*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 261085 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 07:11:21 μμ »
Ρε παιδιά , τί μύγα σας τσίμπησε με το Αθήνα -Θεσσαλονίκη? Πόλεμο έχουμε?
Άλλα προβλήματα δεν έχουμε, θα ανοίξουμε καβγα στο τέλος ποιοί είναι καλύτεροι και βλακείες?
 Τελείωσα στη Θεσσαλονίκη το 1994, (συνεπώς είμαι μέσα στους 300 πρώτους και είμαι μία  περήφανη 40άρα) γιατί ούτως ή άλλως ΜΟΝΟ εκεί υπήρχε τμήμα ιταλικής γλώσσας και φιλολογιας και είμαι Αθηναία Καλλιθεάτισσα,  ενθουσιασμένη με το τμήμα και τους καθηγητες μου.
Γνωρίζω άτομα με  πολύ μεγάλη κατάρτηση αλλά και άλλα  πολύ άσχετα και από τις δύο σχολές!! και αυτό γιατί μέχρι λίαν προσφάτως ή σχολή ήταν γεμάτη με ανθρώπους που σπούδαζαν κατα λάθος ιταλική φιλολογία με ελάχιστη αγάπη και άσχετοι για αυτό που διάλεξαν και εκεί πιστεύω είναι η διαφορά!
Αυτά συμβαίνουν παντού, εμεις νομίζετε είμαστε τιο κέντρο του κόσμου?
Προτείνω να  βοηθηθούμε μεταξύ μας μπας και βγάλουμε καμμία άκρη και ξεστραβωθούμε
Αν κάποιοι μπορούν να παρακολουθήσουν τμήματα, (γιατί σ' αυτο η Cagliari είχε δίκιο, πρεπει να της το αναγνωρίσω )  ή υπάρχουν συνάδελφοι που έχουν σημειώσεις και θέλουν να τις μοιραστούν και καλό θα κάνουν και θα γραφτούν με χρυσα γραμματα!!
la vita e' bella
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2008, 07:17:15 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:56:31 »

Αποσυνδεδεμένος Cagliari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 07:30:50 μμ »
Ακριβώς. Είναι 203 άτομα που προηγούναται από εμάς. Αν υπολογίσεις και αυτούς που φέτος δεν έκαναν αίτηση, άλλα θα κάνουν του χρόνου, πάμε στους 300. Και αν βάλεις και απόφοιτους 2000, 2001, 2002, πάμε στους 400. Το κράτος τα επόμενα 2 χρόνια θα πάρει ε αισιόδοξους υπολογισμούς γύρω στα 150-170 άτομα αναπληρωτές και ωρομίσθιους. Κι εκεί μετράει κυρίως η ημερομηνία κτήσης πτυχίου (αν εγώ έχω πάρει πτυχίο το 1995 με βαθμό 6 και αν εσύ έχεις πάρει πτυχίο το 2004 με βαθμό 9 κι έχεις κάνει και μάστερ, εγώ θα είμαι κάπου στο 70 στη λίστα κι εσύ κάπου στο 380, οπότε εγώ πετυχαίνω διορισμό με τους αναπληρωτές, ενώ εσύ όχι).
Αν ίσχυε επετηρίδα οι σημερινοι απόφοιτοι 25-30 ετών θα έπρεπε να 50ρήσουν για να διοριστούν, γιατί προηγούνται στη λίστα οι παλαιοί απόφοιτοι θεσσαλονίκης, οι σημερινοί 45-50ρηδες. Έτσι θα αποκλείονταν και όλοι οι από φοιτοι της Ιταλικής Φιλολογίας Αθηνών που άρχισε να βγάζει φιλόλογους ιταλιστές από το 2003 και μετά. Και στα σχολεία θα έμπαιναν μόνο κουρασμένοι 50ρηδες
Ευτυχώς όμως που καταργήθηκε η επετηρίδα και υπάρχει το ΑΣΕΠ. Στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ θα υπερισχύσουν οι απόφοιτοι 2004, 2005, 2006, 2007 και 2008 που έχουν πρόσφατη την εμπειρία του πανεπιστημίου, είναι νέοι με όρεξη και δυναμικότητα, χωρίς υποχρεώσεις και επικεντρωμένοι αποκλειστικά στον ΑΣΕΠ. Έτσι από το 2010 θα έχουμε κυρίως νέα παιδια διορισμένους, φιλόλογους 25-35 ετών, που έχουν όρεξη και πάθος να διδάξουν ιταλικά και όχι 50ρηδες που έχουν δώσει ό,τι καλύτερο στα ιδιαίτερα και θέλουν να ξεκουραστούν. Γιατί τη μόνιμη εργασία, κάποιος πρέπει να τη βρίσκει στα 25-35 του, όταν είναι νέος με γνώσεις κοντά στο πανεπιστήμιο και με όρεξη να προσφέρει στη διδασκαλία της ιταλικής και να κάνει καριέρα στο δημόσιο σχολείο αναβαθμίζοντάς το.
Τα πράγματα, ευτυχώς καλυτερεύουν για τους νέους φιλόλογους ιταλικής φιλολογίας!

