*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1557703 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5978 στις: Αύγουστος 10, 2019, 01:45:51 πμ »
πωπωωω κωνσταντινε κανεις σαν να εχεις πετυχει κατι σπουδαιο...πολυ  για λυπηση εισαι εαν δινεις αξια σε μια τετοια πιστοποιηση...
να υποθεσω απο υπολοιπα προσοντα...στα ταρταρα θα εισαι
(κι εγω σε συμπονω χαχα
*πιστοποιημενη ειμαι αλλα...σιγα τα λαχανα :P
1. Δεν θυμάμαι καμία Σίσσυ να έχω χωρίσει! Τί έπαθες; Μύγα σε τσίμπησε;
2. Είμαι φιλόλογος και δουλεύω σε ΔΙΕΚ ( σε δύο τουλάχιστον κάθε εξάμηνο). Αν είχες καμία σχέση με τα ΔΙΕΚ θα σου έφτανε αυτό για να καταλάβεις αν έχω ...υπόλοιπα προσόντα πέρα από την πιστοποίηση.
3. Να πας διακοπές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:27:02 »

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5979 στις: Αύγουστος 10, 2019, 02:24:23 πμ »
Τσάμπα έγραψα το προηγούμενο μήνυμα. Έψαξα τα μηνύματα σου (έχεις ένα χρόνο να γράψεις μήνυμα μέχρι χθες που σε τσίμπησε η μύγα) και είδα ότι είχες κοπεί στις εξετάσεις πιστοποίησης επειδή φορούσες βερμούδα!! Ναι! Βερμούδα στις εξετάσεις πιστοποίησης κατά την μικροδιδασκαλια! Θυμάμαι ότι είχες γίνει ανέκδοτο τότε!
Οπότε, μπορείς να γράφεις ο,τι θες, κορίτσι με τη βερμούδα! Δεν σε παρεξηγώ και θα σου λέω ναι σε ό,τι και να λες!

Αποσυνδεδεμένος JOY_PE06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5980 στις: Αύγουστος 14, 2019, 06:56:06 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Επειδή δεν έχω εργαστεί ξανά σε ΔΙΕΚ θα μπορούσε κάποιος απο εσάς να με ενημερώσει για τον τρόπο πληρωμής πιστοποιημένων εκπαιδευτών με μεταπτυχιακό, το καθαρό ποσό, πότε πληρώνεσαι με ΕΦΚΑ και πότε με ΤΠΥ ή ΑΕΔ και τι αλλάζει στην περίπτωση που σε καλέσουν απο 2 ή 3 διαφορετικά ΔΙΕΚ; Ευχαριστώ πολύ, καλή αυριανή!

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5981 στις: Αύγουστος 14, 2019, 11:14:12 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Επειδή δεν έχω εργαστεί ξανά σε ΔΙΕΚ θα μπορούσε κάποιος απο εσάς να με ενημερώσει για τον τρόπο πληρωμής πιστοποιημένων εκπαιδευτών με μεταπτυχιακό, το καθαρό ποσό, πότε πληρώνεσαι με ΕΦΚΑ και πότε με ΤΠΥ ή ΑΕΔ και τι αλλάζει στην περίπτωση που σε καλέσουν απο 2 ή 3 διαφορετικά ΔΙΕΚ; Ευχαριστώ πολύ, καλή αυριανή!

Χαιρετώ Συνάδελφε!...

Θα σου δώσω μισή… ή άντε 2 / 3 απάντηση…..
Ι. Γενικά η μεικτή αμοιβή Εκπαιδεφτού με Μεταπτυχιακό είν’ 18 €…
ΙΙ. Όσοναφορά (μία λέξις) τους ΕΦΚΑτζήδες , το καθαρόν… αφαιρώντας ασφάλισιν Ι.Κ.Α. & κράτηση Φόρου (η οποία , άμα δεν υπερβαίνεις εισόδημα 9-10.00 εβρά σου έρχεται επιστροφή…) πάει κάπου στα 13,5 €… ως «αμοιβή» , ανά ώρα διδασκαλίας.
ΙΙΙ. Για τας λοιπάς κατηγορίες Συναδέλφων ΔΕΝ ξέρω, παρά μόνον ότι το ΜΕΙΚΤΟ Μεταπτυχιακού είν’ 18 €…
ΙΙΙΙ. Τίποτα ΔΕΝ αλλάζει εάν εργάζεσαι σε 2-3-4-5 κλπ Δ.ι.ε.κ.
(απλά … δεν το’ χω σίγουρο , ως Ι.Κ.Α.τζής ενδεχομένως λαμβάνεις διπλό ένσημο … εάν την ίδια μέρα διδάσκεις σε τουλάχιστο δύο διαφορετικά Δ.ι.ε.κ.   Αφτά τα ξέρει ΣΙΓΟΥΡΑ  o Συντονιστής , Καλός μας Lasid )
Τώρα το … Πότε πληρώνεσαι….. 

