*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385344 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15386 στις: Μάιος 17, 2015, 08:39:01 μμ »
Ναι υποθετω τους φοβισες!!!!!
Τι ακουμε Θεε μου εδω μεσα!!! Να σαι καλα εσκασε το χειλακι μου λιγο!!!
Όχι δεν τους φοβίσαμε ακόμη αγαπητή μου, απλά τώρα μάθαμε το δρόμο.
Τους δικηγόρους τους πληρώνουμε έτσι και αλλιώς...οπότε αν δεν σταματήσουν τα επικοινωνιακά παιχνίδια εις βάρος μας...θα εισπράξουν τα δέοντα....επίσημη αίτηση θα κάνουμε τη Δευτέρα να μας δώσουν τους αριθμούς από το υπουργείο...δεν αποτελούν κρατικό μυστικό οι συνταξιοδοτήσεις της Β/θμιας...όσο και αν βολεύει κάποιους.... να παρουσιάζονται σαν κατατρεγμένοι ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:49:03 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15387 στις: Μάιος 17, 2015, 08:46:03 μμ »
Καταλαβαίνω τι λες. Δεν διαφωνώ. Όμως η λύση δεν είναι επειδή 100 ήρθαν βυσματικά (σ'αυτούς και οι 25 εναντίον των οποίων έκανα ένσταση), θ'αλλάξει η ζωή 4000. Να γυρίσουν πίσω στη δ/θμια όσοι φάνηκε από τον έλεγχο ότι δήλωσαν ψευδή στοιχεία-μόρια, να μείνουν οι υπόλοιποι ως έχουν, να δοθούν οργανικές σε αυτούς αλλά και ακόμα περισσότερες στα ΕΑΕΠ, ώστε να μπορέσουν επιτέλους συνάδελφοι όπως η skiritisa και άλλοι πολλοί που γνωρίζω να ενωθούν με τις οικογένειές τους και όχι να χωρίσουμε από τις δικές τους όσους δίκαια πήγαν στον τόπο συμφερόντων τους.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15388 στις: Μάιος 17, 2015, 08:49:18 μμ »
Βλέπετε που η ενσυναίσθηση είναι σημαντική δεξιότητα. Έτσι νοιώθω 2 χρόνια τώρα! Κρίμα, αλλά σας καταλαβαίνω!
Κρίμα, πραγματικά κρίμα, ένας κλάδος εργαζομένων που έχει να κάνει με παιδιά, να είναι τόσο αγενής κι εμπαθής στο εσωτερικό του. Πού βοηθά η ειρωνία σου enkm ? Το φόρουμ έχει χάσει, μου φαίνεται, τον ενημερωτικό του χαρακτήρα, εντελώς πια.

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15389 στις: Μάιος 17, 2015, 08:52:49 μμ »
elenam μακαρι να χωρουσαν ολοι..το ιδανικο αυτό  θα ηταν..για πληρη αποκατασταση της αδικιας θα επρεπε να φερει στο πυσπε ολους οσους ειχαν τα μορια του τελευταια μεταταγμενου (στο δικο μου η τελευταια μεταταγμενη ειχε 20)..όταν εμενα με τα 80 εν μου φτανουν να μπω φαντασου για ποσο κοσμο μιλαμε να μπει..και σιγουρα δε θα εχουν τι να τους κανουν ολους αυτους αν μιλαμε για 250 ατομα πχ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:49:03 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15390 στις: Μάιος 17, 2015, 08:58:44 μμ »
Εάν "επέστρεφαν" πίσω αυτούς με τα 20-30-40 μόρια, σίγουρα θα μπορούσαν να προστεθούν περισσότερα άτομα, ίσως όχι 250, αλλά αρκετοί. Τώρα όμως ? Είναι πολύ πιθανό συνάδελφοι που παλαιότερα δεν το είχαν σκεφτεί, τώρα να κάνουν αίτηση με τη νέα διαδικασία, εάν τρέξει, και να αφήσουν για πάντα στα μακρινά ΠΥΣΔΕ ανθρώπους με 80-90-100 μόρια, σαν κι εσένα κι εμένα δλδ. Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να μην επαναληφθεί άλλο ένα καλοκαίρι του 2013.

