*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4358826 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #630 στις: Απρίλιος 02, 2013, 09:56:20 μμ »
@ ICT

νομίζω ότι αιτήσεις μπορούμε να δεχόμασε μέχρι τη λήξη ωραρίου μας και όχι μέχρι το βράδυ....  :P :P :P

think again !!

όταν τρέχουν ημερομηνίες δεν τρέχουν μέχρις λήξεως του ωραρίου αλλά μεχρι το τέλος της ημέρας. Ούτε μπορείς να θεωρήσεις εκπρόθεσμη αίτηση που στέλνεται πχ μέσω φαξ στις 7.20 το απόγευμα επειδή το γραφείο ειναι κλειστό.

Οι αιτήσεις γίνονται λέει η εγκύκλιος είτε αυτοπροσώπως είτε με ταχυδρομική αποστολή (με απόδειξη παραλαβής) ... δεν ξέρω να γίνονται δεκτές από τις οργανικές με φαξ. Όπως και στις μεταθέσεις δεν στέλνονται με φαξ. Όχι;;;;

ρίξε μια ματιά εδώ : ( ξέρω ότι ειναι μεγάλο το έγγραφο αλλά αξίζει τον κόπο ) http://84.205.251.116/%288616003213254253%29/documents/%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CF%85.pdf

Μεταξύ άλλων , έγγραφο που στέλνεται απο δημόσια υπηρεσία σε δημόσια υπηρεσία θεωρείται έγκυρο και πρωτότυπο ( κατ' εφαρμογή Νόμου και όχι εγκυκλίου). Αν λοιπόν κάποιος στείλει αίτηση απο το φαξ ενός Εσπερινού Σχολείου τίνι τρόπω μπορεί να θεωρηθεί άκυρο ή εκπρόθεσμο ;


Επισης,  δεδομένου ότι πχ στην δική μου περιοχή το ταχυδρομείο ειναι ανοικτό ως τις 7.00 το απόγευμα, ποιος αποκλείει κάποιος στο παρά πέντε να σκέφτηκε και να υπέβαλε αίτηση; Προφανώς όσες αιτήσεις σταλουν ταχυδρομικά με σφραγιδα ταχυδρομείου 2/4/2013 δε σημαίνει πως εστάλησαν ως τις 3 ή 4 οπότε και τελειώνει το εργασιακό ωράριο!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2013, 10:05:22 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:46:25 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #631 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:18:01 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 03:27:35 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #632 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:21:53 μμ »
Καλή επιτυχία σε όλους σας!!

Με μια πρώτη εικόνα πάντως οι προτιμήσεις των μετατάξεων ακολούθησαν αυτές των μεταθέσεων. Λίγο πολύ δηλαδή αν κάποιος ήθελε να πάει με μετάθεση στη Θεσ/νίκη το ίδιο δήλωσε και στην  μετάταξη.

Περισσότερα, αύριο!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #633 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:58:58 μμ »
Εγώ είμαι από αυτούς που ενώ το ειχα πάρει απόφαση ότι δεν έχω δικαίωμα υποβολής αίτησης,έτρεχα χθες βράδυ να την καταθέσω...όπως και να έχει ακόμη δε ξέρω αν έκανα καλά,το μόνο που θέλω είναι να είμαι σπιτάκι μου....βέβαια είναι απίθανο....

Καλή επιτυχία σε όλους!

bitch δεχθήκατε αρκετές αιτήσεις στους ΠΕ19-20 έμαθα ε; Δεν το περίμενα...

Υ.Γ. Ελπίζω να είναι όλα καλά  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:46:25 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #634 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:03:07 μμ »
είναι καλύτερα απο χθες σίγουρα!!

η αληθεια ειναι πως οι πληροφορικοί έκαναν πολλές αιτήσεις. Οι γαλλικών λιγότερες και οι γερμανικών ελάχιστες!!! 
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #635 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:06:27 μμ »
Αχ,ούτε με τα κιάλια δεν τα βλέπω τα Γιάννενα...ποιός ξέρει;κάθε εμπόδιο για καλό...

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #636 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:10:25 μμ »
@trekto,

σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Επειδή θέλω να σεβαστώ αυτό που μου είπε η Bitch λέω να μην συνεχίσω σήμερα.

