*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 214421 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 25, 2006, 08:20:42 μμ »
Φίλε apla, τα πράγματα είναι απλά. Ρώτα ένα δικηγόρο πόσα ΠΔ έχουν ακυρωθεί ή τροποποιηθεί από προσφυγή, και θα πάψεις να είσαι ξάpla.  Εγώ τα λέω γιατί μετά θα με (με: Θεσσαλονικιώτικο μου) λέτε :"Δε με το είπες!" Και εγώ δε θέλω να σε λέω "Δεν ήξερες, δε ρώταγες;"  8)


Δεν λέω ότι θα δικαιωθούν οι φίλοι ή "φίλοι" της ΣΤΕΜΠ. Πιθανόν (και λογικό) και τίποτα να μη κάνουμε εμείς, να μην έχει καμιά τύχη η προσφυγή τους. Αλλά για σκεφτείτε τί θα λέμε εδώ μέσα άν τα πράγματα πάνε στραβα.....

Και με τους κυρίους που προσφεύγουν  και μας πήραν στο κυνήγι δεν έχω και τόσο πρόβλημα. Συνάδελφοι είναι, θα το συνηθήσουν. Θα παίζουμε την πεθερά με τη νύφη; Δέ ξερω. Απλώς πρέπει να σκεφτούν πότε θα θάψουν τα τσεκούρια του πολέμου και θα κάνουν ειρήνη με τα χλωμά πρόσωπα του ΠΔ268. Τί θα γίνει δηλαδή; Μια ζωή θα είμαστε στα μαχαίρια;
Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:15 »

Αποσυνδεδεμένος XALKIDAPE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 02:46:21 μμ »
Γεια σε όλους και απο εμένα. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει? Είμαι νέα στον χώρο της Εκπαίδευσης. Είμαι ΠΕ20 και δεν καταλαβαίνω το δικαστήριο για ποιο λόγο γίνεται... Και απο ποιούς... Είμαι ωρομίσθια ΠΕ20 , απόφοιτη του τμήματος Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης. Κάτι διάβασα για προσφυγές , για ακύρωση Π.Δ  , δηλαδή το πτυχίο μου είναι άχρηστο?
Φιλια σε όλους από τη χιονισμένη Χαλκίδα! ;)

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 03:22:47 μμ »
Γεια σε όλους και απο εμένα. Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει? Είμαι νέα στον χώρο της Εκπαίδευσης. Είμαι ΠΕ20 και δεν καταλαβαίνω το δικαστήριο για ποιο λόγο γίνεται... Και απο ποιούς... Είμαι ωρομίσθια ΠΕ20 , απόφοιτη του τμήματος Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης. Κάτι διάβασα για προσφυγές , για ακύρωση Π.Δ  , δηλαδή το πτυχίο μου είναι άχρηστο?
Φιλια σε όλους από τη χιονισμένη Χαλκίδα! ;)

Με πολύ απλά λόγια: Μέχρι και το έτος 2004, ή για να το θέσουμε καλύτερα μέχρι και τον ΑΣΕΠ 2002, στον κλάδο Πληροφορικής ΠΕ19-ΠΕ20 ήταν μόνο τα ΑΕΙ και ΤΕΙ Πληροφορικής. Από τον ΑΣΕΠ 2005 όμως προστέθηκαν και άλλα τμήματα (ΤΕΙ και ΑΕΙ) όπως το ΤΕΙ Αυτοματισμού, το ΤΕΙ Βιομηχανικής Πληροφορικής, ένα τμήμα της ΑΣΟΕ, το δικό σου τμήμα και λοιπά. Οι απόφοιτοι της Πληροφορικής κάνουν δικαστήριο για αυτό το θέμα γιατί νιώθουν ότι τους παίρνουμε τις θέσεις. Για το δικαστήριο χρειάζεται δικηγόρος. Και ο σύλλογος www.automatismos.gr κάνει μια προσπάθεια να μαζέψει χρήματα για τον δικηγόρο.

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 26, 2006, 04:32:51 μμ »
Το μεγαλύτερο επιχείρημα των αποφοίτων ΤΕΙ Πληροφορικής στο ότι δε μπορούμε να διδάξουμε πληροφορική είναι αυτό: Ότι δε μπορούμε να πληροφορηθούμε για τα βασικά που μας καίνε.