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15391 στις: Μάιος 17, 2015, 09:10:04 μμ »
Συγνώμη αλλά στο εξωτερικό δουλεύεις, γιατί στην Ελλάδα δεν παίζει αυτό που μας λες. Αν εργάζεσαι στην Ελλάδα τότε στο σπίτι σου ήσουνα όλα αυτά τα χρόνια γιατί σου έδιναν αποσπάσεις!
Ένα προβληματάκι μόνιμο με τους Α/θμιους..... διακρίνω αγαπητή μου :) Θύμησέ μου σε παρακαλώ οι Α/θμιοι πότε έπαιρναν αποσπάσεις κάπου αλλού εκτός  από τη Βαθμίδα τους; Εγώ σαν παλιά Καπνικαρέα που είμαι θυμάμαι μόνιμα τα παιδιά της Β/θμιας να έρχονται για εργασία στην Α/θμια, με το ζόρι μετά από κανά μήνα από εμάς και αφού είχαν εξαντληθεί όλες οι δυνατότητες...στη Β/θμια!!! Ακόμη για να μην παραβιαστεί το εργασιακό τους ωράριο ήταν και εφοδιασμένοι με εξώδικο...από τους συνδικαληστές τους (εμείς 24 ώρες αυτοί με το ζόρι 20)!!!και αν υπήρχαν ανάγκες στη μέση της χρονιάς.... και πάντα στα μέσα Μαϊου μας αποχαιρετούσαν πάλι, γιατί τους χρειαζόντουσαν πάλι στη βαθμίδα τους....αγγαρεία κάνανε  :( δεν είμασταν όλοι ίσοι, παιδιά κατώτερου θεού εμείς!!!! Τώρα αν θέλεις να απολογηθούμε και για αυτό..... :'(
Όταν ήρθαν χρόνια δύσκολα και χάθηκε η εύφορη κοιλάδα της Β/θμιας και ο αέρας που αναπνέαμε τόσα χρόνια σας ενοχλεί....

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15392 στις: Μάιος 17, 2015, 09:11:53 μμ »
εάν τους επέστρεφαν θα εβγαιναν να που οσα φωναζουν οι μεταταγμένοι και λογικο..
αστα απ οπου και να το πιασεις βρωμάει..και ο αρβανιτοπουλος που εχει προκαλεσει τοσα εγκεφαλικα σε τοσο κοσμο κοιμαται τον υπνο του δικαιου..μακραν ότι χειροτερο περασε από εκπαιδευση για μενα..για όλα οσα εκανε όχι μονο για μεταταξεις

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15393 στις: Μάιος 17, 2015, 09:20:46 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1714
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15394 στις: Μάιος 17, 2015, 09:24:27 μμ »
Όποιος κάνει πως δεν καταλαβαίνει πως οι δεύτερες διαπιστωτικές ήταν το κόλπο τι να πω?

Ας το εξηγήσω. Σε εμένα το πυσδε δίνει 0 πλεόνασματα η σε ένα πυσπε 0 κενά.

Τα θύματα η αυτοί χωρίς πληροφορίες δεν συμμετέχουμε στην διαδικασία. Τα βύσματα όμως έκαναν μια αίτηση στον αέρα γνωρίζοντας πως το υπουργείο θα βγάλει την δεύτερη πάνω στην οποία πάτησαν  έκαναν ένσταση και φυσικά δικαιώθηκαν...

