*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 713928 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3500 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:10:55 μμ »
Menandros, χύδην είν' οι πράξεις της Κεραμέως κι όχι τα λόγια εργαζομένων. Έχεις μπερδέψει τα πράματα. Πολύ. Κι άμα διάβασες κάποιες βλαστήμιες κι αυτές αγνές είναι. Εργατών γονέων ανθρώπων του λαού και του μόχθου. Κι όχι των πολυτελών επιτελικών γραφείων. Η σοβαροφάνεια η υποκρισία κι ο καθωσπρεπισμός λογαριάζουνται χύδην. Γιατί φανερώνουν ένδεια. Όχι οικονομική. Μα καρδιάς και μυαλού.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2023, 08:38:17 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:25:02 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3501 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:13:32 μμ »
κοιτάξτε το πόθεν έσχες της Κεραμέως και θα καταλάβετε πόσο , μα πόσο μας έχει γραμμένους και πόσο θα ζημιωθεί αν δεν επανεκλεγεί https://pothenesxes.vouliwatch.gr/kerameos-niki?year=2019
Τότε, γιατί δεν καθόταν στα ακίνητα, τις επιχειρήσεις, τις καταθέσεις & στα οχήματα που έχει;; Άρα, όλο και κάποιο κόλλημα με την πολιτική θα έχει & θα θέλει να παράξει "σημαντικό έργο", κατά τη γνώμη της...!
Αν δεν επανεκλεγεί πάντως ή αν δεν ξανακαθίσει στην καρέκλα του Παιδείας, εμάς σίγουρα δεν θα μας ζημιώσει...!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος math02063

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3502 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:28:29 μμ »
Πολύ μεγάλο ενδιαφέρον έχει αυτό που λένε ορισμένοι ότι δεν θα επιτρέψουν τον σύμβουλο να πεις στην τάξη "τους".
Ορισμένοι έχουν την εντύπωση ότι είναι δικές τους οι τάξεις (ίσως τις κληρονόμησαν) και έχουν τέτοιου είδους δικαιώματα.
Μήπως πρέπει να αντιληφθούν ότι είναι υπάλληλοι και όχι εργοδότες;

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3503 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:35:06 μμ »
Δικες μας ειναι. Της Υπουργου ΔΕΝ ειναι.
Θες να ειναι και δικες σου; Ελα μαζι μας…

Μην φοβασαι, βρε. Εκπαιδευτικος εισαι, οχι υποτελης. Και μην ταυτιζεσαι με τον καταπιεστη σου.
Κληρονομοι ειναι άλλοι… Ξερεις ποιοι.

Και αυτοι οι ορισμενοι που λες, σημερα ειπαν ΟΧΙ. Εσυ τι λες;
Εκτός κι αν διοριστηκες και θεωρεις οτι τους το χρωστας. Ε;

*το «συνελθε» το προσπερνώ. Ζηλευεις αυτο που δεν προκειται ποτέ να γινεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:50:48 μμ από nikos99 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:25:02 »

Αποσυνδεδεμένος math02063

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3504 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:47:14 μμ »
Έχεις μπερδευτεί μάλλον. Δεν σου ανήκει καμμία τάξη, σύνελθε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:48:48 μμ από math02063 »

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3505 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:52:28 μμ »
Δικες μας ειναι. Της Υπουργου ΔΕΝ ειναι.
Θες να ειναι και δικες σου; Ελα μαζι μας…

Μην φοβασαι, βρε. Εκπαιδευτικος εισαι, οχι υποτελης. Και μην ταυτιζεσαι με τον καταπιεστη σου.
Κληρονομοι ειναι άλλοι… Ξερεις ποιοι.

Και αυτοι οι ορισμενοι που λες, σημερα ειπαν ΟΧΙ. Εσυ τι λες;
Εκτός κι αν διοριστηκες και θεωρεις οτι τους το χρωστας. Ε;

Κανείς δεν χρωστάει τίποτα στην Κεραμέως. Ακόμα και οι διορισμοί έγιναν με απώτερο σκοπό να διευκολύνουν την εφαρμογή της αξιολόγησης. Εφόσον είναι όμηροι οι νεοδιόριστοι και δεν μονιμοποιούνται αν δεν αξιολογηθούν, είναι πολύ ευκολότερο να αποδεχθούν τη διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3506 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:53:55 μμ »
Τότε, γιατί δεν καθόταν στα ακίνητα, τις επιχειρήσεις, τις καταθέσεις & στα οχήματα που έχει;; Άρα, όλο και κάποιο κόλλημα με την πολιτική θα έχει & θα θέλει να παράξει "σημαντικό έργο", κατά τη γνώμη της...!
περιμένω κάποιος να το γράψει αλλά έτσι όπως πάει θα μαζέψω 40 συντάξιμα χρόνια αναμονή,
 
