*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4375996 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος garfield

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8946 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:27:31 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

Tο είπα πιο πάνω αλλά το ξαναγράφω.
Ρε παιδιά δεν έχουν σχέση τα μόρια αλλά και αν αποδεσμεύτηκες από το ΠΥΣΔΕ σου.
Π.χ. ανήκω ΠΥΣΔΕ κυκλάδων έχω 140 μόρια και είμαι πρώτος.
Το Πυσδε κυκλάδων έβγαλε στην πληροφορική 15 κενά και 15 πλεονάζοντες.
Οι μετατάξεις έγιναν πρώτα εντός.Αφού κάλυψε τα δικά του 15 κενά και πήρε τους πρώτους 15 σε μόρια στο ΠΥΣΠΕ κυκλάδων οι οποίοι ανήκαν στο ΠΥΣΔΕ κυκλάδων που δήλωσαν κυκλάδες στην συνέχεια δεν έμεινε περιθώριο να φύγει κανείς.Εγώ ήμουν πρώτος αλλά δεν πήρα μετάταξη γιατί δεν δήλωσα Κυκλάδες αλλά άλλον Νομό.Αν δήλωνα Κυκλάδες θα έπαιρνα φυσικά αλλά θα έπρεπε και ο νομός που ήθελα να μην είχε συμπληρώσει το νούμερό του από τους εντός ΠΥΣΔΕ.
Αν δήλωναν 14 μόνο για μετάταξη τότε θα έμενε και μια θέση για να διώξουν που θα ήμουν εγώ γιατί ήμουν πρώτος σε μόρια.Για αυτο δεν κάλυψαν τις θέσεις γιατί υπήρχαν αυτοί οι περιορισμοί.Ήταν πολύ δύσκολο για κάποιον να πάει σε άλλον Νομό ακόμη και 500 μόρια να είχε.

Γιατί έψαξε το πρόγραμμα να βρει άλλους εφτα για Β Αθήνας αλλά όλα τα ΠΥΣΔΕ είχαν συμπληρώσει τον αριθμό τους και δεν πήρε από πουθενά.Αλλιώς θα έμπαινες.Όπως την πάτησα και εγώ.

Στην περίπτωση της Ζακύνθου όπου έδωσε 0 πλεονάσματα και 0 κενά στην πρωτοβάθμια (εντός)  για πληροφορικούς πως ο άλλος πήγε στην Αθήνα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:40 »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8947 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:31:57 πμ »
Βρε ιερεμια,τι ειναι αυτα που λες;
Παράθεση
3) Τώρα που ήρθαν από άλλα ΠΥΣΔΕ και κάλυψαν τις θέσεις είμαι ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΛΕΟΝΑΖΩΝ απο πριν !!!
Πως εισαι ακομα πιο πλεοναζον,αφου οι αλλοι που ηρθαν,ειναι πλεον στην α/θμια..δεν ηρθαν στην β/θμια.Μεταταξη ειναι,οχι μεταθεση.
Ψυχραιμια βρε παιδα.Λετε πραγματα που δεν στεκουν.
Είναι πιο πλεονάζων γιατί δεν θα υπάρχουν θέσεις στην πρωτοβάθμια για διαθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8948 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:32:12 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

H B Αθήνας άφησε απ' έξω άτομα από τη διάθεση ΠΥΣΔΕ που την είχαν βάλει 1η επιλογή και πήρε άλλους από άλλα ΠΥΣΔΕ...Άρα δε νομίζω να έγιναν πρώτα εντός...
Το ίδιο και η Δ Αθήνας.

Σπάω το κεφάλι μου, αλλά δεν μπορώ έναν οποιοδήποτε αλγόριθμο βάση του οποίου υλοποιήθηκε αυτό το έκτρωμα...

Αποσυνδεδεμένος kost75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8949 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:37:46 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