Ομως μια τελευταία ερώτηση αν τα πιλοτικά σχολεία μπορούν να καταργηθούν με ένα Νόμο, γιατί όλα τα άλλα να μην μπορούν να αλλάξουν πάλι με ένα νόμο;

Τα πιλοτικά, ακριβώς επειδή είναι πιλοτικά, δεν μπορούν να κρατήσουν για πάντα. Οτιδήποτε πιλοτικό έχει δύο δρόμους, σύμφωνα με το σύνταγμα και την θεμελιώδη αρχή της ισότητας ευκαιριών των παιδιών. Ή γενικεύεται σε όλα τα σχολεία της επικράτειας ή καταργείται.

Άρα τα πιλοτικά δεν χρειάζεται να καταργηθούν με νόμο. Ο νόμος ο ίδιος εφόσον τα έχει χαρακτηρίσει πιλοτικά προβλέπει ότι θα έχουν ημερομηνία λήξης. Μόλις λοιπόν εξαντληθεί αυτός ο χρόνος πειραματισμού (πιθανολογώ το 2014 ή το 2015 που λήγει και το ΕΣΠΑ) τότε πρέπει να παρθεί μια απόφαση από το υπουργείο. Είτε το πείραμα πέτυχε και γενικεύεται το σύστημα, είτε το πείραμα απέτυχε και καταργήται.

http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #637 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:13:32 μμ »
είναι καλύτερα απο χθες σίγουρα!!

η αληθεια ειναι πως οι πληροφορικοί έκαναν πολλές αιτήσεις. Οι γαλλικών λιγότερες και οι γερμανικών ελάχιστες!!!

Μηπως υπάρχει εικόνα για το αν εκαναν και όσοι ήταν στη διαθεση εντός του ίδιου νομου? π.χ. για όσους ήθελαν να πανε αθηνα η θεσσαλονικη και ήταν στη διαθεση του πυσδε αθηνας ή θεσσαλονικης αντίστοιχα.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #638 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:16:57 μμ »
αντι να δουμε θετικα το ανοιγμα νεων οργανικων νεων κλαδων στην Α/μια καποιοι μιζεριαζουν και κινδυνολογουν συνεχως!!!ας δουμε και κατι θετικο σε αυτη τη χωρα....και τα αγγλικα ειχαν αρχισει πιολτικα στην γ δημοτικου το 2002 και διδασκονται πλεον σε ολα τα δημοτικα τησ χωρας.....και στα ΕΑΕΠ απο τη α δημοτικου
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #639 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:29:36 μμ »
αντι να δουμε θετικα το ανοιγμα νεων οργανικων νεων κλαδων στην Α/μια καποιοι μιζεριαζουν και κινδυνολογουν συνεχως!!!ας δουμε και κατι θετικο σε αυτη τη χωρα....και τα αγγλικα ειχαν αρχισει πιολτικα στην γ δημοτικου το 2002 και διδασκονται πλεον σε ολα τα δημοτικα τησ χωρας.....και στα ΕΑΕΠ απο τη α δημοτικου

Δεν έχουμε όμως 2002, έχουμε 2013. Αν αντιμετωπίσουμε τα πράγματα με ρεαλισμό, και δεδομένου του μνημονίου, είναι αδύνατον να καθιερωθούν τα ΕΑΕΠ γιατί απαιτούν προσλήψεις.

Λυπάμαι ειλικρινά που το παίζω κασσάνδρα. Δεν νομίζω ότι υπάρχει ούτε ένας εδώ μέσα που να θέλει την κατάργηση των ΕΑΕΠ. Όμως είναι στρουθοκαμηλισμός το να μην βλέπεις το μέλλον που έρχεται.
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #640 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:34:01 μμ »
καλα τοτε μην κανετε για μεταταξη κι αφηστε να δουλεουν αναπληρωτες εσπα στα κεντρα των πολεων και καθιστε στην θεση του διορισμου σας...μην παραπονεθειτε ομως αν τον ιουνιο σας γινει υποχρεωτικη μεταθεση !!!
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος chtzim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #641 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:36:52 μμ »
Πάντως οι πληροφορικοι πλεοναζουν τόσο πολύ που άνετα στελεχώνουν και τα νηπιαγωγεία με ΕΑΕΠ αν χρειαστεί :-)

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #642 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:38:58 μμ »
γι αυτο φετοσ πηρε 500 αναπληρωτες ΕΣΠΑ???....που ειναι κρυμμενοι τοτε???
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος chtzim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #643 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:40:52 μμ »
Αν κοιτάξεις προσεκτικά πίσω από έναν υπολογιστή θα τους δεις

Btw 500 αναπληρωτές, όσες περίπου και οι οργανικές που άνοιξαν ;-)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2013, 11:42:48 μμ από chtzim »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.