*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338000 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1484 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 10:55:07 μμ »
σωπα ιολη!!

μη απελπιζεσαι....ακομα τιποτα δεν ειναι σιγουρο....


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:17:51 »

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1485 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 11:00:00 μμ »
Ελπίζω να τελειώσει σύντομα η αγωνία μας.Πάντως αν δώσουμε Δεκέμβριο θα κάνω ένα ωραιότατο πασάλειμμα,θα κάνω και επιλογές στην ύλη και ο θεός να βάλει το χέρι του!Καλό κουράγιο να έχουμε και καλή δύναμη.Θα μας χρειαστεί σίγουρα.
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1486 στις: Νοέμβριος 16, 2008, 11:13:03 μμ »
Ελπίζω να τελειώσει σύντομα η αγωνία μας.Πάντως αν δώσουμε Δεκέμβριο θα κάνω ένα ωραιότατο πασάλειμμα,θα κάνω και επιλογές στην ύλη και ο θεός να βάλει το χέρι του!Καλό κουράγιο να έχουμε και καλή δύναμη.Θα μας χρειαστεί σίγουρα.
Ηρέμησε Ιόλη. Όλοι θα κάνουμε περικοπές, τι νομίζεις. Κανένας δεν πάει σε τέτοιου είδους διαγωνισμό νιώθοντας άψογα προετοιμασμένος. Πάντως έχουν αποφασίσει την ημερομηνία μέρες και πρίν και αφήνουν τις εφημερίδες να κάνουν το παιχνίδι τους. Εδώ έχουμε τα μεγάλα αρπακτικά που μας τρώνε τις σάρκες, γιατί να μην τσιμπήσουν και τα μικρά αρπακτικά (εφημερίδες); Το μετά, σκέφτομαι, του διαγωνισμού. Έχω βάλει τόσες δουλειές στην άκρη που μετά θα τρέχω πανικόβλητη και με μια ψυχολογία χάλια.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1487 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 12:09:04 πμ »
επίσης μόλις σοκαρίστηκα..είδα το διαφημιστικό για τον αυριανό ελεύθερο τύπο..με τίτλο για τον πρώτο διαγωνισμό στις 20-21 Δεκεμβρίου.
Εύχομαι να λέει από κάτω "πιέζει το υπουργείο παιδείας να γίνει ο διαγωνισμός".
Τι γίνεται με την ένωση αδιορίστων; Δεν έχει στείλει καμιά απάντηση το υπουργείο;
κουράγιο παιδιά..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:17:51 »

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1488 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 12:15:32 πμ »
όχι δε λέει ότι πιέζει το υπουργείο.λέει ότι το ασεπ το αποφάσισε. αν μεγενθύνεις το εξώφυλλο θα το δεις
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1489 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 12:21:10 πμ »
καλα σημερα το τοπικ αυτο εχει τρελλη περαση. επισης μου εφυγε η μιζερια μου κ με επιασε μια αισιοδοξια που τεινει βεβαια σε τρελλα. λοιπον ειτε δωσουμε δεκεμβρη ειτε ιανουαριο ή φεβρουαριο ολα θα πανε καλα. καθε εμποδιο για καλο.......πρεπει να εχουμε αισιοδοξια για να μπορεσουμε να αποδωσουμε στο διαβασμα γιατι αν κυριευτουμε απο αγχος κ απαισιοδοξια δε θα μας βγει σε καλο.
καλο κουραγια να εχουμε ολοι κ καλη μας υπομονη

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1490 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 12:27:46 πμ »
Αν οι πρώτοι εξεταατούν τον Δεκέμβρη και οι υπόλοιποι τον Ιανουάριο δεν διαγωνιζόμαστε επί ίσοις όροις αφού οι άλλοι θα έχουν 1 μήνα περ΄που περισσότερο καιρό για διάβασμα και θα ΄ξέρουν την ημερομηνία 2 μηνες πιο μπροστά ενώ η προκήρυξή τους βγήκε την ίδια ημερομηνία

γιατι ειναι δικαιο να ξερεις οτι θα δωσεις το πρωτο διμηνο του 2009 οποτε συμφωνα με προχειρους υπολογισμους πριν απο το φεβρουαριο λες οτι αποκλειεται να δωσουμε ξαφνικα να σου λενε οτι δινεις 20 δεκεμβρη? πραγματικα εχω νευριασει πολυ με την ολη κατασταση. νομιζω οτι πρεπει να στειλουμε επιστολη κ να απαιτησουμε να γινει μεσα στο 2009. ειναι κοροιδια
Και εγώ είμαι υπέρ της επιστολής.Να συννενοηυούμε να τη γράψει κάποιος και να την υπογράψουμε ηλεκτρονικά.και να αφορά όχι μόνο στην ημερομηνία αλλά και στην μείωση των θέσεων.
Σήμερα είχα δύσκολη μέρα με όλη αυτή την ανακατωσούρα.
Ουφ...

