*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1548598 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3920 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 02:18:35 μμ »
Οποιος ειπε για την επόμενη βδομάδα δεν ισχύει έχω ενοχλήσει το λογιστήριο του ινεβεδιμ πολλες φορες και μου ειπαν οτι αυτοί είναι ετοιμοι αλλα δεν υπαρχει ακόμα εγκριση κονδυλιου....εγω και με τη ιδιοτητα σαν δημοτικος συμβουλος και μελος του συριζα πηρα τηλ και ανεφερα αυτη τη ζοφερη κατασταση στο γραφειου του νεου υπουργου παιδειας, με τις αλλαγες που θα γινουν ισως αλλαξει και ο γενικος γραμματεας  υπευθυνος για τη δια βιου μαθηση οποτε τρεχα γυρευε οχι αλλη βδομαδα δε θα πληρωθουμε καλά χριστουγεννα , μη παραπληροφορειτε   λοιπον.....
Ρώτα εκει στον σύριζα που πάτε σαν μέλη, η απάτη των ΙΕΚ θα συνεχίσει, ή η συνέχεια του κράτους της ΝΔ εφαρμοζεται πλήρως μόνο στα ΙΕΚ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:06:27 »

Αποσυνδεδεμένος thalassia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3921 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 10:23:37 μμ »
Ενα ενα.πρωτον ειπε το ινεδιβιμ απο βδομαδα τηλ να μας πουν τι ακριβως θα γινει,δευτερον το κονδυλι μπηκε εδω και καιρο και περιμενει υπογραφη απο τον υπουργο μας ειχε ενημερωσει αλλος συναδελφος,τελος αν τα χρηματα ειναι εσπα τοτε και αυτα μπηκαν σε αλλα προγραμματα και εχουν πληρωθει.εσυ που πολιτευεσε προσπαθησε να πιεσεις γιατι ελεος....μονο ψηφους θελετε;αλλοι
Ζουν μονο απο αυτο....το γνωριζεις ετσι;

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3922 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 11:26:51 πμ »

 Εγω εκανα αυτο που πρέπει πιεστε ολοι σας διαφορετικα δε θα βγει ακρη...πηρα οπως σας ειπα χθες το διευθυντη του υπουργειου παιδειας και τη γραμματέα του υπουργού(η οποία δούλευε παλιότερα στα ιέκ μου είπε) και του ειπα οτι με την προηγουμενη κυβερνηση τα 2 τελευταια χρονια πληρωνομασταν κανονικα και οτι ειναι ντροπη και αισχος με αριστερη κυβερνηση να μην πληρωνονται οι ωρομισθιοι που ζουν μονο απο αυτο .....και οτι αν συνεχισουμε ετσι στο συριζα σε λιγο καιρο δε θα βρούμε  ουτε τη ψηφο μας , είδωμεν 

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3923 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 11:55:51 πμ »
Καλημέρα, ντροπή ειναι και μόνο η λειτουργία των ΙΕΚ.
Καταργηση του θεσμού των ΙΕΚ χτες , και αντικατάσταση τους απο σχολές τριτοβαθμιας επαγγελματικής καταρτισης ενταγμένες στο εκπαιδευτικό σύστημα με μόνιμο προσωπικό, απιστοποίητο, μόνο μεσω ΑΣΕΠ, όλα τα αλλα ειναι για να κοροιδευετε κάποιοι τα τους ηλιθίους το επάγγελμα. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:06:27 »

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3924 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 12:42:55 μμ »
Καλημέρα σε όλους,
Το γενικό λογιστήριο έχει εγκρίνει το κονδύλι. Η οικονομική υπηρεσία του υπ.παιδείας το έχει εγκρίνει και το έχει στείλει στην επίτροπο. Η επίτροπος είναι αυτή που καθυστερεί. Τα χρήματα υπάρχουν και δεν ξέρω γιατί εδώ και 15 μέρες η επίτροπος δεν τα πιστώνει στο ινεδεβιμ για να πληρωθούμε.  Ο συνάδελφος που ανήκει στον Σύριζα να μιλήσει με την επίτροπο γιατί είναι ανεπίτρεπτο η αριστερά να σε έχει απλήρωτο. Έχει τσαλακωθεί η ιδεολογία μας κατά πολύ.

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3925 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 01:23:39 μμ »
Καλημέρα σε όλους,
Το γενικό λογιστήριο έχει εγκρίνει το κονδύλι. Η οικονομική υπηρεσία του υπ.παιδείας το έχει εγκρίνει και το έχει στείλει στην επίτροπο. Η επίτροπος είναι αυτή που καθυστερεί. Τα χρήματα υπάρχουν και δεν ξέρω γιατί εδώ και 15 μέρες η επίτροπος δεν τα πιστώνει στο ινεδεβιμ για να πληρωθούμε.  Ο συνάδελφος που ανήκει στον Σύριζα να μιλήσει με την επίτροπο γιατί είναι ανεπίτρεπτο η αριστερά να σε έχει απλήρωτο. Έχει τσαλακωθεί η ιδεολογία μας κατά πολύ.

Evi ξέρεις για τι ποσό μιλάμε γνωρίζεις?

