*

Αποστολέας Θέμα: Οδηγός νεοδιόριστου  (Αναγνώστηκε 70218 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 16, 2010, 06:04:50 μμ »
Φίλε/η Nad, κι εγω στη Ρόδο διορίστηκα φέτος και ξέρω από συναδέλφους εκεί πόσο απαιτητικοί είναι στη Διεύθυνση όσον αφορά το εν λόγω Πιστοποιητικό. Λοιπόν ,έκλεισα ραντεβού αύριο για το πιστοποιητικό στο Νοσοκομείο Άγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη (κάνει τις σχετικές εξετάσεις ειδικά για το πιστοποιητικό από σήμερα και για δύο βδομάδες, μόνον αυτό), στο οποίο μου είπαν ότι χρειάζεται μόνον ακτινογραφία θώρακα και ουρολογικές εξετάσεις, παίρνω τα αποτελέσματα την Τετάρτη και την Πέμπτη παίρνω το Πιστοποιητικό από την Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή.(Ελπίζω !). Τόσο απλά...

Αν ήσουν εδώ δεν θα ήταν τόσο εύκολα, απλα είσαι τυχερός/ή...
Εμένα μου είπαν να πάω για τις εξετάσεις και σε δύο βδομάδες θα έχει επιτροπή,
άρα πρέπει να ξαναπάρω αεροπλάνο, αν μπορέσω να λείψω μεσοβδόμαδα βεβαίως από Ρόδο
να περάσω επιτροπή και να ξαναγυρίσω στη Ρόδο  :)
Κι όχι μόνο αυτό, στο νοσοκομείο του διπλανού νομού που ρώτησα
δεν ξέρουν καν πότε θα γίνει η επόμενη επιτροπή, οργάνωση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:29:37 »

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 16, 2010, 06:23:29 μμ »
Και εμένα εδώ στην Αθήνα μόνο θώρακος παθολόγο και ψυχίατρο μου ζητάνε. Το θέμα είναι οτι στην υγειονομική επιτροπή μου είπαν οτι το πιστοποιητικό γείας θα μου το δώσουν μετά τις 15 Σεπτέμβρη!!!γιατί λείπουν οι γιατροί και θα επιστρέψουν τότε... Από το πρωί τρέχω και δε φτάνω. Στα νοσοκομεία εδώ τα ραντεβού με τον ψυχίατρο είναι όλα για μετά τις 7 Σεπτέμβρη και έτσι πήγα στο ικα.
Δε με πειράζει το γεγονός οτι είναι απαιτητικοί απλά δε μου αρέσει να μου μιλούν με άσχημο τρόπο και να μη μου λύνουν απορίες γιατί δεν υπάρχει και άλλος τρόπος να μάθω. Έχω μιλήσει και με άλλα γραφεία στο παρελθόν και ήταν οι περισσότεροι πολύ εξυπηρετικοί! Στο κάτω κάτω κι αυτό μέρος της δουλειάς τους είναι.

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 16, 2010, 09:34:48 μμ »
καλησπέρα.
νομίζω ότι στα δωδεκάνησα λένε στον καθένα μας και διαφορετικά... εμένα μου είπαν ότι το πιστοποιητικό πρέπει να είναι εντός 3μήνου.

όποιος ενδιαφέρεται για αθήνα, η πρωτοβάθμια υγειονομική έφυγε από αχαρνών και είναι κηφισίας 125 (στάση πανόρμου).
πέρα από ακτινογραφία, παθολόγο και ψυχίατρο, θέλουν: φωτοτ. ταυτότητας, αμκα, αφμ, λογαριασμό δεη ή οτε (αν ο λογαριασμός είναι σε άλλο όνομα μια υπεύθυν δήλωση), 1 φωτογραφία, πιστοποιητικό τύπου α΄ για τους άνδρες. τηλέφωνο ακόμα δεν έχουν. μου είπαν ότι η επιτροπή θα συνεδριάσει στις 20/9.
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 16, 2010, 10:58:54 μμ »
Φίλε/η Nad, κι εγω στη Ρόδο διορίστηκα φέτος και ξέρω από συναδέλφους εκεί πόσο απαιτητικοί είναι στη Διεύθυνση όσον αφορά το εν λόγω Πιστοποιητικό. Λοιπόν ,έκλεισα ραντεβού αύριο για το πιστοποιητικό στο Νοσοκομείο Άγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη (κάνει τις σχετικές εξετάσεις ειδικά για το πιστοποιητικό από σήμερα και για δύο βδομάδες, μόνον αυτό), στο οποίο μου είπαν ότι χρειάζεται μόνον ακτινογραφία θώρακα και ουρολογικές εξετάσεις, παίρνω τα αποτελέσματα την Τετάρτη και την Πέμπτη παίρνω το Πιστοποιητικό από την Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή.(Ελπίζω !). Τόσο απλά...