έχει μία εγγραφή για αγορά μετοχών alpha bank με €286.739,03, (δηλαδή πρέπει να ήταν κάπου 69.400 κομμάτια) τα μισά εκ των οποίων ήταν γονική παροχή και τα άλλα μισά άγνωστο,
από αυτές τις μετοχές σήμερα έχουν απομείνει 1.388 κομμάτια (μετά από reverse split 50/1, aka ανακεφαλαιοποίηση τραπεζών, μία από τις πολλές ή και όλες μαζί (?) ) τα οποία στη δήλωση αποτιμώνται €2.669,12 αλλά με σημερινή τιμή μετοχής alpha στο €1,349, έχουν αποτίμηση €1.872,41
απώλεια κεφαλαίου: €286.551,62

οχτώ λιοντάρια και τρεις ελέφαντες με κρατάνε να μη το σχολιάσω παραπάνω, αν τους ξεφύγω θα επανέλθω
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3507 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 07:57:58 μμ »
περιμένω κάποιος να το γράψει αλλά έτσι όπως πάει θα μαζέψω 40 συντάξιμα χρόνια αναμονή,
 
έχει μία εγγραφή για αγορά μετοχών alpha bank με €286.739,03, (δηλαδή πρέπει να ήταν κάπου 69.400 κομμάτια) τα μισά εκ των οποίων ήταν γονική παροχή και τα άλλα μισά άγνωστο,
από αυτές τις μετοχές σήμερα έχουν απομείνει 1.388 κομμάτια (μετά από reverse split 50/1, aka ανακεφαλαιοποίηση τραπεζών, μία από τις πολλές ή και όλες μαζί (?) ) τα οποία στη δήλωση αποτιμώνται €2.669,12 αλλά με σημερινή τιμή μετοχής alpha στο €1,349, έχουν αποτίμηση €1.872,41
απώλεια κεφαλαίου: €286.551,62

οχτώ λιοντάρια και τρεις ελέφαντες με κρατάνε να μη το σχολιάσω παραπάνω, αν τους ξεφύγω θα επανέλθω
Ένα αρθράκι επί του θέματος.
https://www-mononews-gr.cdn.ampproject.org/v/s/www.mononews.gr/politics/niki-kerameos-gkikas-chardouvelis-apo-ta-510-475-evro-se-trapezikes-metoches-apeminan-monon-2-483?amp=1&amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#amp_ct=1676483791397&amp_tf=%CE%91%CF%80%CF%8C%20%251%24s&aoh=16764837588776&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.mononews.gr%2Fpolitics%2Fniki-kerameos-gkikas-chardouvelis-apo-ta-510-475-evro-se-trapezikes-metoches-apeminan-monon-2-483

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3508 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 08:25:38 μμ »
Έχεις μπερδευτεί μάλλον. Δεν σου ανήκει καμμία τάξη, σύνελθε.
Μην μας μαλώνεις συναδελφε. Εδώ είναι φορουμ εκπαιδευτικών δεν είναι η ΟΜΑΔΑ ΑΛΗΘΕΙΑΣ. Μπερδεύτηκες

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3509 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 08:25:59 μμ »
περιμένω κάποιος να το γράψει αλλά έτσι όπως πάει θα μαζέψω 40 συντάξιμα χρόνια αναμονή,
 
έχει μία εγγραφή για αγορά μετοχών alpha bank με €286.739,03, (δηλαδή πρέπει να ήταν κάπου 69.400 κομμάτια) τα μισά εκ των οποίων ήταν γονική παροχή και τα άλλα μισά άγνωστο,
από αυτές τις μετοχές σήμερα έχουν απομείνει 1.388 κομμάτια (μετά από reverse split 50/1, aka ανακεφαλαιοποίηση τραπεζών, μία από τις πολλές ή και όλες μαζί (?) ) τα οποία στη δήλωση αποτιμώνται €2.669,12 αλλά με σημερινή τιμή μετοχής alpha στο €1,349, έχουν αποτίμηση €1.872,41
απώλεια κεφαλαίου: €286.551,62

οχτώ λιοντάρια και τρεις ελέφαντες με κρατάνε να μη το σχολιάσω παραπάνω, αν τους ξεφύγω θα επανέλθω

Ξέφυγε τους και πέστο, με απλά ελληνικά γιατί από σύνθετα οικονομικά δεν σκαμπάζουμε!

