*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1578674 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xara130

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #448 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:56:39 πμ »
γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις πληρωμές μας?
έχω δουλέψει στο Αιγάλεω και στο Μαρούσι! :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:02:25 »

Αποσυνδεδεμένος lida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #449 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:13:02 πμ »
Για τις περιπτώσεις των ΙΕΚ που σύμφωνα με το excelaki εκκρεμούν οι φάκελοι να μην έχουμε καν ελπίδα για πληρωμή μέσα στο έτος???

Αποσυνδεδεμένος soch

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 566
  • Φύλο: Άντρας
  • Για να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #450 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:52:29 πμ »
Για τις περιπτώσεις των ΙΕΚ που σύμφωνα με το excelaki εκκρεμούν οι φάκελοι να μην έχουμε καν ελπίδα για πληρωμή μέσα στο έτος???
...
Επίσης, οι πληρωμές από την Ενιαία Αρχή Πληρωμών θα γίνονται μέχρι και 8 Δεκεμβρίου και στη συνέχεια από τη νέα χρονιά, αν και όταν πιστωθεί η σχετική ΚΑΕ.
Αυτά...
Πιθανών να μην προλάβουν να πληρωθούν αυτά χωρίς εκκρεμότητες...
Σωκράτης

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #451 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 12:22:12 μμ »
Νομίζω καταρχάς ότι το θέμα μας δεν είναι η εφεδρεία αλλά οι πληρωμές παλαιοτέρων ετών σε αυτή τη συζήτηση.
Κατά δεύτερον δε νομίζω ότι η λογική ο θάνατος σου η ζωή μου είναι σωστή και σ' αυτοί καταλήγετε κάποιοι εδω μέσα
με το να θέλετε να πάνε καθηγητές που μπορεί να διορίστηκαν και με ασεπ ή επετηρίδα, με άλλα λόγια εντελώς νόμιμα,
για να βρείτε κάποιοι δουλειά. Ντροπή!

υ.γ. δεν είμαι μόνιμη καθηγήτρια


Συμφωνώ απολύτως! Να μη σκεφτόμαστε μόνο τον εαυτό μας! Φαντάζεστε να είστε 20-30 χρόνια διορισμένοι με οικογένεια, παιδιά και ένα σωρό υποχρεώσεις και να σε διώξουν από τη δουλειά σου?? Φανταστείτε πχ. τους γονείς σας σε αυτή τη θέση!! Αν είναι δυνατόν!! Λίγη λογική ρε παιδιά!!

Από τη στιγμή που δεν μπορούμε να τρώμε όλοι από την πίτα επειδή έτσι μας κατάντησαν θα πρέπει να τρώμε εκ περιτροπής και αυτοί φάγανε 30 χρόνια ... ας φάμε κ εμείς τόσα ... κ θα παραδώσω εγώ ο ίδιος τη θέση ... μ ... κ προέρχομαι από οικογένεια δημοσίων υπαλλήλων ...
Όσο για αυτό που έχει οικογένεια θα βρει τον τρόπο ... εμείς δεν θα φτάσουμε ποτέ σε αυτό το σημείο ... να κάνουμε οικογένεια ... κύριοι κ κυρίες πάρτε το χαμπάρι ... survivor είναι η ζωή σε όλους του τομείς ... δν είμαι υπέρ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα κ να πατάμε επί πτωμάτων αλλά δν θα κάνω κ τον μ@λ@κ@ για ένα δήθεν καλό κ κάλα ότι νοιάζομαι ... Αυτά κ κλείνω την (

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:02:25 »

Αποσυνδεδεμένος Odette

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 & ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #452 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 12:51:51 μμ »
Νομίζω καταρχάς ότι το θέμα μας δεν είναι η εφεδρεία αλλά οι πληρωμές παλαιοτέρων ετών σε αυτή τη συζήτηση.
Κατά δεύτερον δε νομίζω ότι η λογική ο θάνατος σου η ζωή μου είναι σωστή και σ' αυτοί καταλήγετε κάποιοι εδω μέσα
με το να θέλετε να πάνε καθηγητές που μπορεί να διορίστηκαν και με ασεπ ή επετηρίδα, με άλλα λόγια εντελώς νόμιμα,
για να βρείτε κάποιοι δουλειά. Ντροπή!

