*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
ρε παιδια αν ειναι κανεις των αγγλικων ελεηστε... :'(ξερετε πόσοι θα φυγουν από τον πινακα αναπληρωτων?

Λοιπον, θα διοριστουν συνολικα 260 ατομα συν τα ατομα που θα διορισει με το καινουριο νομοσχεδιο. Ολοι θα φυγουν απο τον πινακα των αναπληρωτων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Στην βεβαίωση προυπηρεσίας είχα 396 ώρες σε ολοήμερο (δηλαδή με τους δικούς μου υπολογισμόυς 3,96 μόρια στον πίνακα).
Στον πίνακα έχω 3,88 μόρια.Δηλαδή μου κόβουν 8 ώρες.Τι μπορεί να έιναι αυτό;Έχει τύχει και σε άλλον κάτι τέτοιο;
Ευχαριστω.
Εχουμε πανομοιότυπο πρόβλημα, μέχρι και ο αριθμός ωρών που μας "φάγανε" είναι ίδιος!  Προσωπικά , όπως ανέφερα, θα κάνω ένσταση.
Μήπως υπάρχει λόγος που μας φάγανε τις ώρες;
Μάλλον έλυσα τον γρίφο...Τον οκτώβριο 2007 είχα 58 ώρες.Αυτές μάλλον κόψανε διότι ισχύει "μέχρι 50 ώρες στην Πρωτοβάθμια για κάθε μήνα"
Θα κάνω και μια ερώτηση στη Πρωτοβάθμια αύριο να σιγουρευτώ.Ψάξτε το και έσεις λιγάκι να το διασταυρώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ki εμένα μου έφαγαν 2 ωρες...

Αποσυνδεδεμένος caa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Ξέρει κανείς, σε γκρι πλαίσιο στον πινακα αναπληρωτών είναι τα μόρια από δυσπρόσιτα, τα οποία είναι διπλασιασμένα σε σχέση με τον πίνακα διορισμών?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
ναι σε γκρι ειναι λογω δυσπροσιτου, μονο στον αναπληρωτων, στον ενιαιο ειναι η καθαρη προυπηρεσια

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
παιδιά ξαναθέτω το ερωτημα για να με βοηθησετε ανα εχετε διαθεση. δουλευα στη δευτεροβαθμια 4 ωρες την εβδομαδα, και συνολικά έχω 1 μηνα και 9 μερες. Αλλα σε μόρια?
 
 

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
αν εισαι ωρομισθιος διαρεις τις μερες με το 25 και προσθετεις 1 απο τον 1 μηνα.το συνολο ειναι τα μορια, δηλαδη 1+μερεσ/25

Αποσυνδεδεμένος valia32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Στην βεβαίωση προυπηρεσίας είχα 396 ώρες σε ολοήμερο (δηλαδή με τους δικούς μου υπολογισμόυς 3,96 μόρια στον πίνακα).
Στον πίνακα έχω 3,88 μόρια.Δηλαδή μου κόβουν 8 ώρες.Τι μπορεί να έιναι αυτό;Έχει τύχει και σε άλλον κάτι τέτοιο;
Ευχαριστω.
Εχουμε πανομοιότυπο πρόβλημα, μέχρι και ο αριθμός ωρών που μας "φάγανε" είναι ίδιος!  Προσωπικά , όπως ανέφερα, θα κάνω ένσταση.
Μήπως υπάρχει λόγος που μας φάγανε τις ώρες;
Μάλλον έλυσα τον γρίφο...Τον οκτώβριο 2007 είχα 58 ώρες.Αυτές μάλλον κόψανε διότι ισχύει "μέχρι 50 ώρες στην Πρωτοβάθμια για κάθε μήνα"
Θα κάνω και μια ερώτηση στη Πρωτοβάθμια αύριο να σιγουρευτώ.Ψάξτε το και έσεις λιγάκι να το διασταυρώσουμε.

γιατί 50 ώρες; εμένα πάλι μου είπαν για 48 ώρες...κανένα δεν έχει λογική..

