*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.  (Αναγνώστηκε 76077 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hmf161170

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #378 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:04:08 μμ »
1. Η αίτηση δίνει σχετικό παράδειγμα, έχει έντονο χρώμα και γράφει 'πατήστε εδώ' , ανοίγει έτσι ένας πίνακας που δίνει συγκεκριμένο παράδειγμα με κάποιον που έχει διάφορες προύπηρεσίες, για το τι πρέπει να βάλει και που
2. όταν βάλεις τον κερσορα στο κουτάκι, ανοίγει ένα παράθυρο που σου λέει ΑΚΡΙΒΩΣ τι να βάλεις στο κουτάκι για το οποίο μιλάμε
3. η αίτηση έχει θεση υπεύθυνηης δήλωσης
4. λίγο ευγένεια δεν βλάπτει, δεν λες κάποιον 'φίλε' όταν δεν τον ξέρεις καν
5. Διάβασες στην προκήρυξη ή κλικάριζες ό,τι έβλεπες χωρίς να δεις τα παραδείγματα?
6. πόσο δύσκολο σου είναι να παραδεχτείς ότι έκανες λάθος?
7. η κάθε αίτηση δεν απευθύνεται σε όλους με βάση ' τα ελληνικά που ξέρουν' , αλλιώς άστα να πάνε
8. το ότι χιλιάδες μπορεί να έκαναν λάθη, δεν αναιρεί ότι έγινε λάθος

σορυ για το φιλε. καμια προηγουμενη αιτηση πριν δεν ειχα κανει λαθος η προηγουμενη του 2020 ηταν σωστη οπως και οσες εκανα ηλεκτρονικα. παραδεχομαι οτι εκανα λαθος οπως και ολοι οι υπολοιποι . το θεμα ειναι οτι σε ενα συγχρονο κρατος πρεπει να υπαρχει ακριβεια σε ολα και οχι να γινπονται ολα αυτα που εγιναν καισε ααλλους διαγωνισμους οπως αυτον του μαρτιου και καπιοι πολιτες θα πανε στα δικαστηρια. και παι σορυ για το φιλε απλα δεν ειμαισε καλη ψυχολογικη κατασταση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος hmf161170

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #379 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:05:34 μμ »
Και σε εμένα έτσι έγινε. Ήταν πάρα πολύ ασαφής η διατύπωση. Θυμάμαι όταν έκανα την αίτηση ότι με είχε προβληματίσει πάρα πολύ αυτό το κομμάτι. Τελικά αυτό ήταν και που δημιούργησε το πρόβλημα.
κιε συ αγαπητε εχασες μορια ετσι;

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #380 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:07:42 μμ »
Ακριβώς! Πρέπει από Δευτέρα να πιέσουμε για ανακοινοποίηση!
[/quote ηδη βγηκε μια ανακοινωση για ανακοινοποιηση και εγω εστειλα μαιλ καλη δυναμη

Επίσης! Μου δίνεις το link της ανακοινωσης σε παρακαλώ;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #381 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:08:44 μμ »
Και σε εμένα έτσι έγινε. Ήταν πάρα πολύ ασαφής η διατύπωση. Θυμάμαι όταν έκανα την αίτηση ότι με είχε προβληματίσει πάρα πολύ αυτό το κομμάτι. Τελικά αυτό ήταν και που δημιούργησε το πρόβλημα.
είδες ότι γι' αυτόν τον λόγο υπήρχε παράδειγμα στην αίτηση? αν το άνοιγες όλα θα ήταν ξεκάθαρα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος hmf161170

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #382 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:09:57 μμ »
Για να βγάλουμε μία άκρη με τα λάθη, δηλαδή κυρίως την προϋπηρεσία:
α. Η προκήρυξη έλεγε να βάλει κανείς την συνολική προϋπηρεσία του όπως είναι δηλωμένη στο οπσυδ. Αυτό είναι αλήθεια ή όχι???
β. Αναφέρθηκε πιο πριν ότι κάπου έλεγε "προϋπηρεσία από το 2021 και μετά", αυτό είναι αλήθεια ή όχι? και γιατί έθετε αυτά τα έτη ως 'σταθμό"? άρα μήπως κάποιοι έβαλαν προύπηρεσία μετά τα έτη αυτά νομίζοντας ότι ο ασεπ θα 'φορτώσει' μέσω οπσυδ την υπόλοιπη?
και τελικά, υπάρχει κάπου η αίτηση να δούμε τί έλεγε ακριβώς?