Το πτυχίο σου αγαπητή μου δεν είναι άχρηστο, απλά σε 2 μήνες θα κριθεί ξανά το νομοσχέδιο που σου δίνει το δικαίωμα να εργαστείς ως καθηγήτρια Πληροφορικής στην εκπαίδευση. Αν ακυρωθεί.... όσοι διορίστηκα θα είναι στον αέρα, όσο για τα μόρια των συναδέλφων που εργάζονται ως ωρομίσθιοι... θα είναι στο διάστημα. "Στο άπειρο... κι ακόμα παραπέρα" Buz LightYear. ToyStoryI


Βέβαια εγώ ο καημένος τί να ξέρω από πληροφορική; Ένας κακός και μοχθηρός αυτοματιστής είμαι που (κατα τα γραφόμενα του ΣΤΕΜΠ) κάνω μόνο για πωλήτρια ειδών ένδυσης.  :P

Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:15 »

Αποσυνδεδεμένος XALKIDAPE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 27, 2006, 01:10:43 μμ »
Παιδιά , μην μου λέτε τώρα... Θα φρικάρω... Κάνω τόσα χλμ για ωρομίσθια και παράτησα σίγουρη δουλειά...  >:(

Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 27, 2006, 11:55:38 μμ »
Σε λλλλέμε, σε λλλλέμε.....   απλά οι περισσότεροι κοιμούνται ήσυχοι αγνοώντας τους κινδύνους. Δεν είναι υποχρεωτικά κακό αυτό. Σας ενημερώνω πάντως ότι οι φοιτητές της Πληροφορικής στη Θεσσαλονίκη το έχουν σιγουρότατο ότι θα κερδίσουν τη δίκη και θα ακυρώσουν το ΠΔ.

Εγώ αυτό που μπορώ να κάνω είναι να ενημερώνω τον κόσμο. Μή νομίζετε ότι και οι δικοί μας απόφοιτοι και φοιτητές γνωρίζουν όλοι τί συμβάινει και τί σημαίνει αυτό που γίνεται. Ένα 15% των φοιτητών και ένα 40% των αποφοίτων γνωρίζουν την κατάσταση.
Όσο για τα άλλα τμήματά μας.... άστο. 

Εσύ πάντως αγαπητή  να συνεχίσεις τη δουλειά στο σχολείο σου. Ακόμη και να γίνει το χειρότερο, μπορεί να μην πειράξουν τα δικά σας τμήματα.

Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 28, 2006, 08:57:50 πμ »
Το μεγαλύτερο επιχείρημα των αποφοίτων ΤΕΙ Πληροφορικής στο ότι δε μπορούμε να διδάξουμε πληροφορική είναι αυτό: Ότι δε μπορούμε να πληροφορηθούμε για τα βασικά που μας καίνε.

Αυτό είναι το επιχείρημα των αποφοίτων ΤΕΙ Πληροφορικής ή ότι δεν πρέπει να διδάξεις Πληροφορική γιατί είναι άλλη η ειδικότητα σου?

(αντιγράφω από http://ourania.autom.teithe.gr/ το επίσημο site του Τμήματος Αυτοματισμού Θεσ/νίκης):


Στο τμήμα αυτοματισμού λειτουργούν οι ακόλουθες Ομάδες Μαθημάτων (Ο.Μ.)

A. Ηλεκτρομηχανολογική ομάδα μαθημάτων, η οποία καλύπτει το γνωστικό αντικείμενο της Ηλεκτροτεχνίας, της Τεχνικής σχεδίασης, των Ηλεκτρικών Μηχανών και Ηλεκτρικής Κίνησης, των Ηλεκτρονικών Ισχύος, των Υδραυλικών και Πνευματικών Συστημάτων, των Στοιχείων Γενικής Μηχανολογίας, των Κλασσικών Εγκαταστάσεων Αυτοματισμού και της Βιομηχανικής Υγιεινής και Προστασίας του Περιβάλλοντος.

B. Ηλεκτρονική Ομάδα Μαθημάτων η οποία καλύπτει το γνωστικό αντικείμενο της Φυσικής, των Μαθηματικών, των Ηλεκτρονικών ψηφιακών Συστημάτων, των Συστημάτων Ελέγχου, της σχεδίασης και κατασκευής Σ.Α.Ε., των Μικροϋπολογιστών, της Μετρολογίας, των Τηλεπικοινωνιών, των Εργαλειομηχανών και της Ρομποτικής, του Ελέγχου των Παραγωγικών Διεργασιών, των Φυσικοχημικών Διεργασιών, του Ευφυούς Ελέγχου, και της Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων, της Ξένης Γλώσσας, και μαθημάτων ΔΟΝΑ. 1) Όργανα της Ο.Μ. είναι η γενική συνέλευση και ο υπεύθυνος.


Βλέπεις καμιά πληροφορική εκεί? Γιατί εγώ δεν βλέπω...




