*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385389 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17220 στις: Ιούνιος 17, 2015, 07:51:04 μμ »
Όταν λες 'μένει ως έχει' εννοείς ότι δε γίνεται ανάκληση αλλά μένουν πάλι οι μεταταγμένοι χωρίς δικαίωμα μετάθεσης- οριστικής τοποθέτησης?

Δε θα γίνει ανάκληση εννοούσε.
Σχετικά με μεταθέσεις/τοποθετήσεις δεν μου είπε κάτι.
Γι αυτό κι εγώ ρωτάω μήπως γνωρίζει κάποιος εδώ μέσα.
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:02 »

Αποσυνδεδεμένος teacher76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17221 στις: Ιούνιος 17, 2015, 08:40:15 μμ »
Δε θα γίνει ανάκληση εννοούσε.
Σχετικά με μεταθέσεις/τοποθετήσεις δεν μου είπε κάτι.
Γι αυτό κι εγώ ρωτάω μήπως γνωρίζει κάποιος εδώ μέσα.
Εγώ δεν γνωρίζω κάτι αλλά λογικά αν δεν γίνει ανάκληση αν θέλουν να αποκλείσουν πάλι τους μεταταγμένους από μεταθέσεις-τοποθετήσεις πρέπει να βγει απόφαση που να ακυρώνει τις αιτήσεις που τους επέτρεπε η εγκύκλιος να κάνουν. Πού θα βασίζεται μια τέτοια απόφαση αν δεν γίνει ανάκληση?
The test of a man's or woman's breeding is how they behave in a quarrel. Anybody can behave well when things are going smoothly.
(George Bernard Shaw : 1856-1950 : The Philanderer)

Αποσυνδεδεμένος Λέοντας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17222 στις: Ιούνιος 18, 2015, 10:02:27 πμ »
Δε θα γίνει ανάκληση εννοούσε.
Σχετικά με μεταθέσεις/τοποθετήσεις δεν μου είπε κάτι.
Γι αυτό κι εγώ ρωτάω μήπως γνωρίζει κάποιος εδώ μέσα.

Εδώ σε αυτό το νήμα φίλε clint άπαντες α/θμιοι β/θμιοι είναι υπέρ των ανακλήσεων βάση προσωπικού συμφέροντος φυσικά. Θέλουν τις καρέκλες των μεταταγμένων με κάθε τίμημα. Από που και ως που να σου απαντήσουν στο ερώτημα που κάνεις?
Εσύ τι φαντάζεσαι πως ανακινήθηκε και συντηρήθηκε το θέμα των μετατάξεων μετά από 2 χρόνια?  Ατέλιωτες ώρες όλων αυτών με σημαία τον αιρετό του fb (για ψηφοθηρικούς λόγους), και ουρές στα πολιτικά γραφεία πριν και μετά την αλλαγή της κυβέρνησης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 10:09:08 πμ από Λαγός »

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17223 στις: Ιούνιος 18, 2015, 10:27:03 πμ »
δηλαδή εσυ ρε λαγε δεν πιστευες ότι θα αντιδρουσαμε?
θα βλέπαμε στα πυσπε που ανελλιπως κανουμε αιτηση μεταθεσης για χρονια (εγω για 10) να μπαινουν με τον πρωτογνωρο στα εκπαιδευτικα χρονικα αρβανιτοπουλεικο τροπο σφηνα (γιατι σφηνα μπηκαν) ατομα (60 σε αυτο που ζηταω 1 δεκαετια-οι πιο πολλοι με λιγοτερα μορια) και εμεις να κοιταμε με σταυρωμένα τα χερια απ εξω?
ωραιοι ειστε μερικοι..εχετε πλακα!
οι καρεκλες των μεταταγμένων αν θες να μιλησουμε για καρεκλες τυχαινει να είναι καρεκλες αθμιας..πως τις οικειοποιήθηκες εσυ ως καρεκλες των μεταταγμένων και δεν είναι καρεκλες των αθμιων που υφαρπαξαν οι μεταταγμένοι? και μη μιλησεις για μεταφορα οργανικων από βθμια...γιατι μεταφορα οργανικης όταν ησασταν διαθεση (αλλα ξεχασα καποιοι ειχαν οργανικη αλλα αυτοχαρακτηριστηκαν πλεονάζοντες για να πανε σπιτι τους-αναμενομενο)μπορει να σημαινει να παραμενετε στη διαθεση της αθμιας..(και αυτό καλο είναι, δεν ησουν και σε καλυτερη μοιρα πριν για να επιλεξεις υποχρεωτικα να μεταταχθείς)..