Αποσυνδεδεμένος Cagliari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 07:55:25 μμ »
Δυστυχώς, όσοι και όσες δίνουν ΑΣΕΠ, το βλέπουν ανταγωνιστικά και κανείς δεν βοηθάει τον άλλον. Το βλέπουν "ο θάνατός σου η ζωή μου". Στον Μπόνια έχουν μαζευτεί 6-7 άτομα που κάνουν μάθημα με τη Rapacciuolo(γνωστικό αντικείμενο) και άλλα 15 άτομα που κάνουν ειδική διδακτική με τον Βεντούρη. Αυτοί δεν δίνουν σημειώσεις με τίποτα, γιατί το βλέπουν ανταγωνιστικά και σου λένε , εγώ πληρώνω 1000 ευρώ γι' αυτά τα μαθήματα κι εσύ μου ζητάς τζάμπα τις σημειώσεις για να με ανταγωνιστείς και να μου πάρεις ενδεχομένως και τη θέση στον ΑΣΕΠ? Τί να πώ, έχει κι αυτό τη λογική του, όσο κι αν μην μας αρέσει. Δεν ξέρω, τί λέτε, συμφωνείτε?

Αποσυνδεδεμένος Cagliari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 08:07:11 μμ »
και στον ΚΟΛΛΙΝΤΖΑ έχουν μαζευτεί 5 άτομα που κάνουν αυτήν την περίοδο γνωστικό αντικείμενο και ειδική διδακτική, που τα ακριβοπληρώνουν 800-1000 ευρώ, και δεν δίνουν του αγγέλου τους νερό. Και νομίζουν ότι θα περάσουν, τη στιγμή που κάποιοι λένε ότι οι 8 θέσεις είναι ήδη πιασμένες! Τί κατάντια...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:56:31 »

Αποσυνδεδεμένος melinula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ34
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 08:08:38 μμ »
Δυστυχώς, όσοι και όσες δίνουν ΑΣΕΠ, το βλέπουν ανταγωνιστικά και κανείς δεν βοηθάει τον άλλον. Το βλέπουν "ο θάνατός σου η ζωή μου". Στον Μπόνια έχουν μαζευτεί 6-7 άτομα που κάνουν μάθημα με τη Rapacciuolo(γνωστικό αντικείμενο) και άλλα 15 άτομα που κάνουν ειδική διδακτική με τον Βεντούρη. Αυτοί δεν δίνουν σημειώσεις με τίποτα, γιατί το βλέπουν ανταγωνιστικά και σου λένε , εγώ πληρώνω 1000 ευρώ γι' αυτά τα μαθήματα κι εσύ μου ζητάς τζάμπα τις σημειώσεις για να με ανταγωνιστείς και να μου πάρεις ενδεχομένως και τη θέση στον ΑΣΕΠ? Τί να πώ, έχει κι αυτό τη λογική του, όσο κι αν μην μας αρέσει. Δεν ξέρω, τί λέτε, συμφωνείτε?
Δίκιο έχουν και αυτοι. εγώ πάντως θα αγοράσω σημειώσεις Μπόνια απο Θεσσαλονίκη και ο Θεός βοηθός :D