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1491 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 12:32:09 πμ »
Μάλλον πρέπει να είμαστε οπλισμένοι με τρελή υπομονή και γερά νεύρα για αύριο.
Προβλέπεται να γινει πανικός από νωρίς το πρωί  με τα νέα δημοσιεύματα περί ημερομηνίας.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1492 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 07:48:06 πμ »
Τώρα μόλις άκουσα διαφήμιση για το Έθνος που έλεγε ότι θα έχουν στο ένθετο την Τρίτη πότε θα διαγωνιστούν οι εκπαιδευτικοί. Οπότε μάλλον είναι σίγουρο


Καλημέρα. Πολύ καλός φίλος φίλης μου, που δουλεύει στο Έθνος, της είπε με σιγουριά ότι δεν θα γίνει το Δεκέμβριο  ::) Δεν ξέρουμε τί να πιστέψουμε πιά.. >:(
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1493 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 08:10:10 πμ »
Περίμενε, σε λίγες ώρες θα βγουν οι εφημερίδες, να δούμε τι τελοσπάντων πρέπει να πιστέψουμε. Αν γράφει ξεκάθαρα, όπως στο εξώφυλλο χθες, ότι αποφάσισε το ΑΣΕΠ...., δε νομίζω ότι υπάρχουν περιθώρια αμφισβήτησης. Θα δούμε!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος xenia7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1494 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 08:38:32 πμ »
Καλημερα σε ολους!! Αν και επετειακη μερα σημερα μας εχουν κανει να ασχολουμαστε με δημοσιευματα εφημεριδων.....Επειδη μενω επαρχια και δω ο "πολυαναμενομενος" τυπος θα φτασει αργα αν εχει καποιος την ευγενη καλοσυνη ας ενημερωσει μολις διαβασει το δημοσιευμα....Στα σημερινα ΝΕΑ παντως που ξεφυλισσα ηλεκτρονικα δεν ειδα να αναφερεται κατι..

Αποσυνδεδεμένος didamia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1495 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 08:42:35 πμ »
Συμφωνώ με maryvas, κάθε εμπόδιο για καλό!!!! Έτσι κι αλλιώς ο αιφνιδιασμός είναι για όλους και όχι προσωπικός. Ότι βρέξει ας κατεβάσει. Η ημερομηνία μας φταίει τελικά ή ο εμπαιγμός με τις ελάχιστες θέσεις διοριστέων και τα μικρά κύματα - απόνερα των αναπληρωτών;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος palaipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1496 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 08:58:55 πμ »
ψυχραιμία παίδες δεν βγαίνει τίποτα έτσι.
Ο καθένας βέβαια ξέρει για τον εαυτό του εγώ αυτό που θα πρότεινα ό,τι προλάβετε να διαβάσετε να το διαβάσεται πολύ καλά το πασαλιματε....διάβασμα όλης της ύλης το βίωσα αρνητικά την προηγούμενη φορά.
Και συμφωνώ ότι θέλει έξυπνο διάβασμα. Προσωπικά θα προσπαθήσω να βγάλω πολύ καλά την ιστορία,τα νέα και τα παιδαγωγικά  όσο για τα αρχαία ..........αν έχεις τύχη διάβαινε.

Αυτό που έχω δει είναι ότι πολλοι αφιερώνουν λίγο χρόνο στα παιδαγωγικά κι όμως είναι μια ολόκληρη θεματική ενότητα!! δεν είναι λίγο. Προσπαθείστε να κάνετε έναν δικό σας μπούσουλα σχέδιο μαθήματος για να μην πελαγώσετε ...όταν έρθει η ώρα. ΑΑ και μην γράψετε στο πρόχειρο το έκανα ...και τελείωσα το δεύτερο ερώτημα για τις σταυροφορίες όπως νάνε ότι νανε  εξ ου και το 61,2 στη βαθμολογία της διδακτικής.


Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1497 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 09:02:22 πμ »
καλημερα.....μολις διαβασα ολα τα ωραια που γραψατε το σκ κ ομολογω......μου φτιαξαν τη βδομαδα....
ελεος με τις φημες πια....
εγω ρε παιδια ελπιζω να παει απο το 2009 μου φαινεται αδιανοητο......δεν ξερω τι να πω...κ για το τεστ δεξιοτητων λενε....
αλλα επισημη ανακοινωση δεν εχει βγει....μια λενε 30 μια λενε 8 /12...
δεν πιστευω πως θα γινει τωρα....ελπιζω...αλλιως τι να πω....θα περιμενουμε αλλα δυο χρονια μετα...? :-\

γιατι καλο να υπολογιζεις, κ δικιο εχει καποιος καποια που ειπε πως ειχαμε χρονο...αλλα αν συμβαινουν απροοπτα κ δει προβληματα υγειας κ πανω που ηρεμεις κ λες θα διαβασω εστω στις γιορτες...σου ριχνουν μια ωραιοτατη μουτζα γιατι γιαπρωτη φορα στα χρονικα, αποφασισε ελληνικο υπουργειο και κρατικος οργανσισμος να τα κανουν ολα ετσι γρηγορα....παντα μα παντα ολα ειναι καθυστερημενα....τωρα αλλαξαν τα πραγματα και εγιναν συνεπεις κ γρηγοροι????ξαφνικα το ελληνικο δημοσιο εξελιχθηκε!!! :-\ :-X ???

βαρεθηκα να ειμαι στις αλλαγες ρε παιδια...δεν ξερω τι λετε εσεις...απο το λυκειο που ημουν στη φουρνια που δωσαμε 15 μαθηματα πανελληνιες, σαν μ......... μην πω.....συν και οι πανελληνιες τις β' λυκειου...κ μετα την επομενη χρονια αλλαξαν γνωμη... >:( 6 τα μαθηματα...

τι να πω....βλακειες.....

μια ζωη γκαντεμια......

ας βγαλουν ομως μια παλιοανακοινωση...

(και αν κ ειναι επετειακη η σημερινη μερα... εμεις ασχολουμαστε με βλακειες...τι να πω...ενα συγνωμη μαλλον για το οτι ασχολουμαστε με τετοιου ειδους προβληματα..)

εχει μαθει καποιος η καποια κατι καινουργιο? ??? ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 749
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.