*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261166 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #966 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 01:43:34 μμ »
Στην Ανατολική Αττική θα καλέσουν περισσότερους απο έναν. Θα πάρουνε τουλάχιστον 15 με βάση τις διαθέσιμες ώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:18 »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #967 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 01:56:24 μμ »
Στην Ανατολική Αττική θα καλέσουν περισσότερους απο έναν. Θα πάρουνε τουλάχιστον 15 με βάση τις διαθέσιμες ώρες.

Τώρα παιδιά με τόοοσες ώρες στην Ανατολική Ατιική   γιατί δεν ζήτησαν και τουλάχιστον ένα αναπληρωτή??? Δεν νομίζω να αρνηθει κάποιος να καλύπτει 2-3 σχολεία  (το λέω γιατί δεν ξέρω εαν ισχύει νομίζω ομως οτι τους αναπληρωτες τους στελνουν εαν υπάρχουν τουλάχιστον 12 ώρες σ' ενα σχολειο-δεν ξέρω εαν ισχύει)
Εαν παίρνει συνέχεια ωρομίσθιους του χρόνου πάλι ΟΛΟΙ μας ωρομίσθιιοι θα είμαστε ΞΑΝΑ, και ΞΑΝΑ!!!! ο σκοπός είναι να φύγουν οσο το δυνατον περισσότεροι αναπληρωτες για να έχουμε και του χρόνου δουλειά κι όχι δουλεία!!!!!!!!!!!!!!!!!!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος stellata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #968 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 02:21:36 μμ »
Γνωρίζει κάποιος, από άλλες δευτεροβάθμιες της Αττικής, έχουν αρχίσει να καλούν;

Σχετικά με τους αναπληρωτές, αν δείτε και στους υπόλοιπους κλάδους εκτός ΠΕ60, ΠΕ70 οι προσλήψεις είναι ελάχιστες, οι αναπληρωτές κοστίζουν, άλλωστε οι ωρομίσθιοι βγάζουν μια χαρά τη δουλειά!

Αποσυνδεδεμένος zanzara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #969 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 02:43:37 μμ »
Ευχαριστώ για το link που μας έδωσες lenagreca.Δεν το είχα δει. Όσο για την ωρομισθία, όλοι ξερουμε οτι είναι δουλεία, ειδικά με τα χρήματα που παίρνουμε και δεν ξέρουμε αν θα δουλεύουμε την επόμενη χρονιά. Πέστε μου όμως : τα φροντιστήρια δεν είναι δουλεία; Τι τελικά σε αυτή τη χώρα ονομάζεται αξιοπρεπή δουλειά για εμάς τους καθηγητές ξ. γλώσσας. Ακόμη και τα ιδιαίτερα,πέραν των αποδοχών (που είναι και "μαύρα", τουλάχιστον των περισσότερων από εμάς) ακόμη και αυτά είναι τόσο ρευστά, ώστε να μην μπορείς να βασιστείς. Θα ήθελα να μην βγάζω "μαύρα" χρήματα, θα ήθελα να μπορώ να δουλεύω κάπου, να προσφέρω και να έχω όμως και δικαιώματα, είτε σε ιδιωτικό, ειτε σε δημόσιο τομέα. Έχω δουλέψει και στους δυο και δεν έχω συναντήσει την Κυρία Αξιοπρέπεια σχεδόν πουθενά. Ελπίζω όμως και συνεχίζω να αποδέχομαι καταστάσεις και όσο μεγαλώνω προσπαθώ να αλλάξω κάτι. Και δεν είμαι η μόνη!!! Εσείς τί επιθυμείται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:06:18 »