υ.γ. δεν είμαι μόνιμη καθηγήτρια


Συμφωνώ απολύτως! Να μη σκεφτόμαστε μόνο τον εαυτό μας! Φαντάζεστε να είστε 20-30 χρόνια διορισμένοι με οικογένεια, παιδιά και ένα σωρό υποχρεώσεις και να σε διώξουν από τη δουλειά σου?? Φανταστείτε πχ. τους γονείς σας σε αυτή τη θέση!! Αν είναι δυνατόν!! Λίγη λογική ρε παιδιά!!

Από τη στιγμή που δεν μπορούμε να τρώμε όλοι από την πίτα επειδή έτσι μας κατάντησαν θα πρέπει να τρώμε εκ περιτροπής και αυτοί φάγανε 30 χρόνια ... ας φάμε κ εμείς τόσα ... κ θα παραδώσω εγώ ο ίδιος τη θέση ... μ ... κ προέρχομαι από οικογένεια δημοσίων υπαλλήλων ...
Όσο για αυτό που έχει οικογένεια θα βρει τον τρόπο ... εμείς δεν θα φτάσουμε ποτέ σε αυτό το σημείο ... να κάνουμε οικογένεια ... κύριοι κ κυρίες πάρτε το χαμπάρι ... survivor είναι η ζωή σε όλους του τομείς ... δν είμαι υπέρ ο σκοπός αγιάζει τα μέσα κ να πατάμε επί πτωμάτων αλλά δν θα κάνω κ τον μ@λ@κ@ για ένα δήθεν καλό κ κάλα ότι νοιάζομαι ... Αυτά κ κλείνω την (

Τι εννοείς ακριβώς λέγοντας "Όσο γι' αυτόν που έχει οικογένεια θα βρει τον τρόπο"? Θεωρείς ότι αν ένας άνθρωπος 55 χρονών βγει στην αγορά εργασίας θα βρει ποτέ δουλειά ή πιστεύεις ότι όλος ο κόσμος έχει επιπλέον εισοδήματα εκτός από το βασικό του μισθό? Κανένα από τα 2 δεν ισχύει για την πλειοψηφία των εφέδρων. Ένας άνθρωπος σε αυτή την ηλικία έχει πιθανότατα παιδιά που σπουδάζουν ή ψάχνουν δουλειά, δάνεια στην πλάτη του και 1000 άλλες υποχρεώσεις.
Με τα 400 ευρώ που θα του αναλογούν νομίζω ότι ενώ έφτασε σε αυτή την ηλικία αξιποπρεπώς, αντιμετωπίζει σοβαρό κίνδυνο να χάσει την αξιοπρέπειά του παρακαλώντας για ένα κομμάτι ψωμι. Κατά τη γνώωμη μου είναι ντροπή να προσδοκώ κάτι τέτοιο και είναι όντως πάτημα επί πτωμάτων.
Anyway, κάθε γνώμη είναι σεβαστή και αν είχαμε όλοι την ίδια άποψη θα ήταν βαρετο.
Κλείνω κι εγώ τη δική μου παράνθεση...
Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς…

Αποσυνδεδεμένος antente

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #453 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 01:31:54 μμ »
Ωραία η συζήτηση σας αλλά είναι εκτός θέματος..
Μπορείτε, αν θέλετε, να δημιουργήσετε ένα αντίστοιχο topic και να επιτρέψετε σε όσους χρησιμοποιούν αυτό για ενημέρωση πάνω στις πληρωμές των Δ.ιεκ, να έχουν άμεσες απαντήσεις στα ερωτήματα τους.
διαβάζω τρεις σελίδες για εφεδρείες κ διορισμούς ενώ ψάχνω απλώς νεότερα επι του θέματος των πληρωμών..

