*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314274 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το εντυπο για τις ενστασεις που βρισκεται? δεν βλεπω καν το πεδιο "άλλες επιλογές" ???
Νομίζω ότι το  έγγραφο του υπουργείου απευθύνεται στις Δ/νσεις και τα Γραφεία.Όσοι θέλουν να κάνουν ένσταση θα πάνε στο Γραφείο ή τη Δ/νση όπου έκαναν την αίτησή τους και εκεί θα τους κατευθύνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Το έντυπο για τις ενστάσεις δεν σου το δίνουν στη β΄βάθμια που έκανες την αίτηση σου;Νομίζω ότι από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν κάνουμε ένσταση εναντίον συγκεκριμένων περιπτώσεων ή αν το διατυπώνουμε διαφορετικά.

ρωταω γιατι το υπουργειο ειχε βγαλει ανακοινωση πως το εντυπο για ενσταση θα το βρισκουμε στο πεδιο "άλλες επιλογές"

Αποσυνδεδεμένος valia32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
ΕΡΩΤΗΣΗ: Στην βεβαίωση προυπηρεσίας είχα 396 ώρες σε ολοήμερο (δηλαδή με τους δικούς μου υπολογισμόυς 3,96 μόρια στον πίνακα).
Στον πίνακα έχω 3,88 μόρια.Δηλαδή μου κόβουν 8 ώρες.Τι μπορεί να έιναι αυτό;Έχει τύχει και σε άλλον κάτι τέτοιο;
Ευχαριστω.
Εχουμε πανομοιότυπο πρόβλημα, μέχρι και ο αριθμός ωρών που μας "φάγανε" είναι ίδιος!  Προσωπικά , όπως ανέφερα, θα κάνω ένσταση.
Μήπως υπάρχει λόγος που μας φάγανε τις ώρες;
Μάλλον έλυσα τον γρίφο...Τον οκτώβριο 2007 είχα 58 ώρες.Αυτές μάλλον κόψανε διότι ισχύει "μέχρι 50 ώρες στην Πρωτοβάθμια για κάθε μήνα"
Θα κάνω και μια ερώτηση στη Πρωτοβάθμια αύριο να σιγουρευτώ.Ψάξτε το και έσεις λιγάκι να το διασταυρώσουμε.

γιατί 50 ώρες; εμένα πάλι μου είπαν για 48 ώρες...κανένα δεν έχει λογική..

Γιατί ισχύει δυστυχώς αυτο:
 "Το ωράριο απασχόλησης των ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, που παρέχουν διδακτικό έργο με μία ή περισσότερες συμβάσεις στην ίδια βαθμίδα εκπαίδευσης, δεν μπορεί να υπερβαίνει το μισό του υποχρεωτικού ωραρίου του νεοδιόριστου εκπαιδευτικού του οικείου κλάδου και βαθμίδας εκπαίδευσης (ένδεκα (11) ώρες για τους κλάδους ΠΕ και ΤΕ01 ή δεκατέσσερις (14) ώρες για τον κλάδο ΔΕ01 της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και δώδεκα (12) ώρες για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση αντίστοιχα)."

Αρα αφού στην Πρωτοβάθμια το 1 μόριο αντιστοιχεί σε 100 ώρες,τότε το μισό μόριο είναι οι 50 ώρες  8)

Το γνωρίζω για το 12ωρο, αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν αυτά που λες στο τέλος. Γιατί 50 ώρες; Εκτός αν οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εργάζονται αυστηρά 100 ώρες το μήνα και δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
το εντυπο για τις ενστασεις που βρισκεται? δεν βλεπω καν το πεδιο "άλλες επιλογές" ???
Νομίζω ότι το  έγγραφο του υπουργείου απευθύνεται στις Δ/νσεις και τα Γραφεία.Όσοι θέλουν να κάνουν ένσταση θα πάνε στο Γραφείο ή τη Δ/νση όπου έκαναν την αίτησή τους και εκεί θα τους κατευθύνουν.

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ το Α/Α στο πινακα δειχνει τη σειρα μας στον πινακα?δηλαδη ο 192 εχει περισσοτερες πιθανοτητες να διοριστει απο τον 193?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
οι πινακες με τους ωρομισθιους ποτε βγαινουν? εκει θα εχουμε περιθωριο για ενστασεις?

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι παιδια? πως γινεται να εμφανιζεται καποιος με μορια πολλα κιολας προυπηρειας χωρις καν να χει μορια απο ΑΣΕΠ ουτε 2005 ουτε 2006?

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί να δούλευε σε ΣΜΕΑ αναπληρωτής ή σε ιδιωτικά σχολεία και να έκανε φέτος για πρώτη φορά αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
πως γινεται να ειμαι φετος 50 θεσεις κατω ενω πηρα οσες ωρες μου εδωσαν?πως με περασαν οι πιο κατω απο μενα?ειμαι πεο6.εσεις μεινατε σταθεροι?

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Χαιρετώ και πάλι!
Ξέρω πως, δυστυχώς, ο κλάδος μου δεν έχει την εντονότερη δυνατή συμετοχή στο Forum, αλλά θα παρακαλούσα αν υπάρχει κάποιος που ξέρει να με διαφωτίσει: η θέση μου στον πίνακα διορισμών που ανακοινώθηκε σήμερα είναι καλή, αλλά για να μπορέσω να χαρώ θα ήθελα να βεβαιωθώ
α) ποιός είναι ο αριθμός των ατόμων που θα πάρουν το 2008-2009 από τον πίνακα αυτό (το 40% δηλαδή)
β) τα άτομα που θα προσληφθούν με 40μηνο και 24μηνο θα επηρεάσουν τη σειρά που έχω στον πίνακα αυτο;
γ) πόσες θέσεις μεταβάλλουν τη σειρά κάποιου συνηθως οι ενστάσεις; (εντάξει, λίγο υποθετικό, αλλά δώστε μου μια ιδέα...)
δ) υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να με ανησυχήσει και δεν το έχω σκεφτεί ακόμη; ::)
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να ρωτήσω λίγο τί σημαίνει "προσωρινός πίνακας"? Διορίζονται όσοι είναι γραμμένοι στον πίνακα?
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μην μπορώντας να ανοίξω τους πίνακες, άρχισα να ανοίγω τους πιο παλιούς και βλέπω το εξής -ας μου επιτραπεί η έκφραση- κουλό:
Σε πίνακα αναπληρωτών πρωτοβάθμιας με μηδενική προυπηρεσία του 2005 υπήρχαν άτομα με ημερομηνία κτήσης πτυχίου το 2007!!!!
Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί έχω αρχίσει και χαζεύω...
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτησω: τι νοημα εχει ο Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  , αφου οι διορισμοι γινονται απο τον Ενιαιο πινακα διορισμων?

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να ρωτησω: τι νοημα εχει ο Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  , αφου οι διορισμοι γινονται απο τον Ενιαιο πινακα διορισμων?

Το προφανές... από τον πίνακα αναπληρωτών γίνονται οι προσλήψεις των αναπληρωτών, οι διορισμοί των μονίμων (40%) γίνονται από τον ενιαίο διορισμών.
after a certain age every artist works with injury

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159562
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 359
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.