Τόσο απλά...
Επειδή μιλας χωρίς να γνωρίζεις σου λέω το εξής: την περίοδο προ των υποχρεωτικών μετατάξεων δούλευα στο γραφείο και είχε ζητηθεί απο το υπουργείο μεσω του e-data να στείλουν τα αριθμητικά πλεονάσματα όλων των ειδικοτήτων. Οι προιστάμενοι προσπάθησαν να μην εμφανισουν μεγάλα πλεονάσματα γιατί υπήρχε ήδη η απόφαση για τις υποχρεωτικές μετακινήσεις. Ομως οι περιφέρειες μέσω του συστήματος διόρθωναν τους αριθμούς γνωρίζοντας τον πραγματικό αριθμό εκπαιδευτικών αναγκών σε κάθε σχολείο, πάντα προς τα πάνω. Τα πλεονάσματα ήταν τεράστια. Στο δικό μας ΠΥΣΔΕ έβγαλε πλεόνασμα 45 γαλλικών, γύρω στους 30 πληροφορικους και καμια 70αριά γυμναστές. Τα στοιχεία πήγαν στο υπουργείο και ενώ η διαπιστωτική έδινε πλεονάσματα στους γαλλικών και γυμναστές, έδινε 0 στους πληροφορικούς. Κατόπιν επικοινωνίας με το υπουργείο, προιστάμενος έδωσε και καταγράφηκε και το πλεόνασμα στους πληροφορικούς. Όπως βλέπεις δεν έχουν γίνει όλα εκ του πονηρού, απλά υπήρξαν αβλεψίες που διορθώθηκαν αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15395 στις: Μάιος 17, 2015, 09:28:30 μμ »
Διαβάζω πολλά και διάφορα σχολια. Θα ρωτήσω λοιπόν όλους ανεξαιρέτως και κυρίως αυτούς που θεωρούν τον εαυτό τους αδικημένο από τις μετατάξεις γενικά. Όλο το προηγούμενο διάστημα ζητούσαμε επίμονα ΟΛΟΙ να γίνει έλεγχος και ανακοίνωση των μορίων και των προτιμήσεων όσων έκαναν μετάταξη. Αυτός ο έλεγχος έγινε τελικά και από ανακοινώσεις μελών της άτυπης επιτροπής ΔΟΕ -ΟΛΜΕ προέκυψε ότι ευρέθησαν 247 δηλώσεις με περισσότερα μόρια και 208 με λιγότερα. Για τα λάθη αυτά δεν υπάρχει και δεν καταλογίζεται δόλος από τις υπηρεσίες του υπουργείου.

Επομένως όλοι όσοι υπέβαλλαν αίτηση είναι νομότυποι.
Γιατί το ΥΠΟΠΑΙΘ δεν δημοσιεύει επιτέλους αυτά τα στοιχεία για να αντιληφθούμε όλοι μας τα λάθη, τις παραλείψεις και τον ενδεχόμενο δόλο της διοίκησης;; Γιατί συνάδελφοι δεν ζητάτε ΤΩΡΑ όλοι  να δοθούν επιτέλους αυτά τα στοιχεία στην δημοσιότητα, αλλά ζητάτε εκ των προτέρων ακραίες λύσεις;;  Τελικά υπάρχει συλλογική ευθύνη για όσους υπέβαλαν αίτηση, ανταποκρινόμενοι στο καλεσμα του ΥΠΟΠΙΘ, είναι  νομότυποι και δεν υπάρχει κανενός είδους ευθύνη για όσους παραβίασαν την νομοθεσία;;
Το ΥΠΟΠΑΙΘ οφείλει να καλέσει ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, Αιρετούς  ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ και τις εμπλεκόμενες Επιστημονικές Ενώσεις
να τους ανακοινώσει λεπτομερειακά και με αποδείξεις τα αποτελέσματα του ελέγχου, να ζητήσει τάχιστα την γνώμη τους για τα αποτελέσματα αυτά, όπως επίσης προτάσεις για ενδεχόμενες λύσεις πριν φθάσουμε στις ακραίες αυτές αποφάσεις.
Δεν είναι δυνατόν επί 4 χρονια τώρα χιλιάδες συνάδελφοι να είναι έρμαια των αποφάσεων των διαφόρων υπουργών. Έχει ανοίξει επικίνδυνη πόρτα. Κάθε νέος υπουργός πριν περάσουν δυο χρονια θα καταργεί νόμους του προηγούμενου....