Εάν παρακολουθείς τα δωπέρα…
Με όλα
Τα ζητήματα … που τα παλεύουμε Κινήσεις Συναδέλφων….

Πρώτα Πληρώνονται οι «πιστο» ΕΦΚΑ.
Ύστερα οι «πλήρων» στοιχείων … άπειρης χαρτούρας «πιστό» .. «μπλοκάκηδες»…
Τελεφταίοι , εφόσον υπάρχει νομοθετική ρύθμισις (που με τροπολογία , πάλι  εξασφαλίστηκε…) οι «άπιστο» συνάδελφοι … εκ των οποίων προηγούνται οι ΕΦΚΑ….
Τέλος:

Οι «πιστό» ΕΦΚΑ + οι επίσης «πιστό» Συνάδελφοι «μπλοκάκηδες» , αντίστοιχα θα εξοφληθούν (…έναντι οφειλών) είτε θα πληρωθούν τέλος Αβγούστου…..

Φαντάζομαι (;..) ότι κάπου εκεί θα εξοφληθούν , ύστερα από την πρόσφατη τροπολογία και οι Συνάδελφοι «απιστο»… τουλάχιστο με ΕΦΚΑ…

Ως εδώ ξέρω… αντιλαμβάνομαι….

Οπότε , περιττόν ό,τι άλλο…

Καλό Δεκαπεντάβγουστο… Ξεκούραση …αραλίκι κι όνειρα – Επιθυμίες Παιδιά!...


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:27:02 »

Αποσυνδεδεμένος JOY_PE06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5982 στις: Αύγουστος 15, 2019, 01:11:47 πμ »
Χαιρετώ Συνάδελφε!...

Θα σου δώσω μισή… ή άντε 2 / 3 απάντηση…..
Ι. Γενικά η μεικτή αμοιβή Εκπαιδεφτού με Μεταπτυχιακό είν’ 18 €…
ΙΙ. Όσοναφορά (μία λέξις) τους ΕΦΚΑτζήδες , το καθαρόν… αφαιρώντας ασφάλισιν Ι.Κ.Α. & κράτηση Φόρου (η οποία , άμα δεν υπερβαίνεις εισόδημα 9-10.00 εβρά σου έρχεται επιστροφή…) πάει κάπου στα 13,5 €… ως «αμοιβή» , ανά ώρα διδασκαλίας.
ΙΙΙ. Για τας λοιπάς κατηγορίες Συναδέλφων ΔΕΝ ξέρω, παρά μόνον ότι το ΜΕΙΚΤΟ Μεταπτυχιακού είν’ 18 €…
ΙΙΙΙ. Τίποτα ΔΕΝ αλλάζει εάν εργάζεσαι σε 2-3-4-5 κλπ Δ.ι.ε.κ.
(απλά … δεν το’ χω σίγουρο , ως Ι.Κ.Α.τζής ενδεχομένως λαμβάνεις διπλό ένσημο … εάν την ίδια μέρα διδάσκεις σε τουλάχιστο δύο διαφορετικά Δ.ι.ε.κ.   Αφτά τα ξέρει ΣΙΓΟΥΡΑ  o Συντονιστής , Καλός μας Lasid )
Τώρα το … Πότε πληρώνεσαι….. 

Εάν παρακολουθείς τα δωπέρα…
Με όλα
Τα ζητήματα … που τα παλεύουμε Κινήσεις Συναδέλφων….

Πρώτα Πληρώνονται οι «πιστο» ΕΦΚΑ.
Ύστερα οι «πλήρων» στοιχείων … άπειρης χαρτούρας «πιστό» .. «μπλοκάκηδες»…
Τελεφταίοι , εφόσον υπάρχει νομοθετική ρύθμισις (που με τροπολογία , πάλι  εξασφαλίστηκε…) οι «άπιστο» συνάδελφοι … εκ των οποίων προηγούνται οι ΕΦΚΑ….
Τέλος:

Οι «πιστό» ΕΦΚΑ + οι επίσης «πιστό» Συνάδελφοι «μπλοκάκηδες» , αντίστοιχα θα εξοφληθούν (…έναντι οφειλών) είτε θα πληρωθούν τέλος Αβγούστου…..

