*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4322590 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15078 στις: Μάιος 16, 2015, 06:18:24 μμ »
Δείξε μου έναν τέτοιο πίνακα. Εγώ είδα μόνο πίνακες με αριθμούς, όχι ονόματα.

εμ δεν εβγαλαν αγαπητη mooon ΠΟΤΕ τα ονοματα για να μην φανουν τα μορια του καθενος και χαλασουν οι λαμογιες...  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:37:11 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15079 στις: Μάιος 16, 2015, 06:20:42 μμ »
@perastikos_kav
ενταξει, αυτο που λες για τον προϊσταμενο δεν μπορω να το λαβω ως σοβαρο επιχειρημα. ας ζητησει τα ρεστα απο τον προϊσταμενο...


για αυτους που ειχαν καθε χρονο το αγχος με τις ωρες τους και αν θα βγει ή οχι η πληροφορικη απο το λυκειο, προφανως και αντιλαμβανεστε οτι μια τετοια οργανικη ειναι σχεδον ή ηδη, οργανικη υπεραριθμια... δηλαδη ποια ειναι η μεγαλη διαφορα με το να γυρισετε στο ΠΥΣΔΕ ως υπεραριθμοι? αντε και σας εβαλαν εκει που ησασταν με τις οριακες 11/12 ωρες ή στο λυκειο που τωρα με το νεο τροπο προσβασης το 2016 χανει ωρες πληροφορικης. θα ειστε ανετοι?

Απλά θέλω να δείξω κάτω από ποιο πρίσμα κάποιος που είχε οργανική έκανε αίτηση μετάταξης και σε ποια υπηρεσιακή και ψυχολογική κατάσταση. Όταν στο σχολείο που υπηρετείς τα 2/3 των συναδέλφων βγαίνουν στη διαθεσιμότητα είναι λογικό να κάνεις αίτηση μετάταξης ακόμα και αν έχεις οργανική στο σχολείο, αφού θεωρείς δεδομένο το κλείσιμο του. Επίσης είναι άλλο να έχεις ένα σχολείο βάσης και άλλο να μην έχεις κανένα. Πχ κάποιος που ήταν στον Έβρο ή στην Καβάλα και είχε οργανική στο Λύκειο ενός χωριού με 13-14 ώρες θα πήγαινε να συμπληρώσει σε κάποιο γειτονικό χωριό. Γυρίζοντας στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ μπορεί να βρεθεί στη Σαμοθράκη ή στη Θάσο.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15080 στις: Μάιος 16, 2015, 06:22:55 μμ »


Και τελικά, αν ανακληθούν οι μετατάξεις και ξαναγίνουν μετά με μόρια μετάθεσης σε πολλά οργανικά κενά χωρίς κανένα περιορισμό σε δοτικότητες ΠΥΣΔΕ, δεν θα έχει το υπουργείο πρόβλημα αν αδειάσουν περιοχές;

Μην ανησυχείς ετοιμάζει πρόγραμμα κινητικότητας για την παιδεία ο Κατρούγκαλος. Αλλά δεν πειράζει, γιατί σύμφωνα με τη λογική του υπουργείου αυτοί που θα μπούνε σε κινητικότητα είναι εκλογικοί πελάτες άλλων μαγαζιών.

Αποσυνδεδεμένος freespirit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15081 στις: Μάιος 16, 2015, 06:31:15 μμ »
Υπηρετούσα στον γειτονικό νόμο αυτού της μόνιμης κατοικίας μου. Είχα οργανική σε σχολείο στα όρια του νομού εκείνου άρα και πολύ κοντά στην κατοικία μου.( 20 λεπτά με το αυτοκίνητο).Παρ'όλα αυτά αποφάσισα να κάνω αίτηση μετάταξης για να μπορέσω να έρθω στο νομό μου και όντως μετατάχθηκα .Γυρίζοντας πίσω στο παλιό πύσδε τώρα μπορώ να βρεθώ στην άλλη άκρη του νομού και ίσως και να πρέπει να μετακομίσω ( έχω δυο παιδιά). Και μη μου πειτε για νέο κύκλο νόμιμων μετατάξεων γιατί ξέρουμε όλοι οτι ο αριθμός των αιτούντων μπορεί να είναι διαφορετικός.

Γιατί να την πληρώσω εγώ τώρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:37:11 »

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15082 στις: Μάιος 16, 2015, 06:33:00 μμ »
@Wizard

καλη η σκεψη αλλα κακο το επιχειρημα... αν ηταν εφικτη η ενοποιηση των 2 βαθμιδων θα ειχε γινει χρονια τωρα. για να μην γινεται, με το φτωχο μου το μυαλο υποθετω οτι υπαρχουν αρκετες δυσκολιες (δεν ξερω ποιες).
αρα ας μην το συζηταμε ως υποθετικο σεναριο γιατι οι ημερομηνιες τρεχουν και η ενοποιηση δεν συζητιεται εδω και μηνες οτι μπορει να συμβει.