ΥΓ. Χωρίς καμία διάθεση προσωπικής αντιπαράθεσης  Βλέπω ότι μερικοί σχολιαστές γράφουν ειρωνικά σχόλια. Επειδή τελικά η Ελλάδα είναι μικρή χώρα και πολλοί από εμάς μετακινούνται διαρκώς σε διάφορα σχολεία, ανακάλυψα τυχαία ότι εδώ μερικοί γνωριζόμαστε και νομίζοντας ότι είμαστε ανώνυμοι γράφουμε διάφορες κακιούλες..... Δεν είναι κρίμα στην πραγματική μας ζωή να είμαστε φιλικοί και εδώ να τραβάμε πιστόλι;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 09:45:49 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15396 στις: Μάιος 17, 2015, 09:32:00 μμ »
Διαβάζω πολλά και διάφορα σχολια. Θα ρωτήσω λοιπόν όλους ανεξαιρέτως και κυρίως αυτούς που θεωρούν τον εαυτό τους αδικημένο από τις μετατάξεις γενικά. Όλο το προηγούμενο διάστημα ζητούσαμε επίμονα ΟΛΟΙ να γίνει έλεγχος και ανακοίνωση των μορίων και των προτιμήσεων όσων έκαναν μετάταξη. Αυτός ο έλεγχος έγινε τελικά και από ανακοινώσεις μελών της άτυπης επιτροπής ΔΟΕ -ΟΛΜΕ προέκυψε ότι ευρέθησαν 247 δηλώσεις με περισσότερα μόρια και 208 με λιγότερα. Για τα λάθη αυτά δεν υπάρχει και δεν καταλογίζεται δόλος από τις υπηρεσίες του υπουργείου.

Επομένως όλοι όσοι υπέβαλλαν αίτηση είναι νομότυποι.
Γιατί το ΥΠΟΠΑΙΘ δεν δημοσιεύει επιτέλους αυτά τα στοιχεία για να αντιληφθούμε όλοι μας τα λάθη, τίς παραλείψεις και τον ενδεχόμενο δόλο της διοίκησης;; Γιατί συνάδελφοι δεν ζητάτε ΤΩΡΑ όλοι  να δοθούν επιτέλους αυτά τα στοιχεία στην δημοσιότητα, αλλά ζητάτε εκ των προτέρων ακραίες λύσεις;;  Τελικά υπάρχει συλλογική ευθύνη για όσους υπέβαλαν αίτηση, ανταποκρινόμενοι στο καλεσμα του ΥΠΟΠΙΘ, είναι  νομότυποι και δεν υπάρχει κανενός είδους ευθύνη για όσους παραβίασαν την νομοθεσία;;
Το ΥΠΟΠΑΙΘ οφείλει να καλέσει ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, Αιρετούς  ΚΥΣΠΕ/ΚΥΣΔΕ και τις εμπλεκόμενες Επιστημονικές Ενώσεις
να τους ανακοινώσει λεπτομερειακά και με αποδείξεις τα αποτελέσματα του ελέγχου, να ζητήσει τάχιστα την γνώμη τους για τα αποτελέσματα αυτά, όπως επίσης προτάσεις για ενδεχόμενες λύσεις πριν φθάσουμε στις ακραίες αυτές αποφάσεις.
Δεν είναι δυνατόν επί 4 χρονια τώρα χιλιάδες συνάδελφοι να είναι έρμαια των αποφάσεων των διαφόρων υπουργών. Έχει ανοίξει επικίνδυνη πόρτα. Κάθε νέος υπουργός πριν περάσουν δυο χρόνια θα καταργεί νόμους του προηγούμενου....

