*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4364099 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bolos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12446 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 08:07:35 μμ »
Έχεις την καλοσύνη να αναφέρεις το σκεπτικό της απόφασης; Όπως επίσης τι ακριβώς ζητούσες;

Ευχαριστώ
Μηπως μπορεις να την αναρτήσεις καπου να την δούμε κ οι υπόλοιποι;
Αν ισχυει οτι το Δελτίο τυπου δεν καλυπτει κανεναν στο δικαστήριο, εξηγεί το γεγονος οτι εγιναν οι μετατάξεις καθαρά με μόρια και οχι με προτεραιότητα, αλλα μεχρι κ τον ιούνιο που εφυγε ο Αρβανιτόπουλος αυτό ισχυε !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:28:02 »

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12447 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 08:11:56 μμ »
όπως εγώ για παράδειγμα που 4 χρόνια ήταν κλειστά και ειδα να ερχονται 80 ατομα στον τοπο των συμφερόντων μου με πολύ λιγοτερα μορια από μενα (εχω τη 10 θεση περιπου από τους 80 στα μορια μετα τη μετατροπή στης αθμιας)φετος δεν πηρα μεταθεση παρ όλο που ανοιξε γιατι ηρθαν ελάχιστοι με πιο πολλα μορια πιο μενα (απολυτα λογικο και δικαιο)..στις αποσπασεις παρολο που ημουν από τους πρωτους περιμενα να δηλωσουν πρωτα οι μεταταγεντες και σ ότι σχολειο αφησαν επιασα το πρωτο από τα περισσευούμενα..ετσι στην περιοχη μου παρατηρηθηκε να καλυπτουν λειτουργικα κενα μεταταγεντες  με το 1/3 των μοριων μου..η μονη μου ελπιδα είναι να μη μετατρεψουν τα λειτουργικα κενα σε οργανικα και τους τα δωσουν (γιατι τοτε πραγματικα δεν είναι ότι θα περιμενω να συνταξιοδοτηθουν και ετσι να πλησιασω και εγω) αλλα και να μετατεθώ τα επομενα χρονια ούτως ώστε να συγκρινομαι σε μορια μαζι τους..να διευκρινισω ότι δεν εχω τιποτε απολυτως με τους συναδελφους από μεταταξη, εκαναν παρα πολύ καλα που αδραξαν την ευκαιρια για μεταθεση-μεταταξη, ο καθενας κανει ότι καλυτερο μπορει για τον εαυτο του και εγω στη θεση τους το ιδιο ακριβως θα εκανα..απλα δεν ηταν σχεδιασμος σωστος από το υπουργειο, αλλα δεν σου κανει εντυπωση αν κρινεις πως δουλευουν τα πραγματα στην Ελλαδα..απλα κατεθεσα την εμπειρια μου ως προυπαρχουσα ειδικοτητα στην αθμια που επληγη από μετατάξεις..ευχομαι καλα χριστουγεννα με υγεια πανω από όλα, ευτυχια και όλα να  ερχονται ωραια..