Tο είπα πιο πάνω αλλά το ξαναγράφω.
Ρε παιδιά δεν έχουν σχέση τα μόρια αλλά και αν αποδεσμεύτηκες από το ΠΥΣΔΕ σου.
Π.χ. ανήκω ΠΥΣΔΕ κυκλάδων έχω 140 μόρια και είμαι πρώτος.
Το Πυσδε κυκλάδων έβγαλε στην πληροφορική 15 κενά και 15 πλεονάζοντες.
Οι μετατάξεις έγιναν πρώτα εντός.Αφού κάλυψε τα δικά του 15 κενά και πήρε τους πρώτους 15 σε μόρια στο ΠΥΣΠΕ κυκλάδων οι οποίοι ανήκαν στο ΠΥΣΔΕ κυκλάδων που δήλωσαν κυκλάδες στην συνέχεια δεν έμεινε περιθώριο να φύγει κανείς.Εγώ ήμουν πρώτος αλλά δεν πήρα μετάταξη γιατί δεν δήλωσα Κυκλάδες αλλά άλλον Νομό.Αν δήλωνα Κυκλάδες θα έπαιρνα φυσικά αλλά θα έπρεπε και ο νομός που ήθελα να μην είχε συμπληρώσει το νούμερό του από τους εντός ΠΥΣΔΕ.
Αν δήλωναν 14 μόνο για μετάταξη τότε θα έμενε και μια θέση για να διώξουν που θα ήμουν εγώ γιατί ήμουν πρώτος σε μόρια.Για αυτο δεν κάλυψαν τις θέσεις γιατί υπήρχαν αυτοί οι περιορισμοί.Ήταν πολύ δύσκολο για κάποιον να πάει σε άλλον Νομό ακόμη και 500 μόρια να είχε.

Γιατί έψαξε το πρόγραμμα να βρει άλλους εφτα για Β Αθήνας αλλά όλα τα ΠΥΣΔΕ είχαν συμπληρώσει τον αριθμό τους και δεν πήρε από πουθενά.Αλλιώς θα έμπαινες.Όπως την πάτησα και εγώ.

Στην περίπτωση της Ζακύνθου όπου έδωσε 0 πλεονάσματα και 0 κενά στην πρωτοβάθμια (εντός)  για πληροφορικούς πως ο άλλος πήγε στην Αθήνα?

Κι εγώ παρατήρησα κάτι τέτοιο: Από Νομό που είχε δώσει 0 πλεονάσματα και 0 κενά στην πρωτοβάθμια έφυγε εκπαιδευτικός και πήγε στο διπλανό νομό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:40 »

togaidouritougeitona

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8950 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:39:00 πμ »
Συμφωνω με vivo

Αποσυνδεδεμένος dahmeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8951 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:42:37 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

Tο είπα πιο πάνω αλλά το ξαναγράφω.

ευχαριστω για την απαντηση, εγω σκεφτομαι οπως στις μεταθεσεις μαλλον, απλα ναι μεν μας εβαλαν να κανουμε αιτησεις μεταταξεις με την τρομοκρατια οτι ειμαστε στη διαθεση και μετα σου λενε δεν περισσευεις τελικα? Οι περισσοτεροι απο τους συναδερφους μου που ηθελαν να μεινουν Ευβοια και την πηραν, δεν ηθελαν να πανε πρωτοβαθμια, τωρα τι εγινε? αδειασε η δευτεροβαθμια για οργανικες που θα μπορουσαν να παρουν?

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8952 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:44:07 πμ »
Σχετικά με την «δοτική ικανότητά» του κάθε ΠΥΣΔΕ,
εφόσον μετακινήθηκαν οι πλεονάζοντες του κάθε ΠΥΣΔΕ ανά ειδικότητα  και εφόσον υπήρχαν και άλλες αιτήσεις για μετάταξη από αυτό το ΠΥΣΔΕ αλλά δεν ικανοποιήθηκαν (παρόλο που έμειναν κενές θέσεις),  τότε το υπουργείο αποδέχεται ότι στο συγκεκριμένο ΠΥΣΔΕ δεν υπάρχει άλλος πλεονάζον. 
Με απλά λόγια: Το ΠΥΣΔΕ δεν μπορεί να βγάλει κανέναν άλλο στην διάθεση.  Όλοι πλέον έχουν οργανική. 8)

Επίσης σύμφωνα με τα παραπάνω σημαίνει ότι δεν θα γίνει β φάση ή υποχρεωτικές μεταθέσεις.
Είδατε όλα καλύφθηκαν απλά και ωραία και με αιτήσεις προτίμησης έτσι να μην υπάρχουν νομικά κωλύματα. ;)

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8953 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:45:10 πμ »
Βρε ιερεμια,τι ειναι αυτα που λες;
Παράθεση
3) Τώρα που ήρθαν από άλλα ΠΥΣΔΕ και κάλυψαν τις θέσεις είμαι ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΛΕΟΝΑΖΩΝ απο πριν !!!
Πως εισαι ακομα πιο πλεοναζον,αφου οι αλλοι που ηρθαν,ειναι πλεον στην α/θμια..δεν ηρθαν στην β/θμια.Μεταταξη ειναι,οχι μεταθεση.
Ψυχραιμια βρε παιδα.Λετε πραγματα που δεν στεκουν.
Είναι πιο πλεονάζων γιατί δεν θα υπάρχουν θέσεις στην πρωτοβάθμια για διαθέσεις.