αραγε εγω μπορω εθελοντικα να κανω αιτηση ούτως ώστε υποχρεωτικα να μετακινηθω διπλα στο σπιτι μου και να μεταφερω την οργανικη μου από κει που είναι στο σχολειο διπλα στο σπιτι μου?
κριμα εφυγε και ο αρβανιτοπουλος για να απευθυνθώ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:02 »

Αποσυνδεδεμένος Λέοντας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17224 στις: Ιούνιος 18, 2015, 11:17:01 πμ »
δηλαδή εσυ ρε λαγε δεν πιστευες ότι θα αντιδρουσαμε?
θα βλέπαμε στα πυσπε που ανελλιπως κανουμε αιτηση μεταθεσης για χρονια (εγω για 10) να μπαινουν με τον πρωτογνωρο στα εκπαιδευτικα χρονικα αρβανιτοπουλεικο τροπο σφηνα (γιατι σφηνα μπηκαν) ατομα (60 σε αυτο που ζηταω 1 δεκαετια-οι πιο πολλοι με λιγοτερα μορια) και εμεις να κοιταμε με σταυρωμένα τα χερια απ εξω?
ωραιοι ειστε μερικοι..εχετε πλακα!
οι καρεκλες των μεταταγμένων αν θες να μιλησουμε για καρεκλες τυχαινει να είναι καρεκλες αθμιας..πως τις οικειοποιήθηκες εσυ ως καρεκλες των μεταταγμένων και δεν είναι καρεκλες των αθμιων που υφαρπαξαν οι μεταταγμένοι? και μη μιλησεις για μεταφορα οργανικων από βθμια...γιατι μεταφορα οργανικης όταν ησασταν διαθεση (αλλα ξεχασα καποιοι ειχαν οργανικη αλλα αυτοχαρακτηριστηκαν πλεονάζοντες για να πανε σπιτι τους-αναμενομενο)μπορει να σημαινει να παραμενετε στη διαθεση της αθμιας..(και αυτό καλο είναι, δεν ησουν και σε καλυτερη μοιρα πριν για να επιλεξεις υποχρεωτικα να μεταταχθείς)..

αραγε εγω μπορω εθελοντικα να κανω αιτηση ούτως ώστε υποχρεωτικα να μετακινηθω διπλα στο σπιτι μου και να μεταφερω την οργανικη μου από κει που είναι στο σχολειο διπλα στο σπιτι μου?
κριμα εφυγε και ο αρβανιτοπουλος για να απευθυνθώ..

Τώρα βγάλατε στόμα, 2 χρόνια που είσασταν?
Ξέχασα τώρα άλλαξε η κυβέρνηση τώρα μας ήρθε.
Βλέπεις η εξαργύρωση των ψήφων  :D :D :D
Όσο για τις καρέκλες δεν μας είπες από που και ως που δικές σας?
Τις φέρατε από το σπίτι σας?  ;D ;D ;D
Δεν ήξερα όταν έπερνα το πτυχίο μου ότι παίζει μπάλλα μόνο στην β/θμια !!!
Και όπως μου είπε ένας δάσκαλος που ακούγεται ως ανέκδοτο "εγώ είπε μπορώ να πάω να διδάξω στην β/θμια"?  ;D ;D ;D
Εδώ να δεις πλάκα που έχετε εσείς τα παιδιά του Κουράκη !!! ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 11:25:39 πμ από Λαγός »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17225 στις: Ιούνιος 18, 2015, 11:39:53 πμ »
Τώρα βγάλατε στόμα, 2 χρόνια που είσασταν?

