*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1548813 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manos_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3906 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 09:14:43 πμ »
Καλημέρα σας,
έχει πληρωθεί κάποιος με ΤΠΥ για το 2015 Α' έχουν καθυστερήσει πολύ
πραγματικά. και μένα είναι το μοναδικό εισόδημα μ ίσως λάθος δικό μου που βασίστηκα μόνο εκεί

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:45 »

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3907 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 11:13:28 πμ »
Καλημέρα, ειναι κοινή πεποίθηση ότι όποιος μπλέχει με ΙΕΚ και ΣΔΕ γνωρίζει εκ των προτέρων ότι δεν πρέπει να βασίζεται σε "χαρτζηλίκια" των 800 και 1000 ευρώ τον ΧΡΟΝΟ. Θα του έρθει καλύτερα να πεί τα ξεχνάω και όποτε μπούν. Τα σημάδια είναι πολλά στο ότι το καθεστώς ΙΕΚ ειναι ενα project όνειδος για το εκπαιδευτικό σύστημα. Δημιούργημα των μόνιμων "εγκέφαλων" του ΥΠΕΠΘ, που ότι αγγίζουν το καταστρέφουν. Ανθρώπων που ακόμα υπάρχουν σε ένα υπουργείο χρόνια τωρα  το οποίο καταστρέφει διακομματικά την εκπαίδευση και τα νέα παιδιά, αφήνει απρόσληφτους όλους τους εκπαιδευτικούς ενω υπαρχουν χιλιάδες κενά σε όλες τις βαθμίδες της εκπαιδευσης. Εχει εφευρει το αναπληρωτηριλίκι σαν μόνιμο θεσμό (γελιώνται κάποιοι αν εχουν την πεποίθηση οτι αποφασίζουν οι υπουργοί στα επιμέρους ζητήματα ή η τρόικα).
Στα ΙΕΚ εχουμε "εκπαιδευτές" διαφορετικών ταχυτήτων, με Απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης, με τιμολόγιο παροχής, με εξαρτημένη εργασία, καλούμενοι όλοι να επιτελέσουν το ίδιο εργο από  διαφορετικές αφετηρίες (ειρωνικό).
Δεν εχουν καμμία σχέση με ΑΕΙ-ΤΕΙ , εκεί οι ωρομίθιοι απλά καλύπτουν κενά μονίμου προσωπικού, στα ΙΕΚ δεν υπαρχει μόνιμο εκπαιδευτικό προσωπικό.
Οι εχοντες υποχρεώσεις καταντάνε γραφικοί πάνω στην νευρα τους, ή γιατί  εμπλεξαν με σχολές απάτη,προσποιούμενοι οτι δεν το γνώριζαν (δεν ισχύει βεβαια, ακόμα και οί πετρες γνωρίζουν τι εστι ΙΕΚ), ή προσπαθησαν μεσα απο την ενταξη τους σε αυτά να τα αλλάξουν (αυτο ειναι μια σουρεαλιστική προσέγγιση , αλλα δεν μου αφήνει περιθώρια να φανταστώ κατι άλλο που να φαίνεται λογικό.
Οπως και να έχει ενα θέμα που τρέχει απο το 2007, και συνεχίζουν ακόμα δημοσιευουν εκπληκτοι κάποιοι πως τους βρηκε τετοιο κακό all the sudden , μόνο πιστευτοί δεν γίνονται. Εξου και οι δημοσιευσεις οτι τα ΙΕΚ πληρώνουν στο διμηνο αντε τρίμηνο. Πλεον πιστευω αυτούς ;D