ακριβώς

Αποσυνδεδεμένος kost75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8954 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:45:46 πμ »
Από την εγκύκλιο αποσπάσεων 12-07-2013:

Μετά την επικύρωση των πινάκων των υπό μετάταξη εκπαιδευτικών από το ΚΥΣΠΕ
για την οποία θα υπάρξει από την υπηρεσία μας σχετική ενημέρωση τους, θα πρέπει να
υποβάλουν, εφόσον επιθυμούν, άμεσα νέα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Για το
λόγο αυτό πρέπει απαραίτητα να αναγράψουν στην αίτηση απόσπασης e-mail και
τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να ενημερωθούν και να τους δοθεί η δυνατότητα απόσπασης
από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.

Είναι άλλοι ενδιαφερόμενοι? Πήρα τηλ στο Υπουργείο αλλά φυσικά δεν γνωρίζουν τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 11:41:54 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8955 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:54:36 πμ »
Από την εγκύκλιο αποσπάσεων 12-07-2013:

Μετά την επικύρωση των πινάκων των υπό μετάταξη εκπαιδευτικών από το ΚΥΣΠΕ
για την οποία θα υπάρξει από την υπηρεσία μας σχετική ενημέρωση τους, θα πρέπει να
υποβάλουν, εφόσον επιθυμούν, άμεσα νέα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Για το
λόγο αυτό πρέπει απαραίτητα να αναγράψουν στην αίτηση απόσπασης e-mail και
τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να ενημερωθούν και να τους δοθεί η δυνατότητα απόσπασης
από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.


Είναι άλλοι ενδιαφερόμενοι? Πήρα τηλ στο Υπουργείο αλλά φυσικά δεν γνωρίζουν τίποτα.
Ναι κι εγώ είμαι στην ίδια θέση. Πως θα γίνει όμως η διαδικασία; Σε ποια Διεύθυνση θα γίνει η αίτηση; Στην ΠΕ που μεταταχθήκαμε φαντάζομαι;
Kost 75
Έλα στο νήμα των αποσπάσεων. Υπάρχουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 11:00:54 πμ από papagena »

Αποσυνδεδεμένος georgio7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Δεν πάμε καλά
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8956 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:02:38 πμ »
θα ήθελα συνάδελφοι να επισημάνω κάτι, το οποίο μου κάνει εντύπωση πως δεν αναφέρθηκε στις τελευταίες 40 σελίδες, μετά την ανακοίνωση των μετατάξεων δλδ. Στους συλλογισμούς που κάνουν ορισμένοι προσπαθώντας να εξηγήσουν ορισμένες "αδικίες" που παρατηρούνται, δεν έχει τεθεί η παράμετρος ότι τα μόρια του καθενός είναι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

Είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ λάθη σε αυτό ακριβώς το σημείο και δεν εννοώ εσκεμμένα λάθη, αλλά λάθη πραγματικά εκ παραδρομής. Γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι λίγοι οι συνάδελφοι που δεν γνώριζαν πως να συμπληρώσουν την αίτηση, μπερδεύοντας πολλές φορές του τι είναι μόρια συνθηκών, συνολικά κλπ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΞΙΜΟ βέβαια, είναι φταίξιμο του υπουργείου που πραγματοποιεί μία τέτοια διαδικασία με αυτήν την προχειρότητα.

Είμαι πεπεισμένος ότι σημαντικός αριθμός λαθών που μπορεί να υπάρχουν στα αποτελέσματα οφείλονται (και) σε αυτό το φαινόμενο. Αν δεν υπάρξει αναλυτικός πίνακας μορίων, δυστυχώς δεν μπορεί να βγει καμία άκρη.

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8957 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:07:59 πμ »
Υπαρχει καποιο αρχειο που να μπορουμε να δουμε ποσα ατομα του κλαδου μας εφυγαν απο την διευθυνση μας;

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8958 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:13:40 πμ »
ΗΜΑΡΤΟΝ μωρέ!!! Δώστε επιτέλους τον αξιολογικό πίνακα και τις ΔΔΕ του καθενός!!!

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8959 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:16:37 πμ »
Δηλαδή αυτό ήταν;;; Βγάλαμε κάτι αποτελεσματάκια με πολλές γκρίζες ζώνες και όσοι πήρα πήραν ανεξάρτητα αν ο καθένας δήλωσε ότι του κατέβάσει το κεφάλι του σε μόρια;;;

Ντροπή, αδιαφάνεια και διαδικασίες biz bize του Υπουργίσκου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.