ναι όντως, οι 1231 σελίδες στο παρόν θέμα τις τελευταίες βδομάδες ξεφύτρωσαν...
οι ενστάσεις στο υπουργείο και στα δικαστήρια επίσης τώρα πρόσφατα έγιναν...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17226 στις: Ιούνιος 18, 2015, 12:25:11 μμ »
Τώρα βγάλατε στόμα, 2 χρόνια που είσασταν?
Ξέχασα τώρα άλλαξε η κυβέρνηση τώρα μας ήρθε.
Βλέπεις η εξαργύρωση των ψήφων  :D :D :D
Όσο για τις καρέκλες δεν μας είπες από που και ως που δικές σας?
Τις φέρατε από το σπίτι σας?  ;D ;D ;D
Δεν ήξερα όταν έπερνα το πτυχίο μου ότι παίζει μπάλλα μόνο στην β/θμια !!!
Και όπως μου είπε ένας δάσκαλος που ακούγεται ως ανέκδοτο "εγώ είπε μπορώ να πάω να διδάξω στην β/θμια"?  ;D ;D ;D
Εδώ να δεις πλάκα που έχετε εσείς τα παιδιά του Κουράκη !!! ;D ;D ;D

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια, που θα λεγε και ο φιλος μας ο νομιμος..
αν εσυ θεωρεις τον ευατο σου το παιδι του αρβανιτοπουλου δεν μας κανει εμας παιδια του κουρακη.
εσυ λαγε που ησουν 2 χρονια και δεν πηρες χαμπαρι που εχει ξεσηκωθεί το συμπαν?στο λαγουμι σου?
εσυ μιλησες πρωτος για καρεκλες χαρακτηρίζοντας τες δικες σας και σου απαντω αν καποιανού είναι, είναι της αθμιας και τελος παντων με ποια λογικη αποκλείονται οι αθμιοι από τις καρεκλες της αθμιας για να τις καβατζωσεις αποκλειστικα εσυ?με τη λογικη των μεταταγμένων θα μου πεις..
από τη στιγμη που μιλας για εξαργυρωση ψηφων φανταζομαι ότι ψηφισες τον πατερα σου αρβαντιτοπουλο ως ενδειξη ευγνωμοσύνης που ηρθες από το πουθενα εκει που αιτήθηκες..αλλα και για να ολοκληρωθεί το εργο να παρεις οργανικη..
και εγω δεν ηξερα όταν επαιρνα το πτυχιο μου ότι
παιζω μπαλα μονο αθμια
απαγορευεται να το παιζω διπορτο και στην βθμια (όπως εσεις τοσα χρονια το χατε διπορτο αθμια και βθμια)
θα αποκλείομαι και από τις υπηρεσιακες μεταβολες αθμιας

το θρασος μερικων που πηρανε πλαγιως μεταξομεταθεση και εμφανίζονται και ως θιγμενοι είναι για γελια!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 12:27:41 μμ από supernova1980 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17227 στις: Ιούνιος 18, 2015, 12:31:49 μμ »
δηλαδή εσυ ρε λαγε δεν πιστευες ότι θα αντιδρουσαμε?
θα βλέπαμε στα πυσπε που ανελλιπως κανουμε αιτηση μεταθεσης για χρονια (εγω για 10) να μπαινουν με τον πρωτογνωρο στα εκπαιδευτικα χρονικα αρβανιτοπουλεικο τροπο σφηνα (γιατι σφηνα μπηκαν) ατομα (60 σε αυτο που ζηταω 1 δεκαετια-οι πιο πολλοι με λιγοτερα μορια) και εμεις να κοιταμε με σταυρωμένα τα χερια απ εξω?
ωραιοι ειστε μερικοι..εχετε πλακα!
οι καρεκλες των μεταταγμένων αν θες να μιλησουμε για καρεκλες τυχαινει να είναι καρεκλες αθμιας..πως τις οικειοποιήθηκες εσυ ως καρεκλες των μεταταγμένων και δεν είναι καρεκλες των αθμιων που υφαρπαξαν οι μεταταγμένοι? και μη μιλησεις για μεταφορα οργανικων από βθμια...γιατι μεταφορα οργανικης όταν ησασταν διαθεση (αλλα ξεχασα καποιοι ειχαν οργανικη αλλα αυτοχαρακτηριστηκαν πλεονάζοντες για να πανε σπιτι τους-αναμενομενο)μπορει να σημαινει να παραμενετε στη διαθεση της αθμιας..(και αυτό καλο είναι, δεν ησουν και σε καλυτερη μοιρα πριν για να επιλεξεις υποχρεωτικα να μεταταχθείς)..