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #970 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 03:41:27 μμ »
Στην Ανατολική Αττική, ζητήθηκε αναπληρωτής απο τα Καλύβια, διότι το πιλοτικό Γυμνάσιο έχει 6 τμήματα (2 / τάξη), το δεύτερο Γυμνάσιο δημιούργησε 2 τμήματα 1ης + το Λύκειο δημιούργησε 1 τμήμα Α Λυκείου = 9 τμήματα = 18 ώρες / εβδομάδα σε πολύ κοντινά σχολεία. Η δευτεροβάθμια αρνήθηκε να δώσει αναπληρωτή και θα τα μοιράσει σε 2 ωρομισθίους. Ο δντης Γυμνασίου Καλυβίων που έκανε το αίτημα αντιμετωπίστηκε λες και ζήτησε κάτι το απόλυτα απαγορευμένο. Σε ερώτηση μου στην δευτεροβάθμια είπαν ότι τα τμήματα θα καλυφθούν απο ωρομίσθιους, τα αρμόδια άτομα στον σύλλογο έχουν ενημερωθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2009, 03:45:10 μμ από kyrdim »

Αποσυνδεδεμένος stellata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #971 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 03:50:21 μμ »
Να ρωτήσω και κάτι ακόμη, αφού βλέπουμε και λενε και οι ίδιοι ότι αναπληρωτές δύσκολα θα καλέσουν, με τους ωρομίσθιους γιατί καθυστερούν τόσο; Όλες αυτές οι ώρες γιατί πρέπει να καλυφθούν από το δεύτερο τρίμηνο στα σχολεία της Αττικής;
Διάβασα ότι έγινε η αρχή στην Ανατ. Αττική, μα είναι δυνατόν να κάλεσαν μόνο έναν με τόσες ώρες που έχουν; Θα μου πείτε ότι θα υπάρξει και συνέχεια, αλλά γιατί με τόσο αργούς ρυθμούς; Δε φτάνει που σε όλη την Ελλάδα έχουν αρχίσει τις κλήσεις εδώ και τρεις βδομάδες, στην Αττική τί περιμένουν ακριβώς;

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #972 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 04:02:03 μμ »
Πιστεύω ότι κλήθηκαν και άλλοι απλά δεν το έχουν δηλώσει ή έχουν αποδεχθεί και θα πάνε στις θέσεις τους...Ο υπεύθυνος μου είπε ότι την Τρίτη καλούσε μόνο καθηγητές Ιταλικών και ότι οι ώρες ήταν περίπου 140.

Αποσυνδεδεμένος stellata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #973 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 04:15:13 μμ »
Ευχαριστώ για την πληροφορία, απλά είναι λυπηρό ότι ξεκίνησαν 6 Οκτώβρη και γενικότερα αυτή η αναμονή έχει αρχίσει να μας κουράζει όλους.
Κυρίως όταν στα τηλέφωνα απαντούν: "ΠΕ34, όχι δεν έχουμε αρχίσει να καλούμε ακόμη".
Λες και είμαστε μες στον Αύγουστο. Δυστυχώς επαναλαμβάνεται η περσινή καθυστέρηση όπως και του χρόνου θα λέμε πάλι τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #974 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 07:30:46 μμ »
Πιστεύω ότι κλήθηκαν και άλλοι απλά δεν το έχουν δηλώσει ή έχουν αποδεχθεί και θα πάνε στις θέσεις τους...Ο υπεύθυνος μου είπε ότι την Τρίτη καλούσε μόνο καθηγητές Ιταλικών και ότι οι ώρες ήταν περίπου 140.

Καλησπέρα. Στις διευθύνσεις της ανατολική είμαι στην πρώτη 15άδα. Οπότε σας διαβεβαιώ ότι κανείς δεν με έχει καλέσει έως σήμερα. Ο εν λόγω υπεύθυνος θα καλούσε.....αργά..... ;)

Αποσυνδεδεμένος riaili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #975 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 07:31:33 μμ »
Σήμερα με κάλεσαν και από Βθμια Σερρών και πάλι για 6 ώρες, δυστυχώς και πάλι για τους ίδιους λόγους αρνήθηκα. Πιστεύω να πάει κάποιος, πρόκειται για 3 γυμνάσια μέσα στην πόλη!

