*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις  (Αναγνώστηκε 12389 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 19, 2008, 12:35:28 πμ »
Να κοιτάτε και την αρχική σελίδα του pde:
http://www.pde.gr/forum/index.php?page=387

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 19, 2008, 11:45:52 πμ »
Για να σας προλάβω και να μη τρέχετε τζάμπα να κάνετε ένσταση:

Οι ώρες στα ολοήμερα υπολογίζονται αν τις διαιρέσουμε δια το 100. Αλλά δεν μπορούμε να πάρουμε πάνω από 0,5 μόρια το μήνα άσχετα αν είχαμε κάνει 54 ώρες.

Τσεκάρετε τις ώρες σας και στο εξελάκι που υπάρχει στα δημοφιλή αρχεία  ;)

George σ ευχαριστώ πολύ.Απλά 2 μήνες είχα από 56 ώρες και εγώ το υπολόγιζα 0,56 μόρια.Τα μετέτρεψα σε 0,5 και βγαίνει αυτό που είδα στον πίνακα σήμερα,ΟΚ.Το excel αριστερά όμως απ' ότι είδα το αφήνει 0,56.Μ' έσωσες πάντως από το να τρέχω αύριο για ένσταση και η μέρα ήταν ήδη φορτωμένη,να σαι' καλά.

Sorry ...με βάση τα παραπάνω τελικά σωστά είναι τα μόρια..
Τζάπα οι 54 και 56 ώρες που έκανα τον μήνα >:( >:( >:(

(το exceλακι δεν είναι αξιόπιστο)

anneta το πρόβλημα είναι ότι κάτι τέτοιο για το ολοήμερο δεν ίσχυε μέχρι πέρυσι! Το Υπουργείο φέτος λέει ότι το "σύστημα" κόβει τις ώρες. Δε θα έπρεπε όμως να υπάρχει κάποιος νόμος; Μπορεί έτσι αυθαίρετα να αφαιρεί μόρια; Κάπου εδώ διάβασα ότι δεν κόπηκαν σε όλους ώρες. Γιατί; Κάνει επιλογές το σύστημα; Σε άλλους αφαιρεί και σε άλλους όχι; Δε θα έπρεπε για οποιαδήποτε αλλαγή υπολογισμού των μορίων να ενημερώσουν;

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2555
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 19, 2008, 12:08:56 μμ »
anneta το πρόβλημα είναι ότι κάτι τέτοιο για το ολοήμερο δεν ίσχυε μέχρι πέρυσι! Το Υπουργείο φέτος λέει ότι το "σύστημα" κόβει τις ώρες. Δε θα έπρεπε όμως να υπάρχει κάποιος νόμος; Μπορεί έτσι αυθαίρετα να αφαιρεί μόρια; Κάπου εδώ διάβασα ότι δεν κόπηκαν σε όλους ώρες. Γιατί; Κάνει επιλογές το σύστημα; Σε άλλους αφαιρεί και σε άλλους όχι; Δε θα έπρεπε για οποιαδήποτε αλλαγή υπολογισμού των μορίων να ενημερώσουν;
[/quote]

Το ξέρω flair δίκιο έχεις κι εσύ και όλοι...τα διάβαζα χθες εδώ στο pde και φρίκαρα! Γι αυτό το λόγο τη Δευτέρα θα κάνω κι εγώ ένσταση, έτσι κι αλλιώς η Β/Βάθμια απέχει μόλις 1 λεπτό από το σπίτι. Και που ξέρεις μπορεί να συγκινηθούν από τις πολλές ενστάσεις και να μπουν οι "επιπλέον" ώρες μας  :-\
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Mugen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20 ...και καταϊδρωμένο
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 19, 2008, 12:43:40 μμ »
Μάλιστα, οπότε του χρόνου να ξέρουμε, μόλις συμπληρώσουμε 50 ώρες να μην πηγαίνουμε στα σχολεία μας... Έλεος ρε γμτ δλδ τι κοροϊδία είναι αυτή...!!!!