ΥΓ. Χωρίς καμία διάθεση προσωπικής αντιπαράθεσης . Βλέπω ότι μερικοί σχολιαστές γράφουν ειρωνικά σχόλια. Επειδή τελικά η Ελλάδα είναι μικρή χώρα και πολλοί από εμάς μετακινούνται διαρκώς σε διάφορα σχολεία, ανακάλυψα τυχαία ότι εδώ μερικοί γνωριζόμαστε και νομίζοντας ότι είμαστε ανώνυμοι γράφουμε διάφορες κακιούλες..... Δεν είναι κρίμα στην πραγματική μας ζωή να είμαστε φιλικοί και εδώ να τραβάμε πιστόλι;;;
Αλλαγή
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 09:46:12 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15397 στις: Μάιος 17, 2015, 09:33:27 μμ »
Ο δαίμων του πληκτρολογίου. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 09:35:37 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15398 στις: Μάιος 17, 2015, 09:47:54 μμ »
Εάν "επέστρεφαν" πίσω αυτούς με τα 20-30-40 μόρια, σίγουρα θα μπορούσαν να προστεθούν περισσότερα άτομα, ίσως όχι 250, αλλά αρκετοί. Τώρα όμως ? Είναι πολύ πιθανό συνάδελφοι που παλαιότερα δεν το είχαν σκεφτεί, τώρα να κάνουν αίτηση με τη νέα διαδικασία, εάν τρέξει, και να αφήσουν για πάντα στα μακρινά ΠΥΣΔΕ ανθρώπους με 80-90-100 μόρια, σαν κι εσένα κι εμένα δλδ. Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε να μην επαναληφθεί άλλο ένα καλοκαίρι του 2013.
Δε μπορουσε να βρεθει ενας συμβιβασμος;
...
υ.γ. Για όλους αυτούς τους λόγους έπρεπε να συμφωνήσουμε όλοι σε μια λύση σαν αυτή που είχα προτείνει εξ αρχής.
Τώρα ας το "ρισκάρουμε" ...
Παράθεση από: rollo_tomassi link=topic=Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.msg857923#msg857923 date=28-3-2015
υ.γ. Αν είχε βρεθεί μια λύση θα είχε ξανατρέξει σωστά η διαδικασία μόνο στους αιτούμενους υποχρεωτική μετάταξη και εθελοντική. Τώρα υπάρχει η πιθανότητα να τρέξει από την αρχή για όλους και πιθανότατα χωρίς προγραμματισμό στην Αθμια (επέκταση των ΕΑΕΠ). Γιατί αν μια διαδικασία θεωρηθεί διάτρητη, θα καταπέσει στο ΣΤΕ (το οποίο βέβαια δε διακρίνεται για τη συνέπειά του γενικώς...) και μετά το υπουργείο θα μπορεί να κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. Είτε να ακυρώσει τη διαδικασία, είτε να καλύψει τους μεταταγμένους αλλιώς. Θα πρέπει όμως να θέλει...
Το "ισχύς εν τη ενώσει" δεν το καταλάβατε. Κρίμα για όλους σας, λιγότερο για εμένα, όπως έχω ξαναπεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 09:58:09 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 586
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15399 στις: Μάιος 17, 2015, 09:51:50 μμ »
Παράθεση από: Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος στις Μάιος 06, 2015, 07:34:27 μμ
Βρε τι πάθαμε με αυτή την Καπνικαρέισα που αντί να ψάχνει καράβι ή αερόπλανο για μετάβαση στα πάτρια εδάφη, αυτή 2 μέρες τώρα αρθρογραφεί στο pde μανιωδώς και μάλιστα ώρες δύσκολες τις ώρες που βγαίνουν και τα φαντάσματα. Πήγαινε βρε κοπέλα μου μπαρουτοκαπνισμένη εκεί να κλείσεις την θέση μετάβασης και άσε τις καρέκλες των μεταταγμένων στην ησυχία τους.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ

    άλλωστε η ομάδα (του λέοντα και άλλων) των αδικημένων παιδιών της μετατάξεως έχει πάντα δίκιο ;D


