*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)  (Αναγνώστηκε 316885 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 05:25:12 μμ »
οκ και παλι ευχαριστω..θα της μιλησω πριν της την δωσω,ελπιζω να μην εχω παρατραγουδα..
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:55 »

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 05:28:31 μμ »
Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά είχες σκοπό να ασχοληθείς τόσες ώρες και να μην πληρωθείς?
Η μαμά δε σου είπε τίποτα για χρήματα?

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 05:33:45 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, να μην το κάνεις. Οι εργασίες του σχολείου είναι για τα παιδιά, και όχι για μας τους ιδιαιτεράδες. Μου έχουν τύχει περιπτώσεις να μου ζητάνε ανάλογα πράγματα και αρνήθηκα, εξηγώντας πως οι εκάστοτε εργασίες έχουν κάποιο παιδαγωγικό σκοπό για το παιδί. Φυσικά δεν έχω πρόβλημα να δώσω κατευθύνσεις στο μαθητή, ή να τον βοηθήσω όπου χρειάζεται.

Βαλ'την τουλάχιστον μέσα στη βδομάδα να διαβάσει το βιβλίο και πήγαινε εξτρά 1-2 ώρες, έτσι ώστε να την κάνετε μαζί.

Δε βρίσκω να έχει νόημα διαφορετικά.

αυτο ακριβως της ειπα και γω της μητερας ,αλλα επεμεινε να την κανω εγω γιατι η μικρη ειναι τεμπελα και δεν θα προλαβει....ξεχασα ειναι ιδιωτικο σχολειο..

εμ, απο την τεμπελια τιποτα δεν προλαβε κανεις!
εγω θα ζητουσα 100 ευρω (αν μου επαιρνε 5 ωρες)
200 ευρω αν μου επαιρνε 10 ωρες,
εχω να αλλαξω το μικρο καθιστικο στο χωρο της βιβλιοθηκης και αυτο θα ειναι καλη ευκαιρια.
ετσι,ολοι θα κανουμε τη δουλεια μας και δεν θα εχουμε και τυψεις!
τι αντι-παιδαγωγικο και πρασινα αλογα!
μηπως ολο το εκπ/κο συστημα δεν ειναι ...αντι-παιδαγωγικο?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2010, 05:35:19 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 05:35:43 μμ »
Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά είχες σκοπό να ασχοληθείς τόσες ώρες και να μην πληρωθείς?
Η μαμά δε σου είπε τίποτα για χρήματα?
τι συγγνωμη βρε...οχι η μητερα δεν ειπε τιποτα..απλα κανε την μεχρι την πεμπτη..ετσι απλα..και να κανουμε κανα δυωρο αυτες τις μερες για να της πω προφορικα το βιβλιο,τους χαρακτηρες κλπ..και οταν της ειπα ωραια εγω να την κανω αλλα αν την ρωτησει ο καθηγητης κατι σχετικο με το χαρακτηρα της πρωταγωνιστριας τι θα του πει..μου λεει τοτε η μαμα οτι δεν προκειται να ρωτησει, και οτι και αλλα παιδια το εχουν κανει αυτο..τι να πω ρε στο κατω κατω παιδι μου ειναι ...αντε τσαμπα αγχωθηκα.. >:(αν δεν θελει αυτη να διαβασει σκασιλα μου...
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:18:55 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 05:38:05 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, να μην το κάνεις. Οι εργασίες του σχολείου είναι για τα παιδιά, και όχι για μας τους ιδιαιτεράδες. Μου έχουν τύχει περιπτώσεις να μου ζητάνε ανάλογα πράγματα και αρνήθηκα, εξηγώντας πως οι εκάστοτε εργασίες έχουν κάποιο παιδαγωγικό σκοπό για το παιδί. Φυσικά δεν έχω πρόβλημα να δώσω κατευθύνσεις στο μαθητή, ή να τον βοηθήσω όπου χρειάζεται.

Βαλ'την τουλάχιστον μέσα στη βδομάδα να διαβάσει το βιβλίο και πήγαινε εξτρά 1-2 ώρες, έτσι ώστε να την κάνετε μαζί.

Δε βρίσκω να έχει νόημα διαφορετικά.

αυτο ακριβως της ειπα και γω της μητερας ,αλλα επεμεινε να την κανω εγω γιατι η μικρη ειναι τεμπελα και δεν θα προλαβει....ξεχασα ειναι ιδιωτικο σχολειο..

