*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 99449 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #182 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:35:34 μμ »
Όντως ανάλογα την επιτροπή. Ξάνθη που ήμουν πέρσυ μας είχαν ζητήσει ακτινογραφία και παθολόγο (εξετάσεις αίματος-ουρα).
Ενώ στα Γιάννενα τώρα που πήγα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή ζήτησαν και ψυχίατρο (τί θα σου κάνει ο ψυχίατρος με ένα γεια δεν ξέρω :P )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:45:09 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #183 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:36:16 μμ »
Γνωρίζει κανείς πού έχει Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή στην Αθήνα; Στα δικαιολογητικά που αναφέρει η Ανατολική Αττική γράφει : Πιστοποιητικό Υγείας από Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή,Κρατικό Νοσοκομείο ή Κέντρο Υγείας... γνωρίζεται αν σε κάποιο από τα 3 η διαδικασία είναι πιο εύκολη και γρήγορη; Ή είναι τα ίδια;
Στην Αθήνα Α/θμια επιτροπή έχει στην Αχαρνών,αλλά πρέπει να είσαι κάτοικος της περιοχής για να σε δεχθούν.
Δεν υπάρχει Α/θμια υγειονομική μόνο στην Αχαρνών. Θα πας ή θα τηλεφωνήσεις στην πιο κοντινή σου ΔΔΕ και εκεί θα σου δώσουν το τηλέφωνο της Α/θμιας Επιτροπής που αντιστοιχεί στην περιοχή σου. Πχ η Γ Αθηνών σε στέλνει στην Α/θμια επιτροπή του Δυτικού Τομέα στο Αιγάλεω. Πράγματι για να σε δεχθεί μια Α/θμια επιτροπή πρέπει να είσαι κάτοικος της περιοχής στην οποία είναι αρμόδια. Το πιστοποιητικό το εκδίδει η Α/θμια επιτροπή αφού πας τις εξετάσεις που ζητά, τις οποίες μπορείς να κάνεις σε Κρατικό Νοσοκομείο, Κέντρο Υγείας ή στο ΙΚΑ αν είσαι ασφαλισμένος εκεί...Επικοινωνήστε με την Α/θμια στην οποία υπάγεστε και ζητήστε πληροφορίες. Λάβετε όμως υπόψη ότι τώρα τον Αύγουστο οι Α/θμιες υπολειτουργούν αλλά μην αγχώνεστε γιατί το πιστοποιητικό υγείας δεν είναι κάτι που το καταθέτεις τώρα αλλά αργότερα. Τώρα τους καταθέτεις μια δήλωση ότι έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #184 στις: Αύγουστος 07, 2008, 11:56:01 μμ »
στην πρωτοβαθμια σαμου δεχονται και πιστοποιητικο απο νοσοκομειο-χωρις υγειονομικες επιτροπες κ.λ.π. εγω απλα εκανα ακτινογραφια κ καποιες εξετασεις αιματος και μου εδωσαν το πιστοποιητικο. ρωτησα για ψυχιατρο κ δεν ηταν απαραιτητο.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #185 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:06:32 πμ »
Εκτός από τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας ως αναπληρωτές, χρειάζεται να προσκομίσουμε και βεβαιώσεις προϋπηρεσίας από φροντιστήρια ή εταιρίες που δουλεύαμε στο παρελθόν?
γιατί στα δικαιολογητικά κάπου αναφέρει "βεβαιώσεις προϋπηρεσίας από άλλους φορείς...."


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:45:09 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #186 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:20:19 πμ »
Η ανάληψη υπηρεσίας για όσους δεν είναι δυσπρόστιοι γίνεται στην διεύθυνση την ώρα που ορκίζεστε. Έτσι δε χάνεται καμία μέρα χρημάτων ή μορίων για τη μετάθεση του χρόνου. Στο σχολείο που θα σας τοποθετήσουν δε θα σας κάνουν ανάληψη αμέσως . Θα πρέπει να συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ ' κάθε περιφέρεια διαφορετική ημερομηνία) και μετά έρχεται ένα χαρτί στο σχολείοπου λέει ότι είστε τοποθετημένοι προσωρινά σ¨ αυτό το σχολείο. Μετά υπογράφετε το πρωτόκολλο της ανάληψης

Αποσυνδεδεμένος stenies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #187 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:32:44 πμ »
Η ανάληψη υπηρεσίας για όσους δεν είναι δυσπρόστιοι γίνεται στην διεύθυνση την ώρα που ορκίζεστε. Έτσι δε χάνεται καμία μέρα χρημάτων ή μορίων για τη μετάθεση του χρόνου. Στο σχολείο που θα σας τοποθετήσουν δε θα σας κάνουν ανάληψη αμέσως . Θα πρέπει να συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ ' κάθε περιφέρεια διαφορετική ημερομηνία) και μετά έρχεται ένα χαρτί στο σχολείοπου λέει ότι είστε τοποθετημένοι προσωρινά σ¨ αυτό το σχολείο. Μετά υπογράφετε το πρωτόκολλο της ανάληψης
Στους δυσπρόσιτους τι γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #188 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:38:54 πμ »
pariel, εσύ που τα πέρασες πρόσφατα, φώτισέ με σε παρακαλώ...