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3510 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 08:33:32 μμ »
Έχεις μπερδευτεί μάλλον. Δεν σου ανήκει καμμία τάξη, σύνελθε.

Εσύ τα έχεις κάνει αχταρμά στο κεφάλι σου και πρέπει να συνέλθεις!!! Φυσικά και μου ανήκει η τάξη.

ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ, ΚΑΙ ΑΝΗΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ.
Κανένας αναξιοσύμβουλος επιθεωρητής δεν επιτρέπω να το καταγράψει, να κλέψει τις τεχνικές μου (και τις τεχνικές χιλιάδων συναδέλφων) και να το παίζει έξυπνος μετά.

Όταν θα φύγουν οι επιθεωρητές-αναξιοσύμβουλοι και ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ διοριστούν άξιοι σύμβουλοι (στους οποίους θα επιτρέψω την είσοδο στην τάξη μου), η δειγματική διδασκαλία που θα κάνω σε αυτή την περίπτωση θα είναι με ΔΙΚΑ τους φύλλα μαθήματος, και όχι με δικά μου. Αυτός θα συγκρίνει την διδασκαλία μου με την διδασκαλία άλλων συναδέλφων, και όλοι θα τον κρίνουμε για τα φύλλα και σενάρια μαθήματος που μας μοιράζει.

Μια άλλη τεράστια τρικυμία εν κρανίο που έχει επικρατήσει, πως μπορούν να συγκριθούν δύο εκπαιδευτικοί μεταξύ τους όταν κάνουν διαφορετικά σενάρια μαθήματος σε διαφορετική τάξη ;;;; Σαν να εξετάζω έναν μαθητή στην Γεωμετρία, έναν άλλο μαθητή στην Ιστορία, να τους βάζω βαθμό και να κρίνω ποιος είναι ο καλύτερος!!!! Είστε τρελοί; Να πηδηχτώ από το παράθυρο; Ώρες ώρες με τους αναξιοσύμβουλους έχω την εντύπωση ότι έχω να κάνω με πνευματικά καθυστερημένους.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2023, 09:24:40 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3511 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 09:24:04 μμ »
Εσύ τα έχεις κάνει αχταρμά στο κεφάλι σου και πρέπει να συνέλθεις!!! Φυσικά και μου ανήκει η τάξη.

ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ, ΚΑΙ ΑΝΗΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΟΥ.
Κανένας αναξιοσύμβουλος επιθεωρητής δεν επιτρέπω να το καταγράψει, να κλέψει τις τεχνικές μου (και τις τεχνικές χιλιάδων συναδέλφων) και να το παίζει έξυπνος μετά.

Όταν θα φύγουν οι επιθεωρητές-αναξιοσύμβουλοι και ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ διοριστούν άξιοι σύμβουλοι (στους οποίους θα επιτρέψω την είσοδο στην τάξη μου), η δειγματική διδασκαλία που θα κάνω σε αυτή την περίπτωση θα είναι με ΔΙΚΑ τους φύλλα μαθήματος, και όχι με δικά μου. Αυτός θα συγκρίνει την διδασκαλία μου με την διδασκαλία άλλων συναδέλφων, και όλοι θα τον κρίνουμε για τα φύλλα και σενάρια μαθήματος που μας μοιράζει.

Μια άλλη τεράστια τρικυμία εν κρανίο που έχει επικρατήσει, πως μπορούν να συγκριθούν δύο εκπαιδευτικοί μεταξύ τους όταν κάνουν διαφορετικά σενάρια μαθήματος σε διαφορετική τάξη ;;;; Σαν να εξετάζω τον έναν στα Μαθηματικά, τον άλλο στην Ιστορία, να τους βάζω βαθμό και να κρίνω ποιος είναι καλύτερος!!!! Ώρες ώρες με τους αναξιοσύμβουλους έχω την εντύπωση ότι έχω να κάνω με πνευματικά καθυστερημένους.