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #976 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 08:06:16 μμ »
Kekaki ..... Aν είσαι στην πρώτη 15αδα στην Ανατ. Αττική, πάρε τηλ. σε παρακαλώ

ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ Κος ΚΑΤΡΑΔΗΣ
ΤΜΗΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
e-mail : tedthe@dide-anatol.att.sch.gr
210 6049380 – 210 6610390
FAX : 210 6610738

Πάρε πρωί διότι μετά τις 10.00 έχουν σουξέ τα τηλέφωνα του, μιλάνε συνέχεια.
Να δούμε τι κάνει...140 ώρες αν δίνει 10 σε κάθε ωρομίσθιο φτάνει στους 14, αν αρνηθούν κάποιοι είσαι μέσα...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2009, 08:09:16 μμ από kyrdim »

Αποσυνδεδεμένος zanzara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #977 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 10:24:58 μμ »
Πάντως παιδιά, εγω βλέπω ότι αρχίζουν να καλούν, έστω και με βήμα...χελώνας! Πολλές περιοχές έχουν κενά και σε άλλες ειδικότητες, άρα θα πρέπει να είμαστε και ευχαριστημένοι! Πέρυσι μας είχαν καλέσει τέλη Νοέμβρη τους περισσότερους, τουλάχιστον στην περιοχή μου. Kekaki και εγω είμαι στην 1η 14τράδα στην Αν.Αττική, αλλά είχα επιλέξει μόνο την Β'Ανατολικής Αττικής. Οι άλλες μου πέφτουν μακριά. Αν μας καλέσουν και δεν μας βολεύει, ίσως να μπορέσουμε να κάνουμε "αμοιβαία μετάταξη". Σε περίπτωση που , θα ειδοποιήσω μέσω του forum άμεσα! Ciao! ;)

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #978 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 11:07:35 μμ »
Kekaki ..... Aν είσαι στην πρώτη 15αδα στην Ανατ. Αττική, πάρε τηλ. σε παρακαλώ

ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ Κος ΚΑΤΡΑΔΗΣ
ΤΜΗΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
e-mail : tedthe@dide-anatol.att.sch.gr
210 6049380 – 210 6610390
FAX : 210 6610738

Πάρε πρωί διότι μετά τις 10.00 έχουν σουξέ τα τηλέφωνα του, μιλάνε συνέχεια.
Να δούμε τι κάνει...140 ώρες αν δίνει 10 σε κάθε ωρομίσθιο φτάνει στους 14, αν αρνηθούν κάποιοι είσαι μέσα...

Eυχαριστώ! Θα τηλεφωνήσω για να δω τι θα μου πουν, πόσους κάλεσαν ήδη κλπ. Θα ενημερώσω το φόρουμ αύριο

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #979 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 11:10:02 μμ »
Πάντως παιδιά, εγω βλέπω ότι αρχίζουν να καλούν, έστω και με βήμα...χελώνας! Πολλές περιοχές έχουν κενά και σε άλλες ειδικότητες, άρα θα πρέπει να είμαστε και ευχαριστημένοι! Πέρυσι μας είχαν καλέσει τέλη Νοέμβρη τους περισσότερους, τουλάχιστον στην περιοχή μου. Kekaki και εγω είμαι στην 1η 14τράδα στην Αν.Αττική, αλλά είχα επιλέξει μόνο την Β'Ανατολικής Αττικής. Οι άλλες μου πέφτουν μακριά. Αν μας καλέσουν και δεν μας βολεύει, ίσως να μπορέσουμε να κάνουμε "αμοιβαία μετάταξη". Σε περίπτωση που , θα ειδοποιήσω μέσω του forum άμεσα! Ciao! ;)

Σκέφτομαι να περιμένω την Α' ή την Β' αθήνας γιατί με βολεύει καλύτερα. Εχω καλή θέση [στην 1η δωδεκάδα] και σε αυτές τις διευθύνσεις οπότε εάν είμαι τυχερή θα γλιτώσω χιλιόμετρα  ;). Καλή επιτυχία!!! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 831
Σύνολο: 843

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.