Την ημέρα της ορκωμοσίας μας λένε και σχολείο που μας τοποθετούν;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και: θέλουν μαζί με την υπόλοιπη χαρτούρα βεβαιώσεις για ασφάλιση σε άλλους φορείς;;;;;;;;;;;;;;...ΙΚΑ, ΤΕΒΕ κ.λπ;;;;;;;;;;;;

Ευχαριστώ
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #189 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:39:36 πμ »
Αν έχεις πιστοποιητικό υγείας ως αναπληρώτρια με ημερομηνία το Δεκέμβριο του 2007 και δεν έχει παρέλθει χρόνος χρειάζεται , να βγάλεις νέο;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #190 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:45:12 πμ »
Η ανάληψη υπηρεσίας για όσους δεν είναι δυσπρόστιοι γίνεται στην διεύθυνση την ώρα που ορκίζεστε. Έτσι δε χάνεται καμία μέρα χρημάτων ή μορίων για τη μετάθεση του χρόνου. Στο σχολείο που θα σας τοποθετήσουν δε θα σας κάνουν ανάληψη αμέσως . Θα πρέπει να συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ ' κάθε περιφέρεια διαφορετική ημερομηνία) και μετά έρχεται ένα χαρτί στο σχολείοπου λέει ότι είστε τοποθετημένοι προσωρινά σ¨ αυτό το σχολείο. Μετά υπογράφετε το πρωτόκολλο της ανάληψης
Στους δυσπρόσιτους τι γίνεται?

Τα προηγούμενα χρόνια η παρουσίαση γινόταν αρχές Σεπτεμβρίου, όταν είχαν ήδη ανοίξει τα σχολεία, ενώ τα ΠΕΚ γίνονταν αργότερα. Οι δυσπρόσιτοι αναλάμβαναν κανονικά υπηρεσία στο σχολείο τους αμέσως μετά την ορκωμοσία, ενώ οι υπόλοιποι, όπως έγραψε η pariel, αναλάμβαναν υπηρεσία στη διεύθυνση μέχρι να συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ και να γίνουν οι τοποθετήσεις. Φέτος όμως, που η παρουσίαση και η ορκωμοσία γίνονται πριν το άνοιγμα των σχολείων, δεν ξέρω πώς θα γίνει. Μάλλον όλοι (και οι δυσπρόσιτοι) θα αναλάβουν υπηρεσία στη διεύθυνση και θα πάνε στα σχολεία τους το Σεπτέμβρη. Από τη Β/θμια Κυκλάδων είπαν ότι όλοι θα πάνε στα σχολεία τους μετά τα ΠΕΚ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2008, 12:00:44 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #191 στις: Αύγουστος 08, 2008, 12:11:05 μμ »
Αν έχεις πιστοποιητικό υγείας ως αναπληρώτρια με ημερομηνία το Δεκέμβριο του 2007 και δεν έχει παρέλθει χρόνος χρειάζεται , να βγάλεις νέο;