Πως να μην έχει δίκιο ωρέ που ορμήξατε σαν τις ύαινες να φάτε τις καρέκλες των μεταταγμένων ορίζοντας τες μάλιστα ως δικές σας, λες και τις φέρατε από το σπίτι σας?
Την ψηφοφορία επάνω δεν την κοιτάς? Ποσοστό 80% δεν παίρνει ούτε ο Πούτιν στις εκλογές της Ρωσίας.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ

    Λέοντα του κάμπου με τα καραγάτσια, τελευταία πας να την χαλάσεις τη συνομοταξία για καρεκλάκηδες τους άλλους καταγγέλεις αλλά δια του τρουπώματος επιβιώνεις..... καρδιτσομάγουλα - Πηνειός διαβιεί άλλο είδος λεόντων; πρόσεχε τις  παρέες σου θα σε τσατσαρίσουν  τα υπόλοιπα του βουνού και του κάμπου, δεν θα σε σώσει η κωπηλατική ομάδα του ποταμού


Βρε καλή μου βρε χρυσή μου βρε κοπέλα μου Καπνικαρέισα, σου άλλαξα επάνω τον προορισμό του Λέοντα αφού σου αρέσει τόσο πολύ ο κάμπος μας και τον έχεις βάλει στο στόχο, το έκανα " Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος" αν δεν σου αρέσει κι΄αυτό πες μου να το αλλάξω.
Το πως επιβιώνει ο Λέοντας έλα από κοντά να σου δείξω. Ο Λέων δεν επιλέγει την ανωνυμία την δική σου είναι επώνυμος και αν θες να μάθεις και που θα τον βρεις μπορείς να επιλέξεις την οδό των Π.Μ. θα σε βοηθήσει να φτάσεις τον στόχο σου στον κάμπο της Θεσσαλίας και τα Καρδιτσομάγουλα και τα Πιέρια όρη που τόσο πολύ επιθυμείς.
Τώρα όσο για το τρούπωμα μπορεί να σε βοηθήσουν όλοι αυτοί οι αιρετοί  που σαν άλλοι Βασιλείς ορίζουν και τις τύχες των καρεκλών της Α/θμιας. Ο Λέοντας δυνατός και αψηλός 2,10 και βάλε δεν μπορεί να τρουπώσει, βλέπεις τον εβλέπουν όλοι γύρω του. Ο Λέοντας δεν σε απέρασε στις πανελλήνιες που είχες μέσο όρο 19, αλλά σε απέρασε κατά πολύ στο ΑΣΕΠ του 2000. Είναι τις πάσει γνωστόν ότι αυτός ο κλάδος των ΠΕ11 έχει πρόβλημα με την θεωρίαν. Όλοι όπως και συ το άθροισμα 10500 βρεθήκατε κάτω από την βάσην. Τις πταίει και ο Λέοντας επρώτευσεν, ψάξτο και θα σου λυθούν όλες οι απορίες το τι εστί Λέοντας προς κάμπο Λάρισης κατευθυνόμενος.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 04, 2015, 12:48:13 πμ

    Τώρα για τα ΤΑΔ και την Ολυμπιακή Παιδεία εγώ που δεν υπήρξα έχουσα προϋπηρεσία σε αυτά, θα σου έλεγα μην δογματίζεις μπαίνεις σε ξένα χωράφια. (Η προϋπηρεσία αυτή ήταν νόμιμη, στην εκπαίδευση και ήταν σημαντικά προγράμματα, κριτική μπορεί να γίνει μόνο για τον τρόπο που κάποιοι έφτιαχναν τις παράληλες επετηρίδες των εργαζομένων σε αυτά τα προγράμματα, που δεν διέφεραν βέβαια από την αξιοκρατία και άλλων επετηρίδων όλων των άλλων ειδικοτήτων π.χ. π.δ.στ.-ειδ.αγ.-εκπ.ρομα- προυπ. οαεδ-ενταξη παλ/στούντων κ.λπ.) Γιατί με την ίδια λογική θα αρχίσουμε και μείς να λέμε για τα πεπραγμένα της κλίκας  των ΑΡΒΕΛΕΡ.   