btw 1ο μου post χαιρετώ την κοινότητα... :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:32:33 »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:06:22 μμ »
Το πρόβλημα είναι γενικό.Δεν νομίζω να έκανε επιλογές το σύστημα όπως είπε κάποιος παραπάνω.Σε όλους κόψανε τις ώρες που ήταν πάνω απο 50!Αρα δεν νομίζω να αλλάξει τίποτα με τις ενστάσεις.Τις "κομμένες" ώρες τις πληρωθήκαμε και μετράνε στην βεβαίωση προυπηρεσίας.Απλά δεν μας τις μέτρησαν στον πίνακα Αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:07:10 μμ »
Το ξέρω flair δίκιο έχεις κι εσύ και όλοι...τα διάβαζα χθες εδώ στο pde και φρίκαρα! Γι αυτό το λόγο τη Δευτέρα θα κάνω κι εγώ ένσταση, έτσι κι αλλιώς η Β/Βάθμια απέχει μόλις 1 λεπτό από το σπίτι. Και που ξέρεις μπορεί να συγκινηθούν από τις πολλές ενστάσεις και να μπουν οι "επιπλέον" ώρες μας  :-\

Προτείνω ΟΛΟΙ όσοι χάσαμε ώρες να κάνουμε ένσταση, άσχετα με το τι θα γίνει. Γιατί αν μαζευτούν πχ 500, 1000 ενστάσεις για το ίδιο θέμα, μπορεί να το ξανασκεφτούν... Αν δεν κάνουμε τίποτα, θα συνεχίζουν ακάθεκτοι τις ασυδοσίες τους.

Αποσυνδεδεμένος dimmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • every day is a new day
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 19, 2008, 09:08:31 μμ »
Συμφωνώ με flair και επαυξάνω..εχω κάνει ήδη ένσταση εγώ και προτείνω όλοι να κάνετε!! πρέπει να καταλάβουν ότι έχουμε δύναμη και διεκδικούμε το δίκιο μας

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 19, 2008, 09:11:10 μμ »
Συμφωνώ με flair. Βασικά που σκατά το λέει ότι δεν μπορούμε να έχουμε πάνω από 0,5 μόριο το μήνα? Εγώ πρώτη φορά το άκουσα χθες που διάβασα τις συζητήσεις σας. Και γιατί δε μας το είπαν από την αρχή να μην τρέχω και μεις χιλιόμετρα? Εγώ προσωπικά έκανα 150χλμ πήγαινε έλα επί 3 φορές τη βδομάδα και τώρα μου κόβουν σύνολο 10 ώρες..Γιατί δε μας το είπαν έτσι για να έχουμε και εμείς το δικαίωμα να "αρρωστήσουμε" μόλις οι ώρες μας έφταναν τις 50? Για τα 9,21 μικτά? ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΤΟΥΣ...Εκμετάλλευση φουλ για να μη συμπληρώνουμε εύκολα το 24 μηνο. Εγώ θα πάω Δευτέρα για ένσταση και προτείνω όπως είπε και η προλαλήσασα flair ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ...

Αποσυνδεδεμένος Mugen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20 ...και καταϊδρωμένο
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 20, 2008, 01:02:22 μμ »
Μιας και με την σειρά μοιυ θα πάω να υποβάλλω ενσταση αύριο, να ρωτήσω. Είναι κάποιο έτοιμο έγραφο που σθμπληρώνουμε ή γράφουμε και κάποιο λόγο που κάνουμε ενσταση πχ "τα μόρια μου θα έπρεπε να είαναι τοσα...
Εσείς που κάνατε τί γεράψατε?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2555
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 20, 2008, 04:31:17 μμ »
Μιας και με την σειρά μοιυ θα πάω να υποβάλλω ενσταση αύριο, να ρωτήσω. Είναι κάποιο έτοιμο έγραφο που συμπληρώνουμε ή γράφουμε και κάποιο λόγο που κάνουμε ενσταση πχ "τα μόρια μου θα έπρεπε να είαναι τοσα...
Εσείς που κάνατε τί γράψατε?

Η απάντηση υπάρχει στη σελίδα 2 του θέματος, από το μέλος bagia.

Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

fountouki

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 20, 2008, 05:26:30 μμ »
Το πρόβλημα είναι γενικό.Δεν νομίζω να έκανε επιλογές το σύστημα όπως είπε κάποιος παραπάνω.Σε όλους κόψανε τις ώρες που ήταν πάνω απο 50!Αρα δεν νομίζω να αλλάξει τίποτα με τις ενστάσεις.Τις "κομμένες" ώρες τις πληρωθήκαμε και μετράνε στην βεβαίωση προυπηρεσίας.Απλά δεν μας τις μέτρησαν στον πίνακα Αναπληρωτών.

walkleon πραγματικα και μενα αυτο μου κανει εντυπωση και ομως ειναι χιλιοελεγμενο... οι περισσιες ωρες δεν κοπηκαν στην φιλη μου η οποια ειναι επισης ωρομισθια σε ολοημερο δημοτικο σχολειο. Μια απο τις υποθεσεις που κανω ειναι η εξης:
στο πληροφοριακο συστημα για μας τους ωρομισθιους στα ολοημερα δημοτικα σχολεια αλλοι καταχωριστες δηλωσαν οτι η προυπηρεσια προερχεται απο την πρωτοβαθμια (το οποιο κοβει τις παραπανω ωρες - και ειναι γνωστο και εγκυρο) και αλλοι οτι η προυπηρεσια  προερχεται απο τα ολοημερα (οποτε το συστημα δε κοβει τις παραπανω ωρες - και ειναι αυτο που ξεραμε μεχρι τωρα).


Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 20, 2008, 07:10:24 μμ »
αλλοι καταχωριστες δηλωσαν οτι η προυπηρεσια προερχεται απο την πρωτοβαθμια (το οποιο κοβει τις παραπανω ωρες - και ειναι γνωστο και εγκυρο) και αλλοι οτι η προυπηρεσια  προερχεται απο τα ολοημερα (οποτε το συστημα δε κοβει τις παραπανω ωρες - και ειναι αυτο που ξεραμε μεχρι τωρα).
Πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!!Δηλαδή "Πρωτοβάθμια" και "Ολοήμερα" δεν οδηγούν στην ίδια προυπηρεσία;Ωρομίσθιοι δεν υπάρχουν μόνο στα ολοήμερα;  ???

fountouki

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 20, 2008, 08:51:21 μμ »
οχι δεν οδηγουν στην ιδια προυπηρεσια....

Τα μορια των ωρομισθιων στο Ωρολογιο Προγραμμα  της πρωτοβαθμιας υπολογιζονται εάν διαιρεθουν οι ωρες του κάθε μηνα με το 100 και στογγυλοποιηση στο τριτο δεκαδικο ψηφιο. Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 0,5 στρογγυλοποιειται στο 0,5 (= 50 ωρες το ανωτερο ανα μηνα).

Τα μορια των ωρομισθιων στα ΟΛΟΗΜΕΡΑ της πρωτοβαθμιας υπολογιζονται εάν διαιρεθουν οι ωρες του κάθε μηνα με το 100 και στογγυλοποιηση στο τριτο δεκαδικο ψηφιο. Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 1 στρογγυλοποιειται στο 1 (= 100 ωρες το ανωτερο ανα μηνα).

Βεβαια ωρομισθιοι πληροφορικοι στο ωρολογιο προγραμμα της πρωτοβαθμιας δεν υπαρχουν.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ενστάσεις
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 20, 2008, 09:26:05 μμ »
οχι δεν οδηγουν στην ιδια προυπηρεσια....

Τα μορια των ωρομισθιων στο Ωρολογιο Προγραμμα  της πρωτοβαθμιας υπολογιζονται εάν διαιρεθουν οι ωρες του κάθε μηνα με το 100 και στογγυλοποιηση στο τριτο δεκαδικο ψηφιο. Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 0,5 στρογγυλοποιειται στο 0,5 (= 50 ωρες το ανωτερο ανα μηνα).

Τα μορια των ωρομισθιων στα ΟΛΟΗΜΕΡΑ της πρωτοβαθμιας υπολογιζονται εάν διαιρεθουν οι ωρες του κάθε μηνα με το 100 και στογγυλοποιηση στο τριτο δεκαδικο ψηφιο. Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 1 στρογγυλοποιειται στο 1 (= 100 ωρες το ανωτερο ανα μηνα).



Εγώ δεν έχω ακούσει ωρομίσθιο σε ολοήμερα να έχει πάνω από 12 ώρες......  ::)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 406

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.