Μαλλον εξερταται απο την Διευθυνση...Εγω εχω πιστοποιητικο με ημερομηνια 2007 Φεβρουαριο αλλα στη Χιο θελουν του 2008...
Αντιθετα στη Λημνο που παρουσιαζεται μια φιλη μου,δεχονται και του 2007...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #192 στις: Αύγουστος 08, 2008, 07:43:28 μμ »
Γνωρίζει κανείς πού έχει Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή στην Αθήνα; Στα δικαιολογητικά που αναφέρει η Ανατολική Αττική γράφει : Πιστοποιητικό Υγείας από Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή,Κρατικό Νοσοκομείο ή Κέντρο Υγείας... γνωρίζεται αν σε κάποιο από τα 3 η διαδικασία είναι πιο εύκολη και γρήγορη; Ή είναι τα ίδια;
Στην Αθήνα Α/θμια επιτροπή έχει στην Αχαρνών,αλλά πρέπει να είσαι κάτοικος της περιοχής για να σε δεχθούν.
Δεν υπάρχει Α/θμια υγειονομική μόνο στην Αχαρνών. Θα πας ή θα τηλεφωνήσεις στην πιο κοντινή σου ΔΔΕ και εκεί θα σου δώσουν το τηλέφωνο της Α/θμιας Επιτροπής που αντιστοιχεί στην περιοχή σου. Πχ η Γ Αθηνών σε στέλνει στην Α/θμια επιτροπή του Δυτικού Τομέα στο Αιγάλεω. Πράγματι για να σε δεχθεί μια Α/θμια επιτροπή πρέπει να είσαι κάτοικος της περιοχής στην οποία είναι αρμόδια. Το πιστοποιητικό το εκδίδει η Α/θμια επιτροπή αφού πας τις εξετάσεις που ζητά, τις οποίες μπορείς να κάνεις σε Κρατικό Νοσοκομείο, Κέντρο Υγείας ή στο ΙΚΑ αν είσαι ασφαλισμένος εκεί...Επικοινωνήστε με την Α/θμια στην οποία υπάγεστε και ζητήστε πληροφορίες. Λάβετε όμως υπόψη ότι τώρα τον Αύγουστο οι Α/θμιες υπολειτουργούν αλλά μην αγχώνεστε γιατί το πιστοποιητικό υγείας δεν είναι κάτι που το καταθέτεις τώρα αλλά αργότερα. Τώρα τους καταθέτεις μια δήλωση ότι έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία.
Στην Πρωτοβάθμια που πήρα μου είπαν πως μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε Επιτροπή, ασχέτως με το που μένω!  ???  Τέλοσπάντων...δεν το σήκωνε κανένας και πήρα στο κρατικό στη Νίκαια! Στην Πρωτοβάθμια που ρώτησα να μου πουν τι ακριβώς εξετάσεις χρειάζονται μου απάντησαν πως κάθε νοσοκομείο ζητά διαφορετικές εξετάσεις για να σου βγάλουν πιστοποιητικό υγείας, άρα θα μου πουν εκείνοι! Έλα μου όμως που στο κρατικό δεν ήξερε αυτή και μου είπε να της πω εγώ τι εξετάσεις θέλω να κάνω... :o ! Τώρα τι να κάνω; Έκλεισα για καλό και για κακό ραντεβού για ακτινογραφία και σε παθολόγο και θα δείξει...!!! Εσείς τι μου λέτε?
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #193 στις: Αύγουστος 08, 2008, 07:50:33 μμ »
pariel, εσύ που τα πέρασες πρόσφατα, φώτισέ με σε παρακαλώ...

Την ημέρα της ορκωμοσίας μας λένε και σχολείο που μας τοποθετούν;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και: θέλουν μαζί με την υπόλοιπη χαρτούρα βεβαιώσεις για ασφάλιση σε άλλους φορείς;;;;;;;;;;;;;;...ΙΚΑ, ΤΕΒΕ κ.λπ;;;;;;;;;;;;

Ευχαριστώ
Όχι,δε σου λένε τη μέρα ορκωμοσίας αλλά όταν παρουσιαστούν όλοι και μάθουν τα κενά! Τουλάχιστον εμένα έτσι μου είπαν σήμερα που ρώτησα!
Στην Ανατολική Αττική το ζητάνε αλλά θα το πάμε είπαν αφού πρώτα πάρουμε το χαρτί της ορκωμοσίας, με το οποίο θα πάμε σε όποιο φορέα ήμαστε ασφαλισμένοι για να κάνουμε διακοπή και να γραφτούμε στο δημόσιο!
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #194 στις: Αύγουστος 08, 2008, 07:56:05 μμ »
Στην Πρωτοβάθμια που πήρα μου είπαν πως μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε Επιτροπή, ασχέτως με το που μένω!  ???  Τέλοσπάντων...δεν το σήκωνε κανένας και πήρα στο κρατικό στη Νίκαια! Στην Πρωτοβάθμια που ρώτησα να μου πουν τι ακριβώς εξετάσεις χρειάζονται μου απάντησαν πως κάθε νοσοκομείο ζητά διαφορετικές εξετάσεις για να σου βγάλουν πιστοποιητικό υγείας, άρα θα μου πουν εκείνοι! Έλα μου όμως που στο κρατικό δεν ήξερε αυτή και μου είπε να της πω εγώ τι εξετάσεις θέλω να κάνω... :o ! Τώρα τι να κάνω; Έκλεισα για καλό και για κακό ραντεβού για ακτινογραφία και σε παθολόγο και θα δείξει...!!! Εσείς τι μου λέτε?

Στην πρωτοβάθμια μάλλον δεν ήξεραν... Στην Αττική τουλάχιστον μπορείς να πας μόνο στην Επιτροπή που υπάγεσαι και το πιστοποιητικό δε βγαίνει από το νοσοκομείο. Στο νοσοκομείο ή στο ΙΚΑ κάνεις τις εξετάσεις και μετά πας τις γνωματεύσεις στην υγειονομική. Αν είσαι Πειραιά, πάντως, δε χρειάζεται παθολόγος. Θέλουν ακτινογραφία, γενική αίματος, νευρολόγο και ψυχίατρο.

Αποσυνδεδεμένος wennie

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #195 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:25:34 μμ »
Καλησπέρα σας! Πήγα σήμερα στην Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή (Δωδεκάνησα) και μου ζήτησαν: Ακτινογραφία θώρακα, οφθαλμίατρο, παθολόγο, αίμα και  ψυχίατρο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.