*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 100501 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kuttke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαίδευση είναι να μεταδίδεις πολιτισμό
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #196 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:43:23 μμ »
Ioanna 89  πάρε το 11880 και ζήτα όλα τα τηλέφωνα και τις διευθύνσεις των πρωτοβάθμιων υγειονομικών επιτροπών που ανήκουν στη Νομαρχία σου. Αν μένεις Αθήνα θα σου βγάλει αρκετά γι αυτό πες να σου λένε πρώτα τις διευθύνσεις. Επέλεξε αυτό που ανήκει η περιοχή σου και πάρε τηλέφωνο εκεί. Μόνο από αυτούς θα μάθεις ακριβώς τις εξετάσεις που χρειάζεσαι, για να μην ταλαιπωρηθείς. Αν μένεις κοντά στην Αγία Παρασκευή (Αθήνα) στέιλε μου μήνυμα να σου δώσω όσα στοιχεία έχω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:44:10 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #197 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:45:03 μμ »
Ioanna 89  πάρε το 11880 και ζήτα όλα τα τηλέφωνα και τις διευθύνσεις των πρωτοβάθμιων υγειονομικών επιτροπών που ανήκουν στη Νομαρχία σου. Αν μένεις Αθήνα θα σου βγάλει αρκετά γι αυτό πες να σου λένε πρώτα τις διευθύνσεις. Επέλεξε αυτό που ανήκει η περιοχή σου και πάρε τηλέφωνο εκεί. Μόνο από αυτούς θα μάθεις ακριβώς τις εξετάσεις που χρειάζεσαι, για να μην ταλαιπωρηθείς. Αν μένεις κοντά στην Αγία Παρασκευή (Αθήνα) στέιλε μου μήνυμα να σου δώσω όσα στοιχεία έχω.

Μάλλον τη Ναταλι εννοούσες   ;)

Αποσυνδεδεμένος Kuttke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαίδευση είναι να μεταδίδεις πολιτισμό
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #198 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:46:12 μμ »
Αντε.. καλά... Θερίζει το Αλτσχάιμερ...... :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #199 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:53:23 μμ »
Παιδιά όταν ορκιστούμε ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ για κάποιον που θα ζητήσει ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ πού θα κάνει ΑΝΦΟΡΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΚΑΙ πότε?Πράπει να παρουσιαστεί και στο σχολείο που θα τοποθετηθεί ή θα κάνει ΝΑΦΟΡΑ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΑΣΤΗΝ διευθυνση?

:D :D :D :D :D :DΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:44:10 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #200 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:59:19 μμ »
Καλησπέρα σας! Πήγα σήμερα στην Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή (Δωδεκάνησα) και μου ζήτησαν: Ακτινογραφία θώρακα, οφθαλμίατρο, παθολόγο, αίμα και  ψυχίατρο!
Πάλι καλά που δεν σου ζήτησαν και εξετάσεις γονιμότητας ;D :D
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος wennie

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #201 στις: Αύγουστος 08, 2008, 09:15:47 μμ »
Καλησπέρα σας! Πήγα σήμερα στην Α/θμια Υγειονομική Επιτροπή (Δωδεκάνησα) και μου ζήτησαν: Ακτινογραφία θώρακα, οφθαλμίατρο, παθολόγο, αίμα και  ψυχίατρο!
Πάλι καλά που δεν σου ζήτησαν και εξετάσεις γονιμότητας ;D :D

Πλάκα πλάκα έχει να πέσει μεγάλη ταλαιπορία.....

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #202 στις: Αύγουστος 08, 2008, 09:19:00 μμ »
Ioanna 89  πάρε το 11880 και ζήτα όλα τα τηλέφωνα και τις διευθύνσεις των πρωτοβάθμιων υγειονομικών επιτροπών που ανήκουν στη Νομαρχία σου. Αν μένεις Αθήνα θα σου βγάλει αρκετά γι αυτό πες να σου λένε πρώτα τις διευθύνσεις. Επέλεξε αυτό που ανήκει η περιοχή σου και πάρε τηλέφωνο εκεί. Μόνο από αυτούς θα μάθεις ακριβώς τις εξετάσεις που χρειάζεσαι, για να μην ταλαιπωρηθείς. Αν μένεις κοντά στην Αγία Παρασκευή (Αθήνα) στέιλε μου μήνυμα να σου δώσω όσα στοιχεία έχω.
Μένω Νέα Κηφισιά αλλά όταν πήρα να μου δώσουν τα τηλ για τις επιτροπές μου είπαν ότι τους βγάζει μόνο Αχαρνών και Αγία Παρασκευή! Άρα στις Αγίας Παρασκευής θα πάρω! Εκτός αν υπάρχει και άλλη! Ναι δώσε μου τα στοιχεία! Σ'ευχαριστώ πολύ!  :D
Ιωάννα είσαι souper! Με βοήθησαν πολύ οι πληροφορίες σου!
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #203 στις: Αύγουστος 08, 2008, 10:12:36 μμ »
wennie μήπως ξέρεις πότε είναι η ημερομηνία ορκωμοσίας για τα δωδεκάνησα???πήγα σήμερα στην 1 βάθμια αλλά δεν μου είπαν τίποτα.....Ρώτησα και για τα πεκ αν θα πρέπει να κάνουμε κάτι εμείς ή να δηλώσουμε κάτι και μου είπε "για τα πεκ θα σας ειδοποιήσουμε εμείς..."
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος wennie

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #204 στις: Αύγουστος 08, 2008, 10:17:24 μμ »
όχι δεν γνωρίζω τίποτα κιεγώ από εσάς περιμένω να μάθω! Έκανα υπόθεση, νομίζω σε άλλο τοπικ, μήπως ορκιστούμε στις 25 για να είμαστε όλοι εκεί?