Φαντάζομαι (;..) ότι κάπου εκεί θα εξοφληθούν , ύστερα από την πρόσφατη τροπολογία και οι Συνάδελφοι «απιστο»… τουλάχιστο με ΕΦΚΑ…

Ως εδώ ξέρω… αντιλαμβάνομαι….

Οπότε , περιττόν ό,τι άλλο…

Καλό Δεκαπεντάβγουστο… Ξεκούραση …αραλίκι κι όνειρα – Επιθυμίες Παιδιά!...




Σ'ευχαριστώ πολύ συνάδελφε για την ενημέρωση! Καλό Δεκαπενταύγουστο με υγεία!

Αποσυνδεδεμένος manual

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5983 στις: Αύγουστος 17, 2019, 03:18:20 μμ »
Τσάμπα έγραψα το προηγούμενο μήνυμα. Έψαξα τα μηνύματα σου (έχεις ένα χρόνο να γράψεις μήνυμα μέχρι χθες που σε τσίμπησε η μύγα) και είδα ότι είχες κοπεί στις εξετάσεις πιστοποίησης επειδή φορούσες βερμούδα!! Ναι! Βερμούδα στις εξετάσεις πιστοποίησης κατά την μικροδιδασκαλια! Θυμάμαι ότι είχες γίνει ανέκδοτο τότε!
Οπότε, μπορείς να γράφεις ο,τι θες, κορίτσι με τη βερμούδα! Δεν σε παρεξηγώ και θα σου λέω ναι σε ό,τι και να λες!

Καλημέρα "πιστοποιημένε" συνάδελφε. Που μπορώ να κατεβάσω τον κανονισμό των εξετάσεων, ώστε να του ρίξω μια ματιά; Έτσι ώστε να ξέρω τι να φορέσω στις εξετάσεις.. μην κοπώ τσάμπα. Η γραβάτα είναι προαιρετική; Απαιτείται κοστούμι ή και το τζιν επιτρέπεται;

Συγγνώμη αλλά είναι γελοίο κάποιος στις εξετάσεις να κρίνεται από το τι φοράει και όχι από τις επιδόσεις του. Οι εξεταστές είναι όλοι προβλεπέ;

Πιο γελοίο είναι οι "συνάδελφοί" του να τον κοροϊδεύουν (κάποτε θα πιστοποιηθεί και θα γίνει "συνάδελφός" σου) για αυτό. Γιατί λοιπόν να μην αρχίσουμε να κοροϊδεύουμε και μερικούς "πιστό" με το μαλλί μεταλλά και στη μέση την καράφλα; Τους χοντρούς, τους γκέι, κοκ;

Τώρα ας μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας για το πως επιλέγονται όσοι δουλεύουν στα διεκ (χωρίς μερικές εξαιρέσεις).

Και τελειώνω με μια ερώτηση:
Το ήθος άραγε ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ;


Αποσυνδεδεμένος antonis dour

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5984 στις: Αύγουστος 17, 2019, 04:06:40 μμ »
Τα ΔΙΕΚ είναι ότι πιο βυσματικο υπάρχει

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5985 στις: Αύγουστος 17, 2019, 05:44:50 μμ »
Ευτυχώς κάποιοι Διευθυντές παρακάμπτουν τη λίστα και επιλέγουν να καλέσουν μη πιστοποιημένους συναδέλφους. Ευτυχώς κάποιοι Διευθυντές επιλέγουν να καλέσουν με βάση την αξιοκρατία (ποιοι εκπαιδευτές δουλεύουν) και όχι με βάση αν παπαγάλισαν καλά τις ερωτοαπαντήσεις της Πιστοποίησης.

Αλλιώς ,αν γεμίσουν και τα ΔΙΕΚ με επαγγελματίες ζητιάνους ωρών πιστοποιημένους , θα καταλήξουν σαν την Δευτεροβάθμια.
Ήδη , τα τελευταία 2 χρόνια οι πιστοποιημένοι την έχουν κάνει τη ζημιά :
- Ερώτηση "Γιατί δεν τον κόβεις αφού δεν τραβάει , να μην χάνει τον χρόνο του , να ψάξει να βρει κάτι άλλο;"
- Απάντηση "Για να έχω δουλειά και το άλλο εξάμηνο. Ασ τον κόψουν οι επόμενοι".

