*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 589426 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Berenice

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 01:24:48 μμ »
Όμως φέτος το καλοκαίρι είχε βγει μια ανακοίνωση ότι μπορούσες να δώσεις εξετάσεις για το α επίπεδο χωρίς να το έχεις παρακολουθήσει, ώστε να μπορέσεις στη συνέχεια να παρακολουθήσεις το β. Στην ιστιοσελίδα που αναφέρει η Ο2maria θα το βρεις και αυτό. Βέβαια οι εξετάσεις δεν ήταν για όλες τις ειδικότητες...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:05:00 »

Αποσυνδεδεμένος 02maria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 02:55:42 μμ »
Όμως φέτος το καλοκαίρι είχε βγει μια ανακοίνωση ότι μπορούσες να δώσεις εξετάσεις για το α επίπεδο χωρίς να το έχεις παρακολουθήσει, ώστε να μπορέσεις στη συνέχεια να παρακολουθήσεις το β. Στην ιστιοσελίδα που αναφέρει η Ο2maria θα το βρεις και αυτό. Βέβαια οι εξετάσεις δεν ήταν για όλες τις ειδικότητες...!
Για το α΄ επίπεδο κι εγώ έδωσα εξετάσεις χωρίς παρακολούθηση, γιατί δεν υπήρχε δυνατότητα παρακολούθησης φέτος. Όποιος θέλει διαβάζει μόνος του και πάει στο εξεταστικό κέντρο που επιλέγει. Όμως για το β΄ επίπεδο υπάρχουν προγράμματα επιμόρφωσης στα οποία επιλέγονται εκπαιδευτικοί μετά από κλήρωση. Καλή επιτυχία συνάδελφοι! :)

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:24:04 μμ »
Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα επιλογής.

Ο κάθε υποψήφιος με την είσοδό του στο σύστημα μπορεί να δεί αν και που επιλέχθηκε.


http://ifigeneia.cti.gr/mis/

Αποσυνδεδεμένος karousel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:52:21 μμ »
Εμείς που επιλεγήκαμε χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο ( να επικοινωνήσουμε με το κέντρο κλπ) ή απλά θα παρουσιαστούμε την πρώτη μέρα που αναφέρει το πρόγραμμα του σεμιναρίου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:05:00 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #480 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 03:14:25 μμ »
Εμείς που επιλεγήκαμε χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο ( να επικοινωνήσουμε με το κέντρο κλπ) ή απλά θα παρουσιαστούμε την πρώτη μέρα που αναφέρει το πρόγραμμα του σεμιναρίου;

Μπορείς να επικοινωνήσεις με το κέντρο πριν την έναρξη,
αλλά οποσδήποτε θα χρειαστεί την πρώτη βδομάδα να δώσεις βεβαίωση του διευθυντή του σχολείου σου ότι έχεις εκπαιδευτικό έργο.

Επίσης να προσέξουν όσοι δουν ότι οι αιτήσεις στα ΚΣΕ που κληρώθηκαν είναι πολύ λιγότερες από τις θέσεις του προγράμματος μήπως τελικά δεν συμπληρωθούν οι θέσεις με την επιλογή με σειρά προτεραιότητας (που γίνονται από τώρα).

Για αυτό το λόγο το σύστημα δίνει τη δυνατότητα συμμετοχής στην επιλογή με προτεραιότητα και σε αυτούς που κληρώθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #481 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 03:22:19 μμ »
.....Ταυτόχρονα ξεκινά η Β φάση υποβολής (έως και τις 22/9/2011 και ώρα 1 μ.μ.) και επικαιροποίησης αιτήσεων από εκπαιδευτικούς που δεν κληρώθηκαν σε προγράμματα που υλοποιούνται ή νέους ενδιαφερομένους, με σκοπό τη συμπλήρωση προγραμμάτων που δεν έλαβαν τον απαιτούμενο αριθμό αιτήσεων για να υλοποιηθούν και την εν γένει συμπλήρωση κενών θέσεων, με σειρά χρονικής προτεραιότητας.....

http://b-epipedo2.cti.gr/news-announcements.html

Απ΄ότι καταλαβαίνω εμείς που κληρωθήκαμε δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι...σωστά;

....

Επίσης να προσέξουν όσοι δουν ότι οι αιτήσεις στα ΚΣΕ που κληρώθηκαν είναι πολύ λιγότερες από τις θέσεις του προγράμματος μήπως τελικά δεν συμπληρωθούν οι θέσεις με την επιλογή με σειρά προτεραιότητας (που γίνονται από τώρα).