Βρε Καπνικαρέισα για να σε πιστέψουμε ότι δεν διορίστηκες από ΤΑΔ και Ολυμπιακές παιδείες και Καλλιπάτειρες και τα συναφή πρέπει να επιλέξεις τον επώνυμο δρόμο της επωνυμίας που έχουμε επιλέξει εμείς δεν νομίζεις?

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 01, 2015, 12:49:01 πμ

    ΛΕΟΝΤΑ όχι ζουλαπιές και τρουπώματα και Βαμβακουλιές (ψευτοσφυρίχτρες και κωλοτούμπες)......
     Laws of the game FIFA 2014-2015 όχι Λασκαροτρομονόμοι ....


Πιστεύω να ψήφισες απάνω στην ψηφοφορία μπαρουτοκαπνισμένη την επιλογή "Αυτοί οι μεταλλαγμένοι τελικά είναι όλοι καλά κουμάσια με μπάρμπα στην κορώνη" και να μην σε μπέρδεψα πουθενά γιατί η ομάδα του Λέοντα έχει μάθει ΜΟΝΟ να κερδίζει!!!
Δεν ξέρω τι φταίει, ίσως τα αεροπλάνα του Σαντάμ, όπου και με αυτά στα νειάτα του επολέμησεν ο Λέοντας εκεί στα βουνά της Κρήτης και του Τυμπακίου. Ανεβασμένος επάνω στα ραιμέταλ και στο βέλος εμπλοκάριζεν αερόπλανα του εχθρού όπου μόνον ο Λέοντας και η τότε ομάδα του ήξερε να κάνει. Σε αυτή την μάχη έχασε και τον συγκάτοικο του στα ΤΕΦΑΑ Αθηνών, τότες που το C130 όπου ερχόταν για να επιβιβάσει τον Λέοντα για να τον μεταφέρει στην Κρήτη έπεσε στα βουνά Όρθρυς μαζί με άλλους συναδέλφους του καμιά σαρανταριά Γυμνασταράδες ομάδα του τότες.
Δεν ξέρω τις πταίει και η ομάδα μου ξέρει μόνο να κερδίζει, ίσως η περισυλλογή των πτωμάτων των συναδέλφων Γυμναστών, όπου οι ταμπέλες επάνω έγραφαν: 1/2 άνω σώματος ή 1/2 κάτω άκρων. Μνήμες βαθιές που μας στιγματίσαν για μια ζωή.
Αν ζούσαν αυτοί δεν θα είχες τρουπώσει πουθενά ούτε καν στα Δωδεκάνησα δεν νομίζεις? Δεν θα υπήρχαν ΤΑΔ Καλλιπάτειρες και Ολυμπιακές Παιδείες για να σε σώσουν!!!
Δεν ξέρω τις πταίει και η ομάδα μου ξέρει μόνο να κερδίζει, ίσως το ρίξιμο του Ανεμούριου από την ομάδα αυτή στις βολές του ΝΑΤΟ στα Χανιά, όπου μόνο η ομάδα του Λέοντα έριχνε κέντρο. Παρεμπιπτόντως από την ομάδα εκείνη του Ανεμούριου και του ΝΑΤΟ υπάρχει ένας Γυμνασταράς εκεί από Καρδιτσομαγούλα μεριά όπου αναφέρεσαι και μάλιστα συγκεκριμμένα από Παλαμά φίλος και αδελφός.
Δεν έχει μάθει ο Λέοντας καλή μου σε ζουλαπιές  τρουπώματα και Βαμβακουλιές (ψευτοσφυρίχτρες και κωλοτούμπες), διότι στην ζωή του επολέμησεν πραγματικά τον εχθρό και όχι φανταστικά όπως εσύ!
Δεν γίνεταιν ο πόλεμος με κορδέλες χούλα χουπ μαγνητόφωνα ψυχοκινητική αγωγή και Ολυμπιακές παιδείες και πτυχία από το εξωτερικό ορμώμενα μπαρουτοκαπνισμένη καπνικαρέισαν.