Αν ήσουν εδώ δεν θα ήταν τόσο εύκολα, απλα είσαι τυχερός/ή...
Εμένα μου είπαν να πάω για τις εξετάσεις και σε δύο βδομάδες θα έχει επιτροπή,
άρα πρέπει να ξαναπάρω αεροπλάνο, αν μπορέσω να λείψω μεσοβδόμαδα βεβαίως από Ρόδο
να περάσω επιτροπή και να ξαναγυρίσω στη Ρόδο  :)
Κι όχι μόνο αυτό, στο νοσοκομείο του διπλανού νομού που ρώτησα
δεν ξέρουν καν πότε θα γίνει η επόμενη επιτροπή, οργάνωση!

Γιατί δεν τα καταθέτεις και να σου στείλουν αυτοί το πιστοποιητικό; Δε χρειάζεται να παραστείς, δεν πας να αποδείξεις ότι είσαι ανάπηρος
για να πάρεις περίπτερο, τους καταθέτεις πιστοποιητικά εξετάσεων από τα οποία προκύπτει ότι είσαι υγιής, άρα τα κοιτάνε και στο εκδίδουν
το πιστοποιητικό τύπου Α. Μή μασάς και τρέχεις άσκοπα πάνω κάτω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:29:37 »

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 17, 2010, 02:00:51 πμ »
Και γω που πήρα στην Πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου να ρωτήσω για το πιστοποιητικό μόνο που δε μ'έβρισε ο τύπος. Απαντούσε με το ζόρι και μου είπε με απότομο τρόπο οτι έπρεπε να τα έχω ήδη κάνει....λες και ήξερα εγώ οτι διορίζομαι σίγουρα...όοοοοτι να ναι όμως!
Φίλε/η Nad, κι εγω στη Ρόδο διορίστηκα φέτος και ξέρω από συναδέλφους εκεί πόσο απαιτητικοί είναι στη Διεύθυνση όσον αφορά το εν λόγω Πιστοποιητικό. Λοιπόν ,έκλεισα ραντεβού αύριο για το πιστοποιητικό στο Νοσοκομείο Άγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη (κάνει τις σχετικές εξετάσεις ειδικά για το πιστοποιητικό από σήμερα και για δύο βδομάδες, μόνον αυτό), στο οποίο μου είπαν ότι χρειάζεται μόνον ακτινογραφία θώρακα και ουρολογικές εξετάσεις, παίρνω τα αποτελέσματα την Τετάρτη και την Πέμπτη παίρνω το Πιστοποιητικό από την Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή.(Ελπίζω !). Τόσο απλά...
μπορουμε να κλεισουμε ραντεβου σε οποιο νοσοκομειο θελουμε;με βολευει το ασκληπιειο Βουλας
θα ξεμπερδευουμε συντομα;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Evnikim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #285 στις: Αύγουστος 17, 2010, 10:20:12 πμ »
Και γω που πήρα στην Πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου να ρωτήσω για το πιστοποιητικό μόνο που δε μ'έβρισε ο τύπος. Απαντούσε με το ζόρι και μου είπε με απότομο τρόπο οτι έπρεπε να τα έχω ήδη κάνει....λες και ήξερα εγώ οτι διορίζομαι σίγουρα...όοοοοτι να ναι όμως!
Φίλε/η Nad, κι εγω στη Ρόδο διορίστηκα φέτος και ξέρω από συναδέλφους εκεί πόσο απαιτητικοί είναι στη Διεύθυνση όσον αφορά το εν λόγω Πιστοποιητικό. Λοιπόν ,έκλεισα ραντεβού αύριο για το πιστοποιητικό στο Νοσοκομείο Άγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη (κάνει τις σχετικές εξετάσεις ειδικά για το πιστοποιητικό από σήμερα και για δύο βδομάδες, μόνον αυτό), στο οποίο μου είπαν ότι χρειάζεται μόνον ακτινογραφία θώρακα και ουρολογικές εξετάσεις, παίρνω τα αποτελέσματα την Τετάρτη και την Πέμπτη παίρνω το Πιστοποιητικό από την Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή.(Ελπίζω !). Τόσο απλά...
Φίλε Sun, μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις; Μένω Θεσσαλονίκη. Πρέπει να κλείσω ραντεβού για την α/θμια υγειονομική επιτροπή; Που βρίσκεται αυτή; Υπάρχει τηλέφωνο; Και γιατί πρέπει να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή για να πάρεις το πιστοποιητικό; Ευχαριστώ κι ελπίζω να τα πούμε στη Ρόδο...