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3908 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 11:27:13 πμ »
Καλημέρα, ειναι κοινή πεποίθηση ότι όποιος μπλέχει με ΙΕΚ και ΣΔΕ γνωρίζει εκ των προτέρων ότι δεν πρέπει να βασίζεται σε "χαρτζηλίκια" των 800 και 1000 ευρώ τον ΧΡΟΝΟ. Θα του έρθει καλύτερα να πεί τα ξεχνάω και όποτε μπούν. Τα σημάδια είναι πολλά στο ότι το καθεστώς ΙΕΚ ειναι ενα project όνειδος για το εκπαιδευτικό σύστημα. Δημιούργημα των μόνιμων "εγκέφαλων" του ΥΠΕΠΘ, που ότι αγγίζουν το καταστρέφουν. Ανθρώπων που ακόμα υπάρχουν σε ένα υπουργείο χρόνια τωρα  το οποίο καταστρέφει διακομματικά την εκπαίδευση και τα νέα παιδιά, αφήνει απρόσληφτους όλους τους εκπαιδευτικούς ενω υπαρχουν χιλιάδες κενά σε όλες τις βαθμίδες της εκπαιδευσης. Εχει εφευρει το αναπληρωτηριλίκι σαν μόνιμο θεσμό (γελιώνται κάποιοι αν εχουν την πεποίθηση οτι αποφασίζουν οι υπουργοί στα επιμέρους ζητήματα ή η τρόικα).
Στα ΙΕΚ εχουμε "εκπαιδευτές" διαφορετικών ταχυτήτων, με Απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης, με τιμολόγιο παροχής, με εξαρτημένη εργασία, καλούμενοι όλοι να επιτελέσουν το ίδιο εργο από  διαφορετικές αφετηρίες (ειρωνικό).
Δεν εχουν καμμία σχέση με ΑΕΙ-ΤΕΙ , εκεί οι ωρομίθιοι απλά καλύπτουν κενά μονίμου προσωπικού, στα ΙΕΚ δεν υπαρχει μόνιμο εκπαιδευτικό προσωπικό.
Οι εχοντες υποχρεώσεις καταντάνε γραφικοί πάνω στην νευρα τους, ή γιατί  εμπλεξαν με σχολές απάτη,προσποιούμενοι οτι δεν το γνώριζαν (δεν ισχύει βεβαια, ακόμα και οί πετρες γνωρίζουν τι εστι ΙΕΚ), ή προσπαθησαν μεσα απο την ενταξη τους σε αυτά να τα αλλάξουν (αυτο ειναι μια σουρεαλιστική προσέγγιση , αλλα δεν μου αφήνει περιθώρια να φανταστώ κατι άλλο που να φαίνεται λογικό.
Οπως και να έχει ενα θέμα που τρέχει απο το 2007, και συνεχίζουν ακόμα δημοσιευουν εκπληκτοι κάποιοι πως τους βρηκε τετοιο κακό all the sudden , μόνο πιστευτοί δεν γίνονται. Εξου και οι δημοσιευσεις οτι τα ΙΕΚ πληρώνουν στο διμηνο αντε τρίμηνο. Πλεον πιστευω αυτούς ;D

’ψογος...

Αποσυνδεδεμένος manos_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3909 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 11:35:26 πμ »
Φυσίκα και γνώριζα εκ των προτέρων ότι καθυστερούν τις πληρωμές αλλά όχι τόσο πολύ και πίστεψε αν είχα άλλη
εναλλακτική δεν θα έμπλεκα με ΙΕΚ δεν ήταν ονείρο μου όταν τελείωνα το Πολυτεχνείο να γινόμουν εκπαιδευτής σε ΙΕΚ (δεν το υποτιμώ αλλά είχα άλλες βλέψεις).Τεσπα οι καιροί είναι χαλεποί οπότε κάνω τα πάντα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:45 »

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3910 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 12:55:09 μμ »
Το κονδύλι για την πληρωμή μας έχει εγκριθεί. Το λογιστήριο του υπ. Παιδείας το έστειλε στον επίτροπο. Η υπεύθυνη για τα ιεκ είναι σε άδεια και ο προϊστάμενος του λογιστηρίου του ινεδεβιμ δεν σηκώνει τηλ. Σας παρακαλώ όλους πιέστε τους για να πληρωθούμε. Είμαι σίγουρη ότι το ινεδεβιμ θα ισχυριστεί ότι δεν ξέρει τίποτα αλλά το ποσό έχει δοθεί σύμφωνα με την γραμματέα του γενικού του υπ. Παιδείας , το γενικό λογιστήριο του υπ. Παιδείας και το γενικό λογιστήριο του κράτους. Και εμένα δυστυχώς είναι το μοναδικό μου εισόδημα. Δεν είναι η δουλειά των ονείρων μου.......