εμ, απο την τεμπελια τιποτα δεν προλαβε κανεις!
εγω θα ζητουσα 100 ευρω (αν μου επαιρνε 5 ωρες)
200 ευρω αν μου επαιρνε 10 ωρες,
εχω να αλλαξω το μικρο καθιστικο στο χωρο της βιβλιοθηκης και αυτο θα ειναι καλη ευκαιρια.
ετσι,ολοι θα κανουμε τη δουλεια μας και δεν θα εχουμε και τυψεις!
τι αντι-παιδαγωγικο και πρασινα αλογα!
μηπως ολο το εκπ/κο συστημα δεν ειναι ...αντι-παιδαγωγικο?


ααα ρε μαρκουλι παντα καθετος...  :-*μηπως να της ζητησω οσα μου λειπουν.. ;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 06:01:13 μμ »
το ηξερα απο τα χριστουγεννα και οποτε της ελεγα για την εργασια μου ελεγε οχι τωρα εχω πολλα μαθηματα κλπ τελικα ατυο θα κανω θα της την κανω και θα της πω να την κανει και η ιδια ωστε να μου την δωσει αργοτερα..οσο για τα χρηματα τι να ζητησω  ;δεν εχω ιδεα ...να χρεωσω τις ωρες που θα ασχοληθω με το βιβλιο και την συγγραφη ;;
ευχαριστω παντως για την αμεση ανταποκριση.. :)

Φυσικά! Αφού σου τρώει χρόνο.... Αν όμως έχεις ενδοιασμούς για αυτό, άκου τι θα κάνεις:
Θα την φτιάξεις και όταν θα πας για μάθημα με την μικρή θα την βάλεις να σου τη διαβάσει παράγραφο-παράγραφο και θα την σχολιάζετε  έτσι ώστε να είσαι σίγουρη ότι κάτι θα πάρει έστω από την προφορική ανάλυση. Αυτό φρόντισε να σου πάρει καμιά ωρίτσα έτσι ώστε να βγάλεις τα σπασμένα..... Και να σου πει ότι θα την διαβάσω μόνη μου, θα της πεις ότι δεν μπορείς να την παραδώσεις  στα χέρια της αν δεν την εξηγήσετε μαζί. Αλλιώς να μην την παρει καθόλου. Επίσης αν μπορεί να την αλλάξει λίγο και να την κάνει πιο "δικια της" απο μονη της..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2010, 06:04:17 μμ από marianiux »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3672
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 06:48:04 μμ »
Να γίνω τώρα εγώ κακιά και να ρωτήσω ποιό βιβλίο πια είναι αυτό και πόσο μεγάλο είναι που δεν "πρόλαβε" να το διαβάσει από τα Χριστούγεννα;
Εγώ πάντως, όταν έκανα ιδιαίτερα δεν έκανα εργασίες παιδιών. Τις συζητούσαμε, μου έλεγαν τι δεν κατάλαβαν, μάλιστα τους έλεγα να με παρουν και τηλέφωνο στο σπίτι αν έχουν και άλλες ερωτήσεις, αλλά τελικά τις εργασίες τις έκαναν μόνοι τους.
Επίσης, όταν δούλευα σε φροντιστήριο για ΑΣΕΠ ήθελαν να μου δώσουν και ένα τμήμα φοιτητών, όπου μέσα στα "καθήκοντα" μου θα ήταν και η συγγραφή των εργασιών τους. Αρνήθηκα και δεν το πήρα.
Σίγουρα αν την κάνεις εσύ να πληρωθείς και να πληρωθείς καλά. Μάλιστα, αν σου πει κάτι η μαμά να της πεις ότι και συ δουλειά κάνεις και όχι χάρη!!!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 07:01:10 μμ »
Αν θες τη γνώμη μου, να μην το κάνεις. Οι εργασίες του σχολείου είναι για τα παιδιά, και όχι για μας τους ιδιαιτεράδες. Μου έχουν τύχει περιπτώσεις να μου ζητάνε ανάλογα πράγματα και αρνήθηκα, εξηγώντας πως οι εκάστοτε εργασίες έχουν κάποιο παιδαγωγικό σκοπό για το παιδί. Φυσικά δεν έχω πρόβλημα να δώσω κατευθύνσεις στο μαθητή, ή να τον βοηθήσω όπου χρειάζεται.

Βαλ'την τουλάχιστον μέσα στη βδομάδα να διαβάσει το βιβλίο και πήγαινε εξτρά 1-2 ώρες, έτσι ώστε να την κάνετε μαζί.