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12448 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 09:55:44 μμ »
Εκκρεμούν στα διοικητικά δικαστήρια η αγωγή της ΟΚΠΕ για ακύρωση των υποχρεωτικών, καθώς και δυο ακόμα που έχουν κατατεθεί από πολυάριθμες ομάδες εκπαιδευτικών ειδικοτήτων α/θμιας.
Θεωρώ ότι τίποτα πλέον δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο, ακόμα και επιστροφή μας στην δ/θμια, αφού πολλά μπορεί να ανατραπούν με δικαίωση των προσφυγέντων από τα δικαστήρια.
Η χθεσινή ανακοίνωση νέων και τροποποιητικών μετατάξεων ήταν ανέξοδη και αντίθετη με τις εκτιμήσεις μεγάλων αιρετών που έκαναν λόγο για συνολική απόρριψη τους.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12449 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 10:17:19 μμ »
Εκκρεμούν στα διοικητικά δικαστήρια η αγωγή της ΟΚΠΕ για ακύρωση των υποχρεωτικών, καθώς και δυο ακόμα που έχουν κατατεθεί από πολυάριθμες ομάδες εκπαιδευτικών ειδικοτήτων α/θμιας.
Θεωρώ ότι τίποτα πλέον δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο, ακόμα και επιστροφή μας στην δ/θμια, αφού πολλά μπορεί να ανατραπούν με δικαίωση των προσφυγέντων από τα δικαστήρια.
Η χθεσινή ανακοίνωση νέων και τροποποιητικών μετατάξεων ήταν ανέξοδη και αντίθετη με τις εκτιμήσεις μεγάλων αιρετών που έκαναν λόγο για συνολική απόρριψη τους.
Δεν καταλαβαίνω γιατί διϋλίζουμε τον κώνωπα. Υπήρξαν κάποιοι από εμάς που, επιτέλους, φαίνεται ότι δικαιωθήκαμε χθες, μετά από μεγάλη ταλαιπωρία και χωρίς κανένα βύσμα. Μακάρι να βγει σύντομα και το ΦΕΚ, να καλυφθούμε επιτέλους. Από ό,τι μου είχε πει δικηγόρος πέρυσι, η δικαίωση στα δικαστήρια δεν θα "βγάλει" κανέναν βυσματία, απλά μπορεί μόνο να προσθέσει τον ενδιαφερόμενο σε μια μεγάλη λίστα μεταταγμένων στην α/θμια για την οποία ενδιαφέρεται.
Αυτά.
Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά σε όλους (χωρίς αλληλοφαγώματα!).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:28:02 »

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12450 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 10:43:20 μμ »
Για να ευθυμήσουμε λίγο – μέρα που είναι:
Διαβάστε την επίσημη άποψη (είναι σε μορφή δήθεν σχολίου σε ανάρτηση στο www.alfavita.gr). Όλα καλά, όλα ανθηρά… Αν διαφωνείτε μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον κ. Απέργη στο γραφείο του κ. Λοβέρδου στο 2103443898 (δεν το σηκώνει εύκολα, αλλά προσπαθήστε..) και να τον συγχαρείτε για το έργο του. Πάντως μπράβο στον σύμβουλο του Λοβέρδου – έστειλε άλλες 6 εκπαιδευτικούς Γαλλικής Φιλολογίας στη Β΄ Αθήνας και τώρα έχουμε 69 εκπαιδευτικούς Γαλλικής για τα 120 δημοτικά της Β΄ Αθήνας!
Απολαύστε το κείμενο:

"Η χολή των ειδικοτήτων της πρωτοβάθμιας δεν έχει τελειωμό. Οι "συνάδελφοι" των ειδικοτήτων της πρωτοβάθμιας θα πρέπει να καταλάβουν ότι η διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων δεν τους αφορά. Υπάρχει συγκεκριμένο νομοθετικό πλαίσιο βάσει του οποίου πραγματοποιούνται οι υποχρεωτικές μετατάξεις, και το οποίο έχει τηρηθεί κατά γράμμα τόσο από τον πρώην, όσο και από τον νυν Υπουργό Παιδείας. Το νομοθετικό αυτό πλαίσιο δεν προβλέπει την εμπλοκή των οργάνων που εμπλέκονται στις κανονικές μετατάξεις.
Οι τελευταίες υποχρεωτικές μετατάξεις δεν είναι 6η φάση. Υπήρξε μόνο μια φάση υποχρεωτικών μετατάξεων, επί της οποίας ασκήθηκαν ενστάσεις, και χθες ικανοποιήθηκαν (θέλω να πιστεύω) και οι τελευταίες που έπρεπε να ικανοποιηθούν.
Πολλοί από τους συναδέλφους της Β/θμιας που έλαβαν υποχρεωτική μετάταξη το έκαναν και με δέλεαρ κυρίως τη μετάθεση. Ειδάλλως δεν είχαν λόγο να χάσουν τις οργανικές που ήδη είχαν στη Β/θμια. Και δεν γνωρίζουν αν και πότε θα λάβουν οργανικές ως μεταταγμένοι στην Α/θμια. Οι συνάδελφοι της Α/θμιας που διαμαρτύρονται, θέλοντας και την πίτα ολόκληρη (βλέπε διατήρηση της οργανικής) και τον σκύλο χορτάτο (βλέπε ευνοϊκή μετάθεση), ας αναλογιστούν το αίμα που έχει πληρώσει η Β/θμια (βλέπε διαθεσιμότητες, απώλειες οργανικών) για να διατηρούν αυτοί τη σιγουριά της ειδικότητάς τους και της οργανικής τους"