Και επειδή ξέρω ότι ανοίγω τον ασκό του Αιόλου, μία ερώτηση :
Ποιός σοβαρός επαγγελματίας , με επιτυχία στον Ιδιωτικό ή Δημόσιο τομέα , θα δεχθεί να υποστεί την γελοία διαδικασία της Πιστοποίησης για να πάρει μερικά ευρώ;


Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5986 στις: Αύγουστος 17, 2019, 11:57:33 μμ »
Ευτυχώς κάποιοι Διευθυντές παρακάμπτουν τη λίστα και επιλέγουν να καλέσουν μη πιστοποιημένους συναδέλφους. Ευτυχώς κάποιοι Διευθυντές επιλέγουν να καλέσουν με βάση την αξιοκρατία (ποιοι εκπαιδευτές δουλεύουν) και όχι με βάση αν παπαγάλισαν καλά τις ερωτοαπαντήσεις της Πιστοποίησης.

Αλλιώς ,αν γεμίσουν και τα ΔΙΕΚ με επαγγελματίες ζητιάνους ωρών πιστοποιημένους , θα καταλήξουν σαν την Δευτεροβάθμια.
Ήδη , τα τελευταία 2 χρόνια οι πιστοποιημένοι την έχουν κάνει τη ζημιά :
- Ερώτηση "Γιατί δεν τον κόβεις αφού δεν τραβάει , να μην χάνει τον χρόνο του , να ψάξει να βρει κάτι άλλο;"
- Απάντηση "Για να έχω δουλειά και το άλλο εξάμηνο. Ασ τον κόψουν οι επόμενοι".

Και επειδή ξέρω ότι ανοίγω τον ασκό του Αιόλου, μία ερώτηση :
Ποιός σοβαρός επαγγελματίας , με επιτυχία στον Ιδιωτικό ή Δημόσιο τομέα , θα δεχθεί να υποστεί την γελοία διαδικασία της Πιστοποίησης για να πάρει μερικά ευρώ;

Θα παραθέσω λίγο την άποψη μου ... (σ.σ. όπως λένε και η Αμερικάνοι όλοι έχουν μια σαν κάτι άλλο) ... λίγα πράγματα για το προφίλ όχι πως έχει σημασία αλλά για να μην προκληθούν εσφαλμένες εντυπώσεις ... 10 ετή εμπειρία σε ΔΙΕΚ (και σε σχεδόν όλες τις Δομές) και αντίστοιχα 3 χρόνια δημόσια 7 χρόνια ιδιωτικό τομέα - Πιστοποιημένος.

1. Υπάρχουν συνάδελφοι που ντρέπομαι που είμαι συνάδελφος τους σε όλες τις κατηγορίες ... (Πιστοί, Άπιστοι, Δημόσιοι, ιδιωτικοί και συνδυασμός όλων αυτών, όπως επίσης και διαμάντια σε όλες τις κατηγορίες ... γνωρίζω συνάδελφο που πήρε πιστοποίηση γράφοντας απλά σε ένα πίνακα και τον πέρασαν από λύπηση ενώ άλλος μπορεί να κόπηκε επειδή δεν ήξερες τις διαδικασίες μάθησης MeZerow ...
2. Η πιστοποίηση δεν λέει τπτ ... απλά λέει ότι είναι ανόητος αυτός που δεν πάει να την πάρει αφού αναγκαστικά σε πάει στην ελίτ του πίνακα και κάθεται και της πετάει πετραδάκια και τα βάζει με τους συναδέλφους πιστοποιημένους. Εγώ όλα μ τα πτυχία πλη ίσως του βασικού τα θεωρώ άχρηστα τα πήρα όμως για να έχω μια καλύτερη θέση κάπου όπου γίνεται και να μην γκρινιάζω και λέω για όλα φταίει το σύστημα κοκ
3. Καμιά διαδικασία, κανένα ινεδιβιμ, κανένας διευθυντής, καμιά μοριοδότηση και ούτε ο θεός δεν διασφαλίζει ποιοτική επιλογή εκπαιδευτών όσες φορές και να αλλάξει το σύστημα πάντα θα μπαίνουν οι άσχετοι, οι άμπαλοι, τα βύσματα κοκ το θέμα είναι να περιορίζεις τη λέζα σε ανεκτά για την εποχή επίπεδα ... η διαδικασία είναι για τα μάτια του κόσμου ...