Αποσυνδεδεμένος savvy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3911 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 05:19:32 μμ »
Εγώ δούλεψα στα ΙΕΚ Ηλιούπολης και έχω πληρωθεί μέχρι 31/3/15. Είναι και θέμα ΙΕΚ, αν έχει παραδώσει τις καρτέλλες εργοδοσίας σωστά.

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3912 στις: Σεπτέμβριος 21, 2015, 08:58:51 μμ »
Εγώ δούλεψα στα ΙΕΚ Ηλιούπολης και έχω πληρωθεί μέχρι 31/3/15. Είναι και θέμα ΙΕΚ, αν έχει παραδώσει τις καρτέλλες εργοδοσίας σωστά.
ολοι πληρωθηκαμε φεβρ μαρτ....(με ικα) . Σκοπος ειναι να μας πληρωσουν και τα υπολοιπα...... Γι αυτο προσπαθουμε

Αποσυνδεδεμένος apostolia_d

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3913 στις: Σεπτέμβριος 24, 2015, 01:44:46 μμ »
ολοι πληρωθηκαμε φεβρ μαρτ....(με ικα) . Σκοπος ειναι να μας πληρωσουν και τα υπολοιπα...... Γι αυτο προσπαθουμε

Δυστυχώς δεν έχουμε πληρωθεί όλοι... Όσοι έχουμε κόψει ΤΠΥ δεν έχουμε πληρωθεί καθόλου για το 2015Α.

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3914 στις: Σεπτέμβριος 24, 2015, 03:09:41 μμ »
Δυστυχώς δεν έχουμε πληρωθεί όλοι... Όσοι έχουμε κόψει ΤΠΥ δεν έχουμε πληρωθεί καθόλου για το 2015Α.
ναι συγγνωμη εγω εννοω οσοι ειμαστε με ικα.... Το ξερω οτι ειστε χειροτερα απο μας

Αποσυνδεδεμένος thalassia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3915 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 09:12:35 μμ »
Καλησπερα νεα απο λογιστιριο.Βρισκονται στην διδικασια χρηματοδοτησης και να τηλεφωνησουμε απο εβδομαδα να μας πουν ποτε θα πληρωθουμε ακριβως.Παρτε κα αλλοι τηλ μπας και δουμε κανα φραγκο.

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3916 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 11:14:56 μμ »
Όταν λες από εβδομάδα εννοείς αυτήν που διανύουμε, την επόμενη ,
γιατί ως γνωστόν ο Αϊνστάιν όταν έγραφε την θεωρία της σχετικότητα
και οτι ο χρόνος διαστέλλεται είχε μιλήσει πριν με το λογιστήριο του ινεδιβιμ... 

Αποσυνδεδεμένος thalassia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3917 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 11:39:08 μμ »
Τσαταλια τα νευρα ολων.....αφου μιλησα σημερα αρα την επομενη συμφωνεις;

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3918 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 08:25:27 πμ »
Καλημέρα
Και εγώ μίλησα χθες και δεν μου είπαν για την άλλη εβδομάδα. Θα ξανατηλεφωνήσω σήμερα την προϊσταμένη του λογιστηρίου.

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3919 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 02:04:52 μμ »
Οποιος ειπε για την επόμενη βδομάδα δεν ισχύει έχω ενοχλήσει το λογιστήριο του ινεβεδιμ πολλες φορες και μου ειπαν οτι αυτοί είναι ετοιμοι αλλα δεν υπαρχει ακόμα εγκριση κονδυλιου....εγω και με τη ιδιοτητα σαν δημοτικος συμβουλος και μελος του συριζα πηρα τηλ και ανεφερα αυτη τη ζοφερη κατασταση στο γραφειου του νεου υπουργου παιδειας, με τις αλλαγες που θα γινουν ισως αλλαξει και ο γενικος γραμματεας  υπευθυνος για τη δια βιου μαθηση οποτε τρεχα γυρευε οχι αλλη βδομαδα δε θα πληρωθουμε καλά χριστουγεννα , μη παραπληροφορειτε   λοιπον.....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2015, 02:07:34 μμ από markos1976 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158563
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.