζεις ότι έδωσαν τόσα χρήματα για μεταπτυχιακό για να παρατησουν την οποία ευκαιρία διορισμού; τα επιχειρήματά σου είναι στην πλειοψηφια τους σαθρά. Και για να κλείσω χωρίς να κρίνω ένα προς ένα τα επιχειρήματα, θα σταθώ στο κομμάτι των νέων πτυχιούχων. Όταν εγώ το 2008 έφτυσα αίμα για να γραψω 19000 μόρια για να περασω στο πτδε Θεσσαλονίκης ήξερα ότι θα χυσω ιδρώτα για να μπω σε μια σχολή που θα τελειώσω και θα δουλέψω σίγουρα και συντομα, ειδικά αν δεν έσκαγε η κρίση του  2009. Τους λοιπους που έμπαιναν με ότι να'ναι βαθμούς ή ηξεραν ότι και να τελειώσουν η ουρά είναι μεγάλη για την ειδικότητα τους ποιος τους φταίει; δεν ήξεραν τι ισχύει ; επιλογή τους δεν ήταν;  Είμαστε οι επιλογές μας όχι ένας διαγωνισμός της κακιας ώρας που δεν ξεχωρίζει τον καλό από τον λιγότερο καλό εκπαιδευτικό αλλά τον πιο διαβασμένος παπαγαλο από τον λιγότερο. Κι αλλά πολλα θα μπορουσα να γράψω και να αντικρούσω ένα προς ένα και με μεγάλη άνεση αυτά τα ο Θεός να τα κάνει επιχειρήματα αλλά δεν έχω χρόνο ουτε όρεξη και πραγματικα λυπάμαι που διαβάζω σχόλια συναδέλφων,  ο Θεός να τους κάνει, που συμφωνούν και απόλυτα με όσα έγραψες. Λυπάμαι


Thouvou000,

λες πολλά λόγια και πετάς ακόμα περισσότερους χαρακτηρισμούς, ωστόσο δεν απαντάς παρά μόνο σε ένα μέρος του 1ου επιχειρήματος.

Έστω λοιπόν ότι προσέρχονται όλοι όσοι είναι στους πίνακες σε πιθανό γραπτό διαγωνισμό. Ε, και; Το αντεπιχείρημά σου ποιο είναι; Ότι είναι τεχνικά ανέφικτο;

Επίσης, διαφωνείς πως πιθανός γραπτός διαγωνισμός θα φιλτράρει τους τυχόν "αλεξιπτωτιστές" στο χώρο της εκπαίδευσης, που με το παρόν σύστημα ενδέχεται ακόμα και να διοριστούν;

--------

Από κει και πέρα, χαρακτηρίζεις όσα λέω ως "μπούρδες" και "σαθρά", δίχως να γίνεις πιο σαφής... Προφανώς απαξιοίς να απαντήσεις.

Επειδή έχω μια άλλη αντίληψη του διαλόγου, θα απαντήσω στα δικά σου.

1. Υποστηρίζεις πως ο "γραπτός διαγωνισμός [της κακιάς ώρας] το μόνο που κάνει είναι να ξεχωρίζει τον πιο διαβασμένο παπαγάλο από τον άλλο"

Εντούτοις, λίγο πιο πριν επαίρεσαι για το 19 που έγραψες στις πανελλαδικές και για τα μελλοντικά επαγγελματικά δικαιώματα που όφειλε να σου κατοχυρώσει αυτή σου η επίδοση.

Τι γίνεται; Ξαφνικά οι πανελλαδικές εξετάσεις δεν πριμοδοτούν τους "διαβασμένους παπαγάλους", αλλά ο γραπτός ΑΣΕΠ το κάνει;

Ακολουθώντας τη συλλογιστική σου, σιγά τα αυγά και που έγραψες 19. Και τι έγινε; Χαζο-εξετάσεις... Ποιος να τις εμπιστευτεί; Ίσως απλώς να ήσουν ο τέλειος παπαγάλος. Ίσως να ήσουν τυχερός. Ίσως ακόμα ακόμα να είχες και μέσο - δεν λέω κάτι άλλο από τα επιχειρήματα που συχνά προβάλλουν όσοι είναι κατά του γραπτού.