Αποσυνδεδεμένος Odette

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 & ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #454 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 02:00:02 μμ »
Έχεις δίκιο. Παρεκτραπήκαμε  :-[
Φαντάζομαι ότι όλοι περιμένουμε την Παρασκευή 25 ελπίζοντας.
Όποιος έχει κάτι νεότερο ας το πει.
Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς…

Αποσυνδεδεμένος vellisarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #455 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 02:25:16 μμ »
εμενα μου ειπε η διευθυντρια στα ιεκ που ειμαι οτι μιλησε με την ενιαια αρχη πληρωμων και της ειπαν οτι 27 θα πληρωθουμε.... μην τρεφετε ελπιδες για 25

Αποσυνδεδεμένος Odette

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 & ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #456 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 02:27:27 μμ »
27? Κυριακή?
Παίζει ως μέρα πληρωμών η Κυριακή?
Ας τα πάρουμε φέτος και αν είναι 2 μέρες πριν ή 2 μέρες μετά δε χάθηκε και ο κόσμος...
Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς…

Αποσυνδεδεμένος ΕΛΕΝΑ76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #457 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 03:49:00 μμ »
Χθες   22/11  μιλησα  με  εναν κύριο  στην Ενιαια Αρχη Πληρωμων  και  μου ειπε  οτι  μπορει  να  μου πει  αν  θα πληρωθω  εαν  του  ελεγα  τον  αριθμό  του  ενταλματος. Οταν  τον  ρωτησα  τι εννοουσε   μου  ειπε  να κανω  υπομονη  2  μέρες.......και  θα  δουμε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #458 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 11:15:14 μμ »
Χθες   22/11  μιλησα  με  εναν κύριο  στην Ενιαια Αρχη Πληρωμων  και  μου ειπε  οτι  μπορει  να  μου πει  αν  θα πληρωθω  εαν  του  ελεγα  τον  αριθμό  του  ενταλματος. Οταν  τον  ρωτησα  τι εννοουσε   μου  ειπε  να κανω  υπομονη  2  μέρες.......και  θα  δουμε!!!!!

Θα δούμε...δεεεεεν βιαζόματε. Χαλαράαααα, αγάλι αγάλι, αργάααααααα. Έπρεπε να του πεις κάνω υπομονή 2 χρόνια...
Δεν λέτε ρε παιδιά κανά τηλέφωνο, να τους πρήξουμε λίγο μπας και πληρωθούμε φέτος...

Αποσυνδεδεμένος korina_gr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #459 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 11:59:57 πμ »
Ξέρει κανένας για το ΙΕΚ Ν.Σμύρνης? Έχω πάρει πολλές φορές και δεν το σηκώνει κανένας!

Αποσυνδεδεμένος Odette

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 & ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #460 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 01:22:35 μμ »
Ξέρει κανένας για το ΙΕΚ Ν.Σμύρνης? Έχω πάρει πολλές φορές και δεν το σηκώνει κανένας!

Σύμφωνα με το γνωστό αρχείο προόδου το συγκεκριμένο ΙΕΚ έχει στείλει ότι χαρτιά έπρεπε να στείλει.
Οπότε μάλλον είσαι κι εσύ σε αυτούς που περιμένουν να πληρωθούν μέσα στο Νοέμβρη.
Οπότε welcome to the club της αναμονής!
Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς…

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #461 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 02:12:11 μμ »
εμενα μου ειπε η διευθυντρια στα ιεκ που ειμαι οτι μιλησε με την ενιαια αρχη πληρωμων και της ειπαν οτι 27 θα πληρωθουμε.... μην τρεφετε ελπιδες για 25


Πλάκα μας κάνεις πες την διευθύντρια σου ...   A)27 είναι κυριακή  Β) αφού μιλάμε απευθείας με την αρχή πληρωμών και μας λένε ότι 25 θα γίνουν οι πληρωμές πως σε αυτην λένε άλλα μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 763
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.