@perastikos_kav
πολυ ορθες οι ανησυχιες σου. αλλα μαλλον ισχυει αυτο που λεει ο teacher_. πλεοναζων προσωπικο χαρακτηριστηκατε μολις ικανοποιηθηκε η αιτηση σας.
μην ξεχναμε και το απλο. οτι αυτος με τα πολλα μορια θα (ξανα)παρει μεταταξη. γιατι το εχετε δεσει κομπο οτι θα περιλαπλανιεστε στο παλιο ΠΥΣΔΕ χωρις ωρες?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2015, 07:04:31 μμ από scholar »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15083 στις: Μάιος 16, 2015, 06:38:30 μμ »
@Wizard

καλη η σκεψη αλλα κακο το επιχειρημα... αν ηταν εφικτη η ενοποιηση των 2 βαθμιδων θα ειχε γινει χρονια τωρα. για να μην γινεται, με το φτωχο μου το μυαλο υποθετω οτι υπαρχουν αρκετες δυσκολιες (δεν ξερω ποιες).
αρα ας μην το συζηταμε ως υποθετικο σεναριο γιατι οι ημερομηνιες τρεχουν και η ενοποιηση δεν συζητιεται εδω και μηνες οτι μπορει να συμβει.

@perastikos_kav
πολλες ορθες οι ανησυχιες σου. αλλα μαλλον ισχυει αυτο που λεει ο teacher_. πλεοναζων προσωπικο χαρακτηριστηκατε μολις ικανοποιηθηκε η αιτηση σας.
μην ξεχναμε και το απλο. οτι αυτος με τα πολλα μορια θα (ξανα)παρει μεταταξη. γιατι το εχετε δεσει κομπο οτι θα περιλαπλανιεστε στο παλιο ΠΥΣΔΕ χωρις ωρες?

Σου επαναλαμβάνω με την ίδια λογική να ακυρωθούν όλες οι μεταθέσεις και διορισμοί των τελευταίων ετών, γιατί υπήρξαν παρατυπίες.  Δεν έχει να φοβηθεί κανείς τίποτα. Προσωπικά κατά 90% δεν θα ξανακάνω αίτηση. Σε αυτή την κοροϊδία δεν θα γίνω μπαλάκι.

Αποσυνδεδεμένος shva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15084 στις: Μάιος 16, 2015, 06:40:15 μμ »
Το  έχουμε δεσει κομπο οτι θα περιλαπλανιόμαστε  στο παλιο ΠΥΣΔΕ χωρις ωρες
γιατί από το 2010 η Δευτεροβάθμια μας διέθετε στην Πρωτοβάθμια γιατί πλεονάζαμε!!!!!
Τι δεν καταλαβαίνεις;

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15085 στις: Μάιος 16, 2015, 07:13:21 μμ »
Το  έχουμε δεσει κομπο οτι θα περιλαπλανιόμαστε  στο παλιο ΠΥΣΔΕ χωρις ωρες
γιατί από το 2010 η Δευτεροβάθμια μας διέθετε στην Πρωτοβάθμια γιατί πλεονάζαμε!!!!!
Τι δεν καταλαβαίνεις;

αυτος με τα πολλα μορια θα (ξανα)παρει μεταταξη
Τι δεν καταλαβαίνεις;

γιατι επιμενεις να κρατησεις την τωρινη σου μεταταξη ενω εχει αναλυθει δεκαδες φορες οτι η διαδικασια μπαζει νομικα και απο παντου;

καταργηθηκαν οι υποχρεωτικες μεταθεσεις. αρα ασε να σου βρουν αυτοι ωραριο οπως σου εβρισκαν το 2010 και νωριτερα....

δωσε μου σε ΦΕΚ αυτο που ισχυριζεσαι (οτι προηγεισαι επειδη ανηκεις στο ιδιο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ) και θα σου δωσω οσο δικιο θελεις.


@perastikos_kav
αν υπηρξαν μεταθεσεις/διορισμοι που προσπερασαν ατομα που δικαιουνταν (με βαση τα μορια μεταθεσης-μορια διορισμου) την μεταθεση ή διορισμο, εννοειται να ακυρωθουν. δωσε μου καποιο παραδειγμα αν εχεις προχειρο.

by the way, αυτο που εβγαλε το ΣτΕ για τις προσληψεις οτι καποιες ειναι παρανομες ειναι αυτο που ζητας και θα γινει λογικα (δεν το ξερω καλα το θεμα, διορθωστε με αν κανω λαθος)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2015, 07:15:31 μμ από scholar »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15086 στις: Μάιος 16, 2015, 07:15:41 μμ »
Μη σκας βρε θα σου βρούμε ώρες του άλλου του Πρωτοβάθμιου που θα φύγει με μετάθεση για να αποκατασταθούν οι αδικίες δηλαδή να πάρει τη θέση σου την παράτυπη γιατι αυτός ο νόμιμος είχε καλύτερες ακρες στον Μπράτη

Α μη ξεχάσω προγραμμα κινητικότητας ακούω.... Κλίμα τρομοκρατίας οσμίζομαι βρε κατι απο 2013 μου θυμίζει αυτο....
Ουστ υποκριτές

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15087 στις: Μάιος 16, 2015, 07:16:07 μμ »
αυτος με τα πολλα μορια θα (ξανα)παρει μεταταξη
Τι δεν καταλαβαίνεις;

γιατι επιμενεις να κρατησεις την τωρινη σου μεταταξη ενω εχει αναλυθει δεκαδες φορες οτι η διαδικασια μπαζει νομικα και απο παντου;

καταργηθηκαν οι υποχρεωτικες μεταθεσεις. αρα ασε να σου βρουν αυτοι ωραριο οπως σου εβρισκαν το 2010 και νωριτερα....