Παράθεση από: skiritisa στις Απρίλιος 03, 2015, 02:25:02 πμ

    Ενημερώστε μας βρε παιδιά αν στον εύφορο κάμπο με τα καραγάτσια και μέχρι Καρδιτσοτρίκαλα τρίκερι και πιερία μπορούσε να  μετατεθεί κανένας στη Α/θμια με 59 μόρια  υποστηριζόμενα με μεταπτυχιακά (μελετών περίπτωσης του ανοικτού πανεπ. στην εκπαιδευτική διοίκηση). Κωπηλατώντας στο Πηνειό μήπως μέχρι Πήλιο κάποιοι άλλοι;
    Μόνοι σας εκτίθεστε συνάδελφοι, εγώ λοιπόν για να μην νομίζετε πως έχω κάτι να κερδίσω από την περιοχή σας, σας τα λέω αυτά από τα μακρινά Δωδεκάνησα, με τους τόπους που δηλώνω για μετάθεση πολύ μακριά από εσάς.


Διακρίνω μια επιμονή και εμπάθεια Καπνικαρέισα με το όνομα του Λέοντα. Αν δεν σου αρέσουν οι τίτλοι των δικών μας μεταπτυχιακών που με πολύ κόπο και πολλά έτη ξανά στα θρανία αποκτήσαμε έχει την Ρόδο εκεί κοντά στα Δωδεκάνησα να πάρεις και Διδακτορικό, ώστε να έχεις μια γεύση τι εστί ΕΑΠ και την εμπειρία διεκπαιρέωσης Μεταπτυχιακού τίτλου, ψιλά γράμματα για σένα φυσικά. Στις επόμενες υπηρεσιακές μεταβολές μπορεί να σου χρειαστεί τι λες?

Μπαρουτοκαπνισμένη αν πρόσεξες άνωθεν δεν ανέφερα πουθενά την λέξη συναδέλφισσα. Είναι πολύ βαρειά η λέξη για να την προσφωνήσω σε ανθρώπους που πολεμούν για καρέκλες οι οποίες έχουν μοιραστεί σε άλλη κοινωνική ομάδα εδώ και 2 χρόνια. Ορμήξατε όλοι μαζί με σημαία τον αιρετό του fb και την φιλοκυβερνητική προπαγάνδα, (γίνατε όλοι συριζαίοι βλέπεις και μεις καπνικαρέοι και παιδιά του κάμπου μόλις άλλαξε η κυβέρνηση) μπας και αρπάξετε καμιά θέση και γλύψετε κανένα κόκκαλο με την οδό του τρουπώματος.
Αιδώς Αργείοι.

Καπνικαρέισα θα σου ευχηθώ καλό Πάσχα.  Προτού αναφερθείς στο όνομα του Λέοντα ξανά ,να το σκεφτείς καλά προτού το πράξεις. Δεν θα σου απαντήσω πλέον από δω και μπρός διότι έχει χαθεί το μέτρον. Είναι βαρύ και σύμβολο μεγάλο, ο Λέων της Θεσσαλίας, μην έχεις καμία αμφιβολία περί αυτού!!!  Άραξε εκεί με την οικογένεια σου και μην σκέφτεσαι τις ξένες καρέκλες που πλέον δεν σου ανήκουν.

Πάρε ολόκληρη την πρώην απάντηση μου δες τι γράφεις σκέψου τα σχόλια σου και την κακεντρέχεια σου και πες μας ματαξανά για bulling και τα συναφή!!!
Βαριέμαι να κάθομαι να σου γράφω τα ίδια και τα ίδια. Έχεις πολύ κακή νοοτροπία. ίσως σε πείραξαν πολύ αυτές οι μετατάξεις. Είναι καλύτερα να επισκεφτείς κάποιον ψυχολόγο!!!
Την επόμενη φορά που θα ξανααναφερθείς σε μένα με αυτή την εμπάθεια και την αρνητικότητα θα είναι πολύ άσχημη η απάντηση μου. Σκέψου το καλά!!!
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 734

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.