αραγε εγω μπορω εθελοντικα να κανω αιτηση ούτως ώστε υποχρεωτικα να μετακινηθω διπλα στο σπιτι μου και να μεταφερω την οργανικη μου από κει που είναι στο σχολειο διπλα στο σπιτι μου?
κριμα εφυγε και ο αρβανιτοπουλος για να απευθυνθώ..

Επειδή σχολιάζεις συχνά με ειρωνική το λιγότερο διάθεση σε ρωτώ ευθέως: Γιατί το ΥΠΟΠΑΙΘ μετά από όλη αυτή την φασαρία δεν ανακοινώνει όπως είχε υποσχεθεί και όπως έχει υποχρέωση όλα τα στοιχεία όλων των αιτήσεων
(Οι προηγούμενοι λέγεται ότι ήθελαν να καλύψουν τις παρατυπίες που έκαναν, οι καινούργιοι για ποιο λόγο συνεχίζουν την ίδια τακτική;)
Με βάση ποιους ηθικούς και νομικούς κανόνες ζητάτε ανάκληση όλων μετατάξεων και όχι μόνο όσων είναι παράτυποι ή αποδεδειγμένα παράνομοι; Αν δεν κάνω λάθος την Μεγάλη Εβδομάδα έγινε έλεγχος.......

ΥΓ. Θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός  εφόσον θεωρεί ότι αδικείται να προσφεύγει στην δικαιοσύνη.
Αλλά επίσης θεωρώ απαράδεκτο να διακινούνται μέσω διαδικτύου συλλήβδην,  διάφορες κατηγορίες  και συκοφαντίες προκείμενου να αποδείξετε ότι έχετε δίκιο.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2015, 12:42:05 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17228 στις: Ιούνιος 18, 2015, 12:46:05 μμ »
νομιμε οι μετατάξεις ηταν εκ προοιμιου λαθος..από τη στιγμη που δεν το καταλαβαίνεις αυτό δεν εχει νοημα να συζητάμε..ακομη και αν εσυ δηλωσες τα σωστα μορια και αν δεν πηρες κανενα τηλ να σε τακτοποιησει.τα εχουμε χιλιοπει..
γιατι δεν τηρηθηκαν τα κενα-πλεονασματα?
γιατι ενώ δεν αφηνε να φυγει κανεις, ξαφνικα καποιοι εφυγαν?
με ποια λογικη εγιναν 7 ενστασεις και χωνοταν κοσμος και δεν εφευγε κανεις από τους προηγουμενους?
γιατι οι αθμιοι αποκλειστηκαν από διαδικασια?
γιατι εβγαιναν απ ευθειας από γραφειο του υπουργου χωρις να υπαρχει ελεγκτικη διαδικασια?
γιατι δεν εγιναν μεσω edatacenter και εγιναν με υπευθυνη δηλωση?
και η λιστα συνεχιζεται
η διαδικασια βρωμάει από παντου ακομη και αν εσυ προσωπικα δηλωσες τα σωστα μορια σου, ανταποκρίθηκες στο καλεσμα του υπουργείου, δεν πηρες κανενα τηλ να σμπρωξει την αιτηση σου κτλ..
λογικο να κανουν οι περισσοτεροι μεταταγμένοι τον κινεζο και τον τρελο, αλλα λογικο και να μην τρωμε οι υπολοιποι κουτοχορτο