ΠΗΓΗ:
http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%83%CF%87%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-6%CE%B7-%CF%86%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CE%B1

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12451 στις: Δεκέμβριος 24, 2014, 11:44:23 μμ »
Ο «δημιουργός» των μετατάξεων Λοβέρδου - όπως με ενημέρωσε με προσωπικό μήνυμα συνάδελφος – είναι στο Υπουργείο από την προηγούμενη διοίκηση, όπως φαίνεται παρακάτω από την σχετική ΥΑ:

«Με την αρ. πρωτ. Φ.908/110712/Η/09.08.2013 απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 55 και 56 του Π.Δ. 63/2005 «Κωδικοποίηση της νομοθεσίας για την Κυβέρνηση και τα κυβερνητικά όργανα» (ΦΕΚ 98/τ.Α΄/22.04.2005), αποσπάται από 18.07.2013 στο Πολιτικό Γραφείο του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Συμεών Κεδίκογλου, ο ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΑΠΕΡΓΗΣ του Αντωνίου(Α.Δ.Τ.: ΑΕ 090644),εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 19 Πληροφορικής, σε προσωρινή ομοιόβαθμη θέση αποσπασμένου.
(Αριθμ. βεβ. Υ.Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων:
11279/14.08.2013).


Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12452 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 09:16:12 πμ »
Λιγο πριν τις εκλογές , κάνανε ένα δώρο ακόμη στους μεταταγμένους "υποχρεωτικά;;;". Σίγουρα κάποιοι το αξίζανε. Αλλά επειδή πάμε να ξεχάσουμε το τι συνέβει να το ξαναθυμήσω. Οι υποχρεωτικές μετατάξεις βγήκανε καλοκαιριάτικα, με εντελώς ασαφείς όρους, γι αυτό και πολύ προτιμήσανε , αν και είχανε πολλά μόρια να μην παίξουν λότο τη ζωή τους. Από ότι αποδειχτηκε , επειδή ζούμε στην Ελλάδα, χώρα του παραλόγου, δεν πράξανε ορθά. Επίσης κανείς δεν απάντησε γιατί οι εθελοντικές με κανονικότατο ΦΕΚ δεν προχωρήσανε. Αφού βγήκανε οι πρώτες μετατάξεις στη συνέχεια εγινε το έλα να δεις. Ενστασεις δικαστικές , ενστάσεις με τη βοήθεια παρατρεχάμενων και καθημερινές επισκέψεις στο υπουργείο....με δικαίωση!!!! Δεν έχω τίποτα άλλο να πώ, παρά ότι πάιχτηκε ένα βρομερό παιχνίδι, και ότι θα έπρεπε να ακυρωθεί και να γίνει νέα διαδικασία μετατάξεων. Εκει όποιος δικαιουται πραγματικά με βάση μορίων , να πιάσει τη θέση που του αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12453 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 10:18:15 πμ »
Ο «δημιουργός» των μετατάξεων Λοβέρδου - όπως με ενημέρωσε με προσωπικό μήνυμα συνάδελφος – είναι στο Υπουργείο από την προηγούμενη διοίκηση, όπως φαίνεται παρακάτω από την σχετική ΥΑ:

«Με την αρ. πρωτ. Φ.908/110712/Η/09.08.2013 απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων που εκδόθηκε σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 55 και 56 του Π.Δ. 63/2005 «Κωδικοποίηση της νομοθεσίας για την Κυβέρνηση και τα κυβερνητικά όργανα» (ΦΕΚ 98/τ.Α΄/22.04.2005), αποσπάται από 18.07.2013 στο Πολιτικό Γραφείο του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, κ. Συμεών Κεδίκογλου, ο ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΑΠΕΡΓΗΣ του Αντωνίου(Α.Δ.Τ.: ΑΕ 090644),εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ 19 Πληροφορικής, σε προσωρινή ομοιόβαθμη θέση αποσπασμένου.
(Αριθμ. βεβ. Υ.Δ.Ε. του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων:
11279/14.08.2013).