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 08:39:35 μμ »
Δυστυχώς, όσοι και όσες δίνουν ΑΣΕΠ, το βλέπουν ανταγωνιστικά και κανείς δεν βοηθάει τον άλλον. Το βλέπουν "ο θάνατός σου η ζωή μου". Στον Μπόνια έχουν μαζευτεί 6-7 άτομα που κάνουν μάθημα με τη Rapacciuolo(γνωστικό αντικείμενο) και άλλα 15 άτομα που κάνουν ειδική διδακτική με τον Βεντούρη. Αυτοί δεν δίνουν σημειώσεις με τίποτα, γιατί το βλέπουν ανταγωνιστικά και σου λένε , εγώ πληρώνω 1000 ευρώ γι' αυτά τα μαθήματα κι εσύ μου ζητάς τζάμπα τις σημειώσεις για να με ανταγωνιστείς και να μου πάρεις ενδεχομένως και τη θέση στον ΑΣΕΠ? Τί να πώ, έχει κι αυτό τη λογική του, όσο κι αν μην μας αρέσει. Δεν ξέρω, τί λέτε, συμφωνείτε?

Απόλυτα κατανοητό το βρίσκω και ίσως δικαιολογημένο, γιατί είναι χρυσοπληρωμένο, αλλά   
CAGLIARI, η κακία θα τους μείνει,(και συγνώμη απο τους παρακολουθούντες) αφού ο ίδιος ο Μπόνιας πουλάει τις σημειώσεις των καθηγητών του στη μισή μάλιστα τιμή!!!
Βέβαια θα μου πεις ...άλλο να παρακολουθείς παράδοση και άλλο μόνο τις σημειώσεις αλλά μη ξεχνάτε ότι υπάρχει οικονομική στενότητα και άτομα απο επαρχία που δεν μπορούν να παραβρεθουν στα μαθηματα, συνεπώς απο το ολότελα καλή και η Παναγιώταινα (δε με συμφέρει η παροιμία μιάς και τον αντρα μου τον λένε Παναγιώτη ) αλλα ίσως αδικία είναι για αυτούς που παρακολουθούν και το πληρώνουν 2πλασιο απο μένα που θα μου έρθει στο σπίτι με κουριερ.
Τελοσπάντων όλοι προσπαθούμε για το καλύτερο,
Αλήθεια το Cagliari απο που προέκυψε , ήσουν στη Σαρδηνία?   
la vita e' bella
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2008, 08:56:22 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 08:45:00 μμ »
Cagliari δεν συμφωνώ. Ήμουν και εγώ μέσα σε αυτούς τους 6-7 που έκαναν μέσα στον Ιούλιο μαθήματα με την Rapacciuolo. Το κόστος για το γνωστικό ήταν 600 € και αν δεις παραπάνω τα πλήρωνα από το επίδομα ανεργίας το οποίο άγγιζε το εξωφρενικό ποσό των 400€ το μήνα. Δεν πήγα με την προοπτική να πιάσω μια από τις 9 θέσεις, γιατί είναι ψίλοι στ'άχυρα,αλλά ελπίζοντας να γράψω καλά για να πάρω κανα μόριο μιας και είμαι στον πίνακα με την μηδενική προϋπηρεσία. Συγνώμη, αλλά εγώ αυτά τα λεφτά τα στερήθηκα δεν μου τα χάρησε κανείς. Ας είναι καλά ο σύζυγος που τσοντάρησε. Αν ήταν δωρεάν ευχαρίστως θα τις έδινα. Και αυτό κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν είναι κακία. 
Επιπλέον δεν θεωρήσω σε καμία περίπτωση τον εαυτό μου αδικημένο αν κάποιος πάρει τις σημειώσεις με τα μισά ή και ακόμη λιγότερα χρήματα. Ίσα ίσα που προσφέρθηκα να ρωτήσω στον Μπόνια της Αθήνας αν αυτό μπορεί να γίνει. Ενημέρωσα και για το Ιταλικό Ινστιτούτο Θεσ/νικης που έκανε και αυτό μαθήματα το καλοκαίρι στο γνωστικό με λιγότερα χρήματα από τον Μπόνια. Ας μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι. 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:04:49 μμ από NATI »