2. Κατηγορείς όσους πέρασαν στις σχολές "με τους ό,τι να 'ναι βαθμούς", λέγοντας πως κάναν λάθος επιλογή, δεν είδαν τη "μεγάλη ουρά στην ειδικότητά τους" και πως ο μόνος φταίχτης είναι ο ίδιος ο εαυτός τους.

Για θύμισέ μου. Είχαμε επετηρίδα τότε; Είχαμε λίστα αναμονής;

Όχι. Ίσχυε το πλαίσιο του γραπτού διαγωνισμού και όλοι ήμασταν εν αναμονή του επόμενου.

Άρα μια χαρά επιλογή κάναμε όλοι, με τα δεδομένα που επικρατούσαν τότε. Δεν μπορούσαμε να ξέρουμε πως οι διαδοχικές κυβερνήσεις δεν θα εφάρμοζαν τη νομοθεσία που οι ίδιες είχαν ψηφίσει και θα δημιουργούσαν την τωρινή κατάσταση.

3. Αυτά είναι τα επιχειρήματά σου, αν δεν ξεχνώ κάποιο.

Πες μου τώρα εσύ.

α. είσαι λοιπόν υπέρ της επετηρίδας;

β. τώρα που όλοι πλέον "έδωσαν χρήματα για μεταπτυχιακό", πώς πρέπει κατά τη γνώμη σου να γίνεται η επιλογή των εκπαιδευτικών;

γ. πώς, τέλος, ξεχωρίζει ο καλός από το λιγότερο καλό εκπαιδευτικό;


------

Για να κλείσω, "ο Θεός να το κάνει" αν τυχόν μπαίνεις σε τάξη να μην λες στους μαθητές σου για "νοητικά υστερούντες", για "μπούρδες" και για "επιχειρήματα για γέλια".

Θα σε κάνει καλύτερο εκπαιδευτικό.



Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #436 στις: Μάιος 31, 2022, 08:54:52 μμ »
Ψυχονετρικα τεστ, οργανωση μαθηματος, σχεδια μαθηματος...ειναι θεωρω κριτηρια που μπορουν να παιξουν σε γραπτο ...μιας και ειναι σε Η/Υ

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #437 στις: Μάιος 31, 2022, 10:41:12 μμ »
Ψυχονετρικα τεστ, οργανωση μαθηματος, σχεδια μαθηματος...ειναι θεωρω κριτηρια που μπορουν να παιξουν σε γραπτο ...μιας και ειναι σε Η/Υ
αυτα μαζί με τη συνέντευξη είναι στο νομοσχέδιο για το δημόσιο τον γραπτό που έγινε πέρυσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:33 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #438 στις: Μάιος 31, 2022, 11:00:21 μμ »
Συνεντευξη ειναι τερμα υποκειμενικο κριτηριο...Η συνεντευξη αν δεν κανω λαθος, ειναι για συγκεκριμενες θεσις στο δημοσιο

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #439 στις: Μάιος 31, 2022, 11:43:26 μμ »
Συνεντευξη ειναι τερμα υποκειμενικο κριτηριο...Η συνεντευξη αν δεν κανω λαθος, ειναι για συγκεκριμενες θεσις στο δημοσιο
δεν είναι για όλες αλλά όχι και για εξαιρέσεις