Βέβαια εγώ ο καημένος τί να ξέρω από πληροφορική; Ένας κακός και μοχθηρός αυτοματιστής είμαι που (κατα τα γραφόμενα του ΣΤΕΜΠ) κάνω μόνο για πωλήτρια ειδών ένδυσης.  :P

Κανείς ΣΤΕΜΠ δεν είπε ποτέ ότι είσαι κακός και μοχθηρός αυτοματιστής είναι που κάνεις μόνο για πωλήτρια ειδών ένδυσης. Απλά ο ΣΤΕΜΠ σου λέει ότι είσαι ένας ικανότατος και ποιοτικός Μηχανικός Αυτοματισμού και ΟΧΙ Πληροφορικός. Βλέπεις κακό σε αυτό?

Αύριο αν σου πούνε ότι σαν Αυτοματιστής μπορεί να εργαστεί ο απόφοιτος του Μαθηματικού, θα είναι σωστό και δεν θα αντιδράσεις?

Παιδιά, ο καθένας έχει το πεδίο του και μια γκάμα εργασιών που σύμφωνα με το πτυχίο του μπορεί να κάνει. Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος XALKIDAPE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 28, 2006, 08:18:34 μμ »
Μίλησα με τον Προϊστάμενό του τμήματος μου. Του είπα τα καθέκαστα , και ξεκαρδιστηκε στα γέλια. Μου είπε οτι τέτοια πράγματα μόνο στη χούντα γινόταν. Οπότε μην ανησυχείτε :)

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 29, 2006, 09:35:58 πμ »
Μίλησα με τον Προϊστάμενό του τμήματος μου. Του είπα τα καθέκαστα , και ξεκαρδιστηκε στα γέλια. Μου είπε οτι τέτοια πράγματα μόνο στη χούντα γινόταν. Οπότε μην ανησυχείτε :)

Εύχομαι πραγματικά να μην γίνει τίποτα τέτοιο. Από την άλλη όμως έχεις και ευθύνη και εσύ αν γίνει κάτι. Οι λόγοι 2:

1) Αντί να ψάξεις μόνη σου τα πράγματα και να δεις τι συμβαίνει, ρώτησες τον Προϊστάμενο και ησύχασες. Ξαφνικά όλα είναι ΟΚ!

2) Όταν ξαφνικά σου δώθηκε από το πουθενά το δικαίωμα διορισμού σαν Πληροφορικός (αλήθεια όταν πέρασες στο τμήμα Αυτοματισμού θα χαρακτήριζες τον ευατό σου σαν Πληροφορικό???), δεν σκέφτηκες ότι μπορεί να σου αφαιρεθεί γιατί κακώς σου δώθηκε?

Αν όμως γίνει κάτι κακό, τότε να δούμε αυτός που ξεκαρδίστηκε στα γέλια τι θα σου πει... Ας είμαστε λίγο σοβαροί, (ο Προϊστάμενος του τμήματος σου δεν φαίνεται να είναι...).


Όπως είπα και στην αρχή, ελπίζω να πάνε όλα καλά για σένα και για το καλό του κλάδου και επιστήμης της Πληροφορικής....


Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 29, 2006, 10:58:14 πμ »
Βέβαια εγώ ο καημένος τί να ξέρω από πληροφορική; Ένας κακός και μοχθηρός αυτοματιστής είμαι που (κατα τα γραφόμενα του ΣΤΕΜΠ) κάνω μόνο για πωλήτρια ειδών ένδυσης. :P

Κανείς ΣΤΕΜΠ δεν είπε ποτέ ότι είσαι κακός και μοχθηρός αυτοματιστής είναι που κάνεις μόνο για πωλήτρια ειδών ένδυσης. Απλά ο ΣΤΕΜΠ σου λέει ότι είσαι ένας ικανότατος και ποιοτικός Μηχανικός Αυτοματισμού και ΟΧΙ Πληροφορικός. Βλέπεις κακό σε αυτό?

Επειδή μάλλον δε παρακολουθείς τα γραφόμενα και τις ανακοινώσεις :
"Ας ΅ην ξεχνά΅ε ότι και ΅ια πωλήτρια ρούχων την στιγ΅ή που κόβει ΅ια απόδειξη χρησι΅οποιεί ένα πληροφοριακό σύστη΅α και κάνει εισαγωγή, επεξεργασία και αποθήκευση δεδο΅ένων. Η παραπάνω δουλειά δεν την κάνει πληροφορικό και κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα την ήθελε για καθηγήτρια Πληροφορικής για τα παιδιά του" ΣΤΕΜΠ  18/02/2005