ετσι ακριβς εγινε οπως το πες δεν ελεγε την λεξη συνολικη προυπηρεσια πουθενα να δηλωθει και υπηρχε λεκτικη ασαφεια με την παρενθεση για την αναφορα απο το 2021 και μετα. ειπωθηκε επισημα οτι ο ασεπ θα επαιρνε στοιχεια απο τον οπσυδ μετα την επικαιροποιηση των φακελων. απλα δεν εκαναν κανενα ελεγχο και εβγαλαν αποτελεσματα με βαση καθαρα την αιτηση. απλα για να προλαβουν να βγαλουν νωρις τα αποτελεσματα


Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #384 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:21:38 μμ »
Προφανώς είναι άκαιρη η ερώτησή μου, αλλά ήθελα την εξής διευκρίνιση.

Ως μεταπτυχιακό για την κατάταξη στους πίνακες αναγνωρίζεται οποιοσδήποτε μεταπτυχιακός τίτλος, ανεξάρτητα αν είναι συναφής με το αντικείμενο του βασικού τίτλου σπουδών; Ή πρέπει να έχει υποχρεωτικά σχέση με την ειδικότητά σου; Το ΦΕΚ πάντως λέει γενικά μεταπτυχιακός τίτλος.

Ρωτάω πλέον για τους επόμενους πίνακες, εάν και όποτε ξανασυνταχθούν (εφόσον δεν αλλάξει το σύστημα πρόσληψης)...

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #385 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:25:56 μμ »
Προφανώς είναι άκαιρη η ερώτησή μου, αλλά ήθελα την εξής διευκρίνιση.

Ως μεταπτυχιακό για την κατάταξη στους πίνακες αναγνωρίζεται οποιοσδήποτε μεταπτυχιακός τίτλος, ανεξάρτητα αν είναι συναφής με το αντικείμενο του βασικού τίτλου σπουδών; Ή πρέπει να έχει υποχρεωτικά σχέση με την ειδικότητά σου; Το ΦΕΚ πάντως λέει γενικά μεταπτυχιακός τίτλος.

Ρωτάω πλέον για τους επόμενους πίνακες, εάν και όποτε ξανασυνταχθούν (εφόσον δεν αλλάξει το σύστημα πρόσληψης)...

Ευχαριστώ
τη συνάφεια του μεταπτυχιακού θα την κρίνει το ΠΥΣΔΕ σου, αν το αναγνωρίσει στο οπσυδ θα μπεί κανονικά και θα μετρήσει σε διαγωνισμό, αν δεν αναγνωριστεί ως συναφές , δεν θα μετράει

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #386 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:29:22 μμ »
τη συνάφεια του μεταπτυχιακού θα την κρίνει το ΠΥΣΔΕ σου, αν το αναγνωρίσει στο οπσυδ θα μπεί κανονικά και θα μετρήσει σε διαγωνισμό, αν δεν αναγνωριστεί ως συναφές , δεν θα μετράει

Ευχαριστώ για την απάντηση! Γνωρίζετε επίσης αν τα μεταπτυχιακά του Ανοιχτού Πανεπιστημίου γίνονται δεκτά;

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #387 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:41:11 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση! Γνωρίζετε επίσης αν τα μεταπτυχιακά του Ανοιχτού Πανεπιστημίου γίνονται δεκτά;
αν εννοείς του ΕΑΠ, εννοείται.. .για τα υπόλοιπα δεν ξέρω

Αποσυνδεδεμένος oikelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #388 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:53:47 μμ »
είδες ότι γι' αυτόν τον λόγο υπήρχε παράδειγμα στην αίτηση? αν το άνοιγες όλα θα ήταν ξεκάθαρα
Επειδή το άνοιξα εκατό φορές δεν λέει τίποτα άλλο από αυτό που κατάλαβα. Μόνο παράδειγμα προϋπηρεσίας λέει με τους μήνες. Δεν λέει για όλους τους μήνες.
Έχω κάνει πάρα πολλές αιτήσεις, δεν μπορεί να είμαι τόσο λάθος.