Για αυτό το λόγο το σύστημα δίνει τη δυνατότητα συμμετοχής στην επιλογή με προτεραιότητα και σε αυτούς που κληρώθηκαν.

...μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό; (δεν τα πιάνω μεσημεριάτικα .. ;D)
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #482 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 03:37:39 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας. Εγώ κληρώθηκα σε ένα πρόγραμμα αλλά από τις 14 Σεπτεμβρίου πήρα τελικά άδεια ανατροφής. Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν μπορώ να το παρακολουθήσω; Πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο και να μάθω. Νομίζω ότι το helpdesk δεν λειτουργεί τώρα αλλά μέχρι τις 15/9 αν διάβασα σωστά.


Ευχαριστώ!

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #483 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 03:48:49 μμ »

Απ΄ότι καταλαβαίνω εμείς που κληρωθήκαμε δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι...σωστά;

....

Επίσης να προσέξουν όσοι δουν ότι οι αιτήσεις στα ΚΣΕ που κληρώθηκαν είναι πολύ λιγότερες από τις θέσεις του προγράμματος μήπως τελικά δεν συμπληρωθούν οι θέσεις με την επιλογή με σειρά προτεραιότητας (που γίνονται από τώρα).

Για αυτό το λόγο το σύστημα δίνει τη δυνατότητα συμμετοχής στην επιλογή με προτεραιότητα και σε αυτούς που κληρώθηκαν.

...μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό; (δεν τα πιάνω μεσημεριάτικα .. ;D)

Δεν αφορά όλους,
αλλά πρόσεξα ότι υπάρχουν τμήματα με πχ 3 αιτήσεις ενώ προβλέπονται πχ 15 θέσεις.

Αν κάποιος κληρώθηκε σε τέτοιο τμήμα και δεν συμπληρωθούν οι θέσεις με την σειρά προτεραιότητας,
το τμήμα δεν θα γίνει.

Αν προσέξεις στο "Αίτηση Επιμορφούμενου Φάση Β" , επιλέγοντας Διεύθυνση , εμφανίζει τα διαθέσιμα προγράμμτα της ειδικότητάς σου και δίνει την δυνατότητα και σε όσους κληρώθηκαν να δηλώσουν άλλο τμήμα για την ειδικότητά τους, τροποποιώντας την δήλωσή τους.

Στο τμήμα που κληρώθηκες πόσοι κάνανε αίτηση και ποιά είναι η δυναμικότητά του;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 03:55:33 μμ από sapore »

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #484 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 04:01:25 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας. Εγώ κληρώθηκα σε ένα πρόγραμμα αλλά από τις 14 Σεπτεμβρίου πήρα τελικά άδεια ανατροφής. Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν μπορώ να το παρακολουθήσω; Πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο και να μάθω. Νομίζω ότι το helpdesk δεν λειτουργεί τώρα αλλά μέχρι τις 15/9 αν διάβασα σωστά.


Ευχαριστώ!

Παρεπιπτόντως δεν βρίσκω δυνατότητα διαγραφής της αίτησής μου.  Γράφει επιτυχών στο πρόγραμμα... αλλά δεν δίνει δυνατότητα διαγραφής !

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #485 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 04:09:31 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας. Εγώ κληρώθηκα σε ένα πρόγραμμα αλλά από τις 14 Σεπτεμβρίου πήρα τελικά άδεια ανατροφής. Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν μπορώ να το παρακολουθήσω; Πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο και να μάθω. Νομίζω ότι το helpdesk δεν λειτουργεί τώρα αλλά μέχρι τις 15/9 αν διάβασα σωστά.


Ευχαριστώ!

Παρεπιπτόντως δεν βρίσκω δυνατότητα διαγραφής της αίτησής μου.  Γράφει επιτυχών στο πρόγραμμα... αλλά δεν δίνει δυνατότητα διαγραφής !


Δεν υπάρχει δυνατότητα διαγραφής παρά μόνο τροποποίησης.

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #486 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 04:12:35 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας. Εγώ κληρώθηκα σε ένα πρόγραμμα αλλά από τις 14 Σεπτεμβρίου πήρα τελικά άδεια ανατροφής. Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν μπορώ να το παρακολουθήσω; Πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο και να μάθω. Νομίζω ότι το helpdesk δεν λειτουργεί τώρα αλλά μέχρι τις 15/9 αν διάβασα σωστά.


Ευχαριστώ!

Παρεπιπτόντως δεν βρίσκω δυνατότητα διαγραφής της αίτησής μου.  Γράφει επιτυχών στο πρόγραμμα... αλλά δεν δίνει δυνατότητα διαγραφής !