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
1,36 μορια για 1 μηνα και 9 μερες

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδιά ξαναθέτω το ερωτημα για να με βοηθησετε ανα εχετε διαθεση. δουλευα στη δευτεροβαθμια 4 ωρες την εβδομαδα, και συνολικά έχω 1 μηνα και 9 μερες. Αλλα σε μόρια?
 
 
Τα μορια των ωρομισθιων στην Ενισχυτικη (Γυμνασια) η στο Ωρολογιο Προγραμμα υπολογιζονται εάν διαιρεθουν οι ωρες του κάθε μηνα με το 87,5 και στογγυλοποιηση στο τριτο δεκαδικο ψηφιο. Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 0,5 στρογγυλοποιειται στο 0,5.
Τα συνολικα μορια υπολογιζονται αθροιζοντας τα μορια καθε μηνα.
Τα μορια των ωρομισθιων στην ΠΔΣ(Λυκεια) υπολογιζονται εάν διαιρεθουν οι ωρες του κάθε μηνα με το 87,5 και στογγυλοποιηση στο τριτο δεκαδικο ψηφιο. Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 1 στρογγυλοποιειται στο 1.
Εαν καποιος καθηγητης διδασκει  συγχρονως σε Ενισχυτικη (Γυμνασια) και στο Ωρολογιο Προγραμμα τα μορια καθε μηνα δεν μπορει να ειναι μεγαλυτερο του 1
Τα συνολικα μορια υπολογιζονται αθροιζοντας τα μορια καθε μηνα.

Αποσυνδεδεμένος draminos.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Μπορει να μου πει κάποιος γιατι οι ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ του ΑΣΕΠ της 2ης φουρνιας κανουν αιτηση για αναπληρωτες Στους ΠΕ03 βρήκα εναν συναδελφο που διοριζεται με τον ΑΣΕΠ2 Κανουν ολοι υποχρεωτικα αιτηση ή οσοι θέλουν Αν ξερει κάποιος ας μου απαντησει

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
αν εισαι ωρομισθιος διαρεις τις μερες με το 25 και προσθετεις 1 απο τον 1 μηνα.το συνολο ειναι τα μορια, δηλαδη 1+μερεσ/25

ο μηνας θα πιαστει 30 ή 31 μερες? δηλαδη 39 μέρες+1/25?

Αποσυνδεδεμένος sx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
για τους ωρομισθιους ο μηνας ειναι 25 μερες, για τους αναπληρωτες 30

Αποσυνδεδεμένος hamilton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν κάποιοι που ήταν κάτω από το 3500 σειρά να έχουν πάρει  9 μόρια χωρίς να είναι ειδική κατηγορία ούτε πολύτεκνοι;;;;;; (μιλάω για φιλολόγους ΠΕ2)
Και μην μου πείτε ότι πήγαν όλοι σε δυσπρόσιτα και ωρομίσθιοι από την αρχή της χρονιας.....
η μόνη αληθοφανής εξήγηση συνάδελφε,είναι τα άτομα αυτά να είναι τρίτεκνοι και να προσελήφθησαν αναπληρωτές ως τρίτεκνοι..Αλλιώς... :-X
Αν θέλεις τσέκαρε το ενδεχόμενο αυτό.Για να μην τρελαθούμε τελείως δηλαδή... :-\

Κοίτα αριστερά στην οθόνη σου στα "Δημοφιλοί Αρχεία" ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΡΙΩΝ" Ίσως να σε βοηθήσει..... :)

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι οτι κάποιοι πήγαν και ωρομίσθιοι και στην ΠΔΣ έχοντας συνολικά πάνω από 11 ώρες.
Αλλά αυτό επιτρέπεται; Είχε έρθει εγκύκλιος ότι μέχρι 11 ώρες δικαιούσαι.
Άτομο με 3 μόρια πέρσι να πήρε 8 μόρια φέτος; (χωρις ειδική κατηγορία ή τρίτεκνη)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 282
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 296
Σύνολο: 301

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.