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:03:16 μμ »
Cagliari δεν συμφωνώ. Ήμουν και εγώ μέσα σε αυτούς τους 6-7 που έκαναν μέσα στον Ιούλιο μαθήματα με την Rapacciuolo. Το κόστος για το γνωστικό ήταν 600 € και αν δεις παραπάνω τα πλήρωνα από το επίδομα ανεργίας το οποίο άγγιζε το εξωφρενικό ποσό των 400€ το μήνα. Δεν πήγα με την προοπτική να πιάσω μια από τις 9 θέσεις, γιατί είναι ψίλοι στ'άχυρα,αλλά ελπίζοντας να γράψω καλά για να πάρω κανα μόριο μιας και είμαι στον πίνακα με την μηδενική προϋπηρεσία. Συγνώμη, αλλά εγώ αυτά τα λεφτά τα στερήθηκα δεν μου τα χάρησε κανείς. Ας είναι καλά ο σύζυγος που τσοντάρησε. Αν ήταν δωρεάν ευχαρίστως θα τις έδινα. Και αυτό κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν είναι κακία. 
ΝΑΤΙ, μήπως η αναφορά μου στη συνάδελφο σε μπέρδεψε? τη λέξη "κακία" την ανέφερα εγώ και συγνωμη εαν σε εθιξα, στο σύνολο ,όμως, όλα όσα έχω γράψει στο συγκεκριμένο σημείο  νομίζω ότι αναιρούν  την  έννοια της συγκεκριμάνης λέξης. Συγνώμη ξανα

Αποσυνδεδεμένος Cagliari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:07:53 μμ »
Ο καθένας μόνος του λοιπόν. Η αλληλεγγύη είναι μόνο στα λόγια. Όλοι δίνουμε σημειώσεις και βοηθάμε τους άλλους στα λόγια. Άλλα όταν έλθει η ώρα των πράξεων, όταν μπεί το χρήμα στη μέση, γίνεται φανερό ότι έιμαστε ανταγωνιστές, φανερώνεται ο πραγματικός μας εαυτός... 'Οποιος ζητάει χάρες εδώ μέσα να ξέρει ότι όλοι στα λόγια θα είναι πρόθυμοι να τον βοηθήσουν. Άλλα όταν έλθει η ώρα των πράξεων, κανείς δεν θα του δώσει ούτε μια σελίδα βοήθειας, όλοι θα βρουν κάποια δικαιολογία (τα λεφτά, η κούραση κλπ). Αυτή είναι η ουσία του Διαγωνισμού του ΑΣΕΠ. Στα λόγια είμαστε όλοι συνάδελφοι, άλλα στην πράξη σκληροί ανταγωνιστές που επιθυμούν μόνο την προσωπική ανέλιξη, με στόχο τον διορισμό. Ίσως να είναι αυτό το φυσιολογικό. Ας το παραδεχτούμε λοιπόν και ας αφήσουμε τα παραμύθια περί συναδελφικότητας και αγάπης...

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:13:43 μμ »
Δεν τα έγραψα αυτά για να μου ζητήσεις συγνώμη προς θεού..  ;)
Απλά έγινε αναφορά σε αυτούς που παρακολούθησαν μαθήματα για τον Ασέπ των εκπαιδευτικών και εφόσον ήμουν και εγώ μέσα σε αυτούς δεν μπορούσα να κάνω την πάπια και να μην απαντήσω, εκφράζοντας πάντα τη προσωπική μου γνώμη.

