*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 714053 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4228 στις: Ιανουάριος 06, 2024, 01:23:28 μμ »
https://www.especial.gr/axiologisi-ekpaideytikon-2023-apaisiodoxia-gia-tin-evodosi-toy-egxeirimatos-didontai-skonakia-stoys-mathites/
Σώπα! Ένα σύννεφο να πέσω!
Εδώ κάνουν ολόκληρο το μάθημα πρόβα στο εργαστήριο τις προηγούμενες μέρες, ώστε να είναι εξασφαλισμένη η επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:19:40 »

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4229 στις: Ιανουάριος 06, 2024, 02:03:27 μμ »
Σώπα! Ένα σύννεφο να πέσω!
Εδώ κάνουν ολόκληρο το μάθημα πρόβα στο εργαστήριο τις προηγούμενες μέρες, ώστε να είναι εξασφαλισμένη η επιτυχία!
Ποσο υποκριτική η όλη υπόθεση...Αίσχος...Υπάρχουν άραγε άνθρωποι που θεωρούν αντικειμενική την αξιολόγηση με τη μορφή που προωθείται;

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4230 στις: Ιανουάριος 07, 2024, 12:51:10 μμ »
αλλάξει η κυβ???αχαααααχαααααα
  ;D γουισφουλ θινκινγ , η κυβ πήρε 41% πριν κανα 3μηνο, εξαφανίζει τ άρθρο 16 κ ανοίγει τα ιδιωτικά κυπριακά μαγαζα στο κέντρο της Αθήνας/σαλονικα/χερακλιον κ δεν κουνιέται ΤΙΠΟΤΑ, αντιπολίτευση ανύπαρκτη, ο καθενας ειν αρχηγός στο δικό τ το μαγαζάκι.

Σ 2-3 χρόνια απο τώρα θα ναι ολοι οι πε01/02/05/07/78= πε70 , θα τους αναγνωρίσουν τα μαγαζα τα κοινά "ects" , θα αγοράζει ο καθενας οοο,τι γουστάρει κ μετά αξιολόγηση κανονική θα περάσει αγγλοσαξον σταιλ-η τωρινή ειν της πλάκας- κ ασεπ κ απ ούλα.

Καλή Χρονιά σε όλους!
Για το πρώτο σκέλος συμφωνώ, για τη δεύτερη παράγραφο παρόλο που καταλαβαίνω  σε γενικά πλαίσια τι λες και πολύ φοβάμαι μήπως έχεις απόλυτο δίκιο θα ήθελα διευκρινήσεις. Τι εννοείς ότι όλοι οι πεΟ1/02 κλπ θα γίνουν ΠΕ70; Καλά κατανοώ ότι τα παρακάτω είναι τα σπουδαιότερα με την αγγλοσαξονική αξιολόγηση( για την οποία γνωρίζω πολύ λίγα , όμως τα υποψιάζομαι) αλλά....

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4231 στις: Ιανουάριος 07, 2024, 06:35:45 μμ »
Τι εννοείς ότι όλοι οι πεΟ1/02 κλπ θα γίνουν ΠΕ70;

Εννοεί ότι θα μπορούν όλες οι ειδικότητες να αποκτήσουν 2η, πιο ελκυστική ειδικότητα, θεωρητικά πιο εύκολα από ότι τώρα, σπουδάζοντας σε ιδιωτικά πανεπιστήμια.
Κατά τα άλλα μην αγχώνεσαι και μην παίρνεις τοις μετρητοίς την ισοπέδωση και την καταστροφολογία του, αυτό του αρέσει να κάνει να σπέρνει πανικό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:19:40 »

Αποσυνδεδεμένος andreas1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4232 στις: Ιανουάριος 08, 2024, 06:09:49 μμ »
Καλησπέρα σας συνάδελφοι. Ποιας χρονιάς οι νεοδιόριστοι αξιολογούνται φέτος; Περνάς από επιμόρφωση πρώτα και μετά γίνεται η αξιολόγηση;

Αποσυνδεδεμένος Mpap84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4233 στις: Ιανουάριος 08, 2024, 07:35:59 μμ »
Εννοεί ότι θα μπορούν όλες οι ειδικότητες να αποκτήσουν 2η, πιο ελκυστική ειδικότητα, θεωρητικά πιο εύκολα από ότι τώρα, σπουδάζοντας σε ιδιωτικά πανεπιστήμια.
Κατά τα άλλα μην αγχώνεσαι και μην παίρνεις τοις μετρητοίς την ισοπέδωση και την καταστροφολογία του, αυτό του αρέσει να κάνει να σπέρνει πανικό.
καταστρφολογία όταν λέτε???
θέτε να κοιτάξετε πόσοι πε01/02 /05/07  κ πολλοί άλλοι έχουν 2ονλαιν "προφισιενσι"  κ "μεταπτυχιακά"??
την ίδια μάρκα απ τα ίδια μαγαζά κ δεν μπορούν να δουν σχολείο ούτε ΑΜΩ??

Εγω κύριε μ είμαι νεοδιόριστη , στον περιγυρο μ όμως έχω ανθρώπους απελπισμένους απο ειδικότητες π δεν έχουν στον ήλιο μοίρα κ ήδη ψάχνουνε πως θα μεταφέρουνε τις πιστωτικές μονάδες απ τα χαρτιά π αγοράσανε απ τα ίδια μαγαζά σ προπτυχιακά πραιμαρι εντουκεισιο.
Εσείς αν έχετε διοριστεί καλά κάνετε κ εφυσηχαζετε το κοσμάκι , γιατί προφανώς σκασίλα σας, αν δεν έχετε διοριστεί, καλόν υπνο.


Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4234 στις: Ιανουάριος 08, 2024, 09:17:20 μμ »
Καλησπέρα σας συνάδελφοι. Ποιας χρονιάς οι νεοδιόριστοι αξιολογούνται φέτος; Περνάς από επιμόρφωση πρώτα και μετά γίνεται η αξιολόγηση;
Όλοι οι νεοδιόριστοι αξιολογούνται. Όλων των ετών. Δε σχετίζεται με την επιμόρφωση.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4235 στις: Ιανουάριος 08, 2024, 09:20:45 μμ »
καταστρφολογία όταν λέτε???
θέτε να κοιτάξετε πόσοι πε01/02 /05/07  κ πολλοί άλλοι έχουν 2ονλαιν "προφισιενσι"  κ "μεταπτυχιακά"??
την ίδια μάρκα απ τα ίδια μαγαζά κ δεν μπορούν να δουν σχολείο ούτε ΑΜΩ??

Εγω κύριε μ είμαι νεοδιόριστη , στον περιγυρο μ όμως έχω ανθρώπους απελπισμένους απο ειδικότητες π δεν έχουν στον ήλιο μοίρα κ ήδη ψάχνουνε πως θα μεταφέρουνε τις πιστωτικές μονάδες απ τα χαρτιά π αγοράσανε απ τα ίδια μαγαζά σ προπτυχιακά πραιμαρι εντουκεισιο.
Εσείς αν έχετε διοριστεί καλά κάνετε κ εφυσηχαζετε το κοσμάκι , γιατί προφανώς σκασίλα σας, αν δεν έχετε διοριστεί, καλόν υπνο.

Δε μας χ€ζεις ρε Νταλάρα...Που από τα 10 μηνύματά σου, λέζα, μίρλα και πανικός είναι τα 12, (όταν μπορούν να αποκρυπτογραφηθούν).
O κοσμάκης δεν έχει ανάγκη, ούτε από μένα, ούτε από σένα να του ανοίξει τα μάτια, για αυτό 'λάρωσε.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4236 στις: Ιανουάριος 08, 2024, 11:31:57 μμ »
Καλησπέρα σας συνάδελφοι. Ποιας χρονιάς οι νεοδιόριστοι αξιολογούνται φέτος; Περνάς από επιμόρφωση πρώτα και μετά γίνεται η αξιολόγηση;
Εξαρταται απο τον συμβουλο και την περιοχη. Ολων των ετων ειναι. Αν εχει λρολαβει να τελειωσει του 2021 τοτε παει στο 2022.
Η επιμορφωση δεν ειναι προαπαιτουμενο.

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4237 στις: Ιανουάριος 09, 2024, 01:17:23 πμ »
Και που αξιολογήθηκαν (όσοι αξιολογήθηκαν), σε άλλη (προ μεταθέσεως) ή ακόμα και στην ίδια (!) ΔΔΕ, τι σημασία έχει; Τραβάμε ένα μεγάλο Χ, και φτου κι απ' την αρχή:

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/436205_ti-symbainei-sti-dde-ahaias-akyrosan-axiologiseis-kai-zitisan-na

Με τρώει η περιέργεια για το τι θα απαντήσει το υπουργείο στους εκπαιδευτικούς που ζήτησαν γνωμάτευση. Αν επιβεβαιώσει και εγγράφως τους ισχυρισμούς της ΔΔΕ περί "προφορικής εντολής του", τότε θα κάνουν το ίδιο αναγκαστικά και όλες οι υπόλοιπες ΔΔΕ , προφανώς και οι ΔΠΕ, σε όλη την Ελλάδα. Και φαίνεται να επιβεβαιώνεται η εκτίμησή μου ότι με τέτοιου είδους παρελκυστική τακτική δεν θα προχωρήσουν οι μονιμοποιήσεις μέχρι να "ωριμάσουν οι συνθήκες" (βλέπε να παγιωθεί ο κοινωνικός αυτοματισμός) για να νομοθετηθεί η οριστική μετατροπή των σχέσεων εργασίας σε ΙΔΑΧ -ακόμα και ΙΔΟΧ αν η λειτουργία των σχολείων περάσει στους δήμους ή σε κάποιο μεικτό σχήμα τύπου ΣΔΙΤ. Καλοφάγωτη, 41τακατό αφού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2024, 01:33:56 πμ από Scout »

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΡΒΑΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4238 στις: Ιανουάριος 10, 2024, 12:40:25 πμ »
Καλησπέρα σας συνάδελφοι. Ποιας χρονιάς οι νεοδιόριστοι αξιολογούνται φέτος; Περνάς από επιμόρφωση πρώτα και μετά γίνεται η αξιολόγηση;
Εγώ που είμαι του 2023 αξιολογούμαι τώρα από τη δδε στην οποία έχω πάρει απόσπαση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2024, 12:46:17 μμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος durin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4239 στις: Ιανουάριος 10, 2024, 12:48:44 μμ »
"Νεοδιόριστος" του 2020, ακόμα δεν έχω αξιολογηθεί στη δδε στην οποία υπηρετώ με απόσπαση.

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4240 στις: Ιανουάριος 10, 2024, 01:29:28 μμ »
Εγω του 2023 ακομα τιποτα... καμια αναφορα στη δδε μου...

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 575
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #4241 στις: Ιανουάριος 15, 2024, 10:49:16 πμ »
Στη ΔΔΕ που υπηρετώ σε άλλους του 22 ήρθαν κλήσεις για αξιολόγηση και σε άλλους όχι. Μιλάμε για άτομα που ήταν εδώ με οργανική δεν πήραν μετάθεση και ήρθαν εδώ. Πήρανε τον Διευθυντή εκπαίδευσης ο οποίος ήταν ευγενικοτατος αλλά δεν ήξερε πού οφείλεται αυτό! Δεν υπάρχει αυτό το μπαχαλο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 510
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.