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #440 στις: Μάιος 31, 2022, 11:57:48 μμ »
Φίλε 55χρονε..
Είχες 4_5 ευκαιριες με γραπτό διαγωνισμό
Είχες 12 χρόνια κλειστούς πίνακες..
Άρα μην μας λες για ευκαιρίες..
Είχες πολλές..
ενώ μερικοί καμία!
Από την στιγμή που μπήκαν ακόμα και τα ΙΕΚ "λεμόνι" μέσα... πρέπει να παρακαλάμε όλοι για γραπτό.
Ναι...είχα πολλές και σε μερικές περιπτώσεις απατηλές.... 4-5 φορές ευκαιρίες με γραπτό διαγωνισμό...Θα έχω και άλλες...Επίσης απατηλές... Θα έχεις και εσύ τέτοιες ευκαιρίες κατά τα φαινόμενα.. Ισως εσύ 50 και ο επόμενος 20....και τότε θα μιλάς και εσύ ομοίως για την ευκαιρία που...δεν ήταν ευκαιρία....

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #441 στις: Ιούνιος 01, 2022, 06:54:20 πμ »
Ναι...είχα πολλές και σε μερικές περιπτώσεις απατηλές.... 4-5 φορές ευκαιρίες με γραπτό διαγωνισμό...Θα έχω και άλλες...Επίσης απατηλές... Θα έχεις και εσύ τέτοιες ευκαιρίες κατά τα φαινόμενα.. Ισως εσύ 50 και ο επόμενος 20....και τότε θα μιλάς και εσύ ομοίως για την ευκαιρία που...δεν ήταν ευκαιρία....
Έτσι ακριβώς,πολύ σωστά συνάδελφε..

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #442 στις: Ιούνιος 01, 2022, 09:23:04 πμ »
γιατι απατηλες;;οσοι περασαν και διοριστηκαν;;δεν μιλω για ειδικες ψευτοκατηγοριες που εμπαιναν ετσι  κι ενω κριθηκαν αντισυνταγματικοι οι διορισμοι τους ακομα ειναι διορισμενοι, μιλω για αυτους που διαβασαν και περασανε και διοριστηκανε ή εστω πηγαιναν αναπληρωτες ...απατηλες ευκαιριες αν ηταν απαστηλο το διαβασμα τους...ξερεις ποσους τριτεκνους γνωρισα εγω που οταν υπηρχε ο ασεπ δεν ηταν καν παντρεμενοι ωστε να εχουν υποχρεωσεις αλλα δεν πηγαιναν να δωσουν και τωρα που εκαναν παιδια λενε ως δικαιολογια εχουμε υποχρεωσεις;;οταν δεν ειχαν ομως ;;;τωρα το βρισκουν μπροστα τους...κριμα αλλα υπαρχουν κι αλλοι που πρεπει να τους υπολογισουμε, οχι χαριζοντας τους διορισμο φυσικα αλλα δινοντας τους τη δυνατοτητα να το παλεψουν και να μπορουν να το διεκδικησουν..

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #443 στις: Ιούνιος 01, 2022, 07:03:11 μμ »
γιατι απατηλες;;οσοι περασαν και διοριστηκαν;;δεν μιλω για ειδικες ψευτοκατηγοριες που εμπαιναν ετσι  κι ενω κριθηκαν αντισυνταγματικοι οι διορισμοι τους ακομα ειναι διορισμενοι, μιλω για αυτους που διαβασαν και περασανε και διοριστηκανε ή εστω πηγαιναν αναπληρωτες ...απατηλες ευκαιριες αν ηταν απαστηλο το διαβασμα τους...ξερεις ποσους τριτεκνους γνωρισα εγω που οταν υπηρχε ο ασεπ δεν ηταν καν παντρεμενοι ωστε να εχουν υποχρεωσεις αλλα δεν πηγαιναν να δωσουν και τωρα που εκαναν παιδια λενε ως δικαιολογια εχουμε υποχρεωσεις;;οταν δεν ειχαν ομως ;;;τωρα το βρισκουν μπροστα τους...κριμα αλλα υπαρχουν κι αλλοι που πρεπει να τους υπολογισουμε, οχι χαριζοντας τους διορισμο φυσικα αλλα δινοντας τους τη δυνατοτητα να το παλεψουν και να μπορουν να το διεκδικησουν..
Θα αναρωτιόσουν το ίδιο... αν κάποτε έλεγαν στον πατέρα σου πως  πρέπει να δώσει εκ νέου διαγωνισμό και να έχει την πιθανότητα να μείνει άνεργος..... Τι θα έκανε ο πατέρας αυτός ως άνεργος, για εσένα, το παιδί του; Έχω παιδί που το χρηματοδοτώ να κάνει μεταπτυχιακό να ξέρεις.... σε ακούω να τα λές και σε νιώθω σαν να μου τα λέει το παιδί μου... Θα μπορούσες να φτάσεις ως εδώ που έφτασες φίλε -η με ..άνεργο πατέρα; Φαύλος κύκλος....