Άσχετο τώρα κανα τηλέφωνο στο Υπουργείο που να απαντούν έχετε; Μπας και μάθουμε τι θα γίνει με εμάς;  :)

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:17:23 μμ »
Ο καθένας μόνος του λοιπόν. Η αλληλεγγύη είναι μόνο στα λόγια. Όλοι δίνουμε σημειώσεις και βοηθάμε τους άλλους στα λόγια. Άλλα όταν έλθει η ώρα των πράξεων, όταν μπεί το χρήμα στη μέση, γίνεται φανερό ότι έιμαστε ανταγωνιστές, φανερώνεται ο πραγματικός μας εαυτός... 'Οποιος ζητάει χάρες εδώ μέσα να ξέρει ότι όλοι στα λόγια θα είναι πρόθυμοι να τον βοηθήσουν. Άλλα όταν έλθει η ώρα των πράξεων, κανείς δεν θα του δώσει ούτε μια σελίδα βοήθειας, όλοι θα βρουν κάποια δικαιολογία (τα λεφτά, η κούραση κλπ). Αυτή είναι η ουσία του Διαγωνισμού του ΑΣΕΠ. Στα λόγια είμαστε όλοι συνάδελφοι, άλλα στην πράξη σκληροί ανταγωνιστές που επιθυμούν μόνο την προσωπική ανέλιξη, με στόχο τον διορισμό. Ίσως να είναι αυτό το φυσιολογικό. Ας το παραδεχτούμε λοιπόν και ας αφήσουμε τα παραμύθια περί συναδελφικότητας και αγάπης...

Τότε αφού είμαστε όλοι κακοί συνάδελγοι όπως λες γιατι δεν πας εσύ φροντιστήριο και να μας δώσεις μετά τις σημειώσεις σου τσάμπα;

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:21:30 μμ »
Παιδιά διακρίνω ένταση, ας ηρεμήσουμε 
προτιμώ καιι θέλω να είμαι γραφική γιατί  μ' αρέσει  να πιστεύω στους ανθρώπους!
la vita e' bella

Αποσυνδεδεμένος artsatal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • la vita e' bella
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:28:40 μμ »
Cagliari δεν συμφωνώ. Ήμουν και εγώ μέσα σε αυτούς τους 6-7 που έκαναν μέσα στον Ιούλιο μαθήματα με την Rapacciuolo. Το κόστος για το γνωστικό ήταν 600 € και αν δεις παραπάνω τα πλήρωνα από το επίδομα ανεργίας το οποίο άγγιζε το εξωφρενικό ποσό των 400€ το μήνα. Δεν πήγα με την προοπτική να πιάσω μια από τις 9 θέσεις, γιατί είναι ψίλοι στ'άχυρα,αλλά ελπίζοντας να γράψω καλά για να πάρω κανα μόριο μιας και είμαι στον πίνακα με την μηδενική προϋπηρεσία. Συγνώμη, αλλά εγώ αυτά τα λεφτά τα στερήθηκα δεν μου τα χάρησε κανείς. Ας είναι καλά ο σύζυγος που τσοντάρησε. Αν ήταν δωρεάν ευχαρίστως θα τις έδινα. Και αυτό κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν είναι κακία. 
Επιπλέον δεν θεωρήσω σε καμία περίπτωση τον εαυτό μου αδικημένο αν κάποιος πάρει τις σημειώσεις με τα μισά ή και ακόμη λιγότερα χρήματα. Ίσα ίσα που προσφέρθηκα να ρωτήσω στον Μπόνια της Αθήνας αν αυτό μπορεί να γίνει. Ενημέρωσα και για το Ιταλικό Ινστιτούτο Θεσ/νικης που έκανε και αυτό μαθήματα το καλοκαίρι στο γνωστικό με λιγότερα χρήματα από τον Μπόνια. Ας μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι. 