Δεν υπάρχει δυνατότητα διαγραφής παρά μόνο τροποποίησης.

Ούτε τροποποίησης βρίσκω. Νομίζω γράφει η λίστα είναι άδεια. Πιθανόν να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα που θα διορθωθεί. Εξάλλου στο εγχειρίδιο χρήσης πληροφοριακού συστήματος (MIS) για το Β επίπεδο γράφει και για διαγραφή της αίτησης...

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #487 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 04:20:37 μμ »
Συνάδελφοι, γειά σας. Εγώ κληρώθηκα σε ένα πρόγραμμα αλλά από τις 14 Σεπτεμβρίου πήρα τελικά άδεια ανατροφής. Γνωρίζει κάποιος σίγουρα αν μπορώ να το παρακολουθήσω; Πως μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο και να μάθω. Νομίζω ότι το helpdesk δεν λειτουργεί τώρα αλλά μέχρι τις 15/9 αν διάβασα σωστά.


Ευχαριστώ!

Παρεπιπτόντως δεν βρίσκω δυνατότητα διαγραφής της αίτησής μου.  Γράφει επιτυχών στο πρόγραμμα... αλλά δεν δίνει δυνατότητα διαγραφής !


Δεν υπάρχει δυνατότητα διαγραφής παρά μόνο τροποποίησης.

Ούτε τροποποίησης βρίσκω. Νομίζω γράφει η λίστα είναι άδεια. Πιθανόν να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα που θα διορθωθεί. Εξάλλου στο εγχειρίδιο χρήσης πληροφοριακού συστήματος (MIS) για το Β επίπεδο γράφει και για διαγραφή της αίτησης...

Νομίζω ότι με το:

 "Αίτηση Επιμορφούμενου Φάση Β" ------>   επιλογή Διεύθυνσης , εμφανίζει τα διαθέσιμα προγράμματα της ειδικότητάς σου ---------->   δίνει την δυνατότητα και σε όσους κληρώθηκαν να δηλώσουν άλλο τμήμα για την ειδικότητά τους, τροποποιώντας την δήλωσή τους.

Τώρα που το ξαναείδα,
για δοκίμασε:
"Αίτηση Επιμορφούμενου Φάση Β"------>> Διαγραφή αίτησης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 04:27:40 μμ από sapore »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #488 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 05:42:36 μμ »
Εμείς που επιλεγήκαμε χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο ( να επικοινωνήσουμε με το κέντρο κλπ) ή απλά θα παρουσιαστούμε την πρώτη μέρα που αναφέρει το πρόγραμμα του σεμιναρίου;

Μπορείς να επικοινωνήσεις με το κέντρο πριν την έναρξη,
αλλά οποσδήποτε θα χρειαστεί την πρώτη βδομάδα να δώσεις βεβαίωση του διευθυντή του σχολείου σου ότι έχεις εκπαιδευτικό έργο.



Σόρυ για τη χαζή ίσως ερώτησή μου, αλλά τη βεβαίωση αυτή θα την πάρουμε από το κέντρο επιμόρφωσης;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:52:31 μμ »

....



Δεν αφορά όλους,
αλλά πρόσεξα ότι υπάρχουν τμήματα με πχ 3 αιτήσεις ενώ προβλέπονται πχ 15 θέσεις.

Αν κάποιος κληρώθηκε σε τέτοιο τμήμα και δεν συμπληρωθούν οι θέσεις με την σειρά προτεραιότητας,
το τμήμα δεν θα γίνει.

Αν προσέξεις στο "Αίτηση Επιμορφούμενου Φάση Β" , επιλέγοντας Διεύθυνση , εμφανίζει τα διαθέσιμα προγράμμτα της ειδικότητάς σου και δίνει την δυνατότητα και σε όσους κληρώθηκαν να δηλώσουν άλλο τμήμα για την ειδικότητά τους, τροποποιώντας την δήλωσή τους.

Στο τμήμα που κληρώθηκες πόσοι κάνανε αίτηση και ποιά είναι η δυναμικότητά του;


..Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις...Στο δικό μου τμήμα δεν δείχνει πόσοι έκαναν αιτήσεις (μπορούσα να το δω μόνο για το Α επίπεδο αυτό). Αλλά και κει που δίνει τη δυνατότητα να ξανακάνουμε αίτηση, λέει ότι "η λίστα είναι κενή"..δεν δίνει δηλαδή κανένα πρόγραμμα για αίτηση (ένα τμήμα έχουμε για την ειδικότητά μου).
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158566
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.