Δε βρίσκω να έχει νόημα διαφορετικά.

αυτο ακριβως της ειπα και γω της μητερας ,αλλα επεμεινε να την κανω εγω γιατι η μικρη ειναι τεμπελα και δεν θα προλαβει....ξεχασα ειναι ιδιωτικο σχολειο..

εμ, απο την τεμπελια τιποτα δεν προλαβε κανεις!
εγω θα ζητουσα 100 ευρω (αν μου επαιρνε 5 ωρες)
200 ευρω αν μου επαιρνε 10 ωρες,
εχω να αλλαξω το μικρο καθιστικο στο χωρο της βιβλιοθηκης και αυτο θα ειναι καλη ευκαιρια.
ετσι,ολοι θα κανουμε τη δουλεια μας και δεν θα εχουμε και τυψεις!
τι αντι-παιδαγωγικο και πρασινα αλογα!
μηπως ολο το εκπ/κο συστημα δεν ειναι ...αντι-παιδαγωγικο?


ααα ρε μαρκουλι παντα καθετος...  :-*μηπως να της ζητησω οσα μου λειπουν.. ;D ;D ;D

Αναστασια μου, ειμαι παντα "καθετος" γιατι μερικα πραγματα δεν σηκωνουν "γυρισματα"!
τί ? σου φαινονται πολλα τα 100 ευρω για 5 ωρες?
20 ευρω η ωρα ερχεται. κοιτα, μιλαμε για εργασια εξτρα. εδω στο κανονικο παιρνουμε 20 ευρω την ωρα ή μαλλον θα επρεπε να, και τωρα που ειναι κατι εκτος προγραμματος δεν θα πληρωθεις λιγο παραπανω?

και στην τελικη, τι πληρωνει με 20 ευρω ? τη στοχα ή τα ραφτικα?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 09:10:14 μμ »
Συμφωνώ με gringa. Φυσικά να πληρωθείς!! Ιδιωτικό είπες;; Χτύπα τους παραπάνω !! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 10:30:47 μμ »
Να κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου; Επειδή μας είχε τύχει στο φροντιστήριο παρόμοιο περιστατικό και αναγκαστήκαμε 2 καθηγητές να κάνουμε τις εργασίες τους. Λοιπόν, η καθηγήτρια στο σχολείο, επειδή σχεδόν όλοι οι μαθητές είχαν κάνει την ίδια δουλειά, τους τιμώρησε βαθμολογώντας όλες τις εργασίες τους με 14. Μόνο 2 παιδιά είχαν πάει δική τους και βαθμολογήθηκαν με 20... έτσι για σπάσιμο. Και μεταξύ μας, και πολύ καλά έκανε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2010, 11:53:07 μμ από karxarias29 »