Το ξέρουμε ΝΑΤΙ και σε ευχαριστούμε  -Κάντε όλοι λίγο υπομονή.
Αυτό που φημολογείται ότι στη β φάση αναπληρωτων θα έχει ιταλικης θα το ανακαλύψουμε σύντομα, λέγεται ότι μέχρι το Σαββατο θα έχει ανακοινωθει!!Τουλάχιστον οι 50 διοριστέοι λογικά θα πάνε στο πόστο τους. Τώρα εαν βάλει αναπληρωτες και εαν συμβεί ό,τι και στα γερμανικά, στη πρώτη φουρνιά φύγαν 150 άτομα-συτό που δεν ξέρω είναι εαν θα πρέπει να δηλώσουν πρώτα τα παιδιά και να πάρει στη γ φάση, καλό δηλαδή Οκτωβρη.   
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:42:49 μμ από artsatal »

Αποσυνδεδεμένος NATI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #195 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:52:19 μμ »
Cagliari δεν συμφωνώ. Ήμουν και εγώ μέσα σε αυτούς τους 6-7 που έκαναν μέσα στον Ιούλιο μαθήματα με την Rapacciuolo. Το κόστος για το γνωστικό ήταν 600 € και αν δεις παραπάνω τα πλήρωνα από το επίδομα ανεργίας το οποίο άγγιζε το εξωφρενικό ποσό των 400€ το μήνα. Δεν πήγα με την προοπτική να πιάσω μια από τις 9 θέσεις, γιατί είναι ψίλοι στ'άχυρα,αλλά ελπίζοντας να γράψω καλά για να πάρω κανα μόριο μιας και είμαι στον πίνακα με την μηδενική προϋπηρεσία. Συγνώμη, αλλά εγώ αυτά τα λεφτά τα στερήθηκα δεν μου τα χάρησε κανείς. Ας είναι καλά ο σύζυγος που τσοντάρησε. Αν ήταν δωρεάν ευχαρίστως θα τις έδινα. Και αυτό κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν είναι κακία. 
Επιπλέον δεν θεωρήσω σε καμία περίπτωση τον εαυτό μου αδικημένο αν κάποιος πάρει τις σημειώσεις με τα μισά ή και ακόμη λιγότερα χρήματα. Ίσα ίσα που προσφέρθηκα να ρωτήσω στον Μπόνια της Αθήνας αν αυτό μπορεί να γίνει. Ενημέρωσα και για το Ιταλικό Ινστιτούτο Θεσ/νικης που έκανε και αυτό μαθήματα το καλοκαίρι στο γνωστικό με λιγότερα χρήματα από τον Μπόνια. Ας μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι. 

Το ξέρουμε ΝΑΤΙ και σε ευχαριστούμε  -Κάντε όλοι λίγο υπομονή.
Αυτό που φημολογείται ότι στη β φάση αναπληρωτων θα έχει ιταλικης θα το ανακαλύψουμε σύντομα, λέγεται ότι μέχρι το Σαββατο θα έχει ανακοινωθει!!Τουλάχιστον οι 50 διοριστέοι λογικά θα πάνε στο πόστο τους. Τώρα εαν βάλει αναπληρωτες και εαν συμβεί ό,τι και στα γερμανικά, στη πρώτη φουρνιά φύγαν 150 άτομα-συτό που δεν ξέρω είναι εαν θα πρέπει να δηλώσουν πρώτα τα παιδιά και να πάρει στη γ φάση, καλό δηλαδή Οκτωβρη.   
 
Μακάρι για να δούμε τι γίνεται. Όταν λες 50 διοριστέοι τι εννοείς; Δεν κατάλαβα. Αφού έγιναν ήδη οι προσλήψεις για τους μόνιμους και πήραν 2 άτομα από εμάς. Θα γίνουν και συμπληρωματικοί διορισμοί; Αν πάρει λέμε τώρα 150 άτομα αναπληρωτές αυτό σημαίνει ότι θα πάρει και άτομα χωρίς προϋπηρεσία; Μακάρι!  ;D 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 742
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 741
Σύνολο: 746

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.