δωσε μου σε ΦΕΚ αυτο που ισχυριζεσαι (οτι προηγεισαι επειδη ανηκεις στο ιδιο ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ) και θα σου δωσω οσο δικιο θελεις.


@perastikos_kav
αν υπηρξαν μεταθεσεις/διορισμοι που προσπερασαν ατομα που δικαιουνταν (με βαση τα μορια μεταθεσης-μορια διορισμου) την μεταθεση ή διορισμο, εννοειται να ακυρωθουν. δωσε μου καποιο παραδειγμα αν εχεις προχειρο.

by the way, αυτο που εβγαλε με το ΣτΕ για τις προσληψεις οτι καποιες ειναι παρανομες ειναι αυτο που ζητας και θα γινει λογικα (δεν το ξερω καλα το θεμα, διορθωστε με αν κανω λαθος)

Έγιναν μεταθέσεις σε περιοχές που δεν υπήρχαν οργανικά κενά, κατά κόρον.

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15088 στις: Μάιος 16, 2015, 07:17:06 μμ »
Σου επαναλαμβάνω με την ίδια λογική να ακυρωθούν όλες οι μεταθέσεις και διορισμοί των τελευταίων ετών, γιατί υπήρξαν παρατυπίες.  Δεν έχει να φοβηθεί κανείς τίποτα. Προσωπικά κατά 90% δεν θα ξανακάνω αίτηση. Σε αυτή την κοροϊδία δεν θα γίνω μπαλάκι.
Άρα η λογική είναι ότι αφού είχαν γίνει παρατυπίες σε άλλες διαδικασίες... ας συνεχίσουμε να λειτουργούμε έτσι...

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15089 στις: Μάιος 16, 2015, 07:23:31 μμ »
Άρα η λογική είναι ότι αφού είχαν γίνει παρατυπίες σε άλλες διαδικασίες... ας συνεχίσουμε να λειτουργούμε έτσι...

Όχι. Άλλο το συνεχίζουμε να λειτουργούμε έτσι και άλλο καταργούμε και ακυρώνουμε όποιες μεταβολές μας βολεύει για να εξυπηρετήσουμε την πολιτική μας πελατεία και να λαϊκίσουμε δημιουργώντας πρόβλημα σε 3.700 εκπαιδευτικούς στο όνομα 100-200 παρατυπιών. Αφού πια είναι τόσο ηθικοί, γιατί δεν κάνουν το ίδιο με όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές; απλά εδώ είχανε επενδύσει ψηφοθηρικά σε συντεχνιακό και πολιτικό επίπεδο και εκπληρώνουν υποσχέσεις Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. Έρχονται και εκλογές στη ΔΟΕ που η κυβερνητική παράταξη είναι πάτος (5η πίσω ακόμα και από την εξωκοινοβουλευτική αριστερά) και ελπίζουν σε κέρδη. Βέβαια ο Μπράτης τους την έφερε και καπηλεύεται το αποτέλεσμα σαν δική του δουλειά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2015, 07:25:25 μμ από perastikos_kav »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15090 στις: Μάιος 16, 2015, 07:24:16 μμ »
 Δε σας πείραζαν ομως τότε οι παρατυπίες

Προσωπικά αφου ξεκινήσω με προσφυγή για τις μετατάξεις μετα θα κανω και μια βασιζόμενη στην απόφαση του ΣΤΕ στην οποία θα ζητάω να προηγηθεί στους διορισμούς του 2009 γιατι διορίστηκα μέσω ΑΣΕΠ ενώ πολλές με πέρασαν που είχαν μονο προϋπηρεσία

Να καθαρίσει βρε αδερφέ η βρωμια μια που έρχεστε εσείς οι αδιάφθοροι με φορα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2015, 07:26:14 μμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος pv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Υπουργείο !! Τον ΠΔΕ !! Τον Προισταμενο
    • Προφίλ
Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15091 στις: Μάιος 16, 2015, 07:25:58 μμ »

Η λύση που έδωσαν είναι: ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ

Μα πόσο ηλ.... είναι οι άνθρωποι;;;;;;;;
Φοβερή κυβέρνηση...Να τους ξαναψηφίσουμε.....
Και κατηγορούσαν την ΝΔ που κατήργησε την ΕΡΤ με αιφνίδιο θάνατο !!!


Sent from my iPad Air using Tapatalk

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159457
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.