*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1558869 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4340 στις: Μάιος 09, 2016, 09:33:11 μμ »
Μέχρι 31/12 θα πληρώσουν;
Αααα Συγκινητικό... Έχω λαμβάνειν μισθούς 5 ωρών. Πάω να παραγγείλω αυτοκίνητο :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:20:39 »

Αποσυνδεδεμένος ΚΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4341 στις: Μάιος 09, 2016, 10:13:25 μμ »
Συγνώμη υπάρχει κάποιος με ΤΠΥ που να έχει επικοινωνήσει το ινεδιβιμ μαζί του για ενημερότητες; Τα ποσά για 2 μήνες είναι πολύ μικρά για ενημερότητες μάλλον για προμηθευτές μιλάει...

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4342 στις: Μάιος 09, 2016, 10:23:16 μμ »
Μέχρι 31/12 θα πληρώσουν;
Αααα Συγκινητικό... Έχω λαμβάνειν μισθούς 5 ωρών. Πάω να παραγγείλω αυτοκίνητο :P

Τρέναρε την παραγγελία λίγο...με τη μισθοδοσία του επόμενου μήνα να κλείσεις την έκδοση με τις ζάντες αλουμινίου...

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4343 στις: Μάιος 09, 2016, 10:54:57 μμ »

•   Από επίσημη ανακοίνωση ΙΝΕΔΙΒΙΜ  28.04.2016  (μ.Πέμπτη).
«… το Ίδρυμα Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης προχώρησε στη διαδικασία μερικής πληρωμής εκπαιδευτών και προμηθευτών, που καλύπτουν ανάγκες των Δημόσιων Ινστιτούτων Επαγγελματικής Κατάρτισης/ Σχολών Επαγγελματικής Κατάρτισης.
Συγκεκριμένα, με το ποσό που αντιστοιχεί στα Δ.Ι.Ε.Κ./Σ.Ε.Κ., καλύπτονται:
•     άμεσα, υποχρεώσεις για τη μισθοδοσία Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2015 των εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ./Σ.Ε.Κ. που υπάγονται στο ασφαλιστικό πλαίσιο ΙΚΑ και ΑΕΔ. …».

•   Από τη σημερινή , 09.05.2016  «2η Ενημέρωση σχετικά με την πληρωμή οικονομικών εκκρεμοτήτων Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ.» του ΙΝΕΔΙΒΙΜ.

«Η Διοίκηση του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. ενημερώνει ότι όλες οι οφειλές προς εκπαιδευτές των Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ., με Ι.Κ.Α. και Α.Ε.Δ., για την περίοδο μέχρι την 31η/12/2015,  έχουν εξοφληθεί και τα αντίστοιχα ποσά θα είναι από αύριο (10.05.2016) διαθέσιμα στους τραπεζικούς λογαριασμούς της Εθνικής Τράπεζας και την Τετάρτη πρωί σε περίπτωση άλλων Τραπεζών….» .

………
Έλεγα κι εγώ … «μα πού τρίβολο έπεσα έξω , όταν μεγαλοβδομαδιάτικά , με βάση την πρώτη ανακοίνωση ΙΝΕΔΙΒΙΜ , αλλά ΚΑΙ Τραπεζική πηγή στην Ε.Τ.Ε. που έβλεπε ότι χρήματα είχαν κατατεθεί… Αλλά: ΠΟΥ χαρά στην είσοδο των καρτών μας στα ΑΤΜ μας… ΠΟΥ!!!...».

Από τη διαδοχή των ανακοινώσεων , με επίκεντρο Απόλυτες διατυπώσεις , όπως «…προχώρησε στη διαδικασία μερικής πληρωμής εκπαιδευτών (…)καλύπτονται: άμεσα, υποχρεώσεις για τη μισθοδοσία…» και «…οι οφειλές προς εκπαιδευτές των Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ., με Ι.Κ.Α. και Α.Ε.Δ., για την περίοδο μέχρι την 31η/12/2015,  έχουν εξοφληθεί…» , προκύπτουν ή μάλλον επιβεβαιώνονται τα εξής δυστυ…χέστατα:

•   Ι. Πράγματι , τα , ελάχιστα ανά Εκπαιδευτή , «κάποιο ‘σημαντικό’ ποσόν» , ορισμένων εκατομμυρίων ευρώ συνολικά , βρίσκονταν στην εθνική τράπεζα , από τα μέσα του Μεγαλοβδόμαδου!..

•   ΙΙ. Με βάση αυτό , το ΙΝΕΔΙΒΙΜ διεκήρυσσε από μ. Πέμπτη ότι μας «αποπλήρωσε μερικώς» και σήμερα στην ίδια «λογική» , μας ανακοινώνει πως «έχουμε εξοφληθεί» (έναντι).