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #205 στις: Αύγουστος 08, 2008, 10:42:36 μμ »
Μακάρι wennie! θα ήταν καλό να ορκιζόμασταν στις 25...θα παρω τηλ ξανά τη δευτέρα να ρωτήσω συγκεκριμένα για αυτό...αλλά θέλω να πιστεύω πως θα μας ειδοποιήσουν έγκαιρα έτσι κ αλλιώς... ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα σχετικά με το αφμ...αν προσκομίσουμε χαρτί από το ικα όπου αναγράφεται το αφμ είναι αρκετό ή χρειάζεται επίσημο χαρτί απο την εφορία??? μήπως γνωρίζει κανείς?
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #206 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:07:04 μμ »
Λογικά κάνει αλλά, ένα παλιό εκκαθαριστικό της εφορίας δεν έχεις? ή ένα αντίγραφο της δήλωσης που έκανες? Τέλος, υπάρχει και η άλλη λύση πας σε ένα ΚΕΠ και ζητάς να σου βγάλουν μέσω ΤaxiS ένα πιστοποιητικό εγκυρότητας του ΑΦΜ σου (κάπως έτσι νομίζω ότι το λένε αν θυμάμαι καλά) ή το εκκαθαριστικό του 2007
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #207 στις: Αύγουστος 08, 2008, 11:20:37 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ mat  :) έχεις δίκιο...μάλλον το εκκαθαριστικό είναι η καλύτερη λύση! να ρωτήσω κ κάτι τελευταίο... :-[ διάβασ πιο πάνω ότι θα πρέπει να πάρουμε και μία βεβαίωση ενσύμων από το ικα (ή άλλο ανάλογο φορέα) που ανήκαμε στο παρελθόν, για την προσμέτρηση τους στα συντάξιμα χρόνια. Αυτό εάν κατάλαβα καλά θα το καταθέσουμε μετά την ορκωμοσία μαζι με την διαγραφή μας απο το αντιστοιχο ασφαλιστικό φορέα έτσι δεν είναι?? συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις...Ευτυχώς που υπάρχετε κ εσείς να κουράζω με τις ερωτήσεις μου  :P  :P Με βοηθάτε πάρα πολύ κάθε φορά. Ευχαριστώ  ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #208 στις: Αύγουστος 09, 2008, 01:07:29 πμ »
amalli, κάθε διεύθυνση ζητά τα δικά της. Στη δ/νση που θα παρουσιαστείς σου ζητάνε να πας τώρα τη βεβαίωση ενσήμων? Βεβαίωση ενσήμων μπορείς να πάρεις και τώρα από το ΙΚΑ αλλά νομίζω τους ενδιαφέρει να τους πας και τη διαγραφή σου από τον προηγούμενο ασφαλιστικό φορέα πράγμα που θα γίνει αφού πρώτα διορισθείς/ορκιστείς στο δημόσιο.
Δε νομίζω ότι τώρα χρειάζεται να ασχοληθούμε με περισσότερα από αυτά που μας ζητά η κάθε δ/νση για να ορκιστούμε. Υπάρχουν σίγουρα διαδικασίες και χαρτούρες που θα πρέπει κάποια στιγμή μέσα στο χρόνο να κάνουμε αλλά δεν είναι της παρούσης.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα, διάβασα σε κάποιες οδηγίες για τα δικαιολογητικά του νεοδιόριστου περί: "Δήλωση περιουσιακής κατάστασης υπαλλήλου (έντυπη άρθρο 28 ν. 2683/99)" και ρώτησα στη Δ/θμια που θα παρουσιαστώ αν τη μέρα που θα παρουσιαστώ θα πρέπει να κάνω και αυτή τη δήλωση για να είμαι προετοιμασμένη σε σχέση με τα στοιχεία που ζητούν. Η υπάλληλος μου εξήγησε πως ναι θα μας δώσουν αυτή τη δήλωση να τη συμπληρώσουμε όχι όμως την μέρα που θα παρουσιαστούμε για ορκωμοσία κτλ αλλά κάποια στιγμή μέσα στον χρόνο να τη συμπληρώσουμε και να την επιστρέψουμε στην υπηρεσία.....
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #209 στις: Αύγουστος 09, 2008, 01:15:42 πμ »
Ευχαριστώ πολύ mat  :) οχι δεν ζητάνε τώρα βεβαίωση ενσύμων απ'οτι είδα. Απλά διάβασα παραπάνω στο forum κάτι σχετικά . Aλλά ίσως  όπως λες αφορόυσε συγκεκριμένη διεύθυνση...
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162178
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 691
Σύνολο: 699

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.