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17229 στις: Ιούνιος 18, 2015, 12:56:59 μμ »
νομιμε οι μετατάξεις ηταν εκ προοιμιου λαθος..από τη στιγμη που δεν το καταλαβαίνεις αυτό δεν εχει νοημα να συζητάμε..ακομη και αν εσυ δηλωσες τα σωστα μορια και αν δεν πηρες κανενα τηλ να σε τακτοποιησει.τα εχουμε χιλιοπει..
γιατι δεν τηρηθηκαν τα κενα-πλεονασματα?
γιατι ενώ δεν αφηνε να φυγει κανεις, ξαφνικα καποιοι εφυγαν?
με ποια λογικη εγιναν 7 ενστασεις και χωνοταν κοσμος και δεν εφευγε κανεις από τους προηγουμενους?
γιατι οι αθμιοι αποκλειστηκαν από διαδικασια?
γιατι εβγαιναν απ ευθειας από γραφειο του υπουργου χωρις να υπαρχει ελεγκτικη διαδικασια?
γιατι δεν εγιναν μεσω edatacenter και εγιναν με υπευθυνη δηλωση?
και η λιστα συνεχιζεται
η διαδικασια βρωμάει από παντου ακομη και αν εσυ προσωπικα δηλωσες τα σωστα μορια σου, ανταποκρίθηκες στο καλεσμα του υπουργείου, δεν πηρες κανενα τηλ να σμπρωξει την αιτηση σου κτλ..
λογικο να κανουν οι περισσοτεροι μεταταγμένοι τον κινεζο και τον τρελο, αλλα λογικο και να μην τρωμε οι υπολοιποι κουτοχορτο

Συλλογική ευθύνη υπάρχει στην απολυταρχία. Στα περί κουτόχορτου δεν απαντώ......
Στις ερωτήσεις μου απαντάς με ερωτήσεις πολλές εκ των οποίων κρύβουν εμπάθεια.

Γιατί το ΥΠΟΠΑΙΘ μετά από όλη αυτή την φασαρία δεν ανακοινώνει όπως είχε υποσχεθεί και όπως έχει υποχρέωση όλα τα στοιχεία όλων των αιτήσεων;
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17230 στις: Ιούνιος 18, 2015, 01:01:12 μμ »
Oι θέσεις που θα συσταθούν κατά πληροφορίες μέχρι 31/7/2015, θα είναι περισσότερες από τους μεταταγμένους.
Δεν μου είπαν ακριβή αριθμό γι'αυτό και δεν αναφέρω, επίσης δεν μου είπαν αν συσταθούν πριν ή μετά τις μεταθέσεις των ειδικοτήτων της α/θμιας γιατί μάλλον δε γνωρίζουν και οι ίδιοι.
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17231 στις: Ιούνιος 18, 2015, 01:12:10 μμ »
Oι θέσεις που θα συσταθούν κατά πληροφορίες μέχρι 31/7/2015, θα είναι περισσότερες από τους μεταταγμένους.
Δεν μου είπαν ακριβή αριθμό γι'αυτό και δεν αναφέρω, επίσης δεν μου είπαν αν συσταθούν πριν ή μετά τις μεταθέσεις των ειδικοτήτων της α/θμιας γιατί μάλλον δε γνωρίζουν και οι ίδιοι.
Δηλαδή το ΓΛΚ ενέκρινε τόσες νέες οργανικές? Συγγνώμη αλλά αδύνατο να το πιστέψω..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17232 στις: Ιούνιος 18, 2015, 01:22:28 μμ »
νομιμε οι μετατάξεις ηταν εκ προοιμιου λαθος..από τη στιγμη που δεν το καταλαβαίνεις αυτό δεν εχει νοημα να συζητάμε..ακομη και αν εσυ δηλωσες τα σωστα μορια και αν δεν πηρες κανενα τηλ να σε τακτοποιησει.τα εχουμε χιλιοπει..
γιατι δεν τηρηθηκαν τα κενα-πλεονασματα?
γιατι ενώ δεν αφηνε να φυγει κανεις, ξαφνικα καποιοι εφυγαν?
με ποια λογικη εγιναν 7 ενστασεις και χωνοταν κοσμος και δεν εφευγε κανεις από τους προηγουμενους?
γιατι οι αθμιοι αποκλειστηκαν από διαδικασια?
γιατι εβγαιναν απ ευθειας από γραφειο του υπουργου χωρις να υπαρχει ελεγκτικη διαδικασια?
γιατι δεν εγιναν μεσω edatacenter και εγιναν με υπευθυνη δηλωση?
και η λιστα συνεχιζεται
η διαδικασια βρωμάει από παντου ακομη και αν εσυ προσωπικα δηλωσες τα σωστα μορια σου, ανταποκρίθηκες στο καλεσμα του υπουργείου, δεν πηρες κανενα τηλ να σμπρωξει την αιτηση σου κτλ..
λογικο να κανουν οι περισσοτεροι μεταταγμένοι τον κινεζο και τον τρελο, αλλα λογικο και να μην τρωμε οι υπολοιποι κουτοχορτο