•   ΙΙΙ. Κοντολογίς ο εργοδότης μας Καθάρισε απέναντί μας , αφότου τα χρήματα μεταφέρθηκαν στην ΕΤΕ , εμείς είμαστε ΗΔΗ «πληρωμένοι» και πάλι καλά ότι καταδέχονται να μας πούνε ότι οι «πληρωμένοι» θα ζήσουμε μια μικρή λαγνεία στα ΑΤΜ μας ΑΥΡΙΟ Τρίτη. 

•   ΙΙΙ. Β’. Προσοχή εδώ:  Μάλλον θα ισχύσει το σύνηθες Κρατικό , ότι θα μπορούμε να κάνουμε ανάληψη ΜΕΤΑ τις 4:30 – 5:00 «μ.μ.» , εάν βεβαίως δεν το πάνε 8 παρά ελάχιστα «μ.μ.» , όπως με την «εξόφληση» 2015 Α’ , προπαραμονή Πρωτοχρονιάς.

•   ΙΙΙΙ. Και ενώ ο εργοδότης ΙΝΕΔΙΒΙΜ , είναι «καλυμμένος» από μέσα Μεγαλοβδόμαδου τα ,λίγα μεν , Εκατομμύρια δε ευρώ που μας αφορούν βρίσκονται στην ΕΤΕ και τοκίζονται επί δύο απόλυτες εβδομάδες. Σε όφελος Τίνος;;… Ε;;…  ΟΧΙ ΔΙΚΟ Μας , πάντως!..


Υγου’.

•   Πανικοβλήθηκα σήμερα , οπότε Στελέχη Δ.Ι.Ε.Κ. που «ξέρουν» και καλά , μού’ λεγαν εμπιστευτικά πως χρήμα στις τράπεζες δεν έχει πάει , ο οιοσδήποτε οικονομικός υπεύθυνος ΙΝΕΔΙΒΙΜ … «θα υπογράψει αύριο , ώστε Αν μπορεί να πληρωθείτε την ΑΛΛΗ βδομάδα κλπκλπκλπ..». 

•   Ρε Μάγκες , νταξ’ κάντε τη δεξιά σας αντιπολίτευση , αλλά Όχι στις πλάτες μας.

•   Τέλος και σ’ ό,τι με αφορά:

Όλη την προηγούμενη βδομάδα , το’ φερνα πολύ βαρειά , καθώς φαίνονταν εκ του αποτελέσματος , παντελώς άκυρη κάθε ενημέρωση για την πληρωμή μας , που είχα αναρτήσει μ. Τετάρτη –  μ. Πέμπτη. Προφανώς όχι διότι «έπεσα έξω» (σιγά τα’ αυγά..) , μα καθώς σε αυτή την ενημέρωση άνθισαν προσδοκίες τόσων Συναδέλφων που τη διάβασαν. Ανευθυνότητες γενικά δεν καλές!... Ανευθυνότητες , ωστόσο, σε τέτοιας τάξης θέματα είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΕΣ.

•   Εγκλήματα εις βάρος μας υπήρξαν. Παρατεταμένα.  Με βάση όλα τα παραπάνω , τουλάχιστο για μένα απόψε , έφυγε ένα μεγάλο βάρος.... Εάν είχα κάνει μ@@#$**κία ο Συν. Lasid και όλος ο Συντονισμός του φόρουμ θα άξιζε να με είχαν διαγράψει. Εγώ όφειλα να ζητήσω συγνώμη και να μην εμφανιστώ Ποτέ Ξανά δωπέρα!..

 Αποδεδειγμένα πλέον , Τίποτα λανθασμένο δεν ανάρτησα ως πληροφόρηση , μαζί με τα πρόσθετα περί «βαλέρ» κλπ.  ΠΟΥ να φανταστώ ότι ΙΝΕΔΙΒΙΜ και ΕΤΕ είν’ ΟΚ , μας «πλήρωσαν» Δύο  Βδομάδες πριν και μεις… «αύριο πάλι θα’ ρθω να σε βρω» (πηγή: λαϊκός , προς έντεχνος  αοιδός, Μ. Μητσιάς , νομίζω) στα ΑΤΜ μας…

Αυτά..
Ξανά το πολυλόγησα.

Θ.
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:20:39 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4344 στις: Μάιος 09, 2016, 11:11:41 μμ »


Μέχρι 31/12 θα πληρώσουν;
Αααα Συγκινητικό... Έχω λαμβάνειν μισθούς 5 ωρών. Πάω να παραγγείλω αυτοκίνητο :P

Τρέναρε την παραγγελία λίγο...με τη μισθοδοσία του επόμενου μήνα να κλείσεις την έκδοση με τις ζάντες αλουμινίου...

Απόλυτα respect , που λέν’ και τα μαξούμια τα Σπουδαστάκια μας!!... 

Ο Σαρκασμός είν’ η ευφυΐα , το Ταλέντο των Ανθρώπων , που δεν παρατάνε τίποτα , δεν ζουν καμία μοιρολατρία , αλλά το’ χουν ρε παιδί μου!.. ΔΕΝ καταβάλλονται.

Φιλιά!.. Να’ στε καλά ρε παιδιά, Συνάδελφοι!