Λιγο πριν τις εκλογές , κάνανε ένα δώρο ακόμη στους μεταταγμένους "υποχρεωτικά;;;". Σίγουρα κάποιοι το αξίζανε. Αλλά επειδή πάμε να ξεχάσουμε το τι συνέβει να το ξαναθυμήσω. Οι υποχρεωτικές μετατάξεις βγήκανε καλοκαιριάτικα, με εντελώς ασαφείς όρους, γι αυτό και πολύ προτιμήσανε , αν και είχανε πολλά μόρια να μην παίξουν λότο τη ζωή τους. Από ότι αποδειχτηκε , επειδή ζούμε στην Ελλάδα, χώρα του παραλόγου, δεν πράξανε ορθά. Επίσης κανείς δεν απάντησε γιατί οι εθελοντικές με κανονικότατο ΦΕΚ δεν προχωρήσανε. Αφού βγήκανε οι πρώτες μετατάξεις στη συνέχεια εγινε το έλα να δεις. Ενστασεις δικαστικές , ενστάσεις με τη βοήθεια παρατρεχάμενων και καθημερινές επισκέψεις στο υπουργείο....με δικαίωση!!!! Δεν έχω τίποτα άλλο να πώ, παρά ότι πάιχτηκε ένα βρομερό παιχνίδι, και ότι θα έπρεπε να ακυρωθεί και να γίνει νέα διαδικασία μετατάξεων. Εκει όποιος δικαιουται πραγματικά με βάση μορίων , να πιάσει τη θέση που του αξίζει.




Χρόνια πολλά κ καλά σε όλους!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!Στις εθελοντικές δε συμμετείχα, δεν είχα συμπληρώσει πενταετία. Στις υποχρεωτικές θεώρησα ότι πιο άκυρη εγκύκλιος δεν είχε ξαναβγεί και δε συμμετείχα από άποψη!Εκ των υστερων ειδα οτι θα μουν τωρα στην πολη μου κ οχι 800χλμ μακρια...Το αποτέλεσμα το ξερουμε όλοι, για τα επόμενα χρόνια θέσεις που με τις εθελοντικές μετατάξεις θα άνοιγαν εν καιρω και θα μπορούσαμε να τις διεκδικήσουμε αξιοκρατικά έχουν καλυφθεί από ανθρώπους με λιγότερα μόρια. Φυσικά δε φταίνε οι συνάδελφοι, αλλά το ότι όταν βγήκε η αμαρτωλη εγκύκλιος (ντάλα καλοκαιριάτικα) δεν είχαμε τα αντανακλαστικά ως θιγόμενοι κλάδοι να ζητήσουμε την ακύρωσή της ή τη μετατροπή της σε αξιοκρατικη διαδικασία. Κανονικά πρέπει να ακυρωθεί κ να επαναληφθεί από την αρχή η διαδικασία με τους όρους που διέπουν τις μετατάξεις. Η, τελος παντων, να γινουν οι εθελοντικες μεταταξεις. Ποσο αδικημενοι πρεπει να νιωθουν αυτοί που συμμετειχαν...

Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12454 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 10:29:03 πμ »
Ετσι ακριβώς maraki82, να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους!
Χρόνια πολλά και από μένα.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12455 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 10:36:55 πμ »
Χρόνια πολλά και καλά σε όλους.
@forschung
Δεν ξέρω ποιος είναι ο δημιουργός αυτών των μετατάξεων, ξέρω όμως ποιοι ήταν οι δημιουργοί των περσινών, όπου εκτός από κάποιους συναδέλφους που πήραν μετάταξη με πράγματι πολλά μόρια, υπήρχαν 25 άτομα με μόρια λιγότερα από εμένα και στις δύο περιοχές όπου είχα δηλώσει προτίμηση. Να τονίσω εδώ ότι ανήκω σε μη προϋπάρχουσα ειδικότητα στην α/θμια, σε νεοσυσταθέντα κλάδο δηλαδή. Και ναι, είδα το όνομά μου σε αυτή την Υ.Α., μετά από 3 ενστάσεις, με πολλά μόρια, με σκέψεις να παραιτηθώ μετά από πολλά χρόνια στην υπηρεσία, χωρίς να παρακαλέσω κανέναν. Αφήστε μας λίγο να χαρούμε, εμείς οι δικαιωμένοι, γιατί ναι, όσο κι αν αυτό μπορεί κάποιοι να μην το πιστεύουν, στις πρόσφατα ανακοινωθείσες μετατάξεις, είδαμε το όνομά μας, επιτέλους, κάποιοι που πράγματι έχουμε πολλά μόρια, περισσότερα από όσους μετατάχθηκαν την περσινή χρονιά (με 3 ΦΕΚ!).
Καλή χρονιά σε όλους με καλά αποτελέσματα, όποτε και να έρθουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 25, 2014, 11:11:02 πμ από elenam »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12456 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 10:39:11 πμ »
Να προσθέσω εδώ ότι είχα συμμετάσχει σε όλες τις διαδικασίες που προβλέφθηκαν, τόσο στις "εθελοντικές" όσο και στις "υποχρεωτικές"...Και πάλι χρόνια πολλά.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12457 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 10:50:57 πμ »
Μου αρεσει που ο λοβερδος μιλησε για τιε υποχρεωτικες μεταταξεις/μεταθεσεις...και παραδεχτηκε ολη την παρατυπια και οτι δημιουργισε προβληματα και τωρα αυτος ο ιδιος παλι συνεχιζει το ιδιο ακριβως πραγματα.Και βεβαια,οαλι ενστασεις θα γινουν...εις τον αιωψνα των αιωνων αμην...
Ε βεβαια,εκλογες εν οψη....
Ο νοων νοητω...
Ελπιζω μονο αυτοι που γλυκαθηκαν,να μην ξεχασουν το αισχος αυτης της κυβερνησης και τους ξαναφαμε παλι στου μουρη.
Για τα υπολοιπα με καλυψαν ωραιοτατα καποιοι απο τους συναδελφους εδω.Και για τις εθελοντικες.
Καλες γιορτες σε ολους και καλα μυαλα,γιατι θα τα χρειαστουμε. ;)

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12458 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 11:01:31 πμ »
Χρόνια πολλά και καλά σε όλους.
@forschung
Δεν ξέρω ποιος είναι ο δημιουργός αυτών των μετατάξεων, ξέρω όμως ποιοι ήταν οι δημιουργοί των περσινών, όπου εκτός από κάποιους συναδέλφους που πήραν μετάταξη με πράγματι πολλά μόρια, υπήρχαν 25 άτομα με μόρια περισσότερα από εμένα και στις δύο περιοχές όπου είχα δηλώσει προτίμηση. Να τονίσω εδώ ότι ανήκω σε μη προϋπάρχουσα ειδικότητα στην α/θμια, σε νεοσυσταθέντα κλάδο δηλαδή. Και ναι, είδα το όνομά μου σε αυτή την Υ.Α., μετά από 3 ενστάσεις, με πολλά μόρια, με σκέψεις να παραιτηθώ μετά από πολλά χρόνια στην υπηρεσία, χωρίς να παρακαλέσω κανέναν. Αφήστε μας λίγο να χαρούμε, εμείς οι δικαιωμένοι, γιατί ναι, όσο κι αν αυτό μπορεί κάποιοι να μην το πιστεύουν, στις πρόσφατα ανακοινωθείσες μετατάξεις, είδαμε το όνομά μας, επιτέλους, κάποιοι που πράγματι έχουμε πολλά μόρια, περισσότερα από όσους μετατάχθηκαν την περσινή χρονιά (με 3 ΦΕΚ!).
Καλή χρονιά σε όλους με καλά αποτελέσματα, όποτε και να έρθουν.



Το πιστεύω ότι δικαιωθήκατε κ άτομα που αξίζατε τις θέσεις. Τη χαρά δεν πρόκειται να στη στερήσει κανείς!Μικρόψυχοι δεν είμαστε!εδώ συζητάμε για το δίκαιο κ αξιοκρατικό του πράγματος.Θέλω να πω ότι θα μπορούσες, αν πληροίς τα κριτήρια, να είσαι σπίτι σου μέσω μιας διαφανούς διαδικασίας κ όχι μετά από ενστάσεις επί ενστάσεων για τα αυτονόητα. Καλή χρονιά να χουμε παιδιά, με υγεία κ όλα θα έρθουν.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12459 στις: Δεκέμβριος 25, 2014, 11:09:49 πμ »
@maraki
Συμφωνώ απόλυτα.
Καλή Χρονιά!
 ;) ;) ::) ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 728
Σύνολο: 743

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.