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3926 στις: Σεπτέμβριος 30, 2015, 02:34:09 μμ »
Evi ξέρεις για τι ποσό μιλάμε γνωρίζεις?
Με τα ένησμα του 2015Α τι παίζει ... ;;; εγκρίθηκε το κονδύλι ;;;

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3927 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 08:27:29 πμ »
Το κονδύλι που έχει εγκριθεί είναι 1,3 εκατομμύρια. Η γραμματέας του γενικού με ενημέρωσε ότι τα λεφτά υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος manos_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3928 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 12:15:44 μμ »
Έχουμε κανα νέο για αυτούς που είναι με τιμολόγιο
βάλανε τίποτα ή να βαρέσω κανόνι

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3929 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 02:08:56 μμ »
Το κονδύλι που έχει εγκριθεί είναι 1,3 εκατομμύρια. Η γραμματέας του γενικού με ενημέρωσε ότι τα λεφτά υπάρχουν.
Τι 1.3 μύρια πλάκα μας κάνουν ούτε για τα αναλώσιμα των εκτυπωτών δεν φτάνουν για να πληρωθούν όλοι οι εκπαιδευτές σε όλα τα ιεκ μιλάμε για κονδύλι πάνω από 10 μύρια...

Αποσυνδεδεμένος manos_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3930 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 01:01:00 μμ »
Kανά νέο έχουμε για πληρωμές γιατί το ΤΣΜΕΔΕ είναι απλήρωτο

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3931 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 10:51:10 μμ »
''Μίλησα με το Λογιστήριο του Ινεδιβιμ.  Είμαι με τσμεδε και αεδ.  (Είχα ξαναρωτήσει στο φόρουμ, δίχως απάντηση, οπότε ενημερώνω αφού έχω νέα.)

Δεν έχουμε πληρωθεί ακόμα.  Εχει γίνει καταγγελία στο Ινεδιβιμ, γιατί το ίδιο δεν καταβάλει εισφορές στο Τσμεδε (η καταγγελία έγινε από συναδέλφους μηχανικούς).  Πλήρωσε το Ινεδιβιμ πρόστιμο για αυτό το λόγο.  Οι πληρωμές για το 15α, για τους 2 μήνες (Φεβρ + Μαρτ), θα γίνει μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα, διότι το τσμεδε τους έστειλε σήμερα λίστα με τους εγγεγραμμενους μηχανικούς, ποιοι είναι ασφαλιστικά ενήμεροι και ποιοι όχι.  Για τους υπόλοιπους μήνες οι πληρωμή θα γίνει μετα τις εκλογές όταν έρθουν.''


Tο παραπάνω μήνυμα το είχα γραψει στις 14/9.  Εννοείτε πως μέχρι και σήμερα δεν έχω πληρωθεί ούτε κάποιος άλλος συνάδελφος μηχανικός.  Σήμερα τηλ στο λογιστήριο του ινεδιβιμ, μίλησα με τον υπεύθυνο κ Μ....  Οι βεβιαώσεις από το τσμεδε έχουν φτάσει, έχουν υπογραφεί και οι εντολές πληρωμής.  Εντός εβδομάδας θα πληρωθούμε για όλο το 15α, όχι μόνο για Φεβ-Μάρ!  Μου ανέφεφε το πληρωτέο ποσό μου. 

Ομως, υπάρχει ένα πρόβλημα.  Μου ανέφερα τις ώρες που είναι να πληρωθώ, αλλά οι καταγεγραμμένες τους είνα 55 ώρες λιγότερες από αυτ΄ςε που πραγματικά δίδαξα και οι βεβαιώσεις διδακτικής απασχόλησης αναφέρουν/πιστοποιούν.  Μου ειπαν να απευθυνθώ στη διεύθυνση του ιεκ γιατι το λάθος είναι δικό τους.  Τι να κάνω? Ειχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα.  Προς το παρόν αιτήθηκα εκκαθαριστικό πληρωμών για το 15α και με αύτό μετά σκέφτομαι να πάω στο ιεκ...

Αποσυνδεδεμένος thalassia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3932 στις: Οκτώβριος 05, 2015, 11:31:35 μμ »
Καλησπερα.τι εννοεις συναδελφε θα πληρωθουμε ολα και ολοι.και αυτπι που ειναι με αεδ και οχι τσμεδε
Εγω που πηρα το πρωι στο ινεδιβιμ ειπαν περιμενουν χρηματοδοτηση
Μηπως οι ωρες σου εινσι λιγοτερες γιατι πληρωνουν μονο φεβρ μσρτιο
Και το φεβρ μηπως δεν ειχες ωρες
Δες τις ημερες που ειχες μαθημα τον φεβρ

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3933 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 01:56:44 πμ »
Καλησπερα.τι εννοεις συναδελφε θα πληρωθουμε ολα και ολοι.και αυτπι που ειναι με αεδ και οχι τσμεδε
Αυτοί που είναι με τσμεδε θα πληρωθούν εντός εβδομάδας, μου είπαν.  Μόλις πιστωθούν χρήματα στο λογαριασμό μου, θα ενημερώσω.

Παράθεση
Εγω που πηρα το πρωι στο ινεδιβιμ ειπαν περιμενουν χρηματοδοτηση
Μηπως οι ωρες σου εινσι λιγοτερες γιατι πληρωνουν μονο φεβρ μσρτιο
Και το φεβρ μηπως δεν ειχες ωρες
Δες τις ημερες που ειχες μαθημα τον φεβρ
Οχι, δεν παίζει αυτό το σενάριο.  Μου ανέφερε τις πληρωτέες μου ώρες συνολικά, οι οποίες όμως είναι λιγότερες από τις πραγματικές...  Άλλωστε δεν θα μπορούσα να έχω κάνει 55 ώρες+ μόνο το Φεβρ και Μάρτη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2015, 09:10:20 πμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 318
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.