Αποσυνδεδεμένος oikelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #389 στις: Ιούλιος 28, 2023, 07:55:26 μμ »
ετσι ακριβς εγινε οπως το πες δεν ελεγε την λεξη συνολικη προυπηρεσια πουθενα να δηλωθει και υπηρχε λεκτικη ασαφεια με την παρενθεση για την αναφορα απο το 2021 και μετα. ειπωθηκε επισημα οτι ο ασεπ θα επαιρνε στοιχεια απο τον οπσυδ μετα την επικαιροποιηση των φακελων. απλα δεν εκαναν κανενα ελεγχο και εβγαλαν αποτελεσματα με βαση καθαρα την αιτηση. απλα για να προλαβουν να βγαλουν νωρις τα αποτελεσματα
Συμφωνώ. Γιατί αλλιώς αν δεν γίνεται έλεγχος ποιος ο λόγος να μην βάλω ό,τι θέλω;

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #390 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:03:10 μμ »
Συμφωνώ. Γιατί αλλιώς αν δεν γίνεται έλεγχος ποιος ο λόγος να μην βάλω ό,τι θέλω;

Ό,τι δηλώσεις στην αίτηση του ΑΣΕΠ, διασταυρώνεται με τα στοιχεία του ΟΠΣΥΔ. Το αντίστροφο ΔΕΝ γίνεται.  Ελέγχεται μόνο ό,τι υπάρχει στην αίτηση του ΑΣΕΠ. Προσόντα που υπάρχουν επικυρωμένα στο ΟΠΣΥΔ δεν υπολογίζονται αν δεν έχουν περαστεί σωστά στην αίτηση του ΑΣΕΠ. Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω. Δεν είναι καθόλου λογικό, αλλά έτσι ακριβώς το διατυπώνει η προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη 2ΓΕ/2023 Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε.
« Απάντηση #391 στις: Ιούλιος 28, 2023, 08:08:23 μμ »
Επειδή το άνοιξα εκατό φορές δεν λέει τίποτα άλλο από αυτό που κατάλαβα. Μόνο παράδειγμα προϋπηρεσίας λέει με τους μήνες. Δεν λέει για όλους τους μήνες.
Έχω κάνει πάρα πολλές αιτήσεις, δεν μπορεί να είμαι τόσο λάθος.
Αυτό το παράδειγμα είχε, ακριβώς κάτω από το κουτάκι
https://www.asep.gr/guide/1GE_2GE_2023_FEK/eg_work_exp.pdf
Στο παράδειγμα κάποιος έχει 70 μήνες συνολικά και στο κουτάκι που μας ενδιαφέρει (που γράφει από το 2021 κ.λ.π. , βάζει 56. Φαίνεται λογικό να έχει από το 2021 και μετά 56 μήνες??????? άρα δεν θέλει την προύπηρεσία από το 2021 και μετά...

Επίσης ο κέρσορας στο κουτάκι αν τον άφηνες έλεγε
Καταχωρίστε τον αριθμό μηνών κάθε είδους πραγματικής εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας σας (αναπληρωτές, ωρομίσθιοι κλπ),
χωρίς την προϋπηρεσία σε δυσπρόσιτα από το σχολικό έτος 2020-2021 και μετά
και
χωρίς τρίμηνες συμβάσεις, μέχρι την ημερομηνία λήξης υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης, προκειμένου αυτή να μοριοδοτηθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2023, 08:14:15 μμ από blueswire »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159815
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.