Θ.


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4345 στις: Μάιος 10, 2016, 08:59:24 πμ »
Μέχρι 31/12 θα πληρώσουν;
Αααα Συγκινητικό... Έχω λαμβάνειν μισθούς 5 ωρών. Πάω να παραγγείλω αυτοκίνητο :P
καλημέρα, σου πουλάω το δικό μου μόλις συγκεντρώσεις 800 ωρες σαν προκαταβολή και το υπόλοιπο ποσό σε κάθε πληρωμή του Φίλη σε 500 ισάριθμες μηναιίες δόσεις και επειδή ειμαι και καλοπροαίρετος συμφωνα με τα χρηστά ηθη δεν θα βάλω τόκο....
Ηδη έιδατε την πρώτη ευτυχήσασα εκπαιδευτικό στα ΙΕΚ να της αλλάζει η ζωή απο ένα ΙΕΚ, και στα δικά σας..

ΥΓ μόλις μπεί το χρήμα σήμερα (αν μπεί.).μην το φάτε όλο μαζί ..σιγά σιγά.

ΥΓ 2 Ο Ελλην μυαλό δεν βάζει...πάω αλβανία
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος alekitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4346 στις: Μάιος 10, 2016, 09:02:38 πμ »
Συγνώμη υπάρχει κάποιος με ΤΠΥ που να έχει επικοινωνήσει το ινεδιβιμ μαζί του για ενημερότητες; Τα ποσά για 2 μήνες είναι πολύ μικρά για ενημερότητες μάλλον για προμηθευτές μιλάει...

Προσπαθώ εδώ και μέρες αλλά δεν το σηκώνει κανείς....Την Παρασκευή τους είχα στείλει με e-mail την φορολογική ενημερότητα (όπως έλεγε στην 1η ανακοίνωση, παρόλο που φυσικά δεν ξεπερνούσα τα 1.500€). Και εγώ δεν νομίζω να αφορά εμάς. Αν καταφέρει κάποιος με ΤΠΥ και επικοινωνήσει, ας μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος gnomonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4347 στις: Μάιος 10, 2016, 09:22:09 πμ »
μόλις μπηκαν χρηματα απο ΙΝΕΔΒΙΜ στο λογαριασμό μου(εθνικη τραπεζα)ημουν ΑΓ.Δημητριο-Ηλιουπολη,το ειδα μεσω ιντερνετ banking δεν ξερω για ΑΤΜ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2016, 11:24:11 πμ από gnomonas »

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4348 στις: Μάιος 10, 2016, 09:23:21 πμ »
Δεν ξέρω για τους δικούς σας λογαριασμους, αλλά το δικό μου ταμείο είναι μείον. Μόνο αρνητικά πρόσημα είχε η ανάλυση τι πρωί που έκανα ενημέρωση

Αποσυνδεδεμένος kami

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4349 στις: Μάιος 10, 2016, 09:42:47 πμ »
Ώρα 8:15 πρωινή ΑΤΜ Εθνικής τράπεζας Ρόδου.
Τίποτα
Τώρα θα μου πεις πρωί-πρωί πήγες.
Τι να κάνω δεν κρατιέμαι.

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4350 στις: Μάιος 10, 2016, 09:48:34 πμ »
Ώρα 8:15 πρωινή ΑΤΜ Εθνικής τράπεζας Ρόδου.
Τίποτα
Τώρα θα μου πεις πρωί-πρωί πήγες.
Τι να κάνω δεν κρατιέμαι.
Τωρα καντε τσεκ να δουμε τι μπηκε ...

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4351 στις: Μάιος 10, 2016, 10:17:20 πμ »
Καλημέρα σας.

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Θα πληρωθούμε και τις αναπληρώσεις που κάναμε τον Δεκέμβρη; Η αστεία είναι η ερώτηση μου;

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4352 στις: Μάιος 10, 2016, 10:26:28 πμ »
Σε μένα έχουν περάσει τις ημέρες απασχόλησης στον 1ο του 2016 και όχι στον 11ο του 2015. Ο,τι να 'ναι... Εκτός αν το έκαναν για να γλιτώσουν πιθανές μηνύσεις αφού οι εργοδοτικές εισφορές στο ΙΚΑ έπρεπε να έχουν καταβληθεί εδω και καιρό.
Παιδιά τσεκαρετε και σεις τα ένσημα στο ΙΚΑ
Για να μπορέσω να συγκροτήσω την σκέψη μου...μην ληφθεί σοβαρά η ερωτηση μου ....μυνήσεις απο ποιόν? απο τους εκπαιδευτές ΙΕΚ των 100 ευρώ τον χρόνο?
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος ellinaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την Eκπαίδευση Ενηλίκων
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4353 στις: Μάιος 10, 2016, 10:29:09 πμ »
Πληρώθηκαμε σήμερα το πρωί (μόνο όσοι είναι ασφαλισμένοι στο Ι.Κ.Α.).
Προφανώς περίμεναν το Eurogroup.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.