όλα όσα είπες ολόσωστα

και με bold το resume της όλης ιστορίας



Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17233 στις: Ιούνιος 18, 2015, 01:58:03 μμ »
Συλλογική ευθύνη υπάρχει στην απολυταρχία. Στα περί κουτόχορτου δεν απαντώ......
Στις ερωτήσεις μου απαντάς με ερωτήσεις πολλές εκ των οποίων κρύβουν εμπάθεια.

Γιατί το ΥΠΟΠΑΙΘ μετά από όλη αυτή την φασαρία δεν ανακοινώνει όπως είχε υποσχεθεί και όπως έχει υποχρέωση όλα τα στοιχεία όλων των αιτήσεων;


δεν ειπα ποτε ότι εισαι συνυπεύθυνος για τις μετατάξεις..δεν μιλησα ποτε για συλλογικη ευθυνη..ισα ισα ειχα πει παλια ότι αν ανακληθουν ειστε και σεις θυματα αυτης της ιστοριας..
από την άλλη δε σημαινει ότι επειδή εισαι αμοιρος ευθυνων δεν πρεπει να διορθωθεί (μιλαμε για ευνομουμενο κρατος) αυτή η διατρητη από παντου διαδικασια που εκ προοιμιου ηταν λαθος
που ειδες την εμπαθεια στις ερωτήσεις?
εχει εμπαθεια το ερωτημα γιατι δεν τηρηθηκαν πχ τα κενα/πλεονάσματα?
ξερεις τι σημανει εμπαθεια? η πετας ένα πυροτέχνημα απλα για να πεις κατι?
εσυ γιατι δεν απαντας σε καμια ερωτηση και πιπιλας συνεχεια την καραμελ "τωρα ανακοινωση ολων των μοριων"λες και που ανακοινωθηκαν (εγω σου λεω να ναι και όλα σωστα) στα πυσπε μετα από μετατροπή δεν ειδαμε τι παιζει..με 20 μορια (από άλλο ΠΥΣΔΕ-μηπως μερικοι σκεφτουν ότι θα ταν από οικειο) να μπαινει μεσα σε περιοχη που εγω με τα 80 10 χρονια κοιταω με το κυαλι..σωστα ηταν τα μορια της ας δεχτουμε..ολόσωστα σου λεω εγω..γιατι να είναι εκεινη μεσα στο πυσπε και όχι 100αδες αλλοι αθμιοι η βθμιοι με παραπανω?
ρωτας συνεχεια γιατι δεν τις ανακαλεσαν..
την ξερεις την εκφραση "αλλα λογια να αγαπιομαστε"?αυτό μου θυμιζεις όταν απορεις σε κάθε αναρτηση τρεις την ωρα γιατι δεν τα πηραν πισω..
γιατι εγιναν εξαρχής ετσι όπως εγιναν?
γιατι στην ελλαδα γινονται ρουσφέτια?
γιατι τιποτε δεν διορθώνεται αλλα κουκουλώνεται με γνωμονα το πολιτικο κοστος?
γιατι στην ελλαδα οι υπεύθυνοι ποτε δεν εχουν κυρωσεις?
γιατι παιρνανε 800 χρονια να εκδικαστεί μια υποθεση?
γιατι σε μια άλλη χωρα δεν υπηρχε περιπτωση να γινουν ποτε αυτά?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 738
Σύνολο: 739

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.