Αλλά, επειδή το θέμα του topic είναι τα αποτελέσματα του δικαστηρίου και όχι τα επιχειρήματα της κάθε πλευράς, θα μου επιτρέψεις να μην απαντήσω στα υπόλοιπα που παραθέτεις, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω τα εξής:

α) Πιστεύεις ότι είναι δυνατόν το ΣτΕ να ακυρώσει το ΠΔ268; Έχει γίνει ποτέ κάτι τέτοιο;
β) Αντε και το ακυρώνει. Αυτοί που ήδη διορίστηκαν τί μπορεί να πάθουν; Μάλλον τίποτα, ε;
γ) Επίσης, σε περίπτωση που ακυρωθεί το ΠΔ, Τα μόρια των αναληρωτών και ωρομισθίων δε μπορεί να εξαφανιστούν, έτσι δεν είναι; ’ρα θα διοριστούν το καλοκαίρι με τον πίνακα. Σωστά; ’ρα γιατί να έχει άδικο ο εν λόγω προϊστάμενος;
δ) Αν δεν ακυρωθεί τελικά το ΠΔ, και τελειώσει η ιστορία έτσι, θα είναι διατεθειμένοι όλοι οι ενάγοντες να θάψουν τα τσεκούρια του πολέμου και να ξεχαστούν λόγια, γραφόμενα και αντιπαλότητες;
ε) Και, για να καταλάβω το point of view σου (που λένε και στο χωριό μου), είσαι απόφοιτος ή φοιτητής;

 Και στο ξαναλέω, είμαι σίγουρος ότι δε θα γίνει τίποτα, και ούτε καν στο δικαστήριο δε θα παρευρεθείτε. ’λλωστε θα κόστιζε ένα κάρο φράγκα κάτι τέτοιο. Νομίζω ότι όλα ήταν μια κίνηση εντυπωσιασμού για να μην κράζουν οι φοιτητές το σύλλογο αποφοίτων σας.



Κι από μένα αυτά...




Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 29, 2006, 02:59:25 μμ »
Το πρόβλημα σου δεν είναι ότι το topic είναι "Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20". Το πρόβλημα σου είναι ότι αυτά που λέω είναι λογικά και δεν είναι εύκολο να απαντήσεις.

Επίσης, με μπερδεύεις με αυτά που λες...

(Σήμερα στις 10:58:14 AM)
Και στο ξαναλέω, είμαι σίγουρος ότι δε θα γίνει τίποτα, και ούτε καν στο δικαστήριο δε θα παρευρεθείτε.

(Ιανουαρίου 23, 2006, 04:49:37 pm)
Να με συγχωρείτε που σας χαλάω την ηρεμία σας. Δεν προσδοκώ να σας αγχώσω αλλά δε θέλω να αγνοείτε πιθανές δυσάρεστες (για μας τουλάχιστον) καταστάσεις.

(Ιανουαρίου 20, 2006, 05:05:47 pm)
Δε θέλω να σας στεναχωρήσω αλλά από δικηγόρο γνωρίζω ότι μέχρι πέντε χρόνια από το διορισμό μπορούν να κάνουν ανάκληση διορισμού, προϋπηρεσίας, μονιμοποίησης και ότι άλλο θέλουν.




Τελικά τι ισχύει? Αυτά που λες σήμερα, στις 23 ή στις 20 Ιανουαρίου? Μάλλον ότι θέλεις ανάλογα αν σε συμφέρει ή όχι. Έτσι αποτελείς τον χειρότερο σύμβουλο και πανικοβάλεις πολλούς που βλέπουν αυτά που γράφεις.

Ρώτησα κάτι και το ξαναρωτάω: "όταν πέρασες στο τμήμα Αυτοματισμού θα χαρακτήριζες τον ευατό σου σαν Πληροφορικό???". ΟΧΙ! Τώρα όμως επειδή είδες ότι δεν έχει θέσεις εργασίας στο τομέα του Αυτοματισμού, αποκαλείς τους Πληροφορικούς "συναδέλφους" και προσπαθείς να βάλεις το κεφάλι σου κάτω από κάτι σίγουρο.


Γενική ερώτηση προς όλους μας: Θα θέλατε στο παιδί σας να διδάσκει Μαθηματικά ο Φυσικός ή ο Χημικός? Μάλλον ΟΧΙ! Τότε γιατί κάνετε το ίδιο με την Πληροφορική?

Τελικά πότε θα καταλάβουμε ότι πρέπει να πάμε μπροστά και όχι προς τα πίσω? Τόσο πολύ μας έχει τυφλώσει όλους μας το προσωπικό συμφέρον?



« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2006, 03:01:18 μμ από sniper_hellas_1 »

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 29, 2006, 03:06:31 μμ »
Και με τους κυρίους που προσφεύγουν  και μας πήραν στο κυνήγι δεν έχω και τόσο πρόβλημα. Συνάδελφοι είναι, θα το συνηθήσουν. Θα παίζουμε την πεθερά με τη νύφη; Δέ ξερω. Απλώς πρέπει να σκεφτούν πότε θα θάψουν τα τσεκούρια του πολέμου και θα κάνουν ειρήνη με τα χλωμά πρόσωπα του ΠΔ268. Τί θα γίνει δηλαδή; Μια ζωή θα είμαστε στα μαχαίρια;

Επίσης, κανείς ΣΤΕΜΠ δεν έχει πρόβλημα με κανένα απόφοιτο που καλώς ή κακώς ανήκει στην ΠΕ20. Ο ΣΤΕΜΠ και οι απόφοιτοι των τμημάτων Πληροφορικής Αθηνών και Θεσσαλονίκης πολεμάνε πάνω από 10 χρόνια για να εδραιωθεί και να πάει η Ελλάδα μπροστά στον τομέα της Πληροφορικής. Το ίδιο είμαι σίγουρος ότι θα κάνουνε και τα υπόλοιπα τμήματα Πληροφορικής που δημιουργήθηκαν τα τελευταία χρόνια.

Εσύ (εσείς) που είσασταν τόσα χρόνια και σε τόσους αγώνες? Μάλλον δεν είχατε ανακαλύψει ότι κρύβατε τον Πληροφορικό μέσα σας...

Αυτά και χωρίς καμιά διάθεση εμπάθειας ή εκδίκησης ή μίσους ή .... Απλά λογική και επιχειρήματα. Μην βαπτίσουμε το άσπρο σε μαύρο γιατί έτσι θέλουμε.

Να περνάς καλά :-)



Αποσυνδεδεμένος paphar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 29, 2006, 03:59:24 μμ »
Φίλε, όταν σου δείχνουν το φεγγάρι μή κοιτάς το δάχτυλό τους.
   Σε ρώτησα κάτι συγκεκριμένο. Αν δε θέλεις να απαντήσεις, πές το. Αν θέλεις να μιλήσουμε για το άν μπορεί να διδάξει ο Αυτοματιστής Πληροφορική στη Δευτεροβάθμια, άνοιξε ένα νέο topic και το συζητάμε εκεί.

Και ξαναρωτάω. Είναι δυνατόν να ακυρωθεί το ΠΔ268; Θα πάθουν τίποτα αυτοί που διορίστηκαν;Αυτοί που είναι τώρα ωρομίσθιοι;

Πιστεύω και νοιάζομαι, αφού...

Αποσυνδεδεμένος ΧΟΥΑΝ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: ’ντρας
  • Lord of the drinks
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 29, 2006, 05:38:27 μμ »
ειχα εναν καθηγητη στο τει τηλεπληροφορικης και διοικησης που έλεγε : Αυτός που θα πει οτι γνωρίζει πληροφορική είναι αυτός που έχει πλήρη άγνοια του θέματος. Κι αυτό γιατι, έλεγε... γιατί ο καθηγητής σας γνωρίζει το πολύ ενα 10% του όλου θέματος, ένας καθηγητής αει κατι παραπάνω και οι υπόλοιποι το πολυ 5%.
ο πρόλογος για αυτό που ακολουθεί.

Δεν το παίζω οτι ξερω πολλα. έχω ομως μια παρατήρηση. Είναι γνωστό πια ότι  οι συνάδελφοι πληροφορικης στεμπ νοιωθουν σιγα σιγα την απομονωση. Μια το πδ μου μας δίνει την δυνατότητα να διοριστουμε καθηγητες, μια η προκύρηξη του οτε που δεν συμπεριελαβε τις σχολές τους, μια που η επυ μας καλοδέχεται για μελη, μια που η επε δεν τους δεχεται ουτε αυτους. ομως αλλου θέλω να σταθώ. στείλατε της στεμπ αίτημα για να βάλουν και εσας στην προκύρηξη και το βασικό επιχείρημα ήταν ότι διδάσκεστε 6 μαθηματα τηλεπικοινωνιων και δικτυων. Όταν η σχολή μου, (για αυτην μπορω να μιλησω με σιγουρια) κάθε εξάμηνο έχει 2 και σε κάποια 3!

και ούτε θέλω να αναφερθώ σε συνάδελφο στεμπ που είχε την τολμη να αναφερει οτι δεν γνωριζει τιποτα απο δίκτυα. αυτο για την απάντηση στο αυτοματισμου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32326
  • Τελευταία: Maria Eirini
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161663
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.