Αποσυνδεδεμένος Blackrider

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #286 στις: Αύγουστος 17, 2010, 08:54:27 μμ »
Και γω που πήρα στην Πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου να ρωτήσω για το πιστοποιητικό μόνο που δε μ'έβρισε ο τύπος. Απαντούσε με το ζόρι και μου είπε με απότομο τρόπο οτι έπρεπε να τα έχω ήδη κάνει....λες και ήξερα εγώ οτι διορίζομαι σίγουρα...όοοοοτι να ναι όμως!
Φίλε/η Nad, κι εγω στη Ρόδο διορίστηκα φέτος και ξέρω από συναδέλφους εκεί πόσο απαιτητικοί είναι στη Διεύθυνση όσον αφορά το εν λόγω Πιστοποιητικό. Λοιπόν ,έκλεισα ραντεβού αύριο για το πιστοποιητικό στο Νοσοκομείο Άγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη (κάνει τις σχετικές εξετάσεις ειδικά για το πιστοποιητικό από σήμερα και για δύο βδομάδες, μόνον αυτό), στο οποίο μου είπαν ότι χρειάζεται μόνον ακτινογραφία θώρακα και ουρολογικές εξετάσεις, παίρνω τα αποτελέσματα την Τετάρτη και την Πέμπτη παίρνω το Πιστοποιητικό από την Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή.(Ελπίζω !). Τόσο απλά...
Φίλε Sun, μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις; Μένω Θεσσαλονίκη. Πρέπει να κλείσω ραντεβού για την α/θμια υγειονομική επιτροπή; Που βρίσκεται αυτή; Υπάρχει τηλέφωνο; Και γιατί πρέπει να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή για να πάρεις το πιστοποιητικό; Ευχαριστώ κι ελπίζω να τα πούμε στη Ρόδο...

Στη Θεσσαλονίκη η α/θμια υγειονομική επιτροπή βρίσκεται στο Βαρδάρη ακριβώς απέναντι από το ξενοδοχείο ΚΑΨΗΣ: Μοναστηριου15, τηλ.539096

Αποσυνδεδεμένος GIO

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #287 στις: Αύγουστος 17, 2010, 09:28:50 μμ »
Γεια σας και από μένα,
μήπως έχετε κάποια πληροφορία για Γ΄Λέσβου, διαμονή, κόστος κτλ. Ίσως κάποιος διορισμένος στην περιοχή θα μπορούσε να με βοηθήσει.

Αποσυνδεδεμένος maria79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #288 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:20:55 μμ »
Πηρα τηλ στη Διδε Μεσσηνιας και μου ειπαν οτι την Τεταρτη 25 του μηνα στις 12 θα γινει η ορκωμοσία και δεν χρειαζεται να παμε νωριτερα.

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #289 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:27:11 μμ »
καλημερα!,μηπως γνωριζετε ποτε θ'αρχισουν τα σεμιναρια;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #290 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:48:39 μμ »
Πήγα σήμερα στη Δευτεροβάθμια της περιοχής μου να ζητήσω βεβαίωση της προυπηρεσίας μου μέχρι σήμερα, αλλά δεν μπορούν να μου το δώσουν γιατί έχει πέσει το σύστημα.
Μπορεί να μου το βγάλει η δευτεροβάθμια στην οποία θα ορκιστώ?

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #291 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:53:42 μμ »
Από τη Δευτεροβάθμια παίρνουμε χαρτί της προυπηρεσίας?
Εμένα μου είπαν να πάω εκείνα τα χαρτιά που μας δίνουν στο τέλος κάθε χρονιάς...

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #292 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:58:43 μμ »
Από τη Δευτεροβάθμια παίρνουμε χαρτί της προυπηρεσίας?
Εμένα μου είπαν να πάω εκείνα τα χαρτιά που μας δίνουν στο τέλος κάθε χρονιάς...

Ναι, αλλά κάθε χρόνο όταν έκανα αίτηση για ΠΔΣ, μου έδιναν μια συγκεντρωτική βεβαίωση με τους όλους τους μήνες προυπηρεσίας που είχα μέχρι εκείνη τη στιγμή. Πώς μετράνε τα μόριά σου αν δεν σου δώσει η Δευτεροβάθμια της περιοχής σου βεβαίωση?

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Οδηγός νεοδιόριστου
« Απάντηση #293 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:58:51 μμ »
Από τη Δευτεροβάθμια παίρνουμε χαρτί της προυπηρεσίας?
Εμένα μου είπαν να πάω εκείνα τα χαρτιά που μας δίνουν στο τέλος κάθε χρονιάς...

Κι εμενα έτσι μου είχαν πει και παρότι είχα μόνο 4 μήνες προυπηρεσία,ταλαιπωρήθηκα κανένα μήνα μέχρι να μου τη στείλουν τα σχολεία κλπ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.