Αποσυνδεδεμένος χλωρίνη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 11:05:56 μμ »
@ Αναστασια 76
Μου είχε τύχει κι εμένα αυτό : την πρώτη χρονιά τον βοήθησα να κάνει την εργασία (στην ουσία τον καθοδήγησα, αυτός δούλεψε), επιλέχτηκε ως μια από τις καλύτερες ωστε να παρουσιαστει σε εκδήλωση του σχολειου (επισης ιδιωτικο). Την επομενη χρονια, το παιδι δεν ειπε οτι τους εχουν βαλει εργασια για να μην τον στριμωξω, αλλα το ανακοινωσε στην μητερα του 2 μερες πριν. Εκείνη μου ζητησε να την κανω εγώ στο ποδι γιατι το παιδι δεν προλαβαινε... την προειδοποιησα οτι δεν θα ειναι τιποτα το ιδιαιτερο (ετσι κι αλλιως 2 σελιδες ζητουσαν) και μου ειπε οτι μονο που την ενδιεφερε ειναι να μην ειναι το παιδι το μονο που δεν την εχει κανει στην ταξη.
Σε πληροφορω οτι οταν δεν επιλεχτηκε και την δευτερη φορα η εργασια του παιδιου, μου εκανε παραπονα! Λες και οι συνθηκες ηταν οι ιδιες οπως την προηγουμενη χρονια! Δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο να ζητησω χρηματα για την ωρα που χρειαστηκα για να την φτιαξω.
Ακουγεται τραβηγμενο αλλα δεν ηταν ετσι εξ αρχής! Στην αρχή είχα έναν εργατικο μαθητή και ένα συνεργάσιμο γονιό. Πότε φτάσαμε από το "ε δεν προλαβε γιατι ειχε παρτυ το σαββατοκυριακο" (οι γονεις το δικαιολογουσαν  >:() στα 4-5 πάρτυ μεσα στην ιδια βδομαδα, ουτε εγώ το καταλαβα...
Κανε αυτο που δεν εκανα : βαλε ορια. Οταν ο γονιος κατεβασει μια φορα τον πηχυ, δεν θα σταματησει να τον κατεβαζει. Το παιδι το βλεπει ολο αυτο και παιρνει το μηνυμα : εκεινο κινει τα νηματα.
@ karxarias29 ειναι μαγκια αλλά δεν τον κανουν όλοι οι καθηγητές. Και όταν βλέπουν οι γονεις και το παιδί ότι τον βαθμο τον παίρνει το παιδί με τον "καλυτερο"*  καθηγητή στο ιδιαίτερο, θα φροντίσει να κινηθει προς εκεινη την κατευθυνση...
* "καλύτερος" = αυτός που κάνει τις εργασίες που με την πιο υψηλη βαθμολογία. Είναι λες και οι καθηγητές που εργάζονται σε σχολείο βαθμολογούν τους καθηγητές που κάνουν ιδιαίτερα!  :o ??? ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2010, 11:11:30 μμ από χλωρίνη »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 11:21:26 μμ »
εγω άλλο θέλω να ρωτήσω .........έχετε αναλαβει ποτέ επιμέλεια κειμενου,εργασια έστω και να διορθώνετε εκφραστικά και άλλα λάθη,μου ζητηθηκε να κάνω κάτι ανάλογο σ εργασία για το ανοιχτο πανεπιστήμιο και δεν έχω ιδεα τί χρήματα να ζητήσω ...

όσο για τα παραπάνω φυσικα και να πληρωθείς είναι επιπλέον εργασία και άμα τους αρέσει ,μήπως να πάμε έμείς ξανα σχολείο ;η μάνα είναι η μορφή της υποθεσης ,για το  μαθητη, πες, ειναι στη φυση του η τεμπελιά αλλά και η μάνα .....as i live i learn ;D

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 11:33:17 μμ »
εγω άλλο θέλω να ρωτήσω .........έχετε αναλαβει ποτέ επιμέλεια κειμενου,εργασια έστω και να διορθώνετε εκφραστικά και άλλα λάθη,μου ζητηθηκε να κάνω κάτι ανάλογο σ εργασία για το ανοιχτο πανεπιστήμιο και δεν έχω ιδεα τί χρήματα να ζητήσω ...

όσο για τα παραπάνω φυσικα και να πληρωθείς είναι επιπλέον εργασία και άμα τους αρέσει ,μήπως να πάμε έμείς ξανα σχολείο ;η μάνα είναι η μορφή της υποθεσης ,για το  μαθητη, πες, ειναι στη φυση του η τεμπελιά αλλά και η μάνα .....as i live i learn ;D

ειχα αναλαβει πριν 2 χρονια περιπου να κανω κ εγω μια εργασια για το ανοιχτο πανεπιστημιο. υποτιθεται οτι θα βοηθουσα την κυρια αλλα στην ουσια την εγραψα εγω ολοκληρη. κ μαλιστα με πιεζε κ ο χρονος. με πηρε τελευταια στιγμη κ επρεπε να την εχω ετοιμη σε 4 μερες. πηρα 150 ευρω κ την εγραψα κ στο κομπιουτερ κ της την πηγα ετοιμη κ εκτυπωμενη. τωρα που το σκεφτομαι πηρα λιγα. θα επρεπε να παρω τουλαχιστον 200 ευρω γιατι ηταν αρκετα δυσκολη εργασια κ οπως προανεφερα την εκανα μονη μου κ ειχα κ πιεση του χρονου.
αν θελει μονο φιλολογικη επιμελεια κ ειναι περιπου 5 σελιδες νομιζω οτι γυρω στα 50 ειναι καλα. αν ομως θελει βοηθεια δλδ στην ουσια να τη γραψεις εσυ ζητα γυρω στα 200

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές για ιδιαίτερα μαθήματα (Φιλολογικά)
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουάριος 22, 2010, 11:36:40 μμ »
δηλαδη χρεώνουμε τη σελίδα;πω πω πολλά λεφτά πως τα ζητανε;ευχαριστω πάντως ...θα δω αν θα το αναλάβω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.