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #444 στις: Ιούνιος 01, 2022, 07:22:21 μμ »
Θα αναρωτιόσουν το ίδιο... αν κάποτε έλεγαν στον πατέρα σου πως  πρέπει να δώσει εκ νέου διαγωνισμό και να έχει την πιθανότητα να μείνει άνεργος..... Τι θα έκανε ο πατέρας αυτός ως άνεργος, για εσένα, το παιδί του; Έχω παιδί που το χρηματοδοτώ να κάνει μεταπτυχιακό να ξέρεις.... σε ακούω να τα λές και σε νιώθω σαν να μου τα λέει το παιδί μου... Θα μπορούσες να φτάσεις ως εδώ που έφτασες φίλε -η με ..άνεργο πατέρα; Φαύλος κύκλος....

Συγγνωμη ανθρωπε μου αλλα στα 50 -55 ξεκινησε η ζωη σου;;πιο πριν δεν ζουσες ;δεν δουλευες καπου;;πως εκανες προγραμματισμο ζωης και οικογενεια;;στα 55 ξεκινας να δουλευεις;;ποιος σου ειπε οτι ο 25-30 δεν θελει κι αυτος να κανει οικογενεια και παιδι ή δεν εχει ηδη;;στα 30 μια χαρα μπορει να χει οικογενεια κι αυτος ή και στα 28 και μικροτερος..ή και οικογενεια παλι με βαση την ηλικια κανουμε;;λογω ηλικιας κι οτι πληρωνεις το μεταπτυχιακο του δικου σου παιδιου πρεπει ο αλλος να μεινει στην απ εξω γιατι εσυ δεν εκανες καλο προγραμματισμο της δικης σου ζωης ;;τα δικα σου λαθη θα τα πληρωσει αλλος;;γιατι προφανως κατι εγινε λαθος ωστε σ αυτη την ηλικια  να μην εχεις διοριστει εφοσον οι τελευταιοι διορισμοι αν εισαι τωρα 55 εγιναν οταν ησουν 46 περιπου..απο οταν τελειωσες το πανεπιστημιο μεχρι τα 46 σου πως ζουσες;;και τι παει να πει πληρωνεις το μεταπτυχιακο του παιδιου σου και εχεις υποχρεωσεις ;;ποιος σου λεει οτι ενας νεοτερος δεν εχει γιατι μπορει να εχει ανεργους γονεις -δεν εχουν ολοι γονεις στο δημοσιο- ή θεματα υγειας που απαιτουν χρηματα για νοσοκομεια και γιατρους και τοσα αλλα που υπαρχουν στη ζωη;;αλλα και τιποτα να μην εχει, ειναι υποχρεωμενος να αναλαβει των παντρεμενων τις υποχρεωσεις;;καντε κατι αλλο στην τελικη αν με κανενα συστημα ουτε επετηριδα, ουτε γραπτο, ουτε προσοντολογιο δεν καταφερατε κατι, γιατι στην ηλικια σου ολα αυτα τα συστηματα τα προλαβες..προφανως η ζωη σας στελνει μνμ.και για να εχουμε το ερωτημα εσυ γιατι πληρωνεις το μεταπτυχιακο του παιδιου σου;προφανως για να δουλεψει..αυτο δηλαδη που εσυ "απαγορευεις" με τη λογικη σου να κανουν τα παιδια αλλων που επισης πληρωσαν μεταπτυχιακα οι γονεις τους...δραματα εχουν ολοι..ξερεις κανεναν να ειναι το αντιπαλον δεος της Αθηνας Ωναση και να εχει μπει σε αυτο το λουκι;δεν χρειαζεται λοιπον οπως ειχα πει και παλιοτερα να ξετυλιξουν ολοι το σεναριο της ζωης τους..ο καθενας εχει το δικο του και μπορει καποιος να χει και χειροτερο απο το δικο σου, αλλα να χει -και συγγνωμη αν ακουστει σκληρο-την αξιοπρεπεια να παλευει αντι να κλαιγεται για να τον λυπηθουν..