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι η αξιολόγηση σημαίνει σύγκριση εκπαιδευτικών μεταξύ τους για να εντοπιστεί ο καλύτερος? Και ουσιαστικά αυτό είναι το πρόβλημα οσυ με την αξιολόγηση? Ήρεμα ρωταω... Δηλαδή αν σου δώσουν συγκεκριμένα φύλλα μαθήματος για να ανταγωνιστείς τους συναδέλφους σου θα είσαι εντάξει. Λοιπόν καληνύχτα σας, γιατί θα κάψουμε τα μυαλά μας εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3512 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 09:31:52 μμ »
Αν πιστεύετε ότι οι ύβρεις,οι χυαιδαιολογίες και τα σεξιστικά σχόλια στο twitter και αλλού είναι υγιής και αγνή αντίδραση των εργαζομένων και των γονέων που μας υποστηρίζουν τότε
να χρησιμοποιήσετε τέτοιες αγνές λέξεις στο σύλλογο στις αίθουσες κλπ. Παιδαγωγικά επιχειρήματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2023, 09:57:25 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3513 στις: Φεβρουάριος 15, 2023, 09:32:25 μμ »
Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι η αξιολόγηση σημαίνει σύγκριση εκπαιδευτικών μεταξύ τους για να εντοπιστεί ο καλύτερος?
Και ουσιαστικά αυτό είναι το πρόβλημα οσυ με την αξιολόγηση? Ήρεμα ρωταω...
Εννοείται ότι η αξιολόγηση είναι σύγκριση!!! Τι είδους αξιολόγηση μπορεί να υπάρχει χωρίς να συγκρίνεις; Ακόμα και η περιγραφική αξιολόγηση, σύγκριση είναι. Καλός, κακός, άσχημος. Αλλιώς δεν μιλάμε για αξιολόγηση, αλλά για απλή συμβουλή.

Ο καλύτερος δεν εντοπίζεται με την παραπάνω μέθοδο άλλωστε, αλλά με πανελλήνιες εξετάσεις στο γνωστικό και με δειγματικές διδασκαλίες με κάμερες στο παιδαγωγικό.

Δηλαδή αν σου δώσουν συγκεκριμένα φύλλα μαθήματος για να ανταγωνιστείς τους συναδέλφους σου θα είσαι εντάξει. Λοιπόν καληνύχτα σας, γιατί θα κάψουμε τα μυαλά μας εδώ μέσα.
Να ανταγωνιστώ; Τα έχεις μπερδέψεις στο μυαλό σου, ο ανταγωνισμός πρέπει να εφαρμόζεται κατά την επιλογή των συμβούλων, σε μας τους απλούς εκπαιδευτικούς πρέπει να εφαρμόζεται καταρχήν η κρίση και στην συνέχεια η συμβουλή.

Δεν το βλέπω λοιπόν ως ανταγωνισμό, αλλά θέλω να κριθώ όσον αφορά τις παιδαγωγικές τεχνικές μου. Με κοινά φύλλα μαθήματος (τα οποία θα κατασκευάζει ο σύμβουλος που έχει περάσει πανελλήνιες για το γνωστικό και τα οποία θα παρέχονται ΑΦΟΥ πρώτα κριθούν για την καταλληλότητά τους από την πλειοψηφία των εκπαιδευτικών), σε παρόμοιες τάξεις (εδώ σηκώνει πολύ μεγάλη συζήτηση), και φυσικά (το κυριότερο) από άξιους κριτές !

Το να με κρίνει σε παιδαγωγικές τεχνικές κάποιος ο οποίος έχει κάνει πρόσφατα δειγματικές διδασκαλίες με κάμερα σε τυχαία σχολεία και έχει κριθεί ότι έχει καλές παιδαγωγικές τεχνικές από την πλειοψηφία των συναδέλφων, αυτό θα ήταν τιμή μου ! Θεωρώ ότι θα με βελτίωνε ως εκπαιδευτικό η κρίση του, καθώς βέβαια και οι συμβουλές του. Και επίσης, αν κατά την κρίση του ήμουν τόσο χάλια, θα ήθελα να κάνω σεμινάρια για το πως θα βελτιωθώ. Αλλά όλα αυτά προϋποθέτουν βέβαια να με κρίνει και να με βοηθήσει ένας άξιος σύμβουλος που τον σέβομαι και τον σέβονται όλοι, και όχι ένας ρεμπεσκές κομματόσκυλο της ακατανόμαστης.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 15, 2023, 10:46:48 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.196 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.