Αποσυνδεδεμένος langue

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5987 στις: Αύγουστος 19, 2019, 06:47:29 μμ »
Είμαι σωστά στο Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας;
Να μου επιτρέψετε να επαναφέρω τη συζήτηση του τίτλου, σ' ένα πλαίσιο συναδελφικό.
Θα πληρωθούμε 27 Αυγούστου οι υπόλοιποι πιστοποιημένοι που δεν περιλήφθηκαν στην προηγούμενη πληρωμή;

Αποσυνδεδεμένος Elpida4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5988 στις: Αύγουστος 19, 2019, 08:22:28 μμ »
Επέτρεψέ μου συνάδελφε να συνεχίσω την ερώτηση σου εάν λοιπόν θα πληρωθούν Και οι μη πιστοποιημένοι για να δουν τα πολύτιμα ένσημα που τους αφήνουν την ένταξή τους στο ταμείο ανεργίας σε εκκρεμότητα .....😤😤😤😤😤

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5989 στις: Αύγουστος 19, 2019, 08:41:06 μμ »
Είμαι σωστά στο Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας;
Να μου επιτρέψετε να επαναφέρω τη συζήτηση του τίτλου, σ' ένα πλαίσιο συναδελφικό.
Θα πληρωθούμε 27 Αυγούστου οι υπόλοιποι πιστοποιημένοι που δεν περιλήφθηκαν στην προηγούμενη πληρωμή;
Επέτρεψέ μου συνάδελφε να συνεχίσω την ερώτηση σου εάν λοιπόν θα πληρωθούν Και οι μη πιστοποιημένοι για να δουν τα πολύτιμα ένσημα που τους αφήνουν την ένταξή τους στο ταμείο ανεργίας σε εκκρεμότητα .....😤😤😤😤😤

•   Ναι Συνάδελφοι , είστε στο ΣΩΣΤΟ θέμα και Ολόσωστοι!..
Στο προκείμενο , πια , για τις σωστές (;;…) αποπληρωμές μας.
Ι. Η δέσμευση από μέσα Ιούνη  , από Υπηρεσιακούς της Ομάδας Έργου του Ι.νε.δι.βι.μ. , από τον Ιούνιο ήταν (εκτός από πληρωμή «πιστών» - ΕΦΚΑ 27  Ιούλη  … για όσους τα Δ.ι.ε.κ. Εργασίας τους είχαν στείλει «εγκαίρως»  τις Συμβάσεις…)  ήταν αποπληρωμή (πάλι «πιστών» ΕΦΚΑ..) για τους Συναδέλφους των λοιπών Δ.ε.κ. … των καθυστερημένων , στις 27 Αβγούστου.
ΙΙ. 27  Αβγούστου επίσης , δεσμέφτηκαν, ότι θα ξεκινούσε η πληρωμή των «μπλοκάκηδων» (πάλι «πιστών»).
ΙΙΙ. Ως τότε – Ιούνη  ματαλέω- Ήταν αγνώστου τύχης τα δεδουλευμένα των «απίστων» Συναδέλφων.  ΩΣΤΟΣΟ , εφόσον πια υπερψηφίστηκε στη νέα βουλή … μα επιτέλους!!. Η σχετική τροπολογία , το νερό μπήκε στο αυλάκι…

ΥΓΟΥ’.
Για τα ένσημα , τα απαραιτητότατα και για τον οαεδ , ΔΕΝ ξέρω ακόμη τίποτε…  Ίσως άβριο – μεθάβριο ρωτώντας ακριβώς επ’ αυτού από Ι.νε.δι.βι.μ. να γίνω σοφότερος…
Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος Elpida4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5990 στις: Αύγουστος 19, 2019, 10:19:39 μμ »
Τί εννοείς το νερό μπήκε στο αυλάκι;;;είμαστε κι εμείς μέσα στις πληρωμές Αυγούστου; Ευχαριστώ για το χρόνο σου και την ενημέρωση...εις αύριον λοιπόν τα νεότερα

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5991 στις: Αύγουστος 20, 2019, 11:18:31 πμ »
Τελικά έχουμε κανένα νέο με τις πληρωμές; Έχω πάρει τηλ σε όλα τα τηλέφωνα και δεν το σηκώνει κανείς.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159794
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.165 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.