ΥΓνα σου πω μια ιστορια κι εγω;;παιδικος μου φιλος  , με μεταμοσχευση στο παρελθον οταν πηγαιναμε σχολειο , να ελεγχεται καθε χρονο για την κατασταση του  , ορφανος απο πατερα επισης απο οταν πηγαιναμε σχολειο με μανα συναξιουχο των 500 ευρω, πρωην καθαριστρια..αλλα ειναι 37 και δεν εχει οικογενεια οποτε προηγεισαι;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2022, 07:40:44 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #445 στις: Ιούνιος 01, 2022, 08:41:42 μμ »
Συγγνωμη ανθρωπε μου αλλα στα 50 -55 ξεκινησε η ζωη σου;;πιο πριν δεν ζουσες ;δεν δουλευες καπου;;πως εκανες προγραμματισμο ζωης και οικογενεια;;στα 55 ξεκινας να δουλευεις;;

Προφανώς δούλευε τόσα χρόνια αναπληρωτής και μιλά για το ενδεχόμενο να μεινεί άνεργος με τον γραπτό ασεπ.


τα δικα σου λαθη θα τα πληρωσει αλλος;;γιατι προφανως κατι εγινε λαθος ωστε σ αυτη την ηλικια  να μην εχεις διοριστει εφοσον οι τελευταιοι διορισμοι αν εισαι τωρα 55 εγιναν οταν ησουν 46 περιπου..

δεν έκανε απαραίτητα λάθος, από τον τελευταίο γραπτό και μετά,12 περίπου χρόνια, οι μόνοι διορισμοί που έγιναν ήταν των δικαστικά δικαιωθέντων. Έτσι έφτασε τα 55 ως αναπληρωτής, χωρίς να διοριστεί.

Αποσυνδεδεμένος zoek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #446 στις: Ιούνιος 01, 2022, 08:48:06 μμ »
άσε μας ρε serton έλεος πια ... την επόμενη να γράψεις μεγαλύτερο σεντόνι ... ο καθένας το βλέπει αλλιώς οκ?  μήπως εσύ το βλέπεις σίγουρα σωστά?

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #447 στις: Ιούνιος 01, 2022, 08:54:58 μμ »
άσε μας ρε serton έλεος πια ... την επόμενη να γράψεις μεγαλύτερο σεντόνι ... ο καθένας το βλέπει αλλιώς οκ?  μήπως εσύ το βλέπεις σίγουρα σωστά?


αν βαεριεσαι μην το διαβαζεις...φυσικα ο καθενας το βλεπει αλλιως..ειπε εκεινος πως το βλεπει και ειπα κι εγω πως το βλ
επω..απαγορευεται;;και ναι αφου με ρωτας, προσωπικα σιγουρα θεωρω σωστο να εχουν ολοι τη δυνατοτητα να το παλεψουν κι οποιος μπορεσει/καταφερει γι αυτο κι εχω